Martin Bena
11. ledna 2020 • 13:38

Ono spousta lidí tvrdí že Yamaha receiver má málo basu oproti jiným. Yamaha především lpí na čistotě a hlavně věrností zvuku ať je to u soustav s vysokým výkonem jako jsou reproduktory na stáže, taky reproduktory pro domácí použití hifi., defakto řečeno Polopatě když si půjdete sednout na nějaký koncert ať je to cimbálovka nebo nějaká Folková kapela i nějaká rocková kapela Tak v podstatě dunění nějakých basu neslyšíte taky když porovnáte zvuk Yamahy s nějakým opravdu kvalitním a kvalitně naznačeným koncertem tak zjistíte Kde je to velice podobné. Na serveru uloz.to je k dispozici stažení testovací CD kde jsou různé kmitočty Aspoň si vyzkoušíte co slyšíte a co ne A co vůbec vaše bedny zahrají a nezahrají a navíc jsou tam zvuky jakože rozbíjení skla dusot koní odjezd parní lokomotivy a podobné samozřejmě zpěv ptáků a tekoucí voda když Zavřete oči Musíte si opravdu představit Jako kdybyste kupříkladu u té vody opravdu byli . Když sedíte u vody Také tam není slyšet žádný hukot a doznívání Bass proto Yamaha píše na své recivery Natural sound.

milan
5. května 2011 • 18:38

Uplně jednoduše zakladní zvuk.DSP programy jen různé zkreslení zvuku,ostré výšky žádné basy.

tD
6. května 2011 • 13:59

Koncove stupne Yamahy vynikaji nejen vysokym vykonem, ale take vysokym a frekvencne linearnim cinitelem tlumeni, charakteristika "zadne basy" je s tim v silnem rozporu, to neni vina zesilovace, ale sparovani s reprosoustavou, zvlast kdyz Pioneer, Onkyo, Sony, a dalsi presli na modni vlnu levnejsich MosFetovych tranzistoru ktere maji mnohem nizsi proudovy vykon, napriklad cinitel tlumeni Yamahy je 4x vetsi nez Onkya, a na tom zavisi kontrola pohybu basove membrany, je zcela nemozne aby mel Pioneer vice basu, to co vnimate jako vice basu je pouze duneni, prekmitavani basove membrany vlivem spatne kontroly jejiho pohybu proudove slabym koncovym stupnem.
Lide to casto vnimaji pozitivne, ale nejde vlastne o basy obsazene v signalu/nahravce, ale o zkresleni, navic s proudove slabym zesilovacem dochazi dale ke zdvihu frekvencni charakteristiky nad rezonancnim kmitoctem reprosoustavy, a naopak jejimu strmejsimu poklesu pod rezonancnim kmitoctem.
Stejnetak lide vnimaji pozitivne dalsi vadu zvuku - silne zkresleni sudymi harmonickymi slozkami - typicke ve velke mire u elektronkovych zesilovacu a v mensi opet u MosFetu.
Chtelo by to take uvest jake reprosoustavy byly pouzity a jake reprokabely, a zdroj signalu, a v jake mistnosti.

Petr
7. května 2011 • 10:04

Zdravím,
buď jste od Yamahy nebo se vyznáte. Jaký AVR v relaci kolem 10 tisíc doporučíte k repru Xavian XN125 (subw. Jamo) ? V "hifi" shopech Yamahu zatracují a doporučují Denon. Poslouchám převážně hudbu. Měl jsem Yamahu a Onkyo. Onkyo mi vyhořelo, po opravě občys brum. Yamaha subjektivně docela ok.... Jsem před inovací, kvůli HDMI.Díky. PK

tD
7. května 2011 • 18:40

Zdravim, nejsem od yamahy, elektronika je muj obor :) zrovna u regalovek s nizkou hmotnosti membrany a brzdenou mensim objemem vzduchu na ciniteli tlumeni zesilovace moc nezalezi, problem by mohl byt jen v pripade slozitejsi pasivni vyhybky, ktere predstavuji vetsi komplexni zatez (rezonancni obvod) takze z hlediska basu je jedno jestli mosfety nebo bipolarni tranzistory.
Tady by mohl byt problem spis s vyskama. u bipolaru bude vice lichych harmonickych slozek, ktere vnima ucho jako mene prijemne, u mosfetu bude vice sudych harmonickych, ty jsou uchu prijemnejsi, ale zkresleni v tomhle pasmu bude nejspis vetsi co do intenzity.
Co se tyka produktu Yamahy a Denonu, na nasem trhu je velky rozpor v cenach, vuci cenam v zahranici, dokonce jsem narazil na to, ze model Denonu, ktery byl v severni evrope, zapadni evrope, a usa priblizne stejne drahy jako konkurencni model Yamahy, byl u nas o 60% drazsi nez onen model yamahy, mam dojem ze si nasi obchodnici masti kapsy na vysokych marzich na znacce denon, i kdyz v mnoha testech se vyrovna kvalitou zvuku yamaze, ktera je ale levna, a tak na ni tolik netrhnou.
Pioneer tak kriklavou cenovou nevyhodnosti na nasem trhu netrpi, takze jedna alternativa je -
Pioneer VSX-920-K, ale podle vseho vynika jen pri vicekanalove reprodukci, ale na hudbu ve stereu moc dobry neni, a vykazuje, jak se dalo cekat, ostrejsi vysky.
Tim se dostavame opet k Yamaze - model RX-V667, celkove stejne hodnoceni, ale na nasem trhu o chlup levnejsi nez pioneer, a pri hudbe/stereo reprodukci si vede podle vseho vyrazne lepe, kratka verze z testu je zde - http://www.whathifi.com/review/yamaha-rx-v667...
I jine testy vedou k podobnym vysledkum.
Zesik yamaha byl pouzivan na experimenty i na FELu, obvodove reseni je dobre, stejnetak parametry, zivotnost podle mych zkusenosti take.
Bud si muzete jit zesiky poslechnout do kamenneho obchodu, tam si pokudmozno vyzadat zapojeni na bedynky srovnatelne konstrukce jako mate doma, a nebo koupit naslepo (nahlucho) pres net, a v pripade zklamani, mit lhutu na vraceni.
Myslim ze neni duvod se Yamahy bat, jen spravne sparovat, zapojit, nastavit, a nespolehat na kalibraci mikrofonem, nekdy je vysledek hola katastrofa.

Petr
9. května 2011 • 15:37

Po pravdě řečeno, jsem rád, že je vaše doporučení právě takové. Byl jsem pro Yamahu rozhodnut už před tím, protože mi subjektivně vycházela "hudebně" lepší než Onkyo (jak jsem psal, oba zesilovače mám), ale po návštěvě speciálních hifi shopů mne dost zvyklali. V takových prodejnách totiž tuto značku neprodávají, ale jen Onkyo, Denon, Pioneer, H -) . Je to vše dost subjektivní, nedávno jsem byl u kamaráda, má designově zajímavý komplet od B&O, avšak zvuk mi nepřipadl adekvátní ceně...
Díky.

roman
3. července 2011 • 17:39

suhlasím s tím nastavením mikrofonem. U YAMAHY např. YPAO a u jiných výrobců zase jiný nazvy. Kalibrace mikrofonem je pro holé začatečníky, kteří si nechtějí dát práci přečíst si manuál a pohrát si s nastavením. Dost často dojde k nežádoucím odrazům a pohlcení testovacích tonu polstrovanými sedačkami atd a vysledek je zcela žalostný když av receiver nastaví předni sloupy o objemu 40 litru na SMALL :) Výsledek jsou ořezané basy a pokud nevlastníte subwoofer nebo nebude nastaven na EXTRA BASS nebo BOTH aj. tak je v reprodukci ani neuslysite. U Yamahy je problém v tom, že korekce jsou v zakladním nastavení dost omezené. Unižších modelů jsou +- 10dB kde je záměr, aby neznalý uzivatel svoji neznalosti nenastavil extrém , ktery by ještě celou reprodukci zhoršil při limitaci koncových stupňů. dost lidí nepozná kde uz je zkreslení neunosné jak pro konce tak reproduktory a myslí si jaký to má výkon a jak to řve, přes ozyvájící se lupajici zvuky z basovych menicu a nechape, ze vyskratováním vychýlené kmitací cívky reproduktoru neunosnou vychylkou 13cm basacku mohou poslat koncový zesilovac do vecných lovišť. U vyžších modelu Yamahy je řešení dvojí. korekce jsou většinou +-6dB a prvotní je parametrický equalizer, kterým nastavíte schopnosti a vlastnosti reprosoustav kde je mozné navyšení vysokých a nizkych kmitočtů. konečný efekt je při potlačení středů bezproblémů +-15dB (více basu a vice výšek pokud to snesou vaše reproduktory. u RX-V 667 jsou použity bipolární tranzistory fy. SANKEN a každý kanál je diskrétní. v řadě jich tak najdete celkem 14 ks! a přikon této yamahy mluví za vše, že se nejedná o špatný receiver. Nejnižší modely jsou často řešeny jinak a tomu samozřejmě odpovídá i cena.

Jaromír Puk
12. května 2011 • 13:16 • šéfredaktor AVmania.cz

Zdravím, nechcete mi poslat na sebe kontakt? Diky. puk@mf.cz

...
3. července 2011 • 17:48

dx4400@seznam.cz

milan
4. května 2011 • 16:37

Koupil jsem yamaha rx v 467 a vrátil ,jedním slovem humus.Nyní mám pioneer vsx 920 a jen vrním.Nekoupil bych od yamahy ani vyšší třídu.

tD
5. května 2011 • 15:39

Chtelo by to napsat, co bylo v neporadku, a co je u Pioneeru lepsi...

Určitě si přečtěte

Články odjinud