7
Fotogalerie

Velký srovnávací test 16 MP3/MP4 přehrávačů

Nevíte, který MP3 přehrávač si pořídit? Stáhněte si velký srovnávací test 16 přenosných přehrávačů hudby a videa.

Prázdniny jsou dobou, kdy se doma moc nezdržujeme, a tak oblíbenou hudbu si bereme sebou, stejně tak lze cestou k vodě „dokoukat“ oblíbený seriál. Redakce časopisu Computer před časem otestovala 16 přenosných přehrávačů hudby a videa, dnes vám exkluzivně nabízíme k stáhnutí jeho kompletní PDF verzi. Díky tomu si můžete vybrat ten pravý přehrávač, který uspokojí zrovna ty vaše nároky, s kterým budete dlouhou dobu spokojeni.

Malé i velké, rychlé i pomalé

V testu se sešlo šestnáct přehrávačů s kapacitou vnitřní úložné paměti 4 až 16 GB, což je více než dostatečná kapacita, zejména pro hudbu. Náročnější se ovšem nespokojí jen s podporou formátů MP3 a WMA, bez kterých se dnes neobejdete, ale určitě je budou zajímat kvalitnější formáty, jako jsou OGG, bezeztrátový FLAC, případně další (Audible4, AAC nebo nekomprimovaný WAV).

Zde musím zmínit kvalitu dodívaných sluchátek. I zde jsou samozřejmě rozdíly, které uslyší i laik, zaměřte se i na pohodlí, které vám dodaná sluchátka poskytují. Náročnější posluchači hudby ale musí počítat s tím, že po zakoupení přehrávače ještě budou muset utratit ještě nějaké peníze za kvalitnější sluchátka. Vzhledem k tomu, že již kolem 1 000 Kč koupíte dostatečně kvalitní přenosná skládací sluchátka či populární „špunty“, nemusíte se „upgradu“ bát.

MP4 výsledky.png

Všechny testované přehrávače jsou vybavené barevnými displeji, a tak si poradí i fotografiemi. Velikostí displeje sice nenadchnou, pro prezentaci zajímavých momentek z vašeho života na třídním srazu však poslouží dokonale.

Dislej.png 

Stále častěji lze přehrávače využít pro sledování videa, je příjemné sledovat, jak stále více přehrávačů již nevyžaduje konverzi videa do vlastního formátu, a často si poradí s běžnými kodeky DivX/Xvid bez jakýkoli úpravy. Stranou nezůstávají také formáty MPEG4 (respektive H.264), WMV, RM, RVMB a další. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na české titulky, i zde jsme se podívali přehrávačům na zoubek.

rychlost přenosu dat.png výdrž na baterii.png

Testované přehrávače se dosti odlišují nejen v době výdrže na baterii, ale také v typu použitých kabelů a rychlosti přenosu. Doma vám to možná nevadí, pokud ale v zahraničí ztratíte či někde zapomenete kabel s atypickým konektorem, budete mít velký problém nový kabel sehnat.

Co tedy vybrat?

Synonymem MP3 přehrávače je pro spoustu lidí iPod. I ten se v testu objevil, nelze se divit, že má spoustu nadšených příznivců. Za podobné peníze lze ale pořídit sice méně stylové, ale více vybavené přehrávače, které zvládají například přehrávání zmiňovaných DivX seriálů. Sony a Philips pro změnu nabídnou aktivní potlačení okolního hluku, což ocení například ti, kteří často cestují hromadnou dopravou. Zmíněné potlačení hluku v kombinaci s konstrukcí, kdy se měnič vkládá přímo do ucha (tzv. in-ear), zejména náruživějším posluchačům do budoucna může zachránit sluch, neboť nebudou muset zesilovat hudbu až na práh bolesti, aby uslyšeli a náležitě si vychutnali svoji oblíbenou kapelu.

fotečkamalá.png

Ti co mají hlouběji do kapsy a hledají něco levného, ti by si měli pozorněji přečíst vlastnosti levnějších modelů, a tak zjistili, jaké na jaké kompromisy budou muset přistoupit. Zde se vyplatí rozhodnout se, co vlastně přesně po novém MP3 přehrávači budu chtít, a teprve pak zvolit svého favorita. Řídit se stejnou radou se ale vyplatí i těm ostatním, neboť kupovat „dokonalý“ přehrávač s hromadou funkcí, které stejně nevyužije, je naprosto zbytečné. Jako vždy i zde doporučuji pozornosti kompletní tabulku, kde vždy naleznete váhu, kterou jsme přiřadili při testu jednotlivým vlastnostem. Pokud vaše nároky a požadavky jsou jiné, upravte si výsledky dle vašich preferencí.

Velký srovnávací test 16 MP3/MP4 přehrávačů stáhnete ZDE.

titulní strana.png


Test byl převzat z časopisu Computer.

1.jpg 

Určitě si přečtěte

Články odjinud