Tudor
4. prosince 2007 • 23:30

To nejdůležitější chybí - a to typ LCD panelu.
Proč má Panasonic řady R (a vyšší) lepší obraz než řada S? Protože S má 6bit PVA panel a R má 8bit S-PVA.
Když už někdo podlehne mediální masáží a nemůže bez LCD TV dál žít, nechť alespoň hledá S-IPS panel LG-Philips.
Většina LCD TV má samozřejmě ten nejhorší možný panel - TN.

Tomáš Holčík
5. prosince 2007 • 13:41 • videoeditor

dnes už opravdu většina LCD nemá naštěstí TN panel. Spíše převažují PVA varianty

Milan
5. prosince 2007 • 16:25

Na druhou stranu, SIPS a MVA/PVA jsou mnohem pomalejší než TN+, takže čert ví.

Jaromír Puk
5. prosince 2007 • 22:10 • šéfredaktor AVmania.cz

Chybí to záměrně. Někteří výrobci to neuvádějí jiní ano, a pokud bych napsal, že nejdůležitější je typ panelu, musel bych popsat typy a rozdíly, proč a nač a vůbec. To už není pro běžné lidi a navíc se hrozím toho, že se pak výběr televizoru naprosto zbytečně smrskne na volbu "toho správného panelu, protože to je to prý nejdůležitější" a na ostatní důležité věci lidi zapomenou. O panelech bude článeček jindy...Ona televize je celek a ne pouze panel...

Tom
2. února 2008 • 13:33

...tak tato reakce mě vážně pobavila. Pan šéfredaktor je mistr. Dokáže zargumentovat, proč o typech panelů nenapsal ani slůvko, ačkoliv je to jedna z nejpodstatnějších věcí na kvalitě zobrazení a ještě udělá z přispěvatele blba. Opravdu se musím chechtat :-))

manix
4. prosince 2007 • 11:35

v recenzi Sonky o CI slotu píšete:
Do něj by se měl v budoucnu vkládat tuner pro MPEG-4, ale nepočítejte s HD rozlišením. Karty do CI slotu pouze pomáhají vestavěnému digitálnímu dekodéru pochopit datový tok. A když dekodér umí poslat dál jen SD rozlišení, máte s HD smůlu.a v tomto článku zase, že CI Slot pomůže při příchodu HD vysílání. Jak to tedy je?

Jaromír Puk
4. prosince 2007 • 11:45 • šéfredaktor AVmania.cz

Převede to do SD. Takže pomůže, ale HD nezobrazí . V praxi zatím ale neověřeno, zde bude záležet na spolupráci výroců televizorů a dekoderů. Člověk ze servisu firmy, jenž se výrobou karet zabývá, upřímě říkal, že záleží na firmwaru a dalších drobnostech..

Baf
4. prosince 2007 • 13:14

Na stránkách Neotionu se lze dočíst, že se usilovně připravuje tenhle modul taky ve verzi HD. Takže uvidíme, co z toho vyleze.

Gregovsky
4. prosince 2007 • 0:12

opravte me prosim jestli se mylim, ale neznamena udaj "casova odezva" vyjadrovany v ms casovou prodlevu mezi privedenim signalu na vstup lcd a jeho nasledne zobrazeni na displeji? kdezto samotna obnovovaci frekvence displeje je dana v Hz? tudiz logicky vzato pokud k lcd nepripoji konzoli nebo jine interaktivni zarizeni, tak tento udaj neni az tak dulezity?

mino
4. prosince 2007 • 7:43

Nemas pravdu!
Odozva udavana v ms vyjadruje cas za ktory zhasne a znova sa rozsvieti bod-pixel na obrazovke!
Tento udaj je jeden z najdolezitejsich,pretoze napr.pri rychlych scenach vo filmoch a sportovych prenosoch je obraz pri slabej odozve rozmazany!;-)

Gregovsky
4. prosince 2007 • 9:48

pokud to je jak rikas, tak kdyz je milisekunda 0,001 sekundy, standardni lcd tedy ma dobu odezvy 0,008s, tak mi vychazi fps lcd 125snimku za sekundu. lidske oko postrehne cca jen 25 a zaznamove nosice nebo televizni signaly se pohybuji s fps od 25 do cca 60 ty opravdu nejkvalitnejsi, potom tedy netusim jak by 8ms mohlo rozmazavat obraz :(

Jaromír Puk
4. prosince 2007 • 10:23 • šéfredaktor AVmania.cz

Jsou dva důvody. Zaprvé 8 ms je pouze hodnota laboratorní měřená za specifických podmínek nikoliv reálná, ta se pohybuje často až na 30 ms nebo více.Druhým důvodem je počet snímků, ze kterých se skládá obraz na televizoru. U nás máme 50 Hz, obraz cestou k nám se přenáší prokládaně čili po 50 půlsnímcích. Ty se na starých CRT televizorech zobrazovali postupně čili liché a sudé řádky, nikoliv 25 celých snímků. U LCD televizorů jsou složeny a zobrazovány celé, ale pro rychlé pohyby to většinou nestačí. 100 Hz LCD televizory proto dopočítávají i mezisnímky, čímž zvyšují počet zobrazených snímků. Dalším problémem s tím spojeným je přepočet nižšího PAL rozlišení na rozlišení televizoru 1366 x 768. Kvalita přepočetu se liší, neboť se nepřepočítává statický obraz ale obraz v pohybu, který se navíc hýbe vertikálně i horizontálně. Některé televizory to zvládají lépe, jiné hůře.Kombinace těchto tří faktorů pak vede k různým výsledkům a kvalitě zobrazení. Čili lze najít televizor s normálním 50 Hz zobrazením, a může sport zobrazovat korektně, ale u televizorů, jenž jsou vybaveny 100 Hz a funkcí kompenzace pohybu (ta je často spojena s oněmi 100 Hz), je větší jistota, že bude vše v pořádku.Proto ta zmínka v článku. Pro laika, který nechce hledat, který z levnějších televizorů rychlé pohyby „umí“, stačí najít televizor se 100 Hz. Je pak daleko větší pravděpodobnost, že bude spokojen.Jak říká jeden můj známý: "Oko není blbec, oko vidí", jinými slovy můžete se ohánět jednotkami a milisekundami a technologiemi, ale záleží na tom, co vidíte a jak se vám to líbí.

jurij
4. prosince 2007 • 23:43

souhlas
parametry jsou velmi casto neskutecne marketingove carovani :-O
nenasli jste nekde objektivni porovnani monitoru CRT LCD a Plasma v podobne cenove relaci?
nebo alespon LCD a CRT ????Jak vybrat KVALITNÍ OBRAZOVKU která má opravdu kvalitní obraz ?
www.jaknatoo.blogspot.com/2007/07/jak-vybrat-kvalitni-obrazovku-ktera-ma.html:-O

Určitě si přečtěte

Články odjinud