AVmania.e15.cz

SteelSeries Siberia 840: nejlepší bezdrátový herní headset [test]

Herní headsety SteelSeries patří již delší dobu mezi nejpopulárnější. Novinka SteelSeries Siberia 840 míří na ty náročnější hráče. A je to dokonalá trefa.

Nový bezdrátový headset se skládá z bezdrátových Bluetooth sluchátek s vestavěným mikrofonem a k tomu patří řídící jednotka/zvuková karta. Díky tomu sluchátka můžete připojit nejen k PC či notebooku, ale třeba herní konzoli Playstation či Xbox.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do výbavy patří i virtuální 7.1 kanálový prostorový zvuk a Dolby Headphone, Dolby Digital a Dolby Pro Logic IIx. Jde zkrátka o univerzální set, který není omezen na jednu platformu. Přes množství funkcí je ale vše jednoduché a funkční. A vše završuje dvojice baterií, které můžete okamžitě vyměnit. Prostě paráda.

Bezdrátová sluchátka s nekonečnou výdrží

Výrobce při návrhu zjevně přemýšlel, co hráč vlastně ve skutečnosti potřebuje. Zapomeňte na „efektní“ LED podsvícení, různé vibrační nesmysly, zkrátka hlouposti, které ve skutečnosti nemají se zvukem nic společného.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samotná sluchátka jsou rozměrná, ale poměrně lehká. Sluchátka působí luxusním dojmem, materiály jsou kvalitní, na trhu najdete velmi málo herních headsetů, které by působily tak dobře a hodnotně. Hlavový most kombinuje kov a plast, výsledkem je pružný a odolný most a ideální přítlak, kdy headset nepadá ani při rychlém pohybu hlavou, ale tlak není nijak přehnaný. Hlavový most je na vnitřní straně příjemně polstrovaný, velikost je nastavitelná ve velkém rozsahu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velké mušle jsou osazeny 40mm měniči, jde o circumaurální uzavřená sluchátka, kdy mušle je okolo uší. Velké rozměry zaručují, že se nebudou nepříjemně dotýkat boltců, což je častá chyba menších sluchátek. Uzavřená konstrukce slušně izoluje od okolí, nicméně okolní ruchy částečně pronikají dovnitř.

Paměťová pěna se přizpůsobí okolí ucha, příjemná jemná koženka působí luxusně, díky vzdušné konstrukci se ale ucho nepotí. Vhledem k většímu průměru ušlí můžou mít někteří majitelé brýlí při problém s pohodlím při delším hraní (s brýlemi raději vyzkoušejte; „brýlatým“ v redakci sedl headset pohodlně, ale záleží na typu brýlí a posazení sluchátek). Mušle se dají otočit o 90⁰, což pomůže nejen při přenášení, ale je to pohodlné například tehdy, když doložíte rychle sluchátka na krk.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mikrofon je již tradičně na levé straně, normálně je zasutý do mušle, lze ho vsunout dle potřeby a pružná, odolný drát natvarovat a mikrofon přesně umístit dle potřeby, LED kroužek vám dává informaci, jestli mikrofon je zapnutý, či ne. Vlevo je také umístěna plochá „mobilní“ baterie. Při plném nabití vydrží 20 hodin, a co je velmi důležité, je umístěna pod krytem, takže ji lze okamžitě vyměnit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení výrobce dodává rovnou dvě baterie, přičemž se vždy nabíjí ložením do základny. Na OLED displeji základny máte vždy informaci o aktuálním stavu energie, pokud ale třeba během hraní zapomenete baterii vyměnit, tak samotná výměna trvá asi 3 až 5 sekund, díky druhé dobité baterii se vám nikdy nestane, že byste najednou zůstali bez zvuku, sluchátka takto můžou hrát zkrátka pořád.  Tohle řešení považuji za vynikající, přehledné, rychlé, a zaslouží si jedině pochvalu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  

Nastavení hlasitosti máte k dispozici na pravé mušli, potočením kolečka rychle nastavíte potřebnou úroveň, samozřejmě máte volič hlasitosti i na základně. Jsou zde tlačítka pro zapnutí a párování sluchátek, to slouží i pro příjem hovoru či ovládání hudby. Nechybí ani konektory pro připojení sdílení zvuku do dalších sluchátek či chat.

Připojte cokoliv

Ke headsetu dostanete několik kabelů, připojit můžete cokoliv. Počítač s iOS či Windows, Playstation, Xbox, smartphone, tablet, televizor, Blu-ray. Na řídící jednotce kromě USB je zde digitální vstup i výstup, analogový vstup, jde o naprosto univerzální řešení, které můžete používat s jakoukoliv platformou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

OLED displej informuje o hlasitosti a stavu baterie, v menu pak můžete nastavit zvuk, zdroj zvuku, vybrat zvukový profil, nebo třeba nastavit jas displeje. Kromě ekvalizéru s několika předvolbami a vlastním profilem si můžete například sami mixovat úroveň hlasitosti zvuku hry a hlasu spoluhráčů, díky jemným krokům bude spokojený každý. Zde také aktivujete Dolby Hedaphones.

Klepněte pro větší obrázek
Na PC pak lze je dispozici StealSeries Engine 3, kde můžete vše nastavit také,
lze doladit profil dle jednotlivých her, atd.   

Zvuk

Řada SteelSeries Siberia se vyznačuje vyrovnaným zvukem bez laciných efektů. Zvuk headsetu Siberia 840 je velmi vyrovnaný, nicméně jeho zaměření na hry je cítit. Asi nejlépe je to cítit na basech, kdy hloubky jsou úderné, přesné a jdou velmi nízko. Výbuchy a ruchy jsou přesto věrné, přesně definované, nesetkáte se lacinými dunivými basy. Zvuk působí podobně, jako když máte domácí kino s kvalitním subwooferem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Střední kmitočty nejsou agresivní, jsou čisté, výšky jsou lehce upozaděny. Nicméně subjektivně je projev tak moc neutrální, že si u jednotlivých her o jemné doladění přímo říká. Prostorovost sluchátek v základu je průměrná, pravolený prostor je krásně čitelný a definovaný, působí však kompaktně, stažený spíše do středu.

 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Některé možností nastavení a úpravy zvuku

 

Stačí ale jemné přidání výšek, vše je pak jasnější, konkrétnější, čitelnější a prostornější. Velmi hezky je také vykreslený předozadní prostor, například pro FPS střílečky jsou to parádní sluchátka. Podobným způsobem působí u filmů. Vykouzlí vynikající atmosféru, hlasy jsou čisté, prostorovost opět skvělá, zvláště když zapnete Dolby.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

U hudby už je poznat, že výrobce se soustředil spíše na hry a na to, aby byl zvuk čistý a dobrý i z méně kvalitního zdroje. Zde ve srovnání s dražšími sluchátky pro poslech hudby někomu může chybět vzdušnost velkých hudebních těles a analytičtější zvuk či křišťálovější výšky. Vše zkrátka zní hezky, příjemně, neúnavně.

Primárně tato sluchátka nejsou navržena pro Hi-Fi a pro náročný poslech hudby. Nicméně bez problémů zvládnou jakýkoliv žánr, jen ne s takovým nadhledem, jako klasická drátová, dražší Hi-Fi sluchátka – samozřejmě svůj podíl na tom bude mít i bezdrátové řešení. Pokud hledáte sluchátka především pro poslech hudby, za stejnou cenu najdete lepší.

Verdikt

Ne, Siberia 840 rozhodně není levný headset, právě naopak, ale díky tomu zde nenajdete žádné zbytečné kompromisy. Headset SteelSeries Siberia 840 představuje naprostou špičku mezi bezdrátovými herními sluchátky.

Jde o naprosto univerzální řešení pro jakoukoliv platformu, nabízí prostorový zvuk Dolby Surround 7.1, vynikajícím způsobem výrobce vyřešil nabíjení a výměnu baterií, vzhled a prémiové zpracování patří na špičku také, pohodlí to jen završuje. Ovládání je vyřešeno také na jedničku. Pokud chcete bezdrátový herní headset (a rozpočet pro vás není důležitý), tak tento vřele doporučujeme. Lepší budete hledat velmi těžko.

Klady

+ prémiové zpracování a vzhled
+ rychlá výměna baterií (2 v balení)
+ dlouhá výdrž
+ nízká hmotnost
+ Dolby Surround 7.1
+ zvuk
+ vynikající konektivita: všechny platformy
+ všechna kabeláž v ceně
+ řídící jednotka s displejem
+ současné připojení několika zdrojů signálu

Zápory

- po delší době můžou tlačit, máte-li brýle (dle posazení na hlavě a typu brýlí)
- průměrná izolace okolních ruchů
- vyšší cena
- pro venkovní použití zbytečně velká

AVmania.cz
SteelSeries Siberia 840   10

SteelSeries Siberia 840

Cena doporučená: 349 Euro

Stránky výrobce: steelseries.com

Technické parametry

  • měniče: průměr 40 mm
  • technologie: Bluetooth, dosah 12 m
  • latence: méně než 16 ms
  • výdrž: 20 hodin (2 baterie v balení)
  • frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 000 Hz
  • hmotnost: 318 g (s baterií), 297 g (bez baterie)
  • připojení: USB, digitální optické (vstup/výstup), analogové
Další článek
celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

stejně se to za 10k nevyplatí kdyby tento he… 1232211 16. 1. 2017, 22:23
Siberia 840, kde se dají koupit? V EU jsem j… Radoslav 21. 11. 2016, 23:05
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

Wharfedale Diamond 11.2: pěkné dostupné regálové reprobedny [test]

Wharfedale Diamond 11.2: pěkné dostupné regálové reprobedny [test]

Hledáte rozumné, pěkně zpracované, pěkně vypadající i pěkně hrající bedýnky, které jsou navíc univerzální, poklidné a příjemně nenáročné, a to vše za velmi přátelskou cenu? Tady jsou.

Pioneer LX500 představí svůj první 4K UHD Blu-ray přehrávač

Pioneer LX500 představí svůj první 4K UHD Blu-ray přehrávač

Philips televizory dostanou zvuk od Bowers & Wilkins díky partnerství

Philips televizory dostanou zvuk od Bowers & Wilkins díky partnerství

B&O BeoPlay Earset – designové nepohodlí [test BT sluchátek]

B&O BeoPlay Earset – designové nepohodlí [test BT sluchátek]

Když se podaří vyrobit něco, co jiné firmy neumí, pak se z takového výrobku obvykle stane kultovní záležitost. Avšak snaha o její úpravu podle moderních trendů nemusí vždy dopadnout podle představ.

Sony HT-XF9000: vynikající soundbar s prostorovým zvukem 7.1.2 [test]

Sony HT-XF9000: vynikající soundbar s prostorovým zvukem 7.1.2 [test]

Mezi hezké, nenápadné, menší a tenčí soundbary se řadí i nové Sony a do dostupnější cenové relace přináší nejnovější dekodéry prostorového zvuku Dolby Atmos/DTS X. Výsledek? Jednoznačně skvělý.

Pioneer: dva nové modely Bluetooth špuntů s výborným poměrem cena/kvalita

Pioneer: dva nové modely Bluetooth špuntů s výborným poměrem cena/kvalita

14 tipů na bezdrátová sluchátka s nejlepším poměrem cena/výkon

14 tipů na bezdrátová sluchátka s nejlepším poměrem cena/výkon

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

Denon AH-D5200: nová prémiová Hi-Fi sluchátka pro domácí poslech

Denon AH-D5200: nová prémiová Hi-Fi sluchátka pro domácí poslech