someone
31. ledna 2012 • 14:02

Ta elektronika na zpracování obrazu zvaná X-Reality, X-Reality pro nevyrábí sony, nýbrž ji kupují od firem Renesas
http://am.renesas.com/products/index.jsp...
a NXP http://www.nxp.com... plus samozřejmě mizerné Samsung S-PVA obrazovky k tomu smontováno Foxconnem. Prostě FAILZvrácená marketingová lákadla no nekupte to.

Petr
31. ledna 2012 • 18:16

Proc jsou panely od Samsungu spatne? Samsung televize prece maji suprovy obraz. Co to je za druh panelu co pouziva LG? Prosim o vysvetleni. Diky.

Mis
31. ledna 2012 • 18:45

Za prve je potreba odlisit panel a televizi. Jak a kde jste prisel na to, ze Samsung ma vyborny obraz. Obraz je tristni. Dojem kvalitniho obrazu se vybudoval marketingovym masirovanim spotrebni casti obyvatelstva. Mezi lidmi z oboru opravdu nenajdete nikoho kdo by to mel doma. Pokud tedy nepocitam sekundarni tv nekde v loznici. Na profesionalnich veletrzich si to ani nikdo nedovoli tvrdit. Mimochodem kdyby jste chtel, tak ISE dnes zacalo a jsme tu az do patku. Ja jsem v tomto jeste zdrzenlivy, ale mezi distributory v ČR taci, kteri vam tu zv ze znamosti dokonce odmitnou prodat. Ale musite se u jednou z tech dvou distribuci obratit na lidi profiky a ne obchodaky. Tim vam jenom obecne sdeluji uroven techto televizi. Ostatni vyrobci nemaji treba dtotykove ovladani, lesteny skleneny ram a hromadu dalsich nesmyslu. Ale maji zase jednu podstatnou vlastnost. Kvalitni obraz. Je to podobne jako kdyz stojim v obchode s fotakama lide se ptaji, zdali ten fotak ma Gps, ale jak foti uz je nezajima. Nedavno jsem sedel na jedne mensi konferenci lidi co zde zastupuji ruzne znacky av techniky. A pri obede tam padla neformalni otazka... Jakou maji televizi. Byly tam sefove firem, servisaci od televizi, av projektanti... Nikdo, opravdu nikdo z nich nemel Samsunga (a ani LG). Vsecho mozne, nez jen to o cem si bohuzel vetsina naroda mysli, ze je dobre. Navic asi 80% melo stejnou znacku, ale neni mim cilem zde delat reklamu a hanit nekoho a vyzdvihovat druheho.

Petr
31. ledna 2012 • 19:31

A k cemu je takovy komentar? Vyrobcu panelu je poskrovnu. Ktery je vas favorit, kdyz ne PVA, MVA nebo IPS? Panel od Sharpu? Muzete vase tvrzeni dolozit kvalitni recenzi? Zahranicni weby, ktery jdou v recenzi do hloubky, vase poznatky rozhodne nepotvrzuji. Jak je relevantni, ze sefove firem, av projektanti a dalsi maji neco jineho nez Samsung... co to je za wtf? To maji doma vsichni Kuro nebo Loewe? Pokud to otacite timto smerem, tak je diskuze bezpredmetna, protoze to nejsou TV pro bezneho spotrebitele (navic Pio uz davno dojel ...).
Jinak Samsung je mi ukradenej, TV bych si od nej zrejme nekoupil. A jestli nekoho masiruje, tak je to uplne jedno. Jde tu pouze o to jedno ... a za kolik ;-)

Mis
31. ledna 2012 • 20:26

Ja vas nenutim, aby jste se ridil mym stanoviskem, ci mu veril. To je ciste vase vec a vas k nicemu presvedcovat nebudu. Nejsem redaktor, takte se nezivim psanim recenzi. Navic recenze pisi lide, kteri at se nam to libi nebo ne, maji doma techniku, ktere pisi pozitivne. A to poradi neni takove, ze by recenze dopadla pro nekoho dobre a oni si to pak poridili ale v trochu jinem poradi ( ze Mirku). Dale to ovlivnuje prisun penez v oblasti inzerce. A na zaver neni potreba delat hloubkovou recenzi o subjektivnich dojmech, ale podivat se na hola fakta. Tim muze byt citlivost tuneru, gamut obrazovek atd. Jak zminujete treba Sharp... U nej je alespon fakticky dana viditelna ctvrta barva. U Pioneeru zas dalsi vrstva na panelu (mam pocit, ze se mylne domnivate, ze uz neexistuje...tim minite plasmy) ale pro tyto informace bud musite do vyroby a nebo se to pokusit rozpitvat. Podivejte se treba na chassi do Metze. Samotny display je jen urcite procento v kvalite zobrazeni. Velkym faktorem je samotne chassi. A to vsechno jsou fakta a ne subjektivni nazor. Vysmivate se me poznamce, ze to maji doma vsichni z oboru. Ztreba proto, ze se nedaji nakrmit marketingovymi krasozvasty. I zahranicni recenze me zavery potvrzuji, ale ty v profesionalni sfere. Ty ovsem spotrebni populace necte. Navic nevim, proc to nejsou televize pro bezneho uzivatele. Co jineho chcete na obrazu prezentovat nez prave obraz a jeho kvalita. To, ze nekdo na ukor kvality snizi cenu jeste neni duvod pro jeho vychvalovani. Je to stejne jak s jidlem nebo vinem. Kvalitni vino take pod 200 kc nekoupite a to, ze nekdo zacne vydavat "kyselinu octovou" za vino neznamena, ze najednou kvalitni vina nejsou pro bezneho spotrebitele. Proste je jen cast populace ochotna pit ocet a okenu a to na co nemaji kritizovat. Takze je to cele trochu naopak.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Petr
31. ledna 2012 • 21:39

Ja s vami v podstate souhlasim (ze jde v prvni rade o obraz), nicmene kdyz reknete A, tak reknete B. To ze v TV jsou dulezita streva, je (aspon pro me) jasne. Nicmene vetsinu lidi (minimalne na tomto webu, tvfreak apod.) zajima consumer electronics a ne profi obrazovky (kam mozna smerujete vy) nebo Loewe, kde jen podstavec stoji to, co mid-range Samsung TV.
A jsem moc rad, ze jste zminil gamut, citlivost tuneru a dalsi veci, to je presne to, co se objevuje na webech jako UK avforums, hdtvtest, DK flatpanels a dalsich. Mozna ze profesionalove od sdelovaci techniky maji lepsi zdroje ;-). Pokud se tu ohanite fakty, tak ty fakta prezentujte.
Ano Pio opravdu uz nesleduji a rekl bych, ze je to i zbytecne. Nevsiml jsem si, ze by meli ucelenou radu LCD nebo plazmy. U basysu to nejak nemohu najit ...
Btw to ze populace kupuje Samsung (LG ...) ... je vam, mne (+ dalsim) asi celkem jedno, ne?

Mis
31. ledna 2012 • 22:06

Basys to sem bohuzel nevozi, i kdyz slovo bohuzel radeji vynecham, protoze famozni televize Pioneer uz bohuzel nedela a ty Lcd na ktere se vrhli delaji spis pro jakesi doplneni celkoveho portfolia. a Panasonic, ktery mel sice prevzit mnoho patentu od Pincku to stejne nechal byt, protoze je zamerenej na levnejsi cast trhu a to by ty televize uz nemohly stat to co stoji. Je to podobne jako kdyz kdysi Sony prevzala foto divizi Konica Minolta. Vsichni se tesili co z toho vznikne a nakonec prd. Loewe je samozrejme kapitola sama pro sebe, ale na druhou stranu porad maji v televizi alespon nejaky svuj vlastni produkt jako treba tuner. Na rozdil treba od B & A.

someone
31. ledna 2012 • 22:40

"Tim muze byt citlivost tuneru, gamut obrazovek atd. Jak zminujete treba Sharp... U nej je alespon fakticky dana viditelna ctvrta barva."Gamut obrazovek neboli barevný rozsah musí byt co nejblíže(né více nebo méně) rec.709/sRGB neboť v tomto barevné rozsahu (gamutu) jsou vytvářeny HD filmy, hry, web, operační systémy atd...
http://www.maximumpc.com/article/features/display_... ... Čtvrtá barve Shrpu je absolutní technologický nesmysl roku 2010
od:Maybe Sharp Should've Consulted Mr. Spock Insteadjavascript:__doPostBack('ctl02$2240_1029$ctl00$btnSave','')
http://www.maximumpc.com/article/features/display_... ... Sharp si raději měl nechat poradit od Spocka než od Sulu:-))

someone
31. ledna 2012 • 21:00

Proč tedy Eizo a Nec pro své supergrafické monitory CG http://www.eizo.cz/monitory/colorgraphic.html... Nec SpectraView http://www.necdisplay.com/spectra-view-II... kupují obrazovky od LG Display http://www.lgdisplay.com/... . Kde je vyždován perfektní obraz, barvy-
Dříve Eizo taky kupovalo obrazovky od samsungu ale pak si uvědomili, že LG mají lepší barvy a celkově obraz než Samsung.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Mis
31. ledna 2012 • 21:16

Nezlobte se, ale musim se zeptat... co kourite? Dyt jsem to proboha v predchozim prispevku vysvetloval. Tak jeste jednou. Panel neni jedine co ovlivnuje kvalitu obrazu a navic i vyrobci, kteri kupuji panely od jinych (Loewe, Metz, Pioneer.... ) si je nechavaji upravit a nebo sami upravuji dle svych patentu. Ten panel je sedvic, ktery je z nekolika vrstev a jen jednu z nich dodavaji vyrobci jako Samsung, Sharp, Lg. Uz ovsem neresi podsviceni, dalsi filtry na panelu, chassi. Zkuste si rozebrat Eizo a podivejte se cim je treba jen pájené. A proto to nemuze stat tri koruny padesat. Postavte si ty dva monitory vedle sebe (eizo a pak monitor od dodavtele panelu ) uvidite ten neskutecny rozdil. A proc? Prave kvuli tem duvodum, o kterych jsem psal.

someone
31. ledna 2012 • 22:30

"Panel neni jedine co ovlivnuje kvalitu obrazu a navic i vyrobci, kteri kupuji panely od jinych (Loewe, Metz, Pioneer.... ) si je nechavaji upravit a nebo sami upravuji dle svych patentu"Absolutní nesmysl ;-) :-PPanel je od začátku standartizován a dodáván tak jak je typově označen se vším všudy např. tady je panel od Acer Unipack Optronics-AUO T370HW03 v některých Sony TV
http://radikal.ru/F/i080.radikal.ru/0911/e3... ...
http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i148/091... ...
http://radikal.ru/F/i022.radikal.ru/0911/00... ...
http://radikal.ru/F/s48.radikal.ru/i121/091... ... přesně taková krabice http://radikal.ru/F/i080.radikal.ru/0911/e3... ...
jde do montovny. Typ panelu je např AUO T370HW03 který je se vším všudy(má jasné parametry které jsou tak jak jsou!) montér sony-foxconn nijak panel neotevírá!
http://auo.com/... -) + zdroj a elektronika a je z toho TV ;-)Co kouříš ty, že píšeš takové bláboly?

Mis
31. ledna 2012 • 22:56

Sam si bohuzel odporujete. Samozrejme ze panel jde s oznacenim z vyroby a takovy se tam dava... A ja nekde napsal nesmysl, ze panel oteviraji ci upravuji? Vyrazte nekdy do nejaka vyroby. Pokud si koupite vic nez jednu Nemeckou znacku, tak vas do fabriky za odmenu vezmou. Ale to se budete muset trochu posunout v kvalite dal nez je Sony.

Petr
13. února 2012 • 17:14

Sorry, ale asi jste mirne mimo.A) nazor na obraz jsem si udelal sam a moje rodina, kdyz jsem mel moznosti vyzkouset pomoci zapujceni TV Samsuns D8000, LG LW650S a Panasonicy a to primo doma a na nekolik dni, Jsem velkym priznivcem SONY, ale Samsung mel opravdu vynikajici obraz.B) To, ze Samsungy nikdo nechce je vec mimo realitu. Mam moznost videt do distribucniho trhu a zorvna Samsungy jsou totalne nejzadanejsi a nejpopularnejsi TV a jsou uzivateli pokladany za ethalon kvakity. Ja napriklad v ramci ovladani a OSD s timto nesouhlasim, ale obraz a design dle me maji pekny.C) Nicmene odpoved na svuj dotaz jsem stejne nedostal :-(

Mis
13. února 2012 • 22:33

A) panasonic plasma ci lcd. Navic i Panasonic ma sve řady. Az po nejvyssi kinovou, coz je ciste monitor bez tuneru na sledovani filmu... Kina.
B) nekde je napsano, ze Samsungy nikdo nechce? Nikde go nemohu najit. Ano, odbornici nebo lide pozadujici realny, nikoli libivy obraz to opravdu nechteji, ale to jsou cisla, ktera neovlivni prodej. Tekze se mohu vratit k prvni vete tveho prispevku. Lide, kteri jsou mimo, jsou ti, kdo si spatnou ctou texty. Jinak jsou lide, kteri kvalitu vina posuzuji podle krásy lahve a stejne je to s televizema. To k te posledni vete. Samozrejme, ze to je nejprodavanejsi znacky, ale to ze Skoda ci Felicie je nejprodavanejsi auto neznamena, ze je nejlepsi. To ses snad ani na stredni skole nemohl ucit.
Jinak vynikajici je v v teto oblasti velice zavadejici slovo. Bud je obraz realny a nebo libivy.
C) nevsiml jsem si nejake zasadni otazky mimo jakehosi vlastniho konstatovani ve forme otazkyAt si kazdy koupi co chce, ale sve "odborne" zavery nechaji konovi. Pokud vidis do statistiky prodeju, tak bud musis delat v Samsungu a snazis se tvarit hrozne neutralne anebu budes delat ve Fastu, kde kazdy vi co lidi ze spotrebky placaji za nesmysly a kdyz nekdo prijde, ze fakt chce kvalitu, zak je odvedere za "lampickama", kteri se vam nejprve vysmeji, ze jste tem chudakum urcite doporucovali zase nesmysly :-)
Nikdo dalsi tady realne vypovidajici cisla nema.

Mis
31. ledna 2012 • 18:51

Jeste bych doplnil, ze se nelze divat na to, kdo je dodavatelem panelu pro vyrobce danne tv. Ani Metz, Pioneer (lcd), Loewe atd. nemaji sve panely a pres to jsou svetelne roky vzdaleny od kvality zobrazeni (nemyslim tim omacku okolo ale kvalitu zobrazeni) svych dodavatelu.

someone
31. ledna 2012 • 23:09

"Jeste bych doplnil, ze se nelze divat na to, kdo je dodavatelem panelu pro vyrobce danne tv. Ani Metz, Pioneer (lcd), Loewe atd."To je stejné jako Apple náboženství "značková nadřazenost" :-))
LOL
Připomíná mi to jak zdejší redaktůrek Jarda Puk taky nemusí LCD, ovšem jak potom tady s Holčíkem dělají nějaké video(pro avmaniu.cz) tak mu nevadí že to upravují/stříhají (s Holčíkem) na tom 30palcovém LCD HP monitoru s LG Display obrazovkou :-)

someone
31. ledna 2012 • 20:48

Jde o to, že lidé to chápou jako Sony značku. Neví, že sony nic nevyrábí(v tv byznysu) ale jen nakupuje tyto mizerné obrazovky od Samsungu plus k tomu nakupuje eletroniku od Renesas a NXZ Semiconductors. A vtip dokončuje to, že ty tv montuje Foxconn.
Tak jak moc je sony "sony"?LG používá u svých tv obrazovky své dceřiné firmy LG Display http://www.lgdisplay.com... a u nižších(levnějších) řad používá a-mva obrazovky od Acer unipack optronics www.auo.comMimochodem obrazovky od LG display kupuje také Eizo a Nec ke svým super drahým super grafickým monitorům http://www.eizo.cz/monitory/colorgraphic.html...
CG(colorgraphic).
Proto mají IPS obrazovky od LG Display ty nejlepší barvy a jsou lepší než mizerné obrazovky od samsungu, které nakupuje Sony, Toshiba ;-)
Monitory Eizo mají lepší obraz a lepší barvy než všechny plazmy panasonicu a lcd od samsungu dohromady.

Mis
31. ledna 2012 • 21:19

Jen otazka na vase nesmyslne tvrzeni ohledne barev. Vite jaky barevny rozsah ma plasma od jakehokoli vyrobce a lcd od tohe nejlepsiho. Napiste si ty dve cisla vedle sebe na papir a pak prosim bezte diskutovat mezi odbornejsi temata, treba do ohnicku.

someone
31. ledna 2012 • 22:50

Nesmysly píšeš ty ;-)
Grafické monitory od Eiza řada colorgraphic a NECu spectraview používá ty nejlepší dostupné lcd obrazovky a ty jsou H-IPS od LG Display. A to proto, že žádná plazma není v žádném případě schopna nabídnout tak kvalitní barvy a celkové podání obrazu jako jsou LG obrazovky v těchto monitorech.
Proč by tam jinak nedali plazmu že :-)) kdyby měla lepší barvy a to rozhodně nemá ;-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
ms
31. ledna 2012 • 23:15

Protože se plasma pro monitor na grafické práce zase tak moc nehodí!
Jakékoliv LCD je stále pouze pasivní filtr a nemůže soupeřit s aktivním displejem...

someone
31. ledna 2012 • 23:34

Protože má LCD lepší barvy a obraz. A Ty nejlepší má IPS od LG display, když je používá Eizo a Nec pro své top nejlepší supergrafické monitory. A to, že plazma není pro monitory je selhání a neschopnost této technologie přinést lepší barvy a celkově obraz. Jak píšete proč by si jinak Eizo a Nec pro své grafické monitory nějakou tu plazmovou obrazovku neupravili (když si je podle vás výrobci upravují jak chtějí) a přinesli profesionálním grafikům ty lepší barvy/obraz.
Nějaká konspirace? :-P
Ne vážně;-) grafici by lepší barvy/obraz ocenili, proč jim teda Eizo a Nec nedá plazmu, když má lepší barvy?

ms
3. února 2012 • 11:59

Znovu opakuji: Aktivní displej versus pasivní filtr!
Žádné LCD nemůže mít lepší barvy proti PDP, kde se světlo přímo produkuje! Je vůbec zázrak, že se drahé LCD panely aspoň přiblížili kvalitním CRT monitorům...
Odpověď je jasná > vypalování, mikroposuv se u grafického monitoru moc uplatnit nedá.
Další všeobecnou věcí je, že poskládat dohromady třeba LCD televizi může kdejaký ňouma, prostě si to nakoupí, sešroubuje dohromady, nalepí nálepku a prodá. U PDP je to přeci jen technologicky složitější...

someone
4. února 2012 • 13:01

Meleš nesmysly. Sonda kolorimetr Klein Instruments K-10 cena 7000 dolarů
http://www.kleininstruments.com/k10.html... naměřila přesnější barevné podání u LCDLG LE8500/8900 http://www.avforums.com/review/LG-LE8900-47LE8900... ... Panasonic plazma má mnohem horší podání odstínů šedé a primárních/sekundárních barevPanasonic http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT20-TX... ... Proč píšeš nesmysly?

ms
10. února 2012 • 9:37

Skvělé! Ten vámi odkazovaný přístroj opravdu neznám. Ale pokud je mi známo, pak Panasonic na svých linkách a případně jako stolní přístroje pro ruční měření používá průmyslové přístroje od naprosto neznámé značky Minolta. Pochopitelně jsou pravidelně kalibrovány!
Pozice je automatická a sonda se výjezdním ramenem přitiskne na panel (je jedno zda LCD, či PDP) a probíhá nastavení dle specifikací a hodnoty jsou pochopitelně zapsány do paměti. Sonda NESMÍ být ovlivněna jiným zdrojem světla! Tedy nikoliv tak, jak je prezentováno v tom odkaze.
Panasonic mimochodem vyrábí i PDP monitory, ale ne pro grafické účely.

someone
10. února 2012 • 13:13

Neptal jsem se jestli (ne)znáte ten kolorimetr ;-) Je jsem ukázal stránky výrobce toho měřáku čím na avfroums měří. A ti lidé tam změřli menší barevné odchylky toho LCD než plazmy.
A vzhledem k tomu, že vůbec nevíš jak pracuje a funguje Klein instruments K-10 kolorimetr tak je to jedno.
Ale když nevěříš a neustále to zpochybňuješ nějakými nesmysly tvoje věc :-P

ms
10. února 2012 • 22:56

1. Nevím, jak měření provozují!
2. Nevím, zda je jejich přístroj řádně kalibrován.
3. Měření probíhalo na výrobcích dvou výrobců, nikoliv třeba LCD/PDP stejného výrobce a odpovídající produktové řady!
4. "...A vzhledem k tomu, že vůbec nevíš jak pracuje a funguje Klein instruments K-10 kolorimetr tak je to jedno..." - ani bych se nedivil, kdybyste takový přístroj nikdy neměl reálně před sebou. Já ovšem přístroj od Minolty ano a nejen před sebou, ale i s ním měřil.

Brepta
4. února 2012 • 5:19

Vy si o setření vysloveně říkáte! :DDefinujte mi prosím přesně kritéria a parametry LCD a PDP, podle kterých srovnáváte a vyvozujete Vaše "tvrzení" znějící "lepší barvy a obraz".Já vám mohu z praxe uvést následující argumenty, které dokládají něco jiného:Rychlost odezvy - LCD to dotáhla na řádově milisekundy, PDP měla snad od počátků řádově mikrosekundy. A stále je to při fotbale (zelená hmota vs. stébla trávy) nebo sjezdu na lyžích (bílá hmota vs. rýhy ve sněhu) znát. Většinou to však stejně zabije už samotná MPEG2 komprese TV signálu, tak alespoň u filmu si to můžete vychutnat naplno - honičky, rychlé švenky, stroboskopické efekty...Kontrast černá-bílá (statický) - papírově LCD řádově tisíce, PDP řádově miliony, reálně LCD řádově jednotky tisíc, u PDP až k desítkám tisíc. Neznám nic horšího, než tmavou scénu ve filmu, kde však místo tmy vidím světle šedou či dokonce nafialovělou plochu bez kresby. Zatím žádné testované LCD mi nedokázalo nabídnout patřičně kvalitní obraz! A ve dne (maskování okolním světlem) se na filmy nekoukám, viz kino níže.Svítivost - LCD dnes většinou svítí více, než PDP, ale v sešeřelém pokoji večer při sledování kvalitního filmu tohle vážně nehraje roli, v kině je taky tma a nepotřebuji, aby mi silné světlo trhalo oči. :)Solarizace - tak tady LCD dlouho tápaly, PDP se tím moc nepáře. Pohled na solarizovanou modrou oblohu nebo západ slunce mě u filmu dokáže zaručeně vyvést ze soustředění. Solarizace souvisí s bitovou hloubkou zpracování v FPGA (marketingově "videoprocesory") a pak s reálnými možnostmi zobrazovače, kde velké LCD byly dlouhá léta pouze 6bit.Barevný gamut - tady možná chcete tvrdit, že víc barev znamená lepší, ale faktem je, že norma je norma a "věrnost obrazu" je jejím předmětem, takže i kdyby televize uměla svítit infračerveně a ultrafialově, na věrnosti podání barev jí to nijak nepřidá. Řečeno jinak, LCD se už konečně za hranice normy dostala (i když s modrou má většinou stále rezervy), PDP s tím snad nikdy neměla problém. Zobrazení normovaného signálu na zobrazovači s větším gamutem bez kompenzací reálně znamená, že jsou barvy posunuté a nepřirozené! Zkuste si zobrazit nějakou multikulti fotku (běloch, černoch, žluťoch, eskymák) a koukněte se na podání pleťovky, he? LCD zpravidla bělocha zobrazí nepřirozeně růžového či do červena a černoch vypadá podobně divně, rozhodně ne přirozeně. Celkově na podání hnědé barvy se dá poznat, jak moc kvalitně televize zobrazuje, a že to u LCD dost často kulhá.Spotřeba - dnes srovnatelná, rozdíly nanejvýš pár desítek procent, jak kdy jak pro koho.Povrchová úprava - LCD se dělají nejčasteji matné, PDP naopak lesklé, i když jsem viděl i s protiodleskovou úpravou. V praxi večer u filmu je to skoro jedno, obraz z PDP je však subjektivně ostřejší. U starších typů PDP pak ještě hrál roli odraz na krycím skle, kdy obraz získával "ducha".Pozorovací úhly - tady je to jasné, LCD stále ztrácí, i přes všechny inovace má LCD při pohledu z boku zřetelně horší kontrast a dochází i k zachytitelnému posunu barev, PDP má tohle jaksi z principu na háku.Rozměry - a tohle je i odpověď na Vaši rýpavou otázku, proč EIZO nedává PDP do monitorů - LCD se vyrábí od nejmenších po nějvětší úhlopříčky, zato PDP, díky svým limitům velikosti komůrek/pixelů je možné Full HD rozlišení vyrobit v úhlopříčce minimálně 37 palců (pokud je mi známo), dnes však téměř výhraně minimálně 42 palců, což se nedá říct, že by byla pro grafika zrovna ergonomická velikost...Hmotnost - jo, plastové LCD je zřetelně lehčí než skleněné PDP. Komu to však v obýváku vadí? :)Rozlišení - pro LCD (technologicky) není problém jít s velikostí pixelu dolů a nabídnout jemnější obraz, u PDP toto tak snadné není, viz rozměry. Pro běžného i náročného diváka to však stejně končí tím, že k dispozici jiný obsah než 1080p dnes prakticky není.Odolnost proti statickému obrazu - u LCD prakticky absolutní, i když kdysi tím taky trpěly, u PDP to bylo horší, statický obraz po dobu několika hodin (DVD menu, teletext) zanechal viditelné duchy (dobře pozorovatelné na jednolité barevné ploše), což se ale vždy po krátkém čase provozu (pár hodin) opět spravilo - na tento fakt se většinou úplně zapomíná! Při sledování filmu toto nemá relevantní vliv na zážitek a kvalitu obrazu.Životnost - u LCD jsou CCFL i LED poměrně spolehlivé s životností řádově několik desítek tisíc hodin, u PDP je dnes reálná životnost srovnatelná, jen se snižuje maximální jas, což se dá průběžně doladit nastavením.Šum - LCD má výhodu, že má relativně pomalou odezvu a díky tomu vlastně fakticky nešumí, jenže ten obraz pak vypadá mrtvě a sterilně (navíc v kombinaci s nepřirozeným podáním barev). PDP má z principu lehkou nestabilitu plazmového výboje a na obraze je znát, že jaksi žije a v jistých ohledech to lze srovnávat s filmovým zrnem, což je vlastně u filmů žádoucí a pro oko ve výsledku příjemnější a méně únavné.Za jedinou relevantní konkurenci PDP dnes považuji OLED, případně WOLED, ale i zde se obávám, že to ještě nějaký rok bude trvat, než to bude opravdu stát za to.Dodávám, že jsem byl kdysi prodavač-specialista černé elektro v Datartu, absolvoval jsem mnohá odborná školení a je to částečně i můj koníček. Je mi jasné, že opravdoví znalci by snad některé mé argumenty oponovali, ale dovolil jsem si zde mnohá zjednodušení, čímž se za nepřesnoti předem omlouvám.Tak co? LCD nebo plasma? (Kolikrát jsem jen tuto otázku slyšel, heh...)
Z předložených argumentů je to snad jasné... B-]

someone
4. února 2012 • 13:22

S kontrastem a barevným rozsahem píšete nesmysly.Cenově srovnatelné LCD LG LE8500/8900 a Panasonic plazma GT20.
http://www.avforums.com/review/LG-LE8900-47LE8900... ...
Panasonic
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT20-TX... ... Panasonic plazma kontrast 2200:1 http://flatpanelshd.com/review.php...
Sony EX720 kontrast 3867:1 http://flatpanelshd.com/review.php...
LG kontrast nic/nekonečno/absolutno :1( díky direct led lockal dimming ) http://www.flatpanelshd.com/review.php...
ten kontrast je měřen jako ANSI kontrast( šachovnicový vzor), někdy chápán jako statický.Souhlasím s plynulostí obrazu v pohybu, ale ta je dána Sample and hold efektem a nikoliv nesmyslnýma marketingovýma číslama odezvy u obou technologií.Proč jinak píšeš nesmysly?

Brepta
4. února 2012 • 16:07

Díky za reakci a vložené odkazy.
Na svou obhajobu dodávám, že své nesmysly jsem bral z praxe před více než 5 lety, od té doby se leccos změnilo (např. kontrast PDP je prý díky menším komůrkám a hustějšímu umístění nižší, než dříve).Kontrast - lokální změnu podsvícení u LCD nepovažuji za relevantní, jednak to na ostrých kontrastech dělá paseku (např. běžící titulky), jednak bývá při jednolité barevné ploše dost dobře vidět hranice čtverců a jednak mě zajímá hodnota "surového" konstrastu samotného LCD panelu.
Nejsem si jistý jak měřili kontrast v uvedených odkazech, ale je to pro mě příjemné překvapení.
Na obrázcích je však vidět, že PDP je přece jen "černější" (asi vliv foťáku) a hlavně nemá viditelné prosvity z rohů.Barevný gamut - pokud máte na mysli nesmysl s infračerveným a ultrafialovým světlem, tak to byla nadsázka. :) Jinak na uvedených odkazech jsem poměrně příjemně překvapen kvalitou podání barev, zejména po kalibraci. Dříve byly LCD bez kalibrace opravdu velmi škaredě ujeté, jak jsem popisoval. Navíc v kombinaci s různými "zlepšovači" obrazu v menu z toho často lezly fakt strašné věci.Jen bych dodal, že klasický CIE trojúhelník v podkově není úplně postačující, protože je to jen 2D průmět shora na 3D prostor. Samotný prostor je však od černé po bílou a jeho reálný objem je podle mého názoru u LCD a PDP pořád ve prospěch PDP. Ukázka alespoň trochu jak to myslím.
http://www.brucelindbloom.com/index.html...
http://www.brucelindbloom.com/index.html... Nejvíc mě stejně u LCD i PDP štve to, jak moc dnes FPGA čaruje s obrazem a dá se to jen omezeně ovlivnit. Několik LCD TV (rok zpátky, local dimming) se mi nepodařilo ani sondou nakalibrovat tak, aby neměly nějaký divný nádech bílé do modra či do růžova (u hokeje fakt k nasrání) a testovací barevné přechody černé do RGB stále vytvářely škaredé pruhy... Vzdal jsem to.

someone
5. února 2012 • 2:17

A u těch barev jde o co největší přiblížení se rec.709/sRGB gamutu. A od to ho jsou ty DeltaE barevné odchylky a ty má právě cennově srovnatelné LCD mnohem nižší, a to jak škálu šedé tak primární a sekundární barvy. Měřeno špičkovým laserovým kolorimetrem Klein instruments K-10 cena 7000 dolarů http://www.kleininstruments.com/k10.html... "Jen bych dodal, že klasický CIE trojúhelník v podkově není úplně postačující, protože je to jen 2D "
tohle je věcí software spectracal calman a Klein K-10 kolorimetru.http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-GT20-TX... ...
http://www.avforums.com/review/LG-LE8900-47LE8900... ... Znova si přečti ty recenze. Klein K-10 laserový kolorimetr prostě změřil menší barevné odchylky lcdéčka menší než plazmy.

Brepta
25. února 2012 • 3:19

Ok, akceptuji fakta. :-)
Přesto si myslím, že teprve až spektrometry mají skutečně přesné výsledky.
Já si hrál jen s X-Rite Eye-One Pro, což pro takové domácí koukání docela stačí. ;-)

jarod72pm
3. března 2012 • 15:35

Teda větší marketingové hovadiny jsem ještě nečetl.
Vy jiste jste prodavač a prodáváte plasmu co?
Plasma je dávno překonaná technologie co vrčí,topí a bliká .Vypaluje obraz ,spotřebu má dvojnásobnou oproti LCD,rozdíl v odezvě žádné oko nepozná a s ostrostí nemá nic společného,nemá tak kvalitní jas a živé barvy a je to šedivá obrazovka vhodná leda na SD vysílání jako CRT kterou původně nahrazovala.
Pane to že máte názor to je v pořádku ale to že tu uvádíte lživé informace je na průplesk!
Jen matete lidi.

Brepta
4. března 2012 • 23:39

Pane, mírněte si prosím výrazivo a uvádějte i nějaká fakta, ano?Ano, klidně Vám přiznám, že jsem kdysi dávno prodával v Datartu černé elektro.
JENŽE jsem díky tomu měl tu možnost si všechny televize POŘÁDNĚ vyzkoušet, což vy, pravděpodobně jako normální spotřebitel, nemáte šanci takovéto zkušenosti nijak získat.
To co píši výše je směs mých poznatků z této dávné praxe a základních fyzikálních principů a vlastností jmenovaných technologií. Věřte, že mezi TV byly mezi LCD i PDP propastné rozdíly a nelze to nijak zjednodušovat, přesto nejlepší plazma PIONEER měla oproti nejlepšímu LCD Samsung, Sony či LG viditelný náskok...Máte-li nějaké výhrady, JMENUJTE prosím KONKRÉTNÍ lživé informace a já se za své chyby RÁD omluvím, s tím nemám nejmenší problém.Co se týče kontrastu LCD vs PDP, tak k tomu jsem se už vyjadřoval a omlouval výše.
Vývoj pokročil, LCD má jisté výhody, PDP také. Pro mě osobně je PDP stále favorit.

jarod72pm
4. března 2012 • 23:59

Na netu jsou tuny příspěvků že plasma technologicky už má stop jen jediná firma se dál pokouší vylepšit to co už je technicky nahoře jen tomu musíme dát správný název marketing.
Ano spočítal jsem si spotřebu své LG a vyšla mě líp za rok o 2000.- oproti nejůspornějšímu neopdp což je dost peněz navíc panely LG používají dnes špičkové TV loëve a další a Samsung prodává víc jen díky reklamě než aby lidi chodili se dívat do obchodů kde mimochodem nic nikdo nenastavuje jen se zapne prodejní mod a hotovo.
Své už jsem vypsal výše a jsou to dost podstatné chyby u plasmy a jediné čím dnes zaujme je
SD vysílání jinak má negativa ve vysoké spotřebě(minimálně 50% víc než LED LCD),topí,vrčí,bliká ,obraz je spíš do šeda má problém škálovat odstíny šedé,vypalování obrazu a pokud se podíváme na cenu je jasné jak si ji výrobci cenní až na předražený panasonic který chce za to bůhví co.
Pionner už skončil a nastává doba oled .
Co u LCD přiznám jako problém je coluding ale to je bohužel slabost technologie a nutné podsvícení pro lcd krystal a jeho barvy ale jinak už sou tam jen pozitiva.
Plasma dominovala tak do roku 2009 pak se karta začala obracet a už rok strácí.
Vývoj jde dál tomu nikdo nezabrání.

Brepta
4. března 2012 • 23:53

Teď se koukám, že už v původním příspěvku na rovinu píšu, že jsem pracoval v Datartu, takže Vy jste to jen nedočetl a už se rozohňujete, že jsem snad nějak zaujatý... :)S čistým svědomím mohu říci, že jsem se tehdy vždy snažil od zákazníka získat maximum relevantních informací a podle toho nabídnout nejvhodnější produkt cena/kvalita/výkon a to bez ohledu na to, zda osobně preferuji CRT, zpětnou projekti, PDP nebo LCD. ;)

s plasmou je KONEC
1. února 2012 • 15:33

Zavření továrny na plasmy u Panasonicu je důležitá zpráva. Tato továrna byla uvedena do provozu teprve v 12 2009!TOKYO ​- Panasonic Corp will reduce plasma TV panel production and cut up to several thousand jobs, as its loss​-making television unit struggles to compete with Asian rivals, domestic media reported on Thursday.Panasonic will stop plasma panel production at its Amagasaki No. 3 factory in Hyogo prefecture in Southern Japan, broadcaster NHK and the Yomiuri newspaper said on their websites. NHK cited a source close to the matter, while the Yomiuri did not give sourcing.Amagasaki No. 3, the largest plasma panel factory in the world with production capacity of 330,000 panels per month, was completed in December 2009, the Yomiuri said. It makes large panels from 42 inches to 150 inches, the paper said.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
ms
3. února 2012 • 11:49

A pročpak vám technologie PDP leží tak v žaludku?!
Nikdy jste na to neodpověděl, takže...

Jarda.abc
31. ledna 2012 • 18:45

Sony přesedlala z panelů Samsung na panely Taiwanců..
O elektronice píšeš Ty.
Montuje to Foxconn
Smart má od Google TV 2,0

someone
31. ledna 2012 • 20:51

Nesmysl:-P v letošní řadě jsou stále mizerné Samsung s-pva obrazovky jako v minulých letech ;-)
http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia... ...

Mis
31. ledna 2012 • 9:46

Hmmm, lepsi nez Samsung nebo Lg, horsi nez cokoli jineho.

someone
31. ledna 2012 • 20:23

LOL jsi ty;-) :-P jak to může být lepší než Samsung když Sony leze samsungu do zadku a kupuje jejich mizerné s-pva obrazovky. K tomu nedokáže vyrobit elektroniku, tu musí nakoupit u firmy Renesas a NXP Semiconductors.

Jarda.abc
31. ledna 2012 • 8:47

DVB T2 a C2.Takže i DVB-C bude na prču???

Jindra
31. ledna 2012 • 19:10

Když umí T2 a C2 tak umí samozřejmě i předchozí T a C. Škoda, že nemají ještě S2.

Jarda.abc
31. ledna 2012 • 21:21

Dostal jsem mínus.Ale rozhodně stojí za povšimnutí, že dražší Sony umí DVB-T2, C2, S2.

Tom
31. ledna 2012 • 7:30

kez by SONY radeji udelalo do sve slavne vsude propagovane Bravia Internet Video widget pro ceske televize (ČT, nova, prima a treba i stream) :-/

Jarda.abc
31. ledna 2012 • 8:59

Lze použít Widgety pro Google TV 2.0 i u Sony???Letošní internetové funkce jsou postaveny na Google TV 2.0 a TV dokonce budou umět i Flash 11, takže přehrát video by neměl být problém.Škoda, že nevíme nic o procesoru, který má zvládat Sony internetové funkce. Ale moc se mně líbí Marvell pro boxy Google TV 2.0.

jmatus
31. ledna 2012 • 7:29

Super televize, jako dekorace naprosto dokonalé.

Brice
30. ledna 2012 • 17:59

Zdá se mi to, nebo vynechali 42"? chci koupit novou TV a 40 je málo, ale 46 je už zase moc :) No nic, SONY z mého výběru vynechám

Petr
30. ledna 2012 • 18:23

Sony preci nema v nabidce 42" TV (ty maji IPS panel). Tyto velikosti jsou u LG, Panasonic nebo Philips ...

VPA
1. února 2012 • 16:42

Sony ma 42" - KDL42EX410

Petr
2. února 2012 • 12:30

Pravda, jeden jediny model, ktery Sony uz ani nema v nabidce. A zrovna takovy, ktery by asi malokdo doporucil jako vhodny kandidat na upgrade ... ;-)

Tom
31. ledna 2012 • 7:36

s klidem si misto 42 kupte 46" velka urcite nebude - nebo aspon ne po mesici :-))

IvaW
10. února 2012 • 14:46

Pořídili jsme si 46NX705, i když jsme měli nabito jen na 40". Dnes rozhodně nelitujeme.

jonn
30. ledna 2012 • 15:44

ta prvni telka je krasna,no cena bude asi hodne vysoka :-/

Určitě si přečtěte

Články odjinud