AVmania.e15.cz

Samsung UE55H6400: LED televizor pro každého? [test]

Seznam kapitol
Televizory řady 6400 jsou velmi oblíbené, loni jsme chválili model F6400, jak dopadne H6400? Je to stále výhodná koupě?

Multimediální funkce

Přehledné EPG (elektronický programový průvodce) zůstalo nedílnou součástí „Šesttisícčtyřstovky“. Aktivace neumlčí obraz ni zvuk. Obraz se posune do okna. Okno existuje taktéž ve známém PIP (obrazu obraze) - aktivujeme z menu. Jedná se o jednotunerovou verzi. Není tak možno sledovat dva televizní kanály produkované televizí v obou vytvořených oknech. Do jednoho musí vstupovat signál z externího zdroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

HbbTV po jeho aktivaci v menu - „Datové služby“ - pracuje přesně. Stále nechápeme, proč výrobce tuto aplikaci nepřidá přímo do „chytrého“ menu s již přednastaveným zapnutím. Nezkušený uživatel zbytečně tápe, hledá, než se mu podaří funkci zprovoznit.

Zachytit tuto formu moderního teletextu se daří nejen u českých stanic. Ano, kanály České televize nejsou ochuzeny o vylepšení v podobě iVysílání - vstupu do archivu s pořady.

Surfování v rámci integrovaného webového prohlížeče dostává přijatelnější podobu, a to ve chvíli, kdy sáhnete pro druhý ovladač se systémem ukazovátka. Ten vše zrychlí a udělí jinak méně dokonalému stylu (oproti PC) vyšší uživatelskou přívětivost. Vstup na stránky prezentující flash technologii prokáže implementování v H6400. Internetový svět (např. televizních archivů) se tak rozšiřuje. Využít při vyhledávání možno hlasové pokyny zadávané přes opakovaně zmíněný, sekundární „controler“.

Klepněte pro větší obrázek

Nahrávání spustíme přímo tlačítkem na dálkovém ovladači, nebo jednoduchým naprogramování z EPG. První ze dvou možností má zajímavou kontextovou nabídku, kde uživatel ještě určí, po jako dobu se má nahrávat, resp. za jakou dobu záznam bude ukončen. Běžný stav – tedy formátování HDD před nahráváním a šifrování nahrávky tak, že ji nelze využít jinde, zaznamenáváme. Načasovat lze případné přepnutí na požadovaný kanál, a to se leckdy hodí.

Multimediální přehrávač si z USB vezme mnoho souborů a podpoří jejich prezentaci společně s DTS zvukem. Rozsáhlá byla forma zobrazení titulků a jejich kódování – vše kromě kódování ISO 8859-2 LATIN 2. Při neochotě zobrazit znaky s diakritikou, vstupte do „Nástrojů“ a překontrolujte, či změňte kódování. U přehrávání prostřednictvím DLNA se stav u formátů a titulků zhorší. Vše se dá jednoduše napravit použitím jedné z funkcí známé utility Serviio, která zařídí lepší kompatibilitu, a navíc „vypálení“ titulků přímo do filmu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolupráce s PC při přehrávání filmů probíhalo standardně, přesto část multimediálních koncovek dostupná nebyla. A jak uvádíme, kde máte problémy v rámci DLNA protokolu a integrovaných přehrávačů u operačních systémů, zkuste prográmky třetích stran. Serviio vyvíjejí, nadšenci z řad příznivců značky Samsung. Sáhnout lze po firemním Samsung Smart View 2 a navázat spojení s televizorem takto – odzkoušejte!

Samsung tlačí uživatele k použití cloudu a k jeho standardu nutno započítat mnoho drobných aplikací a her. Mezi těmi nechybí VOYO, TopFun, iDnes, LEGO TV, Animáček, Spotify, YouTube a mnohé další. Komplexně vše spadá pod „Smart Hub“, který byl v televizoru letos přepracován. Modernizace, dle našeho názoru není pro každého zdařilá. Vytváří menší přehlednost.

Klepněte pro větší obrázek

Početný zástup aplikací ještě navýšíte stažením dalších.

Pro hráče přinášíme zajímavý údaj o orientačně změřené hodnotě input lagu, který činil při vhodném nastavení 31 ms. Ve špičkách se lze dočkat i nižší hodnoty. Nezapomeňte aktivovat příslušný režim pro hraní, který vyřadí část vlastností, jež mohou negativně navýšit jeho hodnotu.

Verdikt

Pokračovatel úspěšného modelu F6400 - LCD televizor s LED podsvícením Samsung UE55H6400AW předvedl dobrý výkon pro svoji třídu a určitě si zaslouží doporučení. Dobrý mohl být velmi dobrý, a to ve chvíli, kdy by k testu nebyl zapůjčen předprodukční vzorek - škoda Samsungu. Běžnému uživateli nabídne „6400“ řadu nadstandardních funkcí, ale hlavně možností nastavení obrazové části. Obrazově rozhodně patří k tomu lepšímu na trhu, divák bude v drtivé většině spokojen.

Zvukově by se vyšvihl více, pokud by po úpravách ekvalizéru nenastaly problémy s rezonancí, což může být vada v rámci kusu, který nám byl do testu zapůjčen. Vás na problém raději upozorníme – není složitě si stav ověřit na vlastní uši. Hráči ocení slušnou hodnotu vstupního zpoždění a panel odzkouší ke hrám.

Uživatel toužící po interním satelitním tuneru sáhne po stejném modelu, jen s označením H6470, který DVB-S2 tuner skrývá ve svých útrobách. Všichni chtějící slušný televizor za přiměřenou cenu, by měli testovaný model zařadit do srovnávacího výběru. Pokud máme odpovědět na otázku, zda lońský H6400 stále stojí za pořízení, tak odpověď zní - ano.

Samsung UE55H6400AW

Cena orientační: 

Klady

+ Slušný obraz SD i HD
+ Hodnota input lagu
+ Přehledné a obsáhlé menu
+ Možnost záznamu (nahrávání)
+ Množství a použitelnost aplikací ve „Smart“ prostředí
+ Druhý ovladač
+ Prostorovost zvuku

Zápory

- Příliš směrový dálkový ovladač
- Občasně pomalejší reakce menu
- Zvuk (rezonance) po zařazení ekvalizéru
- Clouding (testovaný kus)

Předchozí kapitola Další článek
Seznam kapitol


celkem 90 komentářů

Nejnovější komentáře

Televize nemá Android TV nebo KODI, tak je n… Jan 24. 3. 2017, 13:38
Zdravím všechny vespolek, dneska se mi u tét… OndrejK 26. 12. 2015, 00:23
Dobrý den, jestliže máte přesné označení… Alexandr Bray 12. 11. 2015, 20:54
Dle rádoby technického oddělení na Alze mi s… lleytonn 25. 10. 2015, 19:22
Pokud to nemá DVB-T2 s kompresním formátem H… Likso 21. 10. 2015, 08:15

Další podobné články

Jabra Solemate: bezdrátový reproduktor s pevnou podrážkou

Jabra Solemate: bezdrátový reproduktor s pevnou podrážkou

Chcete neotřelý design a zároveň slušný zvuk? Jabra Solemate je zajímavou alternativou k zavedeným značkám. Když dojde elektřina, můžete ji navíc připojit i dodávaným kabelem – nebo tkaničkou?

Amazon Video jako první bude podporovat HDR10+ od Samsungu

Amazon Video jako první bude podporovat HDR10+ od Samsungu

7× Full HD projektor pro domácí kino ve srovnávacím testu

7× Full HD projektor pro domácí kino ve srovnávacím testu

Přes klesající ceny velkých televizorů ani ten s největší úhlopříčkou nedokáže konkurovat levnému Full HD projektoru. Především v zážitku, jaký poskytuje obraz promítaný na stěnu či plátno.

Optoma HD140X: malý, dostupný Full HD projektor [test]

Optoma HD140X: malý, dostupný Full HD projektor [test]

DLP projektor Optoma patří mezi nejlevnější na trhu, přesto nabízí kvalitní obraz a dobrou výbavu. A především vyšší jas a tišší provoz než malé LED projektory.

Pryma 01: luxusní italská sluchátka [test]

Pryma 01: luxusní italská sluchátka [test]

Nejsou to zrovna levná sluchátka, ale jsou perfektně vyrobená, mají italský šmrnc a působí luxusně, mají hebký, hladký, barevný, klidný a přitom příjemně dospělý zvuk.

Sony oznámila cenu a dostupnost svého prvního OLED 4K HDR televizoru

Sony oznámila cenu a dostupnost svého prvního OLED 4K HDR televizoru

Sony TV 2017: prohlídka prostředí Android 6 v nových televizorech [video]

Sony TV 2017: prohlídka prostředí Android 6 v nových televizorech [video]

V 4K televizorech Sony letos opět najdete upravené prostředí Android TV, které uživateli nabízí velmi mnoho možností. Podívejte se na prohlídku systému.

Sencor SEP300: velmi levné, kovové a překvapivě dobré špunty [test]

Sencor SEP300: velmi levné, kovové a překvapivě dobré špunty [test]

Že velmi levná sluchátka nemůžou hrát? Sencor to vyvrací. Je to spíše malý zázrak – dobrý zvuk, dobré materiály, zajímavý vzhled a to vše za 200 Kč.