AVmania.e15.cz

Samsung UE55H6400: LED televizor pro každého? [test]

Seznam kapitol
Televizory řady 6400 jsou velmi oblíbené, loni jsme chválili model F6400, jak dopadne H6400? Je to stále výhodná koupě?
Samsung UE55H6400: LED televizor pro každého? [test]

Multimediální funkce

Přehledné EPG (elektronický programový průvodce) zůstalo nedílnou součástí „Šesttisícčtyřstovky“. Aktivace neumlčí obraz ni zvuk. Obraz se posune do okna. Okno existuje taktéž ve známém PIP (obrazu obraze) - aktivujeme z menu. Jedná se o jednotunerovou verzi. Není tak možno sledovat dva televizní kanály produkované televizí v obou vytvořených oknech. Do jednoho musí vstupovat signál z externího zdroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

HbbTV po jeho aktivaci v menu - „Datové služby“ - pracuje přesně. Stále nechápeme, proč výrobce tuto aplikaci nepřidá přímo do „chytrého“ menu s již přednastaveným zapnutím. Nezkušený uživatel zbytečně tápe, hledá, než se mu podaří funkci zprovoznit.

Zachytit tuto formu moderního teletextu se daří nejen u českých stanic. Ano, kanály České televize nejsou ochuzeny o vylepšení v podobě iVysílání - vstupu do archivu s pořady.

Surfování v rámci integrovaného webového prohlížeče dostává přijatelnější podobu, a to ve chvíli, kdy sáhnete pro druhý ovladač se systémem ukazovátka. Ten vše zrychlí a udělí jinak méně dokonalému stylu (oproti PC) vyšší uživatelskou přívětivost. Vstup na stránky prezentující flash technologii prokáže implementování v H6400. Internetový svět (např. televizních archivů) se tak rozšiřuje. Využít při vyhledávání možno hlasové pokyny zadávané přes opakovaně zmíněný, sekundární „controler“.

Klepněte pro větší obrázek

Nahrávání spustíme přímo tlačítkem na dálkovém ovladači, nebo jednoduchým naprogramování z EPG. První ze dvou možností má zajímavou kontextovou nabídku, kde uživatel ještě určí, po jako dobu se má nahrávat, resp. za jakou dobu záznam bude ukončen. Běžný stav – tedy formátování HDD před nahráváním a šifrování nahrávky tak, že ji nelze využít jinde, zaznamenáváme. Načasovat lze případné přepnutí na požadovaný kanál, a to se leckdy hodí.

Multimediální přehrávač si z USB vezme mnoho souborů a podpoří jejich prezentaci společně s DTS zvukem. Rozsáhlá byla forma zobrazení titulků a jejich kódování – vše kromě kódování ISO 8859-2 LATIN 2. Při neochotě zobrazit znaky s diakritikou, vstupte do „Nástrojů“ a překontrolujte, či změňte kódování. U přehrávání prostřednictvím DLNA se stav u formátů a titulků zhorší. Vše se dá jednoduše napravit použitím jedné z funkcí známé utility Serviio, která zařídí lepší kompatibilitu, a navíc „vypálení“ titulků přímo do filmu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolupráce s PC při přehrávání filmů probíhalo standardně, přesto část multimediálních koncovek dostupná nebyla. A jak uvádíme, kde máte problémy v rámci DLNA protokolu a integrovaných přehrávačů u operačních systémů, zkuste prográmky třetích stran. Serviio vyvíjejí, nadšenci z řad příznivců značky Samsung. Sáhnout lze po firemním Samsung Smart View 2 a navázat spojení s televizorem takto – odzkoušejte!

Samsung tlačí uživatele k použití cloudu a k jeho standardu nutno započítat mnoho drobných aplikací a her. Mezi těmi nechybí VOYO, TopFun, iDnes, LEGO TV, Animáček, Spotify, YouTube a mnohé další. Komplexně vše spadá pod „Smart Hub“, který byl v televizoru letos přepracován. Modernizace, dle našeho názoru není pro každého zdařilá. Vytváří menší přehlednost.

Klepněte pro větší obrázek

Početný zástup aplikací ještě navýšíte stažením dalších.

Pro hráče přinášíme zajímavý údaj o orientačně změřené hodnotě input lagu, který činil při vhodném nastavení 31 ms. Ve špičkách se lze dočkat i nižší hodnoty. Nezapomeňte aktivovat příslušný režim pro hraní, který vyřadí část vlastností, jež mohou negativně navýšit jeho hodnotu.

Verdikt

Pokračovatel úspěšného modelu F6400 - LCD televizor s LED podsvícením Samsung UE55H6400AW předvedl dobrý výkon pro svoji třídu a určitě si zaslouží doporučení. Dobrý mohl být velmi dobrý, a to ve chvíli, kdy by k testu nebyl zapůjčen předprodukční vzorek - škoda Samsungu. Běžnému uživateli nabídne „6400“ řadu nadstandardních funkcí, ale hlavně možností nastavení obrazové části. Obrazově rozhodně patří k tomu lepšímu na trhu, divák bude v drtivé většině spokojen.

Zvukově by se vyšvihl více, pokud by po úpravách ekvalizéru nenastaly problémy s rezonancí, což může být vada v rámci kusu, který nám byl do testu zapůjčen. Vás na problém raději upozorníme – není složitě si stav ověřit na vlastní uši. Hráči ocení slušnou hodnotu vstupního zpoždění a panel odzkouší ke hrám.

Uživatel toužící po interním satelitním tuneru sáhne po stejném modelu, jen s označením H6470, který DVB-S2 tuner skrývá ve svých útrobách. Všichni chtějící slušný televizor za přiměřenou cenu, by měli testovaný model zařadit do srovnávacího výběru. Pokud máme odpovědět na otázku, zda lońský H6400 stále stojí za pořízení, tak odpověď zní - ano.

Samsung UE55H6400AW

Cena orientační: 

Klady

+ Slušný obraz SD i HD
+ Hodnota input lagu
+ Přehledné a obsáhlé menu
+ Možnost záznamu (nahrávání)
+ Množství a použitelnost aplikací ve „Smart“ prostředí
+ Druhý ovladač
+ Prostorovost zvuku

Zápory

- Příliš směrový dálkový ovladač
- Občasně pomalejší reakce menu
- Zvuk (rezonance) po zařazení ekvalizéru
- Clouding (testovaný kus)

Předchozí kapitola Další článek
Seznam kapitol


celkem 90 komentářů

Nejnovější komentáře

Televize nemá Android TV nebo KODI, tak je n… Jan 24. 3. 2017, 13:38
Zdravím všechny vespolek, dneska se mi u tét… OndrejK 26. 12. 2015, 00:23
Dobrý den, jestliže máte přesné označení… Alexandr Bray 12. 11. 2015, 20:54
Dle rádoby technického oddělení na Alze mi s… lleytonn 25. 10. 2015, 19:22
Pokud to nemá DVB-T2 s kompresním formátem H… Likso 21. 10. 2015, 08:15

Další podobné články

Televizor LG s OLED displejem a zvukem Dolby Atmos je počtvrté vítězem King of TV

Televizor LG s OLED displejem a zvukem Dolby Atmos je počtvrté vítězem King of TV

Panasonic: nové 4K OLED televizory s THX certifikací pro ty nejnáročnější

Panasonic: nové 4K OLED televizory s THX certifikací pro ty nejnáročnější

Po prvním 4K OLED televizoru Panasonic představil druhou lepší a vyladěnou generaci. Opět míří na ty nejnáročnější, jako jediný nabízí THX 4K certifikaci. A aktuálně přidává 4K Blu-ray přehrávač zdarma.

Jak změnit pořadí TV kanálů na Android TV [video]

Jak změnit pořadí TV kanálů na Android TV [video]

Řazení TV kanálů je při velkém množství televizních stanic zcela nezbytnou záležitostí. Dnes se podíváme, jak změnit pořadí TV kanálů u televizoru se systémem Android TV.

Samsung UE55MU7002: nový Premium UHD 4K LCD LED televizor  [test]

Samsung UE55MU7002: nový Premium UHD 4K LCD LED televizor [test]

Sedmá řada televizorů značky Samsung patřila vždy k vyhledávanému sortimentu. V rámci internetových diskuzí se po tomto modelu ptáte, tak na objednávku přinášíme jeho recenzi.

Kupovat filmy od Applu už není v kurzu, iTunes padá tržní podíl

Kupovat filmy od Applu už není v kurzu, iTunes padá tržní podíl

Jomo Audio Samba: High-End špunty z nejvyšší cenové třídy [test]

Jomo Audio Samba: High-End špunty z nejvyšší cenové třídy [test]

Špuntová sluchátka s cenou přes 50 000 Kč od malého výrobce ze Singapuru? Co od toho lze očekávat a dokáží svou cenu nějak ospravedlnit?

Magnat Tempus 77: nenáročné, dostupné sloupové reprobedny [test]

Magnat Tempus 77: nenáročné, dostupné sloupové reprobedny [test]

Malé sloupy Tempus od německého výrobce Magnat mají být dostupnou vstupenkou do světa Hi-Fi. Co od nich můžete čekat?

Samsung HW-MS550: lepší zvuk k TV aneb soundbar pro každého [test]

Samsung HW-MS550: lepší zvuk k TV aneb soundbar pro každého [test]

Soundbar - zbytečná zvuková krabice pro zachytávání prachu, nebo prvek pro alespoň částečné vylepšení zvuku plochých televizorů?