Samsung bude vyrábět kombinovaný přehrávač

31. srpna 2007
TWEET SDÍLET
LCD televizor s LED podsvícením a kontrastem 500 000:1 a kombinovaný přehrávač HD filmů? Od října realita!

Fanoušci domácího kina by měli začít okamžitě šetřit! Na tiskové konferenci v Berlíně Samsung ukázal nejen svoje novinky, ale zároveň oznámil, že budou zanedlouho běžně dostupné v obchodech. Podle prezentovaných obchodních výsledků aktuálně Samsung prodává nejvíce plochých televizorů na světě a vše napovídá, že se své pozice rozhodně nemíní vzdát.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud si chcete koupit televizor s LED posvícením a kontrastem 500 000:1, klidně si můžete dát stranou 139 990 Kč. Proč? Přesně tolik má října stát nový Full HD LCD televizor LE52F96 s LED podsvícením. Ti, kterým tahle úhlopříčka nestačí, si ovšem budou moci zakoupit jeho větší, 70" verzi. Pokud ovšem pádíte právě rozbít své prasátko, přichystejte se rovnou na likvidaci celého stáda – jeho cena bude jen o „trošičku“ vyšší – pouhých 40 000 eur.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další LCD televizory už mají „jen“ plné vysoké rozlišení (1080p), 100 Hz technologii obnovy obrazu proti rozmazání obrazu, rozšíření spektra zobrazovaných barev a další technologie vylepšující doposud problematické zobrazení černé. Ať již se jedná o nejvyšší exkluzivní řadu televizorů F9 či řadu F8 řadu s plným vysokým rozlišení, v každém případě si zde v Berlíně může každý na vlastní oči ověřit, že vývoj LCD technologie kráčí mílovými kroky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

To, co před rokem či dvěma představovalo cenově nedosažitelnou absolutní technologickou špičku již je běžně dostupné a výrobci se začínají spíše soustředit na vybavení, vzhled a uživatelskou vstřícnost než na pouhé prezentování technologií. Kontrast 25 000:1, Full HD rozlišení, dva vestavěné subwoofery, 100Hz technologie skutečně dopočítávající chybějící snímky – tohle všechno se dá najít u i levnějších televizorů řady F8 s úhlopříčkou 40 a 46 palců.

Z našeho pohledu před rokem či dvěma Samsung předčasně vyklidil pole výrobce plazmových televizorů a vypadalo to, že se soustředí již pouze na LCD technologii. Svoji chybu si zjevně uvědomil a okamžitě napravil. Zde v Berlíně uvedl novou řadu plazmových televizorů s Full HD rozlišením.Lehce překvapující je fakt, že ceny plazmových televizorů budou v některých případech dokonce nižší, než jejich LCD kolegů a tak Samsung překvapivě konkuruje sám sobě. 63" plazmový televizor PS63P76 má sice stát 195 990 Kč, ale jeho 58" kolega již o padesát tisíc méně a 50" plazmový televizor s Full HD pořídíte jen za 99 990 Kč.

Dalším velmi pozitivním faktem je, že většina z levnějších řad již má, či bude mít některé z těchto technologií a tak i běžný uživatel kupující televizor za necelých 20 000 má v konečném důsledku ze všech těchto nových technologií také užitek. Dostane kvalitnější, lepší a levnější televizor.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Aby člověk využil vysokého rozlišení a kvality obrazu, potřebuje bohužel i odpovídající zdroj videosignálu. Samsung se proto rozhodl dle svých slov již dále nenutit uživatele k rozhodování, jestli Blu-ray, nebo HD DVD a začne vyrábět přehrávač, který umí oboje. Na trh s podobným přístrojem přichází po LG sice až druhý, na rozdíl odněj ovšem s plnou podporou obou formátů bez jakéhokoliv omezení funkčnosti. Přehrávač BD-UP5000 je vybaven například kompenzací pohybu proti sekání obrazu při rychlých scénách, pokročilým vylepšením barev, či redukcí šumu. Potvrzena je i přítomnost HDMI 1.3 a podpora plného formátu zvuku Dolby TrueHD. Cena zatím není známa ale doufáme, že bude zajímavá. Pokud se povede udržet cenu na zajímavé částce, bude dilema jestli pořídit BD nebo HD DVD vyřešeno.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dva nově uvedené Blu-ray přehrávače třetí generace (BD-P1400 a PB-P2400) ovšem naznačují, že Samsung si duálním přehrávačem tak trochu kryje záda. Jednodušší typ (BD-P1400) by měl pro běžného uživatele přinést podporu 24p a HDMI 1.3 což v praxi znamená plynulejší obraz bez problematického trhání a linkový výstup 5.1 zvuku Dolby TrueHD v plné kvalitě – 7.1 je až u BD-P2400. Oficiální cena BD-P1400 není známa, ale předpoklad je kolem 15 000 Kč. BD-P2400 vypadá jako konečné řešení pro majitele DVD disků – má upscaling na 1080p.

Tomu, kdo má raději kompletní řešení a nechcete si lámat hlavu s odpovídajícími reproduktory a zesilovačem k Blu-ray přehrávači, Samsung určitě udělá radost s HT-BD2. Jedná se o kompletní 7.1 kanálový systém s vestavěným Blu-ray přehrávačem. Že nepůjde o žádné ořezávátko naznačuje nejen celkový výkon 1 100 W, ale také přítomné dekodéry Dolby TrueHD a dts-HD Master Audio. Přítomnost konektoru HDMI 1.3 a podpora 24p je již samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek
Vystaven je zde také AIO sytém HT-TX 120, letos oceněný cenou EISA. Vysokému výkonu a kvalitní reprodukci obrazu i zvuku bohužel bude odpovídat i vyšší cena – 29 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zjevně ani v oblasti MP3 přehrávačů nechce Samsung nechávat nic náhodě. Nový MP3/MP4 přehrávač YP-P2 bude mít velkou a kvalitní širokoúhlou 3" obrazovku, Bluetoooth 2-0, DNSe2 a dotykové ovládání. Kapacita paměti bude maximálně 8 GB a předpokládaná cena 6 990 Kč vypadá zajímavě. Hračičkové a ti nejmladší budou nadšení z YP-T10; má plně animované menu, minimální tloušťku a navíc je nabízen v různých barvách.

Mezi kamerami zaujme náročnější především typ VP-HMX10C, což je HD kamera se záznamem na SD karty - a to v rozlišení 720p. Za zajímavou cenu 9 000 ale VP-MX10A, což je podobná kamera se klasickým záznamem v běžném rozlišení. Záznam je ukládán na vestavěnou 4G paměť, nebo na externí SD kartu.

Jestliže začínáte řešit, jakou barvu a provedení televizoru si vyberete, můžete toho klidně nechat. Vše má být v luxusní klavírní černi, která zjevně slaví úspěch u všech výrobků. Úspěch je takový, že se Samsung rozhodl vyrábět multifunkční tiskárnu se skenerem ve stejném (černém a lesklém) provedení – doporučujeme se ale připravit na nutkání tiskárnu po každém použití přeleštit.

Témata článku: Novinky

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

9 Marek Čech

7× Full HD projektor pro domácí kino ve srovnávacím testu

7× Full HD projektor pro domácí kino ve srovnávacím testu

Přes klesající ceny velkých televizorů ani ten s největší úhlopříčkou nedokáže konkurovat levnému Full HD projektoru. Především v zážitku, jaký poskytuje obraz promítaný na stěnu či plátno.

14 David Starý

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2018/2019

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2018/2019

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v několika kategoriích.

20 Jaromír Puk

AQ Labrador 29 MKIII: povedené české regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

AQ Labrador 29 MKIII: povedené české regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Dvoupásmové reprosoustavy AQ Labrador 29 MKIII jsou co do přednesu vyrovnané a tak blízké ideálu neutrální reprodukce, jak to jen cenová hladina do 15 000 Kč za pár umožňuje. Celkově Labrador 29 MKIII nabízí realistický, solidně čistý a příkladně "rovný" zvuk, ctící ideály high fidelity.

7 Daniel Březina

Denon Ceol N10: skvělý síťový Hi-Fi mikro CD receiver [test]

Denon Ceol N10: skvělý síťový Hi-Fi mikro CD receiver [test]

Malý všeuměl Denon RCD-N10 (neboli Ceol N10) je překvapivě dobře, všestranně a zvukově příjemně fungující krabička, která spojuje všechna důležitá řešení pro pohodlný každodenní poslech.

8 Daniel Březina

Polk Signature S55e: dostupné sloupové Hi-Fi reprobedny s velkým zvukem [test]

Polk Signature S55e: dostupné sloupové Hi-Fi reprobedny s velkým zvukem [test]

Polk Signature S55e jsou střední sloupky s velkým americkým zvukem, frekvenčně zdůrazněné na obou koncích, ale zato schopné hrát příjemně, vstřícně, jaksi snadno a vyplnit takovýmto zvukem skutečně celý prostor.

1 Daniel Březina

12 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

12 tipů na nejlepší přenosná Hi-Fi sluchátka. Od těch nejdostupnějších až po nejdražší

Kvalitní přenosná sluchátka vydrží déle než smartphone nebo jiný přehrávač. Vybrali jsme ty nejzajímavější od dostupnějších až po ty nejdražší.

24 Jaromír Puk

Jak zobrazit displej mobilu na televizoru (Miracast)

Jak zobrazit displej mobilu na televizoru (Miracast)

Dostat obraz z mobilního telefonu bezdrátově do televizoru je snadné, jen musíte splnit pár nutných podmínek.

55 Tomáš Holčík