petrikzviera
15. února 2008 • 22:42

Pioneer KURO FULL HD sa nic nevyrovna. A LCD uz vobec nie. Ale postupne sa priblizuje.
-odozva
-contrastny pomer 25000:1
-pravost farieb
Panasonic plazma mal reflexny odraz na skle pri pozerani z boku,takze som ho videl 2krat. Pioneer nie.
Porovnavane 2 mesiace zo vsetkymi plazmami a lcd vo vela obchodoch, odskusane, kupene, stale nic lepsie.
Neda sa generalizovat medzi Plazmou a LCD.Treba porovnavat spicku.

Jerry
14. února 2008 • 20:43

Tak tenhle test je asi stejně praktický jako automat na kondomy ve Vatikánu. Vy si kupujete televizi s tím že ji rozmlátíte??? Plasma je ze skla ne proto aby nešla rozbít, ale proto že se dají velice dobře na sklo nanášet UV filtry, které chrání zrak. Bez nich by se mohli dávat k plasmě jako bonus hned slepecký hole. Taky je to proto, že jsou ty plyny v jednotlivých pixelech stlačeny pod velkým tlakem, takže je zapotřebí materiál, kterej to snese. Je moc krásný, že každej tvrdí, jak plasma "umí" víc černou, ale nechte se pustit bílou........ale hle najednou zjitíte, že bíla oproti LCD není bílou ale šedou a pokud nebudete mýt štěstí a nepustíte to na nové plasmě, ale použité, tak si na té šedé přečte z těch fleků včerejší výsledky sportky. Taky nutno ješte podotknout, že se jedná o samostatné body, které nezávysle na sobě emitují světlo. Takže navíc zjistíte, že ta šedá kmitá. Na závěr bych chtěl říci, že NEJSEM ZARYTÝM ZASTÁNCEM LCD, ale připadlo mě vhodné zde říci ta záporná fakta. Pravdou však je, že každý má jiné vnímání a co se líbí jednoumu se nemusí nutně líbit druhému........... Pokud chcete někdo reagovat můžete na sskola@seznam.cz

ja
15. února 2008 • 14:08

zvlastni prispevek, zvlastni info:- proc je potreba material "ktery to snese", kdyz mezi sklem a pixely je mezera?
- "body nezavisle emitujici svetlo" je spatne? takze LCD-LED / OLED / CRT je vsechno spatne?
- a k te bile na LCD - zkuste si pustit LCD plny jas vecer doma, to je pak mozna na slepecky hole

Anithulan
13. února 2008 • 14:52

Plasma je odolnejsia ale zasa ma kostrbatejsi a menej farebny obraz ako LCD. Takze to je 50/50 B-]

Petras
13. února 2008 • 15:24

Ty kostrbatá plazmo, to se díváš ze 40 cm?:-D

Anithulan
13. února 2008 • 16:22

nie, zo 4m B-]

pečlivý čtenář
13. února 2008 • 12:42

Tak to je krásný bulšit. Náhodou pro panasonic dělám a rozhodně řeším častěji ruplou plazmu než LCD. Ono tototiž to sklo je pevné, ale lámou ho hlavně tenze způsobené nekvalitním sešroubováním a následnou teplotní roztažností hliníkového šasi panelu a tenze způsobené pády TV na bok v krabici. Sklo spolehlivě praskne, i když plazmu jen přepravujete na boku. Takže asi takhle. Pokud zákazník není patlák vrhající bowlingové koule do obrazovky, tak vám může být jedno, která vydrží přímý náraz více.V každém případě obrazová životnost LCD je rozhodně vyšší než u PDP, obraz je u LCD více ostrý z blízka, protože má rapidně menší buňky(PDP má 3x1 buněk na obrazový bod a to často na výrazně větší ploše při stejném rozlišení), Spotřeba je v průměry taky o dost nižší(standartní TV vysílání je dost "jasné"). Osobně doporučuji každému LCD, to je ta pravá náhrada za CRT. I když už se těším na OLED na rok 2009:-)Mimochodem, námi používané IPS Alpha panely patří do světové špičky a při kalibraci jim je věnována stejná péče jako plazmám. Sice neposkytují dynamický kontrast plazem a barevnou škálu, ale on to aging PDP panelu do roka srovná, to mi věřte.

kywi
13. února 2008 • 17:04

konecne to nekdo z oboru (jestli se tomu tedy da verit -sorry, ale web je plny kecalku) uvedl na pravou miru.. tohle je krasny recept na veskere internetove debaty. nazor cloveka "od fochu", jinak zabredneme do staleho:
"plasma!"
-"ne, LCD"
-"NE. PLASMA!"
-"NE!!! LCD!!!"
:-D:-D:-D:-D:-D:-D

čtenář
13. února 2008 • 18:33

Také náhodou dělám pro Panasonic. Uvedený test je jeden ze standardních testů pro televize už od dob CRT. U CRT se obrazovka rozbíjela podobně jako u LCD, ale zkoumalo se, zda odštípnuté úlomky nelétají příliš daleko. To že Plazma tento test přežije bez úhony je tím, že za krycím sklem je několika milimetrové mezera a pak teprve vlastní PDP panel. Krycí sklo tedy může zapružit a tak pohltit většinu energie.Co se týká odolnosti plazmy není to zas tak tragické. Všechny modely Panasoniku jsou navrhované a testované aby přežily pád v krabici na bok (doporučuji nezkoušet, náhoda je blbec). Nemám přístup k procentům reklamací, ale když jsem se náhodou nachomýtl ke zkoumání 19 rozbitých PDP panelů z celého Německa za cca měsíc, tak na všech byly nalezeny neklamné známky pádu z výšky alespoň metr, na což opravdu navrhované nejsou.

happy
15. února 2008 • 0:08

To me zajima, jake LCD doporucujete ? Problem s barvami bych i odpustil, stejne jako fakt, ze cerna neni cerna, ale co tedy neodpustim to je pohled na fotbalovy prenos (a to nejsem zadny fanda). Nevim, ale nevidel jsem LCD, ktere by nemelo problem s vykreslenim travniku pri pohybu kamery, tj. ze zeleneho travniku se stal pri pohybu kamery jednolity zeleny flek :/ Znate LCD, ktere timto netrpi ?

Noname
24. února 2008 • 1:14

Jak se tak dívám,tak v tom Panasonicu dlouho dělat nebudeš.Panasonic kope celosvětově za plazmy a ty jsi bojovník za LCD :-D .Spíš by jsi měl dělat pro Sony.ha ha ha panasoňák co doporučuje LCD.

nik
13. února 2008 • 9:27

Prosím pěkně, co je "daleko méně odolnější"? Nerozumím. Protože "odolnější" = "více odolný" tak "daleko méně odolnější" = "daleko méně více odolný". A to nevím co je.

Nargon
13. února 2008 • 9:42

To mas jako u spojeni: "Hrozne krasny", tady taky clovek nevi jestli je to osklivy nebo hezky.

KillerZero
13. února 2008 • 16:34

Strašný, chtěl sem napsat ten samej komentář.

rossini
13. února 2008 • 9:19

Plasma možná vydrží náraz, na druhou stranu je těžšší (případný pád atd... je v její neprospěch). Jinak porovnání obou technologií je zde: http://rossini77.blogspot.com/2007/11/plasma-versus-lcd.html Nicméně poškození TV je podle mě takové SCI-FI, jako rozbití monitoru u PC. Kdo z Vás už někdy monitor či TV rozbil? Myslím, že se zbytečně maluje čert na zeď...

jirka44
13. února 2008 • 10:22

kolik máš dětí a jak staré?

Radek...
13. února 2008 • 15:49

Pro děti je ideální CRT - když ho rozbijou, houby škoda...

Marek
13. února 2008 • 21:38

skoda tech zranenych deti ...

Tony
13. února 2008 • 11:18

Tím Tvým odkazem jsi mě vážně dostal! Větší hovadiny při porovnávání LCD a plazmy jsem ještě nečetl! Tobě asi někdo dal jedno LCD grátis, co? Nebo tě platí SONY? Prý "plazmu jedině do barů a hospod" ... Ty máš vážně dost!:-(

Yaroukh
13. února 2008 • 12:43

Možná bys měl spíš napsat, co je tam blbě, ne?

sartori
13. února 2008 • 13:07

Ma to smysl psat cloveku jehoz ideal je HD Ready LCD?

Male_zvire
13. února 2008 • 15:04

TAk pro začátek. To údajné "vypalování" obrazu na PLASMĚ výrobci už nějakopu dobu řeší posouváním statického obrazu .
Pomlouvat "PLASMU" na pryncipu: "Ano, má dokonalé barvy, ale barvy přece nejsou všechno!" Což mi přijde asi tak logické, jako tvrdit: "Ano, vaše auto umí zatáčet, ale některé silnice vedou i rovno."Nehledě na tom, že už od začátku je vidět, že autor má jednu oblíbenou technologii a překrucuje fakta jenom proto, aby vyzněla výhodně pro jeho "miláška".Vemte sai to takhle. Nevýhody LCD:
- stále stejný maximální odběr proudu. U plasmových obrazovek kolísá podle zobrazované scény. Na průměr je na tom plasma líp.
- zobrazovací úhly. Ať si říká kdo chce co chce, LCD prostě při změně pozorovacího úhlu nad určitou hranici mění barvy.
- aby byla vidět na LCD černá barva, tak musí běžet podsvícení, takže když se podíváte na černou obrazovku LCD, je mírně našedlá a stále svítí do prostoru. Černá obrazovka u plasmy je prostě černá.
- podání barvy u LCD a plasmy je ve prospěch plasmy. Není to tak tragické jak píše někdo o pár příspěvků víš, ale není to ideál.
- Když už budeme pomlouvat levnější plasmy, tak musíme podotknout, že u levnějších LCD nezvládají saturaci barev. A to hlavně u přechodů šedé. A to je pak peklo.Ono má všechno svoje pro a proti. Já fandím OLED technologii. Uvidíme. :-)

mikes
13. února 2008 • 15:22

To posouvani statickeho obrazu jim je asi houby platne kdyz jde o TV logo. I tak by me zajimalo jak to funguje, kdyz pripojim comp k te plazma TV, to ten obraz poad poskakuje?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
konas
13. února 2008 • 22:59

Ano, poskakuje. Většinou se pohybuje (rotuje) po 1-2 pixelech. Při sledování z větší vzdálenosti (s címž se u plazmy počítá) si toho ani nevšimnete.

BlackRider
13. února 2008 • 15:51

A uz si slysel o tom ze se delaj i jiny nez TN panely a ze nektery uz maj dokonce dynamicky LED podsviceni? To uz pak tech argumentu pro plasmu dost ubejva. Jinak pokud de o barvy tak s tema mely problemy dycky i plazmy. Ale jelikoz jakakoli plasma ci LCD ma lepsi barvy nez moje stara CRT Tesla, tak to az tak neresim :).
Jinak na OLED se tesim taky.

KillerZero
13. února 2008 • 16:48

No ono je problém barev u LCD často taky způsobenej naprosto úchylným nastavením saturace, a to se obvykle dá spravit nastavením míň úchylných hodnot, případně vypnutím různých "zlepšováků"

Radon
13. února 2008 • 9:03

a jak by to dopadlo, kdyby se obě TV na podstavci převrátily ?
- 60kg skleněná plazma & 30kg LCD ? :-)
každý chvilku tahá pilku

ja
13. února 2008 • 12:42

nevim, ale v navodu by psano, ze ji mas i na podstavci ukotvit k necemu (zdi treba), aby se neprevratila.

Noname
24. února 2008 • 1:07

Plazma 60kg????Mám doma 107cm plazmu i 106 LCD a váha je nastejno.Mimochodem-LCD se u nás téměř nepoužívá.Jakmile si zvykneš na plazmu,nechceš jinak.Zvlášť,když máš možnost porovnat doma obě technologie.Cenová relace obou výrobků cca 33000.

safari
13. února 2008 • 8:53

ty jo Panasonic si udělal test vlastních plasmových televizorů a jejich výdrže. Proč to děla že by se přestávali prodávat a tak se marně snaží ukecat zakazníky marketingem :)?

Petr
13. února 2008 • 9:16

neni trebas hledat zadny konspiracni teorii :-| . Jedna se o test vydrze treba v pripade zemestreseni. Tady v japonsku patri panasonic spolecne se sharp a sony k nejprodavanejsim.
V obchode uz nenajdes CRT televizi, mrtva technologie :-)

Pavel Klíma (klimap)
13. února 2008 • 6:01

Plasma má sklo a v tom se odráží vše jako v zrcadle ! Dále oproti LCD má velkou spotřebu proudu !
A co to vyzkoušet s krumpáčem ?

Eser
13. února 2008 • 7:35

no jistě, ještě že CRT televize mají obrazovku z igelitu

Karel
13. února 2008 • 14:34

No dyť taky CRT jsou hrozný zrcadla, na to se dívat nedá ani s pěti anti-glare vrstvama.

foxikcz
13. února 2008 • 8:17

velkou spotrebu proudu? ty asi mas doma jeste starou CRT televizi, ze? nebo tady tlumocis jen to, co jsi nekde zaslechl? ja mam doma i LCD i plazmu a muzu ti rict, ze plazma ma daleko mensi spotrebu. Plazma ma spotrebu podle toho, jaky sceny barev zobrazuje. Kdyz jsou tmave sceny, ma spotrebu mensi, kdyz jsou svetle sceny je spotreba vetsi, mereno na pristroji, ktery pouzivaji revizni elektrikari (ukazuje to aktualni spotrebu), ale v prumeru je porad mensi nez u LCD, protoze LCD ma spotrebu konstantni.

Anithulan
14. února 2008 • 8:01

LCD ma lepšie farby a ostrejší obraz o tom není pochyb.:-)

celim
14. února 2008 • 8:27

Ale ale! barvy má lepší pouze v případě PVA , nebo S-IPS technologie. Běžný TN panel rozhodně ne a to nemluvím o pozorovacích úhlech. No a černá je na plasmě opravdu černá (prostě to nesvítí!), a proto je u tmavých scén nižší spotřeba. LCD svítí stále stejně.

ja
14. února 2008 • 12:42

to sice ano, ale stoji - ve vetsich formatech - pak uz tolik jako pioneer plasmy nebo vic - a to uz je setsakra moc.

Big Xïxao
7. prosince 2008 • 15:59

Tak to si ale děláš srandu....LCD že má lepší barvy?.....že má ostřejší obraz?......tak to pak nevím na co koukáš a hlavně z jaké dálky.....zajdi do jakéhokoli krámu s elektrem a podívej se na obraz vedle stojících puštěných televizí a garantuji ti že poznáš co je plasma a LCD a nemusíš se vůbec podívat na štítek....všeobecně ve velkých rozměrech obrazovky (107 a víc) má plasma podstatně lepší odání barev a ostřejší obraz....ale když to tvoje LCD svítí tak dobře tak se na něj dívej....protože buď jsi slepej a nebo nevidíš....jo ještě můžeš být barvoslepý a to pak tvůj názor vysvětluje.

foxikcz
13. února 2008 • 8:19

nehlede na to, ze pro me ma plazma daleko lepsi obraz. na LCD je obraz takovy "pocitacovy". je to jen muj nazor, ale protoze to muzu posoudit, tak obraz z plazmy se mi zda lepsi

Tudor
13. února 2008 • 9:09

LCD používají fanoušci Simpsonových, protože na LCD vypadají i živí herci jako Simpsonovi. Pro neznalé - způsobuje to neschopnost LCD zobrazovat barvy věrně a na pleťové barvě to nejvíc vynikne. Mluvím o LCD panelech v normální cenové kategorii. Grafický LCD monitor NEC nebo EIZO za 100 tisíc lze s optickou sondou velice slušně zkalibrovat ...

BlackRider
13. února 2008 • 9:30

LCD monitor za 100 tisic, barvy jak ze Simpsonu... z jakyho roku to pises? 1998? :)

Tudor
13. února 2008 • 9:48

LCD monitor za 100 tisic - profesionální na grafiku - NEMÁ barvy Simpsonových.
TN LCD TV za 25 tisíc ano ...

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Male_zvire
13. února 2008 • 14:43

Takže když si pouštím filmy na LCD od notebooku, tak nejsou barvy věrné? :-O
Ty bláho. A jakou barvu teda má kůže v reálu, když ta, co se zobrazuje na tom LCD není reálná? :-O

Radek...
13. února 2008 • 15:55

No tvrdit o libovolném dnešním notebooku že jeho LCD má "reálné barvy" je - po tom co i Lenovo po převzetí výroby thinkpadů přestalo používat IPS a přešlo na sračkové TN - docela odvážné a (spolu s masochismem ve formě koukání na filmy na notebooku) svědčí spíš o tom, že nebohý přispěvatel ve svém krátkém bídném životě nic lepšího než TN na svém (tatínkově?) notebooku ještě neviděl...

Big Xïxao
7. prosince 2008 • 16:02

Žádný LCD monitor běžné cenové kategorie nezobrazuje barvy věrně....proto spousta grafiků a webdesignérů stále pracujou na normálních CRT monitorech....to není můj výmysl to je fakt

mamlas666
13. února 2008 • 15:33

Ono existují už i s-ips lcd televizory....no představte si to, taková vymoženost!!!!! :-D

celim
14. února 2008 • 8:32

Má to ale háček neřkuli hák! Je to jiná cenová kategorie než stejně velké plasmy, nebo běžná LCD s TN systémem;-)

rs
14. února 2008 • 9:13

..no pokud jste videli LCD s R-TSTC technologii , tak zahodite vsechno co jste doposud meli. tam se opravdu jedna o barvy velmi, ale velmi realne, nehlede na zpozdeni atd...

Marw
15. května 2008 • 18:02

TN panel v lcd? Mozna pred peti roky ale ted fakt ne. Kde zijes? Panasonic ma IPS a koupis ho po dvacet tacu mimochodem mam LCD Panasonic doma za Dvacitku a obraz je perfektni i z analogu. Sony a Samsung maji PVA panel,TN uz pouziva asi jenom noname. Jste hodne let pozadu!!!

Karlos
15. května 2008 • 19:00

Docela hodne kecas. A nevim na co si koukal. Ja si u sve tv nastavim barvu jak chci.Pravdepodobne si koukal na Samsunga v dynamickem rezimu. Rekl bych ze s tim nemas zadne zkusenosti kdyz tu muzes napsat takovou hovadinu. Kup si radsi CRT a to lepsi nech tem co tomu rozumi.

PF_
13. února 2008 • 3:16

Ve Star Treku přeci panely vybuchují, když se přehřeje plazma v trubkách! Takže je to pořád nebezpečný! ;-)

Radek...
13. února 2008 • 15:47

Tenhle článek je naprosto o ničem - tak jako se kryt z kouřového skla se na plazmové obrazovky montuje standardně (údajně kvůli korekci gamutu, který začíná moc vysoko), je na trhu i spousta LCD-monitorů a LCD-TV s krytem z masivního skla - právě z důvodů zvýšené odolnosti. Ale ty asi Panasonic do svého testu záměrně nehledal...
Jinak osobně mrňousům v pokojíku v nechávám starší velkou CRT-telku, která (kromě na dnešní poměry srandovní spotřeby při dlouhodobém provozu) bez problémů snese i zásah míčem a nebo "šipkou" - a i když se přitom podělá, nebude mě to určitě (finančně) mrzet tak jako nějaká prokopnutá plazmovka...

Marek
13. února 2008 • 21:35

No az mrnousi tu CRT telku rozbijou, tak at jsou radeji dal od ni, protoze jinak Vas to bude hodne mrzet ...

konas
13. února 2008 • 23:00

Do většiny nových plazem už se sklo před panel nedává, je to přímo panel.

Určitě si přečtěte

Články odjinud