AVmania.e15.cz

Pioneer končí s výrobou plazmových panelů

Výroba špičkových plazmových televizorů Kuro nebyla zjevně tak výnosná, jak se ještě nedávno zdálo. Pionner oficiálně oznámil, že končí s výrobou vlastních plazmových panelů a zaměří se spíše na hi-fi techniku do automobilů, vybavení pro DJ, profesionální audiovizuální vybavení a audio/video techniku. Společnost se také hodlá zaměřit na vývoj a výrobu vlastních Blu-ray přehrávačů, u nichž se nyní po ukončení války HD formátů dá předpokládat celosvětový nárůst prodejů.

Dle slov společnosti Pioneer to však neznamená, že ukončí výrobu plazmových televizorů. Pouze ukončují výrobu vlastních panelů a panely pro nové televizory budou již nakupovat od externího dodavatele, což bude s největší pravděpodobností Panasonic. Ten vzhledem k velkým výrobním sériím dokáže vyrobit plazmové panely podstatně levnějiTaké to ovšem vypadá, že by Panasonic mohl získat technologie Pioneeru, které používá při výrobě displejů Kuro.

Pioneer se nechal slyšet, že k tomuto rozhodnutí dospěl na základě příliš vysokých nákladů na udržení konkurenceschopnosti plazmových panelů v kombinaci s odhadem předpokládaných prodejů.

Klepněte pro větší obrázek 

Zdroj: Gizmodo

Další článek
celkem 29 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Zrejme už pochopili novcze 11. 3. 2008, 20:03
Re: Zrejme už pochopili novcze 11. 3. 2008, 19:59
Re: Zrejme už pochopili martin 9. 3. 2008, 23:53
Re: Zrejme už pochopili martin 9. 3. 2008, 23:42
Re: Zrejme už pochopili IvoL 9. 3. 2008, 20:15
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek