AVmania.e15.cz

Philips 46PFL8008S/12: obrazem i zvukem stále na špici [test]

Seznam kapitol
Televizory řady 8000 jsou určeny pro náročnější zájemce, kteří chtějí špičkový obraz i zvuk. Philips letos přidává kameru i pohybový ovladač. Jak se vše povedlo?

Perfect Pixel HD Engine, Micro Dimming, 1 400Hz Perfect Motion Rate, Perfect 3D Natural Motion, Wifi Miracast, 3D Max, 3D wOOx, Ambilight XL. To je jen výčet části technologických prvků usídlených v testovaném novém LCDčku s LED podsvícením, který cenou i příslušností k řadě 8000 slibuje maximální kvalitu.

Předchůdce s označením PFL8007 patřil ke špičce na trhu. Pokračuje výrobce stále ve stejném duchu? Přidává k vynikajícímu HD obrazu i vynikající zvuk?

Vzhled a ovládání

Design se nese v čisté, technicky „chladivé“ rovině. Stojící stroj působí důstojně, moderně, svěže a nepřeplácaně. Umístit ho můžete kamkoliv, vždy bude působit nadčasově a s prostředím nebude jeho vizáž kolidovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Tenký rámeček v odstínu titanu obepíná lehce nakloněný panel. Rohy jsou stroze zaobleny. Výrobce televizor posadil na podstavec evokující část zadního obráceného křídla letadla. Při kontaktu s LCD dochází k zatřepotání panelu – obsluha tak může mít obavu o jeho bezpečné usazení, obavy jsou ale zbytečné. Stojan pevně sedí na podložce, tudíž se jedná spíše o efekt, který paradoxně může přispět ke sníženému přenosu zvukových vibrací k nábytku.

Klepněte pro větší obrázek

Nynější stojan byl dříve vidět třeba u modelu 6907. Minuloroční „osmička“ měla podstavec vyplněn reproduktory. Uživatelé na diskusních fórech živě debatovali, jak se zlepšený design projeví na výsledném zvuku a zda výrobce nalezl alternativní prostor pro usazení reproduktorů při zachování kvality zvukové části. Odpověď je - nalezl. Ač hloubka televizoru odpovídá moderním „anorektickým“ proudům, pomohl si rozšířením ve spodním prostoru. Pozornost tam poutá kombinace dvou reproduktorových skupin (s funkcemi 3D wOOx, HD Stereo). Více pak v kapitole „Zvuk“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rám byl dole doplněn dalším dílem s prolisem. Philips jej využívá pro integrovanou kameru (např. pro Skype telefonii) s mechanickým šoupátkem/clonou (ochrana před nechtěným zapnutím kamery), stavové LED a mikrofony.

Klepněte pro větší obrázek 
Ano, zde je kamera

Spíše lesklý panel zobrazí hlavně při denním koukání z většího boku odlesky, jasný obraz dokážebez problému tento nedostatek eliminovat, na pomoc mu přichází taktéž antireflexní filtr. Co se spotřeby týče, model náleží do energetické A skupiny, energetický štítek poskytuje informaci o spotřebě 83 W (115kWh/rok). U této velikostí a výbavy se jedná o výborný výsledek.

Klepněte pro větší obrázek

Do nadité tunerové výbavy se kromě DVB-T (pozemní digitální vysílání), DVB-C (kabelová televize), DVB-S/S2 (satelitní příjem) tunerů, vešel DVB-T2 tuner. Okolo vysílání v DVB-T2 se stále roztáčí vášnivá diskuze na fórech, ale to je téma na jiný článek. Šťastný majitel obdrží, kromě jiného, dvojici brýlí pro sledování aktivního prostorového obrazu, oboustranný dálkový ovladač s plnohodnotnou klávesnicí a funkcí elektronického ukazovátka.

Konektorová výbava

Standardní levý prostor (čelní pohled) nabízí areu pro dávku různorodě mířených konektorů. Tyto jsou logicky dobře vrstveny a při napojení kabeláže nebudou estéti plakat – nikde nic netrčí. CI Slot v provedení „plus“ u kterého zasunutí modulu s kartou placené TV nečiní problémy. Následují tři USB a jedno HDMI mířené směrem ven do levé strany.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Společnost doplňuje vstup pro sluchátka se samostatným řízením hlasitosti v menu TV. Čelem vzad míří komponentní AV vstup (cinch) a LAN konektor síťového připojení k internetu (RJ-45). Směr přímo dolů pak otevře šanci k připojení dalších tří kusů HDMI kabelů, SCARTu (přes dodávaný adaptér) a optický audio výstup. Konektorovou skupinu uzavírá anténní konektor a satelitní „F“ konektor (parabola). Prostřední část zad obsahuje poslední přípojné místo, totiž síťový port napájení. Pravý dolní bok nese základní tlačítka.

Dálkový ovladač

Dálkový ovladač má designové sladění s přístrojem. Dominuje mu černá barva, která byla přerušena boční tenkou stříbrnou linií. Uprostřed se pak nachází středový ovládací kříž s tlačítkem „OK“, zbytek gumových tlačítek je v černém provedení s různobarevným (povětšinou bílým) popisem. Právě zmíněný „button“ OK aktivuje při vašem doteku v některých aplikacích režim ukazovátka (pohybového ovladače). Aby vše fungovalo, byl přidán gyroskop hlídající náklon dálky. Otočíte-li dálkový ovladač je k dispozici klávesníce rozdělená do dvou částí. Výrobce tímto stylem poskytuje větší komfort pro zadávání znaků v internetovém prohlížeči, nebo třeba při vyhledávání televizních stanic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovladač má větší rozměr a tak i lidé s větší rukou se neubrání „šplhání“. Z druhé strany obsahuje velkou porci možností k řízení stroje. Celkový dojem z něj byl výborný, stisk kláves jasný, úchop jistý. Já si jen občasně pletu vrchní a spodní stranu. Přivítali bychom také možnost podsvícení.

Philips TV: nový ovladač s klávesnicí a virtuální myší

Philips TV: nový ovladač s klávesnicí a virtuální myší

Nové letošní televizory Philips, nabízí vylepšené prostředí Smart TV, ale především nový dálkový pohybový ovladač s klávesnicí. Jak funguje? Kde všude jej lze využít?

Stále nás trápí drobná nerozumnost v podobě zvláštně pojatého tlačítka EXIT a ZPĚT. Někdy se vracíme tím, jindy oním.

Instalace a ladění

Prvotní instalace zahrnuje následující kroky. Volbu jazyka menu, země určení, umístění (podstavec/zavěšení na zeď), instalaci pro dům/obchod (prosím neexperimentujte a volte „HOME“ režim). Následně vybíráme univerzální přístup pro osoby s postižením zraku a sluchu. V závěru se spouští tzv. hlavní instalace – tedy samotné ladění tunerů, nastavení připojení k síti atp.

Software

Ihned po zapojení testovaného TV vždy ověřujeme aktuálnost firmwaru. Hláška u TV Philips oznámila, že máme ten nejnovější. Pohled na web www.philips.cz však říká něco jiného. Proto volíme aktualizaci ruční – přes USB. Samozřejmostí bylo závěrečné resetování do továrních hodnot. Po volbě „nová instalace“ TV skončí v standby režimu při zapnutém Ambilightu. Protože delší čas ponechána svému osudu nevykázala chuť cokoliv tvořit, zvolili jsme možnost odpojení napájení. Po opětovném připojení k elektrické zásuvce TV normálně naskakuje (že by náznak ještě „syrového“ firmwaru?). V každém případě zde vidíme prostor pro vylepšení.

Instalaci kanálů, včetně satelitních, zvládne totální laik. Philips, jak již dříve bylo viděno, poskytuje plně automatický režim. Primárně umožní vyhledat kanály na jedné satelitní pozici. Stačí zavítat do „Nastavení“ a přehodit požadovanou variantu. Systém zvládá DiSEqC 1.0 - Unicable pro jeden, resp. dva satelity. V předvolbách ještě vidno DiSEqC MINI pro dva satelity. My volíme DiSEqC 1.0, ale s možností naladění 3-4 družic. Doplňujeme, že náš systém obsahuje tři aktivní pozice (přijímá signál ze třech družic).

Klepněte pro větší obrázek

Po potvrzení volby/počátku ladícího procesu se nestačíme divit. Systém velmi rychle určuje dostupné pozice, přičemž správně vynechává třetí ze čtyř navolených, tu, na které není napojeno nic. Po autodetekci přichází bleskové ověření stavu signálu. Nejdříve všechny stavové prvky svítí červeně. Během chvilky přichází se zeleným výměrem a ukazují stoprocentní signál.

Opětovně vybíráme „Instalovat“ a přichází jedno z dalších pozitiv. Hláška z TV se dotazuje na předplatné k vašemu satelitu (předplacenému balíčku služeb). Voleb nacházíme mnoho. Kupujícího z ČR nebo SR zajímá hlavně možnost Skylink/CS Link Česko (Skylink/CS Link Slovensko). Na vysvětlenou. Zmíněný výběr naladí nejdříve (nebo jen a pouze) právě stanice obsažené v rámci služeb Skylinku. Tento počin může významně ovlivnit délku ladícího procesu. No a hlavně přispěje k bezproblémovějšímu seřazování stanic.

Kdo chce přijímat stanice od jmenovaného poskytovatele, přepne na „Rychlý“, ostatní vybírají „Kompletní“. Druhý zmíněný režim primárně naladí vše od Skylinku a pokračuje ostatními stanicemi ze všech dostupných družic. Bohužel bez jejich filtrace. Ano – můžete samozřejmě naladit Skylink a zbytek ručně doladit přes jednotlivé transpondéry z menu TV až po dokončení prvotního nastavovacího procesu. Pro úplnost dodáváme – „Rychlý“ trvá zhruba tři vteřiny (ano tři vteřiny). Kompletní pro tři družice patnáct minut (zhruba 1700 TV stanic a 400 rádiových). Rychlík, co říkáte?

Klepněte pro větší obrázek

Přichází doladění DVB-C/DVB-T části (včetně analogu). Instalaci možno přeskočit, stejně jakožto instalaci satelitních programů. DVB-T tuner v rychlém režimu s potřebou předložit volné a kódované programy prochází spektrum frekvencí 8 minut (naladěno 53 netříděných kanálů).

Každý tuner má jednu favoritní nabídku kam se dají „nacpat“ nejvíce využívané programy. Pokročilé možnosti jejich editace však nehledejme. Jednoduché seřazení se nachází právě u zmíněných favoritních skupin. Na druhou stranu zkuste při hledání programů využít adekvátní tlačítko na dálkovém ovladači s následným vypsáním názvu hledaného programu. K psaní využijte druhou stranu ovladače - plnohodnotnou klávesnici.

Další kapitola
Seznam kapitol


celkem 72 komentářů

Nejnovější komentáře

Dobrý den, clouding není problémem u TV P… Alexandr Bray 10. 6. 2014, 10:49
A já mám dotaz jak je to s cloudingem u Phil… Pavel10 10. 6. 2014, 10:32
Dobrý den, nedávno jsem koupil Philips 40PF… Maniak 10. 4. 2014, 20:33
Dobrý den, předem bych chtěl doporučit naše … Alexandr Bray 10. 4. 2014, 18:56
Dobrý deň pán Bray. nakoľko starý TV dosl… Martin 10. 4. 2014, 14:34
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

ELAC Concentro: podlahové High-End reproduktory [test]

ELAC Concentro: podlahové High-End reproduktory [test]

Vizuálně elegantní a atypické reprobedny ELAC Concentro stojí více než 1,5 milionu korun a svůj styl přenáší i do svého zvukového charakteru. Nabízí důstojný přednes, který funguje bez ohledu na preferovanou hlasitost.

Mecool M8S Pro W: Nejlevnější přehrávač s Android TV

Mecool M8S Pro W: Nejlevnější přehrávač s Android TV

Přehrávačů s podporou Android TV je na trhu velmi málo. Vyzkoušeli jsme ten nejlevnější, jaký můžete koupit. Účel splní, ale pro někoho může být kompromisů příliš.

Dynaudio Music 3: bezdrátový síťový hudební systém [test]

Dynaudio Music 3: bezdrátový síťový hudební systém [test]

Music 3 jednoduše hraje spořádaným, klidným způsobem, hraje v pohodě a hraje opravdu úplně stejně u zdi i na stole, v obýváku i v koupelně a se solidní schopností zvuk poskládat do snadno vstřebatelné formy.

Samsung 65Q9FN: vynikající 4K HDR televizor, QLED vrací úder [test]

Samsung 65Q9FN: vynikající 4K HDR televizor, QLED vrací úder [test]

Zatím co ostatní výrobci se u špičkových modelů zaměřili na OLED, Samsung stále věří QLED technologii. Po loňském tápání přichází v roce 2018 s reparátem. Dopadl na výbornou.

Magnat Humidor: univerzální Hi-Fi reprobedny za dostupnou cenu [test]

Magnat Humidor: univerzální Hi-Fi reprobedny za dostupnou cenu [test]

Stylové perličky vhodné na pánský pracovní stůl či do pracovny, prostě kdekoliv tam, kde chcete mít něco, co hraje příjemně, univerzálně a hladce, něco, co vám bude dělat milou společnost po v zásadě nelimitovanou dobu.

Google Assistant letos přijde do Česka

Google Assistant letos přijde do Česka

Televizory Samsung jsou připraveny na digitální vysílání DVB-T2

Televizory Samsung jsou připraveny na digitální vysílání DVB-T2

OLED televizory pomohly LG k rekordnímu zisku

OLED televizory pomohly LG k rekordnímu zisku