AVmania.e15.cz

Philips 24PFS5231: malý Full HD LED televizor s BT reproduktorem [test]

Malý Full HD televizor, nebo Full HD monitor s TV tunerem? Philips skvěle kombinuje obojí. Nechybí ani DVT-2/HEVC tuner či satelit, stojan výrobce nahradil větším Bluetooth reproduktorem.

Doby, kdy televizor s úhlopříčkou 24“ (60 cm) trůnil v obýváku a vy jste si říkali, jak je velký, jsou už zhruba 25 let minulostí. Dnes 24“ patří do kategorie malých televizorů do kuchyně či studentského pokoje. Nebo slouží jako počítačový monitor. Mnoho malých televizorů však jen HD ready rozlišení (1280 x 768 bodů), takže jako počítačový monitor jsou naprosto nepoužitelné. A to nepočítám často tragický zvuk malých, plochých „zázraků“.

Philips 24PFS5231 minulý rok začal prodávat malý 24“ televizor s Full HD rozlišením, takže ho lze bez problémů použít i jako monitor. Má kompletní tunerovou výbavu: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 včetně HEVC (H.265) kodeku (certifikaci ČRa má), takže naladíte cokoliv a budoucnost vás nezaskočí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nechybí jeden USB vstup pro připojení pevného (nebo flash) disku, můžete tak používat time-shift (časově posunuté sledování), nebo pořady rovnou nahrávat. Z USB můžete samozřejmě i přehrávat filmy, fotografie či hudbu. Co nikdo zatím u podobného TV/monitoru nemá, je integrovaný Bluetooth reproduktor s výkonem 16 W.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vzhled a připojení

Bílé, plastové provedení rámečku působí decentně a elegantně, místo stojanu je rámeček na pevno připevněn k většímu a hlubšímu reproduktoru. Obrazovky je lehce nakloněna, dobrou stabilitu zajišťují vzadu výztuhy. Ve výsledku tak nenastavíte ani výšku, ani náklon, což může někomu při využití TV jako monitoru pro PC omezující. Mě to vyhovovalo zcela, někomu ale nemusí – podobné je to s bílým provedením.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konektory jsou vzadu a z boku, najdete 2x HDMI vstup (jeden s ARC výstupem), VGA vstup, digitální optický výstup zvuku, velmi nás překvapil obstarožní SCART. Na boku najdete sluchátkový výstup, CI slot pro CAM modul satelitu či kabelovky a USB konektor.  Zezadu si můžete všimnout otvoru basreflexu pro posílení basů u reproduktoru. Připojení k internetu nehledejte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro ovládání lze přímo použít buď dodávaný dálkový ovladač, nebo základní tlačítka pod obrazovkou, zde najdete i přímo tlačítko pro rychlé párování Bluetooth reproduktoru. Dálkový ovladač není nijak ošizený, jde o plnohodnotný TV ovladač s dobrou ergonomií a poměrně intuitivním ovládáním.

Klepněte pro větší obrázek

Jestli tento TV chcete primárně využívat jako monitor, tak do menu nastavení se dostanete pouze pomocí dodávaného ovladače.

Menu a nastavení

Nejde o chytrý televizor (Philips u vyšších řady používá Android TV), takže menu je klasické, které známe z normálních televizorů. Což je obrovským kladem, neboť reakce na pokyny DO jsou okamžité, přepínání TV programů také, televizor hraje téměř okamžitě po zapnutí, zkrátka to co některé jedince irituje na Smart TV se zde nekoná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotné prvotní naladění a nastavení je rychlé, jednoduché. V menu máte možnost přístupu přímo do celkového, kompletního nastavení, nebo přes rychlou volbu postranní panel nabídne základní  funkce, volby vstupu atd.  TV kanály po naladění můžete přesouvat, filtrovat, nebo si vytvořit vlastní seznam oblíbených.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Menší výtku si zaslouží EPG, kterému chybí náhled TV programu a při prvním použití se tradičně bude načítat delší dobu. EPG menu slouží pro plánování nahrávání TV pořadů, nebo si můžete nastavit pouze připomínku, vše je velmi přehledné a intuitivní, což si naopak zaslouží pochvalu, nechybí ani přehled zaznamenaných pořadů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro nastavení lze v Menu využít buď první položku Rychlé nastavení, kde najdete to nejdůležitější, pro detailnější nastavení pak slouží jednotlivé položky obrazu a zvuku.

Obraz

Televizor nabízí výběr ze šesti obrazových režimů, z nichž jeden je Osobní, zkrátka takový, jak si ho naladíte sami. Rozsah nastavení je velký, režimy jsou dobře použitelné (mimo Jasného) všechny, nám tradičně nejvíce vyhovoval režim Kino.

Celkově obraz je velmi dobrý až výborný, zejména HD stanice mu svědčí, rychlé děje jsou zobrazeny korektně, pohybová neostrost odpovídá 50Hz panelu, udávaný index je 200, osobně v této úhlopříčce pro běžné použití naprosto dostačuje, ani u filmů ani u sportu nemám výhrady. Televizor obraz doostřuje a zvýrazňuje hrany, stejně tak nabízí o něco živější barvy, to ale diváka spíše potěší. Z malých televizorů rozhodně patří k těm nejlepším.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nastavení režimu Kino, PC režim

Pozorovací úhly jsou dobré, výrobce použil pravděpodobně PVA panel, při čelním pohledu je homogenita barev výborná, při bočním se samozřejmě horší. Obrovským kladem tohoto televizoru je právě kvalitní panel, který zobrazuje výborně černou, která je skutečně černá, nikoliv šedá (naměřeno skvělých 0,049 cd/m2), za zmínku stojí také vynikající statický kontrast (naměřeno 4808:1). Pokud máte při připojení PC jiný dojem, zkontrolujte si, zda máte na grafické kartě skutečně nastavený rozsah plný barevný rozsah.  

Klepněte pro větší obrázek
 Barevný prostor režimu Kino, TV režim

Co se týče nastavení barev, tak režim Kino má zajímavou vlastnost. Pokud připojíte PC a nastavíte zdroj signálu PC, tak nejenže TV přestane do obrazu jakkoliv zasahovat a doostřovat ho, ale změní se i nastavení barev do přesnějšího, méně efektního podání. Barevná odchylka dE byla pouhých 2,08, což na tovární nastavení je skvělé, nastavení a zobrazení škály šedé je také skvělé.  Pokud ale nastavíte „zdroj obrazu TV“, tak se rozšíří barevný gamut (viz měření), barvy jsou  pak živější, ale méně přesné.

Celkově by měl být divák spokojen, ten kdo chce využívat TV místo monitoru, tak po korektním nastavení televizoru bude spokojen také. Případně dalších možností doladění obrazu nabízí výrobce dosti.

Zvuk

Zvuk musíme jen chválit. V kategorii malých televizorů s tento Philips přehledem válcuje všechny konkurenty, „chrchlátka“ v monitorech ani nezmiňuji. Na výběr máte z několika zvukových režimů, nechybí možnost nastavení zpoždění zvuku, projasnění hlasu, simulace prostorového zvuku, vyrovnání různé hlasitosti TV kanálů atd.

Basová složka je dobře slyšitelná a překvapivě čistá, řečové pásmo lze zvýraznit, ale působí čistě také, výšky jsou, od malého reproduktoru ale křišťálově průzračný zvuk čekat nemůžete. Simulovaný prostorový zvuk může být pro někoho zajímavý, nám vyhovoval spíše normální, čistější stereorežim.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Připojení přes Bluetooth je bezproblémové, při zapojení počítače či notebooku přes HDMI se přenese samozřejmě i zvuk, takže nemusíte využívat analogový audiovstup na televizoru.  Za zmínku stojí nezávislé nastavení hlasitosti sluchátek.  

Klepněte pro větší obrázek

Pokud nemáte vysloveně vysoké nároky, tak integrovaný Bluetooth reproduktor vás zcela uspokojí jak při sledování televize, filmů i seriálů, tak i u počítačových her. Ti náročnější nechť použijí kvalitnější sluchátka.

Verdikt

Obvykle pokusy nabídnout „vše v jednom“ nemám rád, neboť nedopadají zpravidla dobře. Tentokrát to ovšem překvapivě dopadlo na výbornou.  Full HD rozlišení, kvalitní panel a dobře nastavený obraz uspokojí majitele počítačů, živě působící barvy, kvalitní černá a hezké barvy uspokojí filmového a televizního diváka. Zvuk pak ocení každý.

Záporů moc není. Určitě bych si přál ještě jeden USB konektor, nepřítomnost připojení k internetu znamená, že TV nemá ani HbbTV, někomu může vadit nemožnost polohování a nastavení výšky. Mimo první položky by ale obojí zmíněné znamenalo navýšení ceny, která je naopak nastavena velmi rozumně. Velkým kladem je kompletní tunerová výbava, včetně DVB-T2/HEVC tuneru a satelitu, možnosti nastavení jsou bohaté, reakce svižné, nahrávání TV pořadů potěší,  Bluetooth reproduktor je spíše třešničkou na dortu.

Malý televizor Philips 24PFS5231 s úhlopříčkou 60 cm je vhodný jak do kuchyně, ložnice či na chatu, ale také do studentských pokojů, kdy potěší možnost využití jako kvalitní monitor k PC. V menším pokoji pak přes Bluetooth reproduktor můžete klidě poslouchat hudbu streamovanou ze smartphonu. Pokud něco takového hledáte, tak televizor Philips 24PFS5231 má naše doporučení a zaslouží si určitě pozornost.

+ velmi dobrý obraz
+ skvělý zvuk
+ Bluetooth reproduktor
+ velmi dobře nastavený PC vstup
+ podání černé
+ homogenita podsvícení
+ rychlý systém
+ kompletní tunerová výbava
+ nahrávání 
+ bohaté možnosti nastavení

- pouze jeden USB konektor
- jen pevné nastavení výšky a náklonu
- nemá HbbTV

AVmania.cz
Philips 24PFS5231   9

Philips 24PFS5231/12

Cena: 

Web výrobce: www.philips.cz

 • Displej: LED Full HD
 • Úhlopříčka obrazovky: 24 palců / 60 cm
 • Rozlišení panelu: 1920 x 1080p
 • Poměr stran: 4:3 / 16:9
 • Jas: 250 cd/m2
 • Vylepšení obrazu: Technologie Digital Crystal Clear
 • Digitální příjem: DVB-T/T2/C/S/S2
 • Podpora MPEG: MPEG2, MPEG4, HEVC
 • Přehrávání videa: NTSC, PAL, SECAM 
 • Program: Pozastavení televizního vysílání, Nahrávání na zařízení USB*
 • Teletext: Teletext s pamětí 1 000 stránek
 • Nastavení formátu obrazovky: Automatický zoom, SuperZoom, Rozšířený obraz 16:9, Nepřepočítaný, 4:3, 16:9
 • Zvuk, výstupní výkon (RMS): 16 W
 • Vylepšení zvuku: Incredible Surround, Clear Sound, Automatická úprava hlasitosti, Funkce Smart Sound
 • Zvukové funkce: Technologie Triple Ring (trojitý prsten)
 • Počet připojení HDMI: 2
 • Počet konektorů Scart (RGB/CVBS): 1
 • Počet portů USB: 1
 • Další připojení: Rozhraní Common Interface Plus (CI+), Digitální audiovýstup (optický), Výstup pro
 • sluchátka, Servisní konektor, Anténa IEC75, Vstup zvuku (VGA/DVI)
 • EasyLink (HDMI-CEC): Průchod signálu dálkového ovladače, Systémové ovládání audia, Systém
 • v pohotovostním režimu, Přehrávání stisknutím jednoho tlačítka
 • Multimediální aplikace
 • Formáty přehrávání videa: Kontejnery: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4,
 • WMV9/VC1, HEVC
 • Podpora formátu titulků: .SMI, .SRT, .SSA, .SUB, .TXT, .ASS
 • Formáty přehrávání hudby: AAC, MP3, WAV, WMA (v2 až v9.2)
 • Formáty přehrávání obrazu: JPEG, BMP, GIF, PNG 
 • Podporovaná rozlišení z počítače: až 1920 x 1080 při 60 Hz
 • Video vstupy: 24, 25, 30, 50, 60 Hz, až 1920 x 1080p
 • Spotřeba dle energetického štítku EU: 23 W
 • Funkce úspory energie: Automatický vypínač, Režim Eco, Vypnutí obrazu (u rádia)
 • Rozměry přístroje se stojanem (Š x V x H): 548 x 410 x 129 mm
 • Hmotnost: 4,4 kg

 

Další článek
celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

úplne súhlasim, že je vhodný do kuchyne a za… Aďo 28. 3. 2017, 09:28

Další podobné články

Octave V 70 SE: integrovaný elektronkový Hi-Fi zesilovač [test]

Octave V 70 SE: integrovaný elektronkový Hi-Fi zesilovač [test]

Dospělý zesilovač se vší potřebnou autoritou, přesností, dynamikou a čistotou, který navíc vkládá do hudby trochu svého vlastního charakteru. Nabídne úžasně snadno poslouchatelný zvuk, který se neomrzí.

Philips nabízí v rámci akce prodloužení záruky televizorů na 5 let

Philips nabízí v rámci akce prodloužení záruky televizorů na 5 let

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vánoce jsou za dveřmi. Připravili jsme výběr nejzajímavějších televizorů s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Beoplay H9 – luxusní bezdrátový zvuk i provedení [test]

Beoplay H9 – luxusní bezdrátový zvuk i provedení [test]

Dánský Bang & Olufsen je jednou z nejznámějších skandinávských značek. Výrobky této společnosti jsou obvykle synonymem pro luxus, kvalitu a perfektní minimalistický design. Jak si vedou Bluetooth sluchátka s aktivním potlačením hluku?

KEF Q950: sloupové Hi-Fi reprobedny s velkým zvukem [test]

KEF Q950: sloupové Hi-Fi reprobedny s velkým zvukem [test]

Moderně vypadající reprosoustava s nepřikrášlovaným, klidným a přitom ale fajnově živým zvukem. Nabízí audiofilský přednes - klidný, věrný, rovný a přehledný.

KZ Bluetooth modul: z drátových špuntů bezdrátové za pár šupů [test]

KZ Bluetooth modul: z drátových špuntů bezdrátové za pár šupů [test]

Čínská značka KZ vyrábí levná hybridní sluchátka s odnímatelným kabelem. Za 7 dolarů pak prodává samostatný Bluetooth modul, který vás zbaví nutnosti propojovat sluchátka s telefonem kabelem.

Panasonic SC-UX100 – mikrosystém nejen do malých prostor [test]

Panasonic SC-UX100 – mikrosystém nejen do malých prostor [test]

Mikrosystémy zažívají v posledním roce znovuzrození, a to především díky poklesu nákladů na integraci všemožných technologií, na které jsme zvyklí především z bezdrátových reproduktorů. Má smysl je pořizovat.

Philips 55POS9002: povedený "levný" 4K OLED televizor s Ambilightem [test]

Philips 55POS9002: povedený "levný" 4K OLED televizor s Ambilightem [test]

Testovaný OLED Philips obdržel letos cenu EISA, a to za výborný poměr cena/výkon. Když k tomu přičtete Ambilight a Android, tak nelze než souhlasit.