Pět cen EISA pro společnost SONY

29. srpna 2007
TWEET SDÍLET

EISA (European Imaging and Sound Association - evropské sdružení pro obraz a zvuk) ocenila technické inovace společnosti Sony. Porotci EISA letos společnosti Sony Europe udělili čtyři ceny v kategoriích od domácí zábavy přes zpracování obrazu až po navigaci do aut. Pátou cenu získala Sony Computer Entertainment Europe s produktem PLAYSTATION®3.

Společnost Sony Europe získala ocenění EISA 2007-2008 za tyto produkty: Evropský zelený televizor (Sony BRAVIA KDL-40D3000); Evropský video projektor (Sony BRAVIA VPL-VW60); Evropská HD kamera (Sony Handycam® HDR-SR8E) a Evropská přenosná navigace (Sony NV-U92T). PLAYSTATION3 vyhrála v kategorii Evropské mediální centrum.

„Je skvělé, že zkušenosti a vášeň našich návrhářů a techniků získaly ocenění největšího a nejprestižnějšího světového sdružení časopisů zaměřených na multimédia,“ uvedl Fujio Nishida, prezident společnosti Sony Europe. „Sony přináší na trh produkty, které kromě plnění své základní funkčnosti dokáží navazovat vztahy se zákazníkem, vyvolávat emoce a citově jej poutat. Letošní ocenění je opět důkazem toho, že ideje společnosti Sony jsou správné.“

EISA je největší evropskou organizací redaktorů časopisů zaměřených na multimédia. Zahrnuje zástupce z 19 evropských zemí a z téměř 50 časopisů, které se věnují zvuku, mobilním zařízením, videu a fotografii. I v letošním roce byla ocenění rozdána na základě rozhodnutí poroty tvořené novináři i nezávislými technickými experty.

LCD televizor KDL-40D3000
(EVROPSKÝ ZELENÝ TELEVIZOR 2007-2008)

40palcový LCD televizor BRAVIA doplňuje ‘zelený’ přístup k návrhu o další novinky, jako je režim 24p True Cinema a technologie MotionFlow+100Hz pro hladší, přirozenější pohyblivý obraz.

Komentář poroty EISA k tomuto ocenění: „Každý čtverečný centimetr obrovského zobrazovače Sony BRAVIA KDL‑40D3000 spotřebuje jen 0,0395 W a pokud aktivujete zabudovaný snímač okolního osvětlení, lze tuto hodnotu ještě snížit. Už jen tímto tento plochý televizor s moderním designem vítězí. Ale tím to ještě nekončí. I v dalších posuzovaných oblastech: použité materiály a recyklace, obal a přeprava, architektura produktu a uspořádání elektroniky, se televizor BRAVIA neustále umisťoval mezi nejlepšími z nominovaných produktů. Ve velmi vyrovnané soutěži parametrů nakonec rozhodl design společnosti Sony.”

Projektor pro domácí kino VPL-VW60
(EVROPSKÝ VIDEO PROJEKTOR 2007-2008):

Malý a elegantní projektor díky technologii zobrazovacích panelů Sony SXRD™ poskytuje obrazy v rozlišení 1080 Full HD s rozlišením, kontrastem a reprodukcí barev jako v kině.

Komentář poroty EISA k tomuto ocenění: „Rozlišení Full HD se nyní stává masovým standardem a projektory pro domácí kino si nemohou dovolit jej nepodporovat. VPL-VW60 společnosti Sony, menší bratříček high-endového projektoru QUALIA, je na tuto výzvu připraven díky třem panelům SXRD využívajícím hybridní technologii a plynule proměnnou automatickou clonu. Rozšířený barevný gamut (x.v.Colour) a systém správy barev jsou dobrou přípravou na budoucnost. Výkonný zoom objektiv umožňuje z malé vzdálenosti projekci obrazu s úhlopříčkou až 760 cm a instalace i používání jsou maximálně usnadněny motorickým ovládáním zoomu a podsvětleným dálkovým ovladačem. Přístroj je vybaven řadou připojení (dva vstupy HDMI CEC pro dokonalé připojení zdrojů signálu HD až do rozlišení 1080/24p), takže lze připojit téměř jakýkoli zdroj video signálu. VPL-VW60 nabízí velmi širokou paletu funkcí a i cena byla stanovena tak, že si jej nebudete chtít nechat ujít.“

Kamera HDR-SR8E s vysokým rozlišením 
(EVROPSKÁ HD KAMERA 2007-2008)

Velmi malá a stylová, tento nejvyšší model řady AVCHD HDD Handycam® dokáže uložit až 38 hodin videa v rozlišení 1080HD s digitálním prostorovým zvukem. O kvalitu obrazu se stará snímač ClearVid CMOS a systém x.v.Colour zajišťuje prokreslený obraz s živými a realistickými barvami.

Komentář poroty EISA k tomuto ocenění: „Nová kapesní videokamera společnosti Sony se zabudovaným pevným diskem 100 GB dokáže uložit až 38 hodin HD videa. Snadno se používá a nabízí řadu high-endových rozšíření, včetně ručního ostření, připojení sluchátek a vnějšího mikrofonu a také dálkové ovládání pomocí LANC. Skutečně vychytaná je exkluzivní funkce knihovny tváří, která při natáčení vybírá obličeje a umožňuje velmi snadné vyhledání záběrů s konkrétní osobou. Součástí dodávky kamery je dokovací stanice, která umožňuje přenos digitálního videa na PC, a nabíjí akumulátor s dlouhou výdrží. Vysokou kvalitu obrazu kamery HDR‑SR8E potvrzuje i fotografický režim s rozlišením 6,1 megapixelu.“

Osobní navigace NV-U92T
(EVROPSKÉ PŘENOSNÉ NAVIGAČNÍ ZAŘÍZENÍ)

Nejširší dotykový displej ve své třídě, štíhlý a stylový nejvyšší model řady Sony nav-u již od svého evropského uvedení v červnu 2007 vzbudil v oboru velkou pozornost. Spolu s klasickou mapou se zobrazují informace o trase a snadno pochopitelný symbol ‘co vás čeká’.

Komentář poroty EISA k tomuto ocenění: „V případě navigace Sony NV-U92T platí, že co je velké, to je milé. 4,8palcový dotykový širokoúhlý displej je stylový a dokáže nabídnout spoustu informací ve velmi přehledné formě. Tento specializovaný systém funguje jako neuvěřitelně spolehlivý průvodce na cestách. Určí nejlepší trasu téměř v celé Evropě a dokáže vás dovést do cíle s vynikající přesností. Řešení společnosti Sony vás nepřestane navigovat ani pokud se příjem GPS signálu zhorší, například v tunelu. Systém Position Plus se snímači zrychlení a tlaku vzduchu dokáže určit změny rychlosti a směru a neustále vás tak informovat o tom, jak rychle se pohybujete a kde jste.“

PLAYSTATION3 (EUROPEAN MEDIA CENTRE)

PLAYSTATION3 je nová generace interaktivní zábavy - počínaje přehráváním filmů z disků Blu-ray Disc™ a her v HD rozlišení až po snadné ukládání hudby, videa a fotografií. Přístup k PLAYSTATION Network znamená nový rozměr zábavy v propojené síti.

Komentář poroty EISA k tomuto ocenění: „Sony PS3 je nádherný příklad výkonného multimediálního centra, díky podpoře přehrávání zvuku-videa-fotografií a také zabudovanému webovému prohlížeči s přístupem k Internetu s možností prohlížení stránek, stahování a přehrávání souborů a chatování. Kromě toho obsahuje pevný disk 60 GB pro ukládání obsahu a připojení Ethernet, Wi-Fi a Bluetooth, dále čtyři konektory USB umožňující připojení vnějších pevných disků a USB příslušenství, jako je např. klávesnice. Nejdůležitějším prvkem PS3 je ale zabudovaný přehrávač Blu-ray disc, který podporuje i DVD, CD a SACD, a také nové formáty prostorového zvuku. Disky Blu-ray podporují špičkové rozlišení 1080/24p a při využití rozhraní HDMI Ver.1.3 s funkcí x.v.Color PS3 převede jakýkoli film na DVD na vyšší rozlišení 1080p; navíc lze používat i tradiční dálkový ovladač, který je nabízen jako volitelné příslušenství. PS3 je v neposlední řadě i velmi pokročilá herní konzole, která důstojně navazuje na dědictví původních konzolí PlayStation.“

Témata článku: EISA

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

9 Marek Čech

4K Ultra HD nebo Full HD: musíte kupovat TV s 4K rozlišením?

4K Ultra HD nebo Full HD: musíte kupovat TV s 4K rozlišením?

Když se podíváme do obchodů, začíná to vypadat, že kdo nekoupí 4K televizor, tak vyhazuje své peníze oknem. Jaká je realita?

98 Jaromír Puk

Alita: Bojový Anděl – spojení Jamese Camerona a Roberta Rodrigueze [recenze filmu]

Alita: Bojový Anděl – spojení Jamese Camerona a Roberta Rodrigueze [recenze filmu]

Akční sci-fi s dívčí hrdinkou, která v bojových konfrontacích poznává svůj osud i své nepřátele. Fotorealistické provedení této hrdinky smazává rozdíl mezi hercem a CGI postavou a působí přesto velmi emotivně.

4 Marek Čech

Vybrali jsme 13 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Nejen pod stromeček

Vybrali jsme 13 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Nejen pod stromeček

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

20 Jaromír Puk

Quadral Breeze blue XL: bohatý zvuk v elegantním balení (test)

Quadral Breeze blue XL: bohatý zvuk v elegantním balení (test)

Aktivní reproduktory jsou v současné době zajímavým řešením ozvučení malých i větších prostor. Výrobci totiž zvládnou zkombinovat design, vysoký výkon a v mnoha případech také několik různých vstupů.

10 Petr Březina

Sony KD-55XF9005: prémiový 4K HDR LCD televizor s výborným obrazem [test]

Sony KD-55XF9005: prémiový 4K HDR LCD televizor s výborným obrazem [test]

Sony se snaží navázat na úspěšnou XE9005. Údajná vylepšení by novější typ mohly posunout do ještě vyhledávanější kategorie LCD. Bude i letos Sony patřit do naprosté špičky?

17 Alexandr Bray

Captain Marvel: sympatická hrdinka, která výrazně zasáhne do nových Avengers [recenze filmu]

Captain Marvel: sympatická hrdinka, která výrazně zasáhne do nových Avengers [recenze filmu]

První samostatná ženská sólovka v rámci MCU universa je silnější v zábavné konverzační interakci postav, především Nicka Furyho a ústředního hrdinky, než v té akční. Tam její sílu ukáže čtyřka Avengers.

9 Marek Čech

Sony: další čtyři 4K HDR modelové řady doplní nabídku televizorů v roce 2019

Sony: další čtyři 4K HDR modelové řady doplní nabídku televizorů v roce 2019

Kromě špičkových televizorů z řady Master Series s rozlišením 4K a 8K, 4K HDR LCD televizorů modelových řad XG95, XG90, XG85 a základní řady HDR televizorů s Full HD rozlišením s označením W6 nabídne další čtyři levnější řady. A všechny samozřejmě s 4K rozlišením a HDR obrazem.

9 Jaromír Puk