AVmania.e15.cz

Panasonic TX-42AS600E: nový nejvyšší standard [test LCD TV]

Seznam kapitol
Nový pokročilý 2D model s přitažlivou výbavou a oku lahodícím designem. Dalo by se říci - nástupce „filmové“ E6E. Sáhnete po něm?
Panasonic TX-42AS600E: nový nejvyšší standard [test LCD TV]

Zvuk

Zvuk dokázal dosáhnout na lepší standard. Mírně agresivnější pojetí zvukového přednesu s velmi dobře srozumitelným mluveným slovem, avšak basem pouze v jeho „technické“ a uzavřenější rovině, dle našich zkušeností, bude vyhovovat starší generaci s již horším sluchem.

Zmíněný „technický“ bas při jeho navýšení obsluhou, vytváří slyšitelné zastření a prokazuje nedostupnost skutečných hlubokých tónů. Naštěstí obsluha procházející menu narazí na jednoduché seřízení výšek/basů. V jednom z pěti uživatelských režimů (Standardní/Hudba/Řeč/Uživatel), konkrétně s názvem „Uživatel“, výrobce přidává osmipásmový ekvalizér. Vyšší zesílení přizvedne slyšitelnost nepřesností a agresivitu výšek. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zvuk tak lze dotvořit pro lepší zážitek. Nicméně trochu více filmovosti přinese až nákup soundbaru.

Po zkušenostech s loňským modelem E6E, který se dostal do většího počtu domácností v mém okolí, ale musím upozornit, že hodně – samozřejmě – záleží na prostředí, ve kterém se TV nachází. Velikost místnosti a jiná „odrazivost“ pak dokáže hodně pozměnit charakter zvukového projevu. Obsluha se následně diví, proč recenzent psal to, či ono.

Multimediální funkce

Nadstandardní multimediálnost televizoru s velkou porcí nových a vylepšených funkcí potěší potencionálního kupujícího. My Home Screen si upravíte/stáhnete dle svých preferencí. Již neobsahuje pohyblivou část, která rušila, chválníme míru přizpůsobivosti, již tak skvělého a využitelného My Home Screenu. Vylepšení se povedla, jsou vidět, prostředí My Home Screenu je parádní.

Do mobilu/tabletu/PC/NTB si odešlete právě sledovaný pořad v televizi. TV následně vypnete a pořad dokoukáte jinde. Tímto stylem prohlédnete multimediální obsah i z připojeného HDD/flešky. To se nám hodně líbí. Z televizoru se tak stává skutečné centrum multimediální zábavy v rodině. Bez přímé pomoci počítače. A pozor – kdo se rozhodne pro streamování videa z USB, nepřeruší běžné televizní vysílání z interního tuneru. Lidsky – manželka se dodívá na telenovelu, ale vy již sledujete film z USB flešky na tabletu… oba zároveň.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Levá fotka zachycuje perfektní nápad v podobě My Home Screenu. Další menu s aplikacemi. Na třetí v pořadí vidíme strukturu media serveru - DLNA.

Funkční a využitelná funkce Swipe & Share postihne řadu kupujících. Jednoduše spojíte adekvátně vybavený chytrý mobil s TV a zrcadlíte obsah. Na chytrý telefon nainstalujte aplikaci od výrobce. 

Nejvíce zamrzí vestavěný multimediální USB přehrávač. Stále je přítomná nelogičnost v podobě neřazení videí dle složek a snížená podpora AVI kontejnerů a náročnějších MKV videí. Proč? Více tak získáte přehráváním přímo v síti, anebo ještě lépe za pomoci DLNA utilit třetích stran. Paradoxně si pošlete do mobilu stream vzniklý z 4K videa (ano, video se bude trhat), avšak s obyčejným „AVIčkem“ přehrávaným přes USB port – narazíte. Zvuk DTS při přehrávání přes USB uslyšíte, běžné H.264 soubory samozřejmě přehrajete, nicméně zde by se Panasonic mohl polepšit.

HbbTV (moderní multimediální hybridní teletext, který využívá připojení k internetu) Více na: https://avmania.e15.cz/samsung-ue-46f6400-zrejme-slusnej-oddil-test-led-tv/ch-5035#articleStart#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink občasně drhne a přehrávání vypadne, předpoklad nápravy v dalších firmwarech je zřejmý. Přehledné EPG nepřeruší obraz a zvuk. Pořady v něm filtrujete podle typu a obsahu. Otitulkované pořady přehrávané přes USB uvidíte, pokud volbou kódování bylo UTF-8, ISO 8859-2 Latin 2, resp. Windows CP 1250. Font je menší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotky zachycují HbbTV, iVysílání ČT v rámci HbbTV a
EPG s nepřerušeným obrazem (viz levý horní roh).

Interní internetový prohlížeč byl pro některé uživatele překvapivě vybaven technologií flash. Vstup do řady televizních archivů se otevírá. Internetových aplikací vidíme dost. Pro každého něco. Od sociálních sítí, přes zpravodajské servery, sport až po fitness aplikace a minihry. Skype, Eurosport, TN.CZ, Youtube, předpověď počasí, karty...

Klepněte pro větší obrázek

Orientačně změřený input lag (zpoždění vstupu) dosáhl skvělých hodnot. Pohyboval se kolem 15ms. Doporučujeme vše ověřit v praxi s vlastním pohledem na dynamičtější scény v rámci her. Input lag je pouze jednou z více veličin, které rozhodují o skutečném požitku. A jak dobře víme z internetových diskuzí – každý má jiný zrak a jiné preference.

Pro úplnost opakujeme – televizor AS600 není vybaven záznamem na USB - nahráváním.

Závěr

Milujte tento televizor za nápady a technické vlastnosti, budete z nich mít skutečnou radost. My Home Screen, Swipe & Share, my Stream a samozřejmě streamování videa, ať televizního vysílání, anebo uloženého na připojeném flešce. Vše je výborně využitelné nejen technicky zdatnými uživateli, ale zalíbení v nich najde kdokoliv v rámci rodiny. Kupující dostává pomyslný příjemný dárek ve vkusném„ balení“, přičemž ani zdaleka nesáhl na top modely výrobkové řady.

Jen škoda stále nenasazeného řazení videí přes složky a nižší podpory AVI a náročnějších MKV. To je skoro k nepochopení. Pozor – konkurence nespí!

K nižší verzi obrazové technologie (100Hz BLB technologie) se vázala část negativ. Častější kmit na hranách pohybujících se objektů a pro někoho viditelnější mazání. My ho však zařadíme mezi rozmazávání pohybově přirozené. Kdo bude chtít ještě trochu více klidu, zařídí si ho částečně přenastavením parametrů. Přátelé výrazné pohybové ostrosti a plynulosti, nechť hledají ve vyšších řadách.

Barevnost potěší, televizor působí přirozeně, nicméně loňský předchůdce, model E6E, měl přeci jen kapánek více „éteričnosti“, jemnosti a přesnosti. Ale netřeba zoufat, i tento televizor má výborný LCD panel a nastavení obrazu Kino režimu je vynikající, takže i náročnější uživatel bude určitě spokojen. Majitel dostává do rukou rozsáhlé a podrobné „štelování“, tudíž z obrazu vymáčkne mnohem víc. Více ho přizpůsobí svým potřebám, svému zraku. Prosté připojení k externímu DVB-S tuneru dokáže taktéž navýšit spokojenost. Přehrávání BD obsahu v plném HD rozlišení vás donutí k zamyšlení, jestli před váma nestojí televizor trochu jiné - vyšší kategorie.

Nepřeplácanost menu, přehlednost, výbava, logika řazení. Do kladů jistě zařadíme nízkou hodnotu orientačně změřeného input lagu.

Těsně před závěrem testu vyšel nový firmware. Je vidět, jak Panasonic ladí k dokonalosti a tak psát článek o pár týdnů později, vypadal by možná jinak. Testované LCD Panasonic TX-42AS600E doporučujeme vaší pozornosti.

Panasonic TX-42AS600E

Cena orientační

Panasonic TX-L42A600E
design 9
obraz SD 8
obraz HD 9
zvuk 7
funkce 9
ovládání 9

 

Klady

+ Velmi dobrý obraz u HD (filmový u BD v plném HD rozlišení)
+ Výborná černá a kvalitní nastavení obrazu z výroby (Kino režim)
+ Hloubka scény (zvláště u HD)
+ Rozsáhlé možnosti nastavení nejen obrazové části
+ Přehlednost a svižnost menu
+ My Home Screen s vylepšeními
+ Streamování TV vysílání, ale také multimédií z připojené flešky/HDD
+ Ekvalizér
+ Výbava
+ Design

Zápory

- Průměrné pozorovací úhly
- Problémy při připojení k Wi-Fi s potlačeným SSID Broadcast
- Viditelnější anomálie u horšího SD signálu z interního DVB-T tuneru
- Jen průměrný zvuk
- Dnes již průměrná podpora multimediálních souborů (USB/DLNA)

Předchozí kapitola Další článek
Seznam kapitol


celkem 49 komentářů

Nejnovější komentáře

Tak bohuřel povrzuji že u modelu 600E opravd… Hans1983 2. 2. 2015, 10:18
Znovu jsem procházel článek a technickou spe… Alexandr Bray 30. 12. 2014, 15:28
Dobrý večer, naznačujete, že Vám nejde o str… Alexandr Bray 29. 12. 2014, 22:19
Dobry vecer. Vubec nepolemizuji s tim ze by … Martin 29. 12. 2014, 21:31
V televizorech Panasonic, které umí poslat s… Alexandr Bray 28. 12. 2014, 22:33

Další podobné články

LG: nové 4K OLED televizory a druhá generace Nano Cell 4K TV

LG: nové 4K OLED televizory a druhá generace Nano Cell 4K TV

LG pokračuje v úspěšném tažení z minulého roku a dál sází na své skvělé OLED televizory, nezapomíná ale ani na fanoušky LCD technologie.

Sony Bravia AF8: nová řada 4K HDR OLED televizorů

Sony Bravia AF8: nová řada 4K HDR OLED televizorů

Mezi představenými novinkami letos na CESu byla i nová řada OELD televizorů Sony s Androidem. Má být o něco levnější, ale vyzařování zvuku obrazovkou chybět nebude.

Panasonic představil nové Ultra HD Blu-ray přehrávače kompatibilní s HDR10+

Panasonic představil nové Ultra HD Blu-ray přehrávače kompatibilní s HDR10+

Klipsch The Sixes: stylový hudební systém s moderní výbavou [test]

Klipsch The Sixes: stylový hudební systém s moderní výbavou [test]

Přes svůj retrodesign jsou aktivní reproduktory i díky vestavěnému D/A převodníku, vstupu pro PC i Bluetooth připojení v podstatě velmi dobře vybaveným hudebním systémem. Stačí připojit smartphone nebo gramofon.

6× levná pecková sluchátka do 250 Kč ve srovnávacím testu

6× levná pecková sluchátka do 250 Kč ve srovnávacím testu

Kde se dají najít ty nejlépe hrající pecky za pár set korun? Které zvolit, pokud má být pohodlí na prvním místě? A dokáží i sluchátka za 20 korun vyprodukovat použitelný zvuk? Více najdete v našem srovnávacím testu.

Panasonic představil nové 4K OLED TV, jako první nabídnou HDR10+ [CES]

Panasonic představil nové 4K OLED TV, jako první nabídnou HDR10+ [CES]

Tři řady OLED televizorů bude nabízet Panasonic v roce 2018, všechny nabídnou nový HDR standard HDR10+, dostupné budou ve velikostech 55“, 65“ a 77“.

Technics představil dva nové gramofony referenční třídy [CES]

Technics představil dva nové gramofony referenční třídy [CES]

Jabra Sport Pulse: kvalitní sportovní bezdrátová sluchátka [test]

Jabra Sport Pulse: kvalitní sportovní bezdrátová sluchátka [test]

Bezdrátová bluetooth sluchátka jsou oblíbeným doplňkem řady sportovců, kteří požadují při pohybu volnost a zároveň si chtějí vychutnat kvalitní poslech hudby. Čistě sportovní model Jabra Sport Pulse však přidává i něco navíc.