Martin
3. ledna 2014 • 20:45

Prosím o radu ohledně funkce aplikace TV Remote 2, instalované na zařízení iPad.
Která má sloužit k ovládání televizoru Panasonic TX-L50ET60E.
Rychlost VDSL internetového připojení 13 Mbit/s.
Modem ZyXEL P-870HN-53b.
Poskytovatel: T-Mobile.
Při BEZDRÁTOVÉM připojení televizoru (a iPadu) ke zmíněnému společnému WiFi routeru,
(jenž udává návod za nezbytné pro funkci ovládání TV mobilním zařízením)
Ovládání TV pomocí iPadu funguje, avšak připojení TV k internetu vypadává.
Při připojení TV ke zmíněnému modemu POMOCÍ KABELU je internetové připojení TV v pořádku, avšak ovládací aplikace Remote 2 za chvíli po svém spuštění s ovládaným televizorem
ztrácí kontakt!
Je prosím nějaká možnost?
Například: Jak používat aplikací Remote k ovládání televize a zároveň stabilní kabelové připojení TV k internetu??? Předem děkuji za užitečné odpověďi.
S přáním hezkého dne,
Martin Průša.

DuckDaffy
12. srpna 2013 • 12:58

Mám nějaké zkušenosti s kalibrací různých LCD pomocí spektrofotometru X-Rite i1Pro 2.Myslím si, že správně zkalibrovaný a zprofilovaný monitor PODLE dané NORMY je důležitým předpokladem realisticky vypadajících barev a celkově správného podání obrazu tak, jak autoři zamýšleli.To, že má někdo potřebu si přenastavit barvičky podle svého, udělat z toho omalovánky, posunout gamut či stáhnout barvy je jeho osobní věc. Já na to však koukám jako na ruční editaci ve Photoshopu, kterou se dá leccos zkazit, ale někdo šikovný u konkrétního typu materiálu tím může dočasně kompenzovat některé nedostatky, jak zobrazovače, tak materiálu. Pak se ale místo na historický film kouknete na zprávy a oči Vám půjdou do kolen. :)Problém TV je, že se na ní zobrazuje množství různorodého typu materiálu ze zdrojů z celého světa, pořízené různými kamerami, za různého osvětlení a právě proto jsou definované normy, které mají zaručit celý přenosový proces od kamery až po zobrazovač.Je bláhové si myslet, že okem naladěná TV je naladěná dobře. Lidské oko a psychovizuální postprocessing v mozku Vám vždycky dá nějaký výsledek, na který si po čase zvyknete.Výrobci zcela pochopitelně chtějí celý postprocessing zpracování obrazu v TV odfiltrovat od uživatele a nechat ho věřit, že tak jak je to udělané je to nejlepší. Skutečnost je ale jiná. Mnohdy je ten postrpocessing natolik k*rvící a chyby/vlastnosti zobrazovače markantní, že výsledkem jsou prostě nevzhledné a nepřirozené omalovánky, navíc podpořené speciálně vytvořenými tech. video ukázkami samotného výrobce, kde pomocí kontrastu a saturací barev ždíme ze zobrazovače co to dá.Bohužel musím konstatovat, že dostupné kolorimetry jsou ve srovnání se spektrofotometrem tragédie. Ověřoval jsem svého času oblíbenou X-Rite eye-one Display 2 a oproti i1Pro 2 přeměřovala jen při nastavení bílého bodu D65 o víc než deset procent (cílové RGB hodnoty se výrazně lišily).

Pavel10
10. března 2014 • 23:01

A já si myslel,že ty nové technologie budou mít obraz nejvíce podobný skutečnosti.Ty řeči,že každý vidí jinak a jinak a podle toho si obraz nastaví to je demagogie.V reálném světě si také neupravuje vidění svého okolí protože to nejde a skoro každý až na ty co mají nějakou oční vadu to vidí stejně ale asi vnímají jinak a mimo reálný pohled..A tak to platí ve všem.Takže obraz by měl být přirozený a úpravy bysi měl dělat každý podle toho co se mu líbí i když je to mimo skutečnost a realitu.A hlavní je na obrazovce pohyb,který má da dnešních tel.obrazovkách daleko od reality a to je také velice podstatné ne li to njpodstatnější.TV TO NENÍ FOTOGRAFIE ALE POHYBUJÍCÍ SE OBRÁZKY PŘIPOMÍNAJÍCÍ REÁLNÝ POHLED TAK JAKO JE TO VE SKUTEČNOSTI.

Ivan
28. prosince 2016 • 23:13

Ano, máš pravdu a proto v reálném životě to, co se líbí jednomu se zase nelíbí jinému. Odpovídám po několika letech v uzavřené diskuzi, protože to je přesně ten problém, jaká byl v roce 2014. Věrnost obrazu se hodně změnila, ale rozdíly ve vidění lidí přetrvávají. A je třeba se vždy k tomuto problému postavit tak, že si vyberete některou z variant.
1) kalibrovaný obraz, který tvému oku lahodí a při jeho delším sledování se cítíš přirozeně a máš z obrazu dobrý pocit.
2) kalibrovaný obraz, který se ti nelíbí a při jeho delším sledování máš špatný pocit. Potom jedině vlastní úprava "kalibrace".
3) kalibrovaný obraz, který se ti nelíbí a při jeho delším sledování máš špatný pocit, ale přesto z nějakého důvodu nemáš zájem posunout kalibraci více k vlastnímu vnímání barevného prostoru.Myslím že další varianta NEEXISTUJE. Kalorimetrie je věda určená spíše pro profesionální předávání barevného prostoru, ale v soukromí nemusí být nutně použitelná. Znám takové, kteří si objednali drahou kalibraci FullHD projektoru, zaplatili docela slušnou částku a stejně nebyli spokojeni. Proč? Protože zaklínání se tím, že kalibrace nastaví černou skutečně černou není všemocná. Sice měli "černou", ale chodili se jinam dávat na jasné barvy a ostré detaily obrazu, které jim max kontrast nepřinesl. Z obrazu musíte mít dobrý pocit a dívání si užívat, a ne se opájet, jakou že máte kvalitní černou.

kuko61
8. srpna 2013 • 20:43

Software vyzerá zaujímavo, len nazývať kalibráciu od oka a bez sondy presnou kalibraciou sa mi nezdá veľmi správne.

Q
9. srpna 2013 • 8:13

Technicky mas pravdu. Prakticky uz nie. Najlepsou sondou je vzdy oko. Hlavne preto, lebo kazde je ine a takmer ziadne nie je dokonale. Co z toho ze mam obraz nakalibrovany absolutne perfektne, ked sa mi nepaci (vdaka zrakovej vade) a nakoniec si ho aj tak prisposobim svojim ociam. Na jednoduche a dost siroke moznosti upravy obrazu je to naozaj vyborny sw. Aj perfektne nakalibrovany displej ma samozrejme svoje vyhody. Na fotky, prezentacie, zakazky je to naozaj potrebne, ale obraz pre seba nastavujem podla seba.

Jozef Remen
9. srpna 2013 • 8:28

jednej veci sa divim (aj ked to zrejme trh nevyzaduje, ale profici ano), preco ziadny vyrobca neprisiel s moznostou nahrat ICC profil do televizoru skrze USB/WiFi. Telku pripojim na pocitac, sondou vygenerujem ICC profil a nahrat cez USB/WiFi by nemal byt problem. Tak preco?!

Q
9. srpna 2013 • 9:59

Preto lebo kazda firma si mysli ze to nastavila najlepsie ako sa dalo a nikto sa v tom uz dalej nema dovod rypat. Ved je to presne to, co robi aj ta tebou ospevovana a nekriticky obhajovana firma. Zvlastne...u inych ti to vadi a u tej "tvojej" to milostivo nevidis (nechces vidiet). :-D Kvoli par "profikom" to naozaj nikto robit nebude. Vsetky odpovede v podstate vies, tak preco sa tak naivne pytas?

Jozef Remen
9. srpna 2013 • 13:56

nerozumiem, na co narazas. Na Mac OS X si nastavim a upravim vsetko, co len chcem. Ano, aj ten XNU kernel si mozem prekompilovat, ak mam chut. XML konfiguraky mi tiez pridu daleko prijemnejsie, nez registre. Nic mi tiez nebrani urobit si jednoduche klikacie GUI, kde medzi sebou prepojim vstupy a vystupy lubovolnych aplikacii (fakt lubovolnych, BSD shellovymi prikazmi pocinajuc, Mayou ci Autocadom konciac) a zefektivnim si tak pracu.Este nieco?

Q
9. srpna 2013 • 16:22

No vidis ze vies na co narazam. :-D Vyplod jablka. Ale opat prezentujes len to, co ti pasuje. Vies velmi dobre co som mal na mysli a presne to si nespomenul. Nepojdes predsa proti vlastnej viere. Musel by si si negativne odpovedat na vlastnu otazku...a to ty pri jablku nerad. Fakt je to vsade v jablku take otvorene a prisposobitelne ako sa snazis prezentovat? Naozaj netreba kvoli pouzitiu niektorych ZAKLADNYCH funkcii pouzit firemne neschvalene veci? Ale no tak... :-D

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Radek
10. srpna 2013 • 2:06

Nevím kde stále berete ty bludy že je něco v OS X firmou Apple nařízené a když chci cokoli jiného tak to musím obcházet ??? :-D to je poněkud úsměvná představa kterou může vypustit jen někdo kdo počítač Apple nikdy nevlastnil..:-)))

a
24. prosince 2013 • 23:13

protože by to nefungovalo, touto kalibrací+vytvořením profilu se upravuje výstup z grafické karty, ne nastavení samotného monitoru/televize..

Peter Ditrich (-pds-)
8. srpna 2013 • 13:09

je to určite zaujímavé. ale mňa skôr štve neprítomnosť HD Youtube app na starších typoch TV. ja mám napríklad Plazmu P42G30. To je taký problém prerobiť túto aplikáciu ? Ale problém bude asi v neochote zaoberať sa starším modelom. že ?

Abox
9. srpna 2013 • 13:24

Ono by i stacilo, kdyby se v tom Youtube dalo alespon pohybovat v casove ose.
Kdyz koukam na nejaky delsi dokument, tak pri preruseni muzu koukat zase od zacatku. Stupidita.
:-/

Peter Ditrich (-pds-)
9. srpna 2013 • 14:21

aj to je ďalšia vec na ktorú som zabudol a je to úplná stupidita ktorá tam nieje.

Určitě si přečtěte

Články odjinud