AVmania.e15.cz

Nový iPod Shuffle: miniaturní mluvící MP3 přehrávač

S něčím jiným, co nemá konkurence, se snaží vždy přijít americký Apple. U nové generace nejlevnějšího iPodu, modelu Shuffle, se to podařilo. Miniaturní přehrávač nemá žádný displej, ale název skladby jednoduše přečte. Že umí i česky (je to jeden ze čtrnácti jazyků, které přehrávač zvládá) si můžete ověřit dole vpravo na stránkách výrobce. Podle výrobce automaticky iPod rozezná v jakém jazyku název skladby je, a v něm je skladba přečtena. Přes iTunes lze však zvolit i jiný jazyk. Přehrávač vám bez přerušení přehrávané skladby přečte název skladby a interpreta, případě seznam skladeb.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ostatní vlastnosti už až tak neobvyklé nejsou. Přehrávač má velmi malé rozměry a váhu pouze 10,7 gramu, nicméně na něm není ani displej a vlastně ani ovládací prvky – pouze vypínač/volba náhodného přehrávání skladeb. Do 4 GB paměti lze nahrát 1 000 skladeb v 128 kbps AAC formátu, avšak vestavěná baterie vám příliš volnosti nenabídne. Maximální doba výdrže je dle výrobce
10 hodin, a poté trvá tři hodiny, než baterii zase zcela nabijete.

Formáty zvládne Shuffle přehrávat tyto: AAC (16 až 320 Kbps), Protected AAC (z iTunes Store), MP3 (16 až 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3, a 4), Apple Lossless, WAV, a AIFF.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Co asi nejednoho zájemce nadchne (a jiné odradí) je ovládání přímo na sluchátkách – je malé a pratické, ale jiná kvalitnější sluchátka asi zatím nepřipojíte. Když už jsme u kvality, tak hliníkové tělo a hliníková spona je jednoznačným kladem, a tak posluchač nemusí mít strach, že malého “drobka” zničí.

Cena pro Velkou Británii je oznámena na 59 liber, což je zhruba 1 800 Kč. To za 4GB MP3 přehrávač bez displeje rozhodně není málo – ale: budete mít iPod, bude malý, bude mluvit, spousta lidí z něj bude unešena a určitě s ním alespoň z počátku budete budit pozornost.

Update (schotek): Oficiální česká cena je 2 650 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Na přehrávači je pouze jeden přepínač, zbytek ovládáte třemi tlačítky na sluchátkách

Zdroj: apple

Další článek
celkem 70 komentářů

Nejnovější komentáře

Fotogalerie, rozbalování Martin 13. 3. 2009, 23:50
Re: Výborně Jiří Rokoský 13. 3. 2009, 17:57
Re: haha jouda 13. 3. 2009, 15:33
Re: viva la apple Bína 13. 3. 2009, 12:29
Re: haha Hellwin 13. 3. 2009, 12:12
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek