10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

20. prosince 2018
TWEET SDÍLET
Připravili jsme výběr nejzajímavějších televizorů s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

V tomto výběru s vánočními tipy najdete přehled televizorů v cenové relaci do 20 000 Kč. Tyto modely nabídnou při rozumné ceně dobrý obraz i zvuk a také mnoho užitečných funkcí (pokud o ně stojíte).

Letošní rok je sice už ve znamení 4K televizorů, ale Full HD přitom stále dostačuje, neboť 4K vysílání je v nedohlednu. Mnozí výrobci letos už nové Full HD televizory neuvedli, a nabízejí loňské modely za výhodnější ceny. V přehledu však najdete i dostupné a přitom kvalitní 4K televizory, neboť ceny jsou na už dřívější ceně Full HD modelů. Všechny televizory jsou samozřejmě připraveny na vysílání DVB-T2/HECV.

Televizory jsme vybrali čistě na základě názoru naší redakce a seřadili jsme je od nejlevnějšího po nejdražší.


Philips 24PFS5231/12: malý televizor do kuchyně

Cena: od 5 300 Kč

Malý televizor Philips 24PFS5231 s úhlopříčkou 60 cm je vhodný jak do kuchyně, ložnice či na chatu, ale také do studentských pokojů, kdy potěší možnost využití jako Full HD monitor k PC. V menším pokoji pak přes Bluetooth reproduktor můžete klidě poslouchat hudbu streamovanou ze smartphonu.

Klepněte pro větší obrázek

Má kompletní tunerovou výbavu: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 včetně HEVC (H.265) kodeku (certifikaci ČRa má), takže naladíte cokoliv a budoucnost vás nezaskočí. Nechybí jeden USB vstup pro připojení pevného (nebo flash) disku, můžete tak používat time-shift (časově posunuté sledování), nebo pořady rovnou nahrávat. Z USB můžete samozřejmě i přehrávat filmy, fotografie či hudbu.

Výbornou a ojedinělého vlastností je integrovaný velký Bluetooth reproduktor s výkonem 16 W. V kategorii malých televizorů zvukem tento Philips přehledem válcuje všechny konkurenty, „chrchlátka“ v monitorech ani nezmiňuji. Potěší ale také nezávislé nastavení hlasitosti sluchátek. 

Pokud něco takového hledáte, tak televizor Philips 24PFS5231 má naše doporučení a zaslouží si určitě pozornost. Letošní a novější nástupce Philips 24PFS5703 má drobná vylepšení a je lehčí, cena je o něco vyšší, pohybuje se od 6 200 Kč.

Philips 24PFS5231: malý Full HD LED televizor s BT reproduktorem [test]

Philips 24PFS5231: malý Full HD LED televizor s BT reproduktorem [test]

Malý Full HD televizor, nebo Full HD monitor s TV tunerem? Philips skvěle kombinuje obojí. Nechybí ani DVT-2/HEVC tuner či satelit, stojan výrobce nahradil větším Bluetooth reproduktorem.

3 Jaromír Puk

Témata článku: Televizory, Průvodce nákupem, 4K TV, Panasonic, Sony, Android TV, Vánoce, Televize, LCD a LED, Samsung, HDR10 Plus, HDR, DVB-T2, Philips, Ambilight, HEVC

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

11 Marek Čech

Nejlepší české filmy roku 2018

Nejlepší české filmy roku 2018

Prezident Blaník, Úsměvy smutných mužů, Miss Hanoi, Hastrman, Jan Palach, Domestik, Toman, Zlatý podraz. Letos se objevilo nebývalé množství povedených domácích titulů a my vám přinášíme jejich přehled.

2 Marek Čech

Denon PMA-800NE: výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač [test]

Denon PMA-800NE: výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač [test]

Finančně přátelský, výbavou solidní a hlavně svým zvukem nadstandardně dobrý - takový je integrovaný zesilovač PMA-800NE. Lepší vstup do třídy seriózního Hi-Fi si jen tak nepořídíte.

3 Daniel Březina

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

27 Marek Čech

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

34 Marek Čech

Samsung QE55Q8DNA: digitální zážitek v nadčasovém stylu [test 4K QLED TV]

Samsung QE55Q8DNA: digitální zážitek v nadčasovém stylu [test 4K QLED TV]

Do své prestižní řady QLED telvizorů Samsung přidal řadu Q8. Ta přináší přímé zadní podsvícení a konzervativněji laděným zájemcům vychází vstříc vzhledem i konstrukcí.

34 Alexandr Bray

OLED Panasonic GZ2000 má jako první Dolby Vision, Dolby Atmos i HDR10+

OLED Panasonic GZ2000 má jako první Dolby Vision, Dolby Atmos i HDR10+

Do nejvyšší kategorie televizorů japonský Pansonic přidal novinku, první televizor na světě s podporou kombinace technologií HDR10+, Dolby Vision a HLG Photo.

42 Jaromír Puk

Sony KD-55AF9: zvuková reference s obrazovou radostí [test UHD OLED TV]

Sony KD-55AF9: zvuková reference s obrazovou radostí [test UHD OLED TV]

Kdybych měl vyhlásit kategorii televizorů s referenčním zvukem, jednoznačně a bez jakýchkoliv pochybností, do ní OLED Sony KD-55AF9 zařadím. Ultimativní, vzdušný, čitelný, prostorový, plnohodnotný zvuk bude těžké nahradit jakýmkoliv běžným externím systémem.

20 Alexandr Bray