lenka
20. října 2014 • 9:40

Dobrý den, vybíráme televizi. Myslíte, že je tento model http://www.hyperzbozi.cz/televizory/lg-42lb561v... dobrá volba. Děkuji za rady…

Rover623
10. června 2014 • 12:53

Jednu věc bych k tomu přihodil, tzv. "smart" televize mají obvykle stejně mizerný výkon jako televize klasická a jako přídavek k tomu dávají nechutně pomalou odezvu na ovladač. Opravdu nechci přepnout kanál a vteřinu čekat, než se to celé pohne. Vrcholem jsou modely s Androidem (snad kromě LG, to nepoužívá Android), ten systém je pomalý, plný bugů a ovládání je řešeno obvykle mácháním rukou před televizí. Přitom je spousta jiných systémů pro chytré televize, které nikdo nechce a výrobci nám raději budou cpát Android, který pro něco takového vůbec nebyl projektován. Když na Trabanta přilepíte kola z Mercedesu, Mercedes z toho nebude.

rosta
12. června 2014 • 9:37

A kolko tych modelov s Androidom ste uz realne videl? Ja este ani jeden. Philips oznamil nejaku radu TV s androidom na tento rok. Ano,chytre TV su pomale, ale android je v tom nevinne, pretoze pochybujem, ze ste nejaku TV s androidom vobec videl. Problemom je,ze vyrobcovia do svojich TV davaju nechutne pomale procesory. To je vsetko. Ju a spominany Philips je v tomto povestny. Pretoze ten do svojich TV montuje tie najvacsie smejdy. Keby tam davali aspon procesory ako Snapdragon, tak by problem nebol. Bohuzial je lacnejsie pouzit procak za 2 dolare do 2000 dolarovej TV, ako tam dat procesor co stoji dolarov 22 a ma vykon 10 krat vacsi.

Rover623
15. června 2014 • 10:52

Tak se na to mrkneme, ale je nutné si uvědomit, že ten systém se dělí na frontend a backend. Frontend nepoužívá snad skoro nikdo, není vhodný pro velkoplošnou obrazovku. Linuxové jádro, tedy spíš upravené jádro pro Android mají skoro všichni, odhlédněme teď od toho, že ono jádro není na něco takového jako televize vůbec optimalizováno. Je prakticky jen otázkou k jak velkému přebudování frontendu se výrobce televize pustí. Zde bych použil jako příklad Sharp, který si vytvořil komplet vlastní prostředí a Samsung, kde je prakticky vše z Androidu, včetně Dalwiku. Když tedy vynecháme vrozenou latenci co jádro má, jsou oba způsoby blbě a prostředí Samsungu ještě přidává jako bonus spoustu nedodělků a ačkoli si to Sharp napsal na "zelené louce", kromě výše zmíněných nedodělků, které tam skoro nejsou, to taky rychlostí neoplývá. Stačí se podívat na projekt Ubuntu TV a rychle zjistíte, že pokud se optimalizuje jádro i prostředí, lze získat rychlé a stabilní prostředí i na televizi s nevýkonným HW. Bohužel jediný výrobce, který to u nás má je LG se svým WebOS (původní Palm) a to ještě ne ve všech televizích, protože ten systém byl do "ostrého" provozu nasazen teprve nedávno.

Pupák
9. června 2014 • 7:16

Tyhle články jsou naprostá vata bez jakékoli hodnoty. Když nemáte nic rozumného o čem psát, tak raději nepište nic.

Lucka
9. června 2014 • 10:00

Článek mi nepřijde jako zbytečný. Prostě info pro lidi, kteří se o elektroniku moc nezajímají. A věř mi, že takových je většina. Jen doufám, že si jich co nejvíc koupí plazmu a nepodlehne marketingovému vymývání mozků:-) Ostatně ač článek nemá vyvolat pocit rivality mezi těmito technologiemi - stále jen čtu, že LCD musí používat udělátka, aby měl obraz z plazmou aspoň částečně srovnatelný:-) Hmmm....:-P

Petr Svobodný
9. června 2014 • 13:16

A opět tu máme klišé o „marketingovém vymývání mozků“. Ty máš, Lucie, nějak zmapováno, co koho vedlo k nákupu LCD, že je ti všechno tak jasný? Napadlo tě například, že ne každej člověk chce v domácnosti televizor o velikosti úhlopříčky min. 94 cm; že ne pro každýho je primární kvalita obrazu a že zákazník zvažuje i jiný parametry či vlastnosti? Plazma je OBRAZOVĚ nejspíš opravdu lepší než LCD, musím tomu věřit, protože osobně nemám se současnými moderními plazmami zkušenost, ale bohužel je vhodná prakticky jen jako televizor či velkoformátovej zobrazovač, v tomhle směru má holt LCD navrch a asi proto je obchodně perspektivnější. „Udělátka“ mají i plazmy, nebo snad myslíš, že tato technologie neprošla inovací? Viděla´s někdy nějakou ze starších plazem? Pokud v nedávné minulosti lidi čučeli s uspokojením na vakuovky (třeba i za 30 40 tisíc), jistě zvládnou v několika dalších rocích koukat i na LCD, a to opět bez psychické újmy. Souhlasím však s tím, že je článek užitečný – je to lapidární průvodce pro potenciálního kupce. Doporučení v poslední větě je to nejrozumnější v daném sporu.

Jouda
9. června 2014 • 16:15

Trošku nevěřím svím očím, on skutečně někdo kupuje televizi a není pro něj prioritní obraz?? Uff, žasnu. To je jako když si člověk koupí reprobedny a nezajímá ho kvalita zvuku :-)

PcBuh
9. června 2014 • 18:57

Bohužel má pravdu, dost lidí dnes moc nekouká a jde do velkého elektra kde si nechá poradit od odborníka. Odborník doporučí to na čem má nejvíce zisku, pak to dál okecá že TV má to a to a ještě to doplní číslem co největším a je to. Bohužel hodně lidí to pak koupí

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Man
9. června 2014 • 20:18

Kupovat tv bez ohladu kvality obrazu,je bez rozumu..na smart a net mam pc a nie tv...tv je na sledovanie a nie na surfovanie..Jasne,ze kdo je filmovo sportovy fanda tak pojde do plazmy a nie do lcd..

Jetelina
14. června 2014 • 17:37

Zrovna dnes jsem byl v nejmenovaném e-shopu a dvě paní vybírali notebook. Rozhovor byl asi v tomto duchu..."Pane my tomu vůbec nerozumíme. Něco nám vyberte. Ančo, vyndej tu obálku. Kolik tam je peněz?" "Ne, s Windows 8 nechceme. S Windows 7 by to nešlo?". Takže lidi určitě kupijí telky bezohledu na kvalitu obrazu... a i notebooky bez ohledu na komponenty.

Určitě si přečtěte

Články odjinud