Lukas
19. února 2021 • 22:29

Mam dotaz na toho, kdo se v teto diskuzi citi odbornikem.
Existuji sluchatka do 5 tisic, ktere maji hifi kvalitni zvuk a daji se pouzit pro poslech z Tidal v MQA kvalite? Diky za odpoved.

tierra
4. března 2021 • 6:18

Za 5000,- to ještě "hifi" sluhátka nebudou. Pokud ale plánuješ jen poslech z tidalu a toho nesmyslu MQA, tak k tomu "hifi" sluchátka nepotřebuješ, protože z tidalu kvalitní/Hifi zvuk vyleze sotva párkrát do roka a to ještě jen čirou náhodou.

Lukáš
10. února 2021 • 17:07

Chtěl bych si pro sebe koupit nějaká sluchátka, ale když je všechno zavřené, tak si moc nevím rady s výběrem. Dřív jsem totiž přišel na prodejnu a vždycky mi tam někdo dobře poradil. Teď se mi ale nechce čekat, kdy něco otevřou, abych si mohl sluchátka koupit.

David
11. února 2021 • 13:21

Myslím si, že spousta obchodů vám dokáže poradit i online. Já třeba hodně rád vybírám elektroniku přes stránky https://www.datart.cz/index.html... , protože na jejich stránkách jdou produkty hodně hezky filtrovat, takže se mi zobrazí vždy jen to, co mě zajímá. Mají i detailně zpracované informace o produktech, takže přesně vím, co kupuji.

Lukáš
12. února 2021 • 9:18

A jak to vlastně funguje teď, když je všechno zavřené? Nechci si to nechat poslat poštou, jelikož nebývám moc doma. Je tam i možnost osobního odběru?

David
14. února 2021 • 21:40

Určitě mají možnost osobního odběru, mají službu Rychlart, což znamená, že zboží zarezervujete přes internet a zboží si pak vyzvednete na prodejně do 30 minut.

martin
8. prosince 2020 • 16:53

Nikdo to tu nezminil, tak kdyby nekdo chtel vybirat sluchatka podle merenych vlastnosti a ne subjektivniho pocitu recenzenta tak tu jich je slusna porce: https://www.rtings.com/headphones/reviews...
Ja ale si myslim, ze ackoliv jsou cisla dulezita, tak zvuk se vam proste musi libit. Nemusite mit ultraaudiofilni kombo nahravky, zdroje, sluchatek, kdyz tomu prd rozumite a nevite co mate slyset a detaily za ktere jste zaplatili desitek tisic kc neslysite. Nekomu staci muzikalni a zabavny prednes a to neznamena ze sluchatka jsou spatny. Jak se zpiva "kazdy zbozi ma svyho kupce". Oktavky taky lidi kupuji ikdyz jsou to blby auta :)

pyramidak
1. září 2020 • 10:35

Takto vypadá něco říkající popis sluchátek:
https://www.jantac.net/sluchatka.html...

Martin
1. září 2020 • 15:36

Trochu zajímavý název nejvyšší kategorie "High-End" Pod tímto označením si představuju jiné kousky, než sluchátka v ceně 7-17 tisíc.

Tierra
13. září 2020 • 0:48

No tak to teda fakt ne.

Petr Šraier (PetrP7)
31. srpna 2020 • 14:28

Žádná o tom, že cena některých sluchátek je pod tisíc korun, ovšem rozhodně ne "nejlepších". Za další, když se chci o HiFi něco dozvědět, podívám se do světa tam, kde jim rukama prošly tisíce výrobků, o kterých se nám ani zdejší redakci nesní, a kde mají možnost srovnání a nehraje tam roli sponzoring (ale ano, chce to rozumět cizí řeči!) ... nakonec jsem si po přečtení mnoha různých recenzí vybral tato, která jsou navíc "zaplatitelná" i pro běžnějšího fandu (měl jsem štěstí, na Mall je měli náhodou o dost levnější rozbalená, zatímco na Amazonu v době koronakrize nebyla vůbec k mání). O peníze mi moc nešlo, ale co hlavně, jak je i v recenzi, zahrají výborně všechny žánry ...
What Hi-Fi? Awards 2019 winner: https://www.whathifi.com/beyerdynamic/amiron/review...

WEAK
28. června 2020 • 12:43

Poradte pls kvalitni sluchatka na doma i na cestovani do 10K.

Martin
28. června 2020 • 14:11

Poraďte auto na ježdění. Ale už nepíšeš kde s ním budeš jezdit, co budeš vozit, jak chceš jezdit rychle. Ale třeba Hifiman Sundara, Hifiman Deva, Sennheiser HD600, HD650, HD660, lehce přes Audeze LCD 1.
Každá mají jiný zvuk, jinou konstrukci, jinou hmotnost, pro někoho je pohodlné to, pro druhého ono, každému se líbí něco jiného a jak máme tušit co zrovna tobě?
Sluchátka se nevybírají na základě rad, ale na základě vyzkoušení, musí sedět jak zvukově, tak pohodlím. Zajeď si do Prahy nebo do Brna do Audiga, vem si sebou hudbu kterou znáš a budeš poslouchat, případně si vem svůj sluchátkový zesilovač (protože taková sluchátka už vesměs vyžadují kvalitní zdroj, na zapojení přímo do zvukovky nebo telefonu zapomeň) a zkoušej.

Budha78
26. června 2020 • 2:40

vybrat sluchátka není úplně jednodoché, osobně jsem celkem náročnej posluchač, ale ne za každou cenu a nad 5000 to už musí člověk být fajnšmekr, nad 10 blázen. Holt HIFI koníček byl vždy drahý, ale pak nechápu lidi co to vůbec neřeší, hlavně že to hraje a vyhodí peníze za ořezávátka.
jak už tu někdo psal, vždy je nejlepší vlastní poslech a vybrat si svoje skladby!
to co nemusí někdo, basy, jiný chce..
je tu ale jeden problém, že si je nikde nezkusíte na jednom místě na porovnání.
mladí určitě znají značku Beats, reklama dělá svoje, já s nadšením v anglii přišel do krámu, kde jich bylo na výběr hromada + nějaký základní Sennheisery.
Já přišel s obyčejným Sony MP3 přehrávačem s vybranými skladbami a vyšším bitratem
beats basovaly hodně, ale v tiché pasáži jsem slyšel pískání, no a pak jsem zjistil, že to má v sobě baterky a zesilovač co to mrví, hrůza. Byl jsem tam 3x a rozhodoval se mezi Boss za 3000 a Sennheiserami za 1200.
jde i o to kde ty sluchátka budete používat, doma v křesle, MHD...
jinak bych si je rád poslechl všechny osobně, jenže kde :-(

Martin
26. června 2020 • 3:04

Myslím, že jste z velice laciného kraje, když tvrdíte, že nad 5000 kupuje sluchátka fajnšmekr a nad deset blázen. Nesouhlasil bych ani kdyby byla řeč o in-earech.

Budha78
26. června 2020 • 4:11

napsal jsem blázen, ale ve smyslu, že je pro to zapálenej
pokud to někdo myslí vážně a je pro to zapálenj "blázen", tak od 5ti to začíná

PavelP
26. června 2020 • 8:20

Třeba v Brně audigo ten poslech nabízí a skladem mají dost modelů řádově kolem pěti tisíc.
A on je třeba problém, že sluchátka mohou mít čistší zvuk s trochu zvýrazněnými středy, ale po delší době začne poslech unavovat, zatímco jiná s relativně nevýrazným zvukem co nenadchne a neurazí jdou poslouchat hodiny.

PSSC
26. června 2020 • 11:46

Budha78:
Opravdu jsi z levnýho kraje, v dnešní době nejsou sluchátka za 5000,- nic extra, za 10 000,- už to začíná být trochu zajímavý, ale toho kdo je do hudby opravdu blázen, jak říkáš, budou zajímat sluchátka klidně třeba až od 20 000,-. Ono je to o tom jak náročnej posluchač právě člověk je, když je někdo opravdovej nadšenec do hudby, tak jí asi taky bude chtít poslouchat kvalitně a takovej člověk si pak klidně za sluchátka připlatí, když mu o peněženka dovolí.
A jde ale taky o to, že když už vybíráš kvalitní drahý sluchátka, tak k nim potřebuješ i odpovídající zbytek řetězce, neboli adekvátní DAC a sluchátkovej zesilovač a hlavně a především kvalitní nahrávky, který pak na těch sluchátkách, respektive na celej tej sluchátkovej sestavě, budeš poslouchat.
Člověk, kterej je tak jako ty evidentně velmi nenáročnej, si samozřejmě asi bez problémů vystačí se sluhátkama do 3000,-, max do těch 5000,- jak sám uvádíš. Ostatně když to někdo bere jako ty, tedy že považuje skladby s vyšším bitrate za něco lepšího, tak evidentně moc neví která bije a ani neví co jsou to ve skutečnosti ty kvalitní nahrávky (nějakej bitrate s kvalitou nahrávek/zvuku bohužel ani v nejmenším nijak nesouvisí) a tudíž taky asi jen těžko docení nějaký lepší sluchátka než nějaký za těch 3000,- až 5000,-, to je pochopitelný.Dneska je ale prostě všechno drahý a elektronika a kvalitní audio/hifi technika obzvlášť, bohužel.

Budha78
26. června 2020 • 15:45

hodil jsem cifru a podle toho jste mne odsoudili na evidentně velmi nenáročného.
přitom jsem si udělal poslechový pokoj, kde jedu BD s živáky v "TrueHD",
v autě mám to nej co se dalo koupit pořídit od výrobce,
na chalupě jedu LP desky na stereu z 90tek.
osobně se považuji za středně náročného blázna
na sluchátka ale nemám řetězec, tak nad 20 to u mne nemá smysl
na cestách používám in ear za 3000

PSSC
26. června 2020 • 17:17

Nejde ani tak o nějaký cifry jako spíš o tu zmínku o bitrate. Když tohle takhle někdo někde napíše, tak je evidentní, že má o poslechu hudby jen zkreslený informace a znalosti. Náročnější posluchač už ale ví jak je to s tím bitrate (že na něm ani za mák nezáleží) a taky už se očekává, že ví jak se to má s kvalitníma nahrávkama atd.... a že třeba záznamy živejch koncertů nám kvalitní poslech nikdy nepřinesou a u LP z 90. let (a samozřejmě i u CD) je už potřeba velmi opatrně vybírat, protože v polovině 90. let se to všechno začalo lámat a kvalita zvuku nově vydávaných nahrávek i remasterů těch starých začala prudce klesat.
A poslech v autě? To má s kvalitním poslechem hudby jen pramálo společnýho.A že nemáš na sluchátka řetězec neznamená, že si ho nemůžeš pořídit, ne? ;-] A už vůbec to neznamená, že na sluchátka za víc jak pouhejch 5000,- už musí bejt člověk "fajnšmekr" a nad 10 000,- blázen. Tyhle hranice jsou v dnešní době a s dnešníma cenama mnohem výš.

passerby
26. června 2020 • 20:41

...pánové sorry, ale na živácích je většinou slyšet jen "bordel" okolo a často i falešný hraní, či zpěv ...to fakt tohle posloucháte na MEGA řetězcích v poslechovce ?!?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
PSSC
26. června 2020 • 20:46

Přesně tak, záznamy živejch koncertů nemají s kvalitním poslechem hudby nic moc společnýho.

Budha78
27. června 2020 • 19:04

tak jsem si prohlídnul ceny sluchátek a opravdu to dnes začíná nad 10tiv autě trávím hodně času a jasně že to není obývák, tak nechápu ty mínusy
ano studiovka je vždy lepší, ale třeba takový Jeff Beck z klubu je super pecka i na kvalitu
mám třeba live Metallicu z Quebecu = zvukově hrůza,
nejlepší co mám Roger Waters -The Wall
z českých silně doporučuji poslechnout Arakain 20 let natvrdo na DVD
pak mám nějaké audifilní BD bez obrazu a záznam živáku Doors z Japonska je taky dobrej

Martin
27. června 2020 • 20:18

Já neznám jedinej živák, který by se blížil studiovce. Snad jen atmosféra, ale já tam fakt řev lidí nepotřebuju. Hlavně na co má zpěvák / muzikant ve studiu x pokusů a elektroniku v zádech, tady to musí dát na první dobrou a taky to podle toho často vypadá (taky se tím jak to zvládne obvykle liší první liga od "hvězdiček"). Zvukař zase musí brát v potaz akustiku prostoru, dělat kompromisy aby to bylo nějak slyšet v první i poslední řadě, často se vypořádat pokaždé s jinou aparaturou a hlavně má často na přípravu pár desítek minut. Technik ve studiu to má naučený na zpaměť a mixem pak můžou trávit týdny. Živej koncert ano, ale s osobní účastí, alespoň tak to mám já. A do sluchátek investuju právě proto, abych si užil na plno studiovou kvalitu.

PSSC
28. června 2020 • 14:20

Poslech v autě nemá smysl v debatě o poslechu hudby zmiňovat, to nemá s kvalitou a kvalitním poslechem nic společnýho a je celkem fuk kolik sis přplatil u výrobce.Záznamy živejch koncertů - že jich mám na Blu-ray a DVD ve sbírce fakt hodně, tak jsem nikdy nenarazil na jedinej, kterej by se zvukově blížil kvalitním studiovejm nahrávkám alespoň na dohled. Ke kvalitnímu poslechu hudby se záznamy koncertů nehodí jak kvůli samotnýmu zvuku samozřejmě, tak i jen kvůli tomu všemu co je tam navíc a co s tou hudbou nesouvisí. Tož asi tak.A "audiofilní" BD? Když je někde napsáno audiofilní, tak to je v první řadě marketing a rekalama, neznamená to hned, že je to kvalitní zvuk. V dnešní době je to spíš přesně naopak. Ostatně ono to "audiofilní" je samo osobě nesmysl, takže......

Budha78
27. června 2020 • 20:18

udělal si závěr "zmínka bitrate" = "mám zkreslený informace a znalosti" :pozor
ne že bych nesouhlasil s fakty co jsi tu napsal, ale já o tom vím víc než si myslíš,
tak prosím nesuď lidi podle prvního příspěvku, to platí obecně všude.
napíšeš že redaktor o tom nic neví, to bych si ani nedovolil, když ho neznáš.
pokud tedy nenapíše evidentní blbost.
osobně jsem postavil několik tranzistorových zesilovačů včetně zdroje, korekcí, postavil i několik reprobeden včetně vyhýbek... v laboratoři si měřil různé frekvenční charakteristiky.
dnes jsou všechny moje výtvory někde v elektoodpadu - překonalo je Onkyo za 13tis, který jsem si koupil před 10ti lety
jasně že vyšší bitrate nezaručuje kvalitní poslech, když jeden článek v řetězci to oseká, nehledě na samotnou digitální nahrávku

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
PSSC
28. června 2020 • 15:04

No když někdo začne zmiňovat, že si na poslech do studia bere nahrávky s vyšším bitrate, tak už jen to říká dost samo o sobě. Setkvávám se s tím pořád, že si lidí myslí, že vyšší bitrate je k něčemu dobrej, ale to je právě jen neznalost.
Bitrate nemá na kvalitu zvuku žádnej vliv (tedy u ztrátovejch formátů jako je MP3 jo, ale tady se bavíme o kvalitě, ne o prachbídnej MP3 apod.). Nejpoužívanější bezztrátový formáty jsou dnes FLAC a WAV.
U WAV, což je bezztrátovej nekomprimovanej formát, je bitrate danej. Vypočítává se z počtu kanálů, vzorkovací frekvence a bitový hloubky, u CD je tak bitrate 2 x 44100 x 16 = 1411200 bps (1411,2 kbps), u hi-res 24/96 je bitrate 2 x 96000 x 24 = 4608000 bps (4608 kbps) atd......
V případě FLAC je bitrate pro danou vzorkovací frekvenci a bitovou hloubku nižší než u WAV, protože FLAC je bezztrátovej komprimovanej kodek a jeho bitrate závisí na použitým kompresním poměru, což ovšem nijak neovlivňuje zvuku a tudíž to s kvalitou zvuku nijak nesouvisí.Bitrate zvuk neovlivňuje a je jedno co s tím pak třeba nějakej slabej článek v řetězci provede nebo to nějak "oseká" (nevím co jsi tím osekáním myslel). Bitrate zkrátka nejenže "nezaručuje kvalitní poslech" on ho prostě nijak a žádným způsobem neovlivňuje. Tečka.Proč tedy zmiňovat, že si někam na poslech bereš skladby s vyšším bitratem mi nějak není jasný. Kvalita zvuku je někde úplně jinde než v bitrate, to by měl vědět každej kdo není úplnej začátečník a proto když tvrdíš, že jsi středně náročnej blázen, tak bych přesně to od tebe čekal, že tohle budeš vědět a tudíž se nad tím ani nepozastavíš.A že napíšu, že o něčem nějakej redaktor nic neví? Jak už jsem psal, nemůžu za to, že začátečníci/většina lidí v tom článku navidí ty nesmysly, ale to nic nemění na tom, že tam ty nesmysly jsou a že to jen motá hlavu právě těm začátečníkům co si takovej článek pak přečtou a berou informace z něj jako fakta a jistoty, který je ale bohužel ke kvalitnímu poslechu hudby nepřiblíží ani píď, ale přesně naopak je od něj leda tak vzdálí, a ještě je možná budou stát peníze navíc i když by za stejnou nebo možná i nižší cenu mohli třeba pořídit i líp. Jen by se nesměli řídit takovýmahle pí ár článkama, nesmyslama a zbytečnostma, ale museli by řešit ty skutečně důležitý věci a ne blbosti a marketingový bludy atp. jako "hi-res sluchátka," frekvenční rozsahy atd .

Budha78
28. června 2020 • 17:28

souhlas s rozborem bitrate CD,mp3, FLAC, já ty technické věci znám též, opravdu nejsem laik.
tiše závidím sbírku SACD. Jsou ještě v prodeji?
mým prvním příspěvkem jsem chtěl zdůraznit, že Beats který jsem si vyzkoušel stály za prd. Základní Sennhaisery prostě hrály líp.
Jak jsem psal, bylo to v Anglii, konkrétně před 9ti lety, kdy Beats začaly být velmi populární a hodně mladých si je kupovalo. Do toho kšeftu se chodila nakupovat hlavně muzika CD, LP, DVD, BD, já chodil pro BD (u nás to BD moc nešlo + hlavně muzika). Byl tam dlouhej stůl a na něm různá sluchátka s volným jackem. Já s sebou kvalitní sluchátkový zesilovač na služebky nevozím + doma ho i teď zatím nemám. Ale měl jsem s sebou Sony MP3 přehrávač (umí i FLAC) a i tenhle "šrot" mi stačil k rozdělení sluchátek mezi sebou a to nejsem netopír. Tím jsem se pasoval na středně nátočného uživatele, protože ti méně nároční si koupili Beats a někteří si ani nezkusily jinou značku.
Připomínám, že když v tiché pasáži jsem slyšel pískání a že to dělají jen některá sluchátka Beats, tak jsem nechápal odkud se ten pískot bere (impedancí to nemohlo být..) no a pak jsem ve sluchátkách našel otvor pro baterie = zesilovač uvnitř sluchátek, konkrétně zesiloval basovou složku. No a ti "méně nároční" uživatelé kupovali právě tyto modely.
Věřím tomu, že po 9ti letech je i mezi Beats nějaký model co hraje dobře.
Já si tenkrát odnesl obyčejný Sennheisery, protože všechny Beats překonaly kvalitou zvuku + byly levnější. Koupil jsem je až po třetí návštěvě. Dnes bych je už nekoupil a odnesl si Bosse, který byly lepší jak zvukově, tak provedením, ale tenkrát rozhodla cena/výkon.
Proto když vyjde článek o sluchátkách, tak koukám na tipy co by se dalo koupit a určitě ty ceny poskočily, v mém případě by to asi musely být sluchátka nad 10tis + nemám kvalitní DAC se sluchátkovým zesilovačem.
U mne nebude nerozhodovat nálepka Hi-res, ale jak to hraje, sedí, materiál, konstrukce a opět to nebude kup na první poslech, ale minimálně 2x navštívený kšeft, kde si budu moct pustit svoje výběrové skladby.
Je to smutné, ale dnes většina lidí nakupuje právě podle reklamy, co je in a nálepce Hi-res, která opravdu zvedá prodeje, ale nic negarantuje.

PSSC
28. června 2020 • 22:22


"tiše závidím sbírku SACD. Jsou ještě v prodeji?" - Proč by neměli bejt v prodeji?
Samozřejmě je potřeba vybírat ty zvukově kvalitní SACD, stejně jako je tomu dnes u jakejchkoli jinejch nosičů. A samozřejmě obecně bylo doposud SACD vydáno mnohonásobně míň než CD, takže CD tak jako tak vede, ale i tak když člověk chce opravdovou kvalitu, tak SACD je jeden z těch nosičů kterej mu jí dokáže přinést. Aha, před 9lety, to je ale ve světě elektroniky strašně dlouhá doba, takže z toho bych žádný závěry nevyvozoval. A vůbec ne pokud jde o cenu. Před 9lety bylo možný koupit špičkový sluchátka už řekněme do nějakých 30 000,- až 35 000,-, dneska ani cena 50 000,- a víc není nic zas až tak neobvyklýho (jestli si tu cenu daný modely obhájí by bylo na další diskusi).Beats - že tehdejší modely stály za prd snad ani není potřeba zdůrazňovat, to snad vědí všichni kterejm nejde jen o styl. Zvlášť právě ty tehdejší modely byl jen designovky, jen taková čelenka co neměla se sluchátkama nic moc společnýho. A i dnešní modely jsou vesměs pořád jen předražený stylovky/designovky, který na zvuk nijak zvlášť nehledí.
Takže Beats opravdu nemá smysl zmiňovat v diskusi o kvalitním poslechu.A právě, dneska bohužel lidi nakupujou jen podle reklamy a takovýchhle pí ár článků a recenzí aniž by o danej problematice něco věděli a i si jen třeba zkusili něco o tom zjistit, ato je vážně smutný. Ostatně právě hudební průmysl touhle davovou nevědomostí, neznalostí, a hlavně nezájmem, už 25let trpí a skomírá. A my, co o tom něco víme, máme o to zájem a chtěli bychom poslouchat hudbu kvalitně, bohužel trpíme s ním :'(.

Vlado4
23. září 2020 • 20:19

Ad PSSC:
!...Náročnější posluchač už ale ví jak je to s tím bitrate (že na něm ani za mák nezáleží)"...
:-D :-)) :-D :-D :-D
Dávno som sa tak nepobavil. :-D
Že na bitrate ani za mák nezáleží. HAHAHA, LOL
V tom prípade určite nezáleží ani na kompresii fotografii jpg :-))
Preboha človeče, spamätajte sa. Bitrate nie je jediný parameter u komprimovaného súboru (myslím komprimovaného stratovou ikompresiou, ako napr. mp3), ale JE EXTRÉMNE DÔLEŽITÝ.
Ak mám sebelepšiu nahrávku a skomprimujem ju s nízkym bitrate, bude znieť otrasne. (od 96 kbps nižšie u strerea sa postupne zreteľne strácajú výšky, 64 kbps u sterea je takmer ako prenosné tranzistorové rádio (okrajové pásma úplne chýbajú). Nižší bitrate ani nemá cenu komentovať. Naproti tomu už 160 kbps, zvlášť ak je VBR reprodukuje bez problémov kmitočty 16 kHz aj vyššie a znie na prvé počutie veľmi dobre. Samozrejme aj celkové skreslenie je výrazne menšie).
Rovnako tak fotky. Formát jpg je stratový (podobne ako mp3) a EXTRÉMNE ZÁLEŽÍ na miere kompresie. Tá istá fotka môže mať napr. 300 KB ale aj 8 MB. A na kvalite je to potom sakramentsky poznať.
Bitrate u mp3 je ako miera kompresie u jpg.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
PSSC
30. září 2020 • 8:34

Ty by ses měl vzpamatovat. Hezky ses tu ztrapnil, to se ti musí nechat. Ještě tak nečíst jen něco, viď? Zkus si alespoň přečíst celou tu část diskuse a nevytrhávat jen jednu větu z kontextu, pane chytrej. Copak jsem asi psal o ztrátovejch souborech v souvislosti s bitrate, hmmm? Viz, následující citace (cituju sám sebe z týhle diskuse co jsem napsal jen o pár příspěvků dál než je to co jsi vytrhnul z kotextu ty):
"Bitrate nemá na kvalitu zvuku žádnej vliv (tedy u ztrátovejch formátů jako je MP3 jo, ale tady se bavíme o kvalitě, ne o prachbídnej MP3 apod.). Nejpoužívanější bezztrátový formáty jsou dnes FLAC a WAV.
U WAV, což je bezztrátovej nekomprimovanej formát, je bitrate danej. Vypočítává se z počtu kanálů, vzorkovací frekvence a bitový hloubky, u CD je tak bitrate 2 x 44100 x 16 = 1411200 bps (1411,2 kbps), u hi-res 24/96 je bitrate 2 x 96000 x 24 = 4608000 bps (4608 kbps) atd...…"
Konec citace.Takže celá to tvoje snaha vymezovat se vůči tomu co jsem napsal je úplně mimo, protože to, že u MP3 má bitrate vliv na kvalitu, jsem napsal už dávno před tebou, ale o tom naneštěstí pro tebe nebyla řeč, takže se tu vymezuješ a rozčiluješ zcela zbytečně.
U bezztrátovejch souborů na bitrate nezáleží, prostě nehraje žádnou roli a debata tu byla o kvalitním poslechu hudby na alespoň základní úrovni hifi, ne o mizérii v podobě ztrátových formátů :pozor. Pro používání MP3 už dneska neexistuje jedinej důvod, proto nemá smysl se jí vůbec zabývat, rozebírat její mizerný možnosti a vlastnosti, natožpak jí snad dokonce používat k poslechu :-!.
Ale tak hlavně že sis zamachroval. Sice to nevyšlo, ale i snaha se počítá.

passerby
26. června 2020 • 20:46

...na ceně až tak moc nezáleží, neboť některá sluchátka z vyšších cenových kategorií hrají hůře (např. rezonance při některých kmitočtech nebo mizerná přechodová charakteristika, a tedy např. "zastřené" činely), než o několik cenových tříd levnější ...sorry za braní iluzí.

PSSC
26. června 2020 • 23:52

Braní iluzí :-D. A některý sluchátka z vyšších cenovejch kategorií zase hrajou tak skvěle, že ani nejlepší sluchátka daný, o několik cenových tříd nižší cenový kategorie, si na ně ani neškrtají a působí oproti těm dražším jen jako malý usmolený děcko s nudlí u nosu. Jistěže ne všechno dražší je vždycky automaticky kvalitnější než to levnější, to je snad jasný každýmu kdo někdy něco kupoval. Bavíme se v obecnej rovině o cenových relacích, ne o konkrétních výrobcích, nic konkrétního tu nepadlo a v každej cenovej kategorii se najdou výrobky horší, který by objektivně měli stát míň, i ty lepší který svou cenovou kategorii klidně i značně převyšujou.
A přesně proto je potřeba si sluchátka poslechnout a vybrat si ty za danou cenu kvalitní a hlavně ty který ti budou vyhovovat, protože z grafů a měření lze zkrátka vyčíst jen omezenou část informací, celek lze posoudit jedině až poslechem.

Martin
27. června 2020 • 0:02

Ale dá se tak nějak předpokládat, že sluchátka za třicet tisíc od tradiční značky budou hrát líp než sluchátka za pět tisíc (ať už noname, nebo značková). Pravda nějaká výjimka potvrzující pravidlo se najde.

MacPhenom
26. června 2020 • 0:00

Hifiman HE-4XX jsou za 169e fakt super. :-)

Kuba12345678
25. června 2020 • 20:35

hifi sluchatka pod litr?👍😁 Vite vubec, co znamena hi-fi??

Jirka
26. června 2020 • 0:07

A slyšel jste např. ty Superlux? Mám doma HD662 (taková uzavřená verze těch HD681) a nehrají vůbec špatně. Nejsem odborník, ale už trochu naposloucháno mám, a nepřijdou mi o nic méně hi-fi než sluchátka za desetinásobek. Jen prostě samozřejmě hrají trochu hůř. Pořád ale jsou takovou vstupenkou do světa kvalitního poslechu hudby pro někoho, komu na kvalitě zvuku záleží a přitom nechce nebo nemůže utratit více peněz. Srovnejte např. se sluchátky Beats, Lamax atd., též pod 1000, jak budou hrát... Nebo klidně i nějakými těmi Senny pod 1000.

Martin
26. června 2020 • 3:00

Pokud se bavíme o hi-fi, tak bych značku Beats raději moc nezmiňoval. Ten Superlux má k věrnému přednesu daleko blíže než zahuhlané přebasované Beats.

passerby
26. června 2020 • 20:31

...Beats je kapitola sama o sobě ("image only"), ale co je koupil Apple, tak se prý některé modely zlepšují.

Kuba12345678
26. června 2020 • 13:24

ale vy nepisete o hifi, ale o obyc sluchatkach

Petrc
25. června 2020 • 20:16

Pokolikáté už je tento článek recyklovaný?

Kuba12345678
25. června 2020 • 20:52

no tak to snad nevadi, prece to nebudou psat cele znova, kdyz to neni vubec nutne.
horsi je ten obsah😁

Solverino
25. června 2020 • 20:12

Pokud by měl někdo zájem, nabízím nepoužívané Beyerdynamiky DT990 PRO 250 ohm. Koupil jsem je před časem a měl na hlavě párkrát, hrajou senzačně, ale používám radši třípasmové špunty SHURE. Na ceně se dohodneme - předání možné osobně Kladno a Praha. solverino@gmail.com

Roman
25. června 2020 • 15:50

Hodně mi chybí roztřídění, která sluchátka jsou vhodná pro jaký styl hudby. Pochybuji, že jsou všechny tak dokonalá, aby uměly každou hudbu stejně. Jiné parametry chce náctiletý s taneční hudbou a jiné posluchač vážné hudby.

PSSC
26. června 2020 • 8:18

Podle udávaných parametrů nikdo nepozná jak sluchátka hrajou. Proto se sluchátka nevybírají očima přes takovýhle nesmyslný pí ár články, ale poslechem na vlastní uši. Každýmu totiž vyhovuje něco jinýho a i když třeba dva lidi poslouchají stejnou hudbu, tak každej požaduje od sluchátek úplně jinej přednes. Nejde totiž ani omylem jen o styl hudby kterou člověk poslouchá, ale taky o to, že každej máme jiný preference, požadavky, nároky atd., každýmu se prostě líbí něco jinýho. Když si najdeš kvalitní sluchátka který ti plně vyhovujou, tak ti budou vyhovovat na X různejch žánrů. A proto je potřeba vybírat poslechem, protože očima sluchátka který ti budou plně vyhovovat, prostě a jednoduše nenajdeš ani kdyby ses třeba zbláznil.

passerby
26. června 2020 • 20:26

ano, i ne... spousta lidí totiž v životě neslyšela jak to má vlastně znít (ať již z důvodu problematické kvality vlastní nahrávky nebo to prostřednictvím čeho ji poslouchají, případně i toho, že jejich sluch není zrovna ve výborné kvalitě).PS: Vzhledem k tomu, že již léta máme možnosti dosti kvalitní digitální frekvenční i prostorové úpravy (volba typu scény) přímo při přehrávání, je dobré použít sluchátka s neutrálním přednesem (tedy v podstatě většinu "studiových") a přednes si pro daný žánr upravit scénickým nastavením... použití pouze frekvenčního ekvalizéru bez možnosti úpravy "prostoru" obvykle ale nestačí.

PSSC
26. června 2020 • 21:30

No, kvalitní poslech hudby hadr, jen co je pravda :oboze."Jak to má znít" a že naprostá většina lidí neví jak zní opravdu kvalitní nahrávky/zvuk/vydání alb, nebo to, že nemají doma kvalitní poslechovej řetězec, nebo už jsou třeba starší a sluch není co býval, nic z toho ani v nejmenším nijak nesouvisí s tím, že vybrat si sluchátka který ti budou zvukově co nejvíc vyhovovat lze jedině poslechem a ne civěním na grafy na monitoru PC."Neutrální přednes" :-D. To je takovej klasickej webovej nesmysl a mýtus. Už jen to slovní spojení "neutrální přednes" znamená pro každýho jedince/posluchače něco jinýho, to je stará známá věc. Grafy negrafy, měření neměření, každej za zvukovou neutralitu považuje něco trochu jinýho. Navíc tohle (cituju):
"je dobré použít sluchátka s neutrálním přednesem (tedy v podstatě většinu "studiových")"
je, nezlob se na mě, naprostej nesmysl.
Kde sis přečetl to, že většina studiových sluchátek má nějakej ten bájnej "neutrální přednes" radši snad ani nechci vědět, ale věz, že je to nesmysl jako hrom. Podle týhle tvojí věty/teze zní tedy "v podstatě většina studiových" sluchátek "neutrálně," tedy "v podstatě" stejně? Pokud jsi to myslel takhle, tak je to opět naprostej nesmysl. Je to totiž přesně naopak, "v podstatě" každý sluchátka hrajou jinak (a je jedno jestli mají marketingovou nálepku "studiový" nebo marketingovou nálepku "hifistický"). A pokud jsi to nemyslel tak, že hrajou všechny stejně, tak pak tedy hrajou rozdílně? Jak tedy potom můžou hrát "v podstatě" všechny nutrálně, když hrajou každý jinak? To ta neutralita znamená tedy u každejch sluchátek něco jinýho? Tady mi něco neštymuje :hm. Nějak tohle tvrzení kulhá na obě nohy, co? :-D Jak jsem řekl, tahle věta je "v podstatě" od začátku do konce úplně nesmyslná. A nějaký "scénický nastavení pro danej žánr" (ještě ke všemu pro každej žánr jinak :oboze ) a "digitální frekvenční i prostorový úpravy přímo při přehrávání zvuku"? :sok: Ježišikriste. No tak to teda potěš koště. To se na mě opět nikdo nezlobte, ale tohle nemá s nějakým hifi, natožpak s kvaliním poslechem hudby, společnýho ani FŇ. :pozor
Já mluvím o tom jak na výběr sluchátek tak aby skutečně vyhovovala posluchači/majiteli, ne o tom jak to dodatečně doladit a vytuzingovat nějakejma digitálníma zvukovejma mrvítkama, v případě že nevyhovujou. Prostě a jednoduše, podle nějakjch grafů, měření nebo parametrů udanejch výrobcem, nebo kýmkoli jiným, se dá jen velmi, opravdu velmi, zhruba a přibližně odhadovat jak asi sluchátka budou hrát. Což znemená, že jsou všechny tyhle parametry, grafy a měření pro výběr sluchátek úplně k ničemu, čímž se opět dostáváme zpátky k tomu, že a rozhodující, zdaleka nejdůležitější i jedinej rozumnej a normální způsob vyběru sluchátek, je poslech.

Martin
26. června 2020 • 23:39

Jak se na cestě Denon DCD-1600NE - Chord Hugo 2 - Audeze LCD-3 provádí scénické nastavení? Nikdy jsem o tom neslyšel.

PSSC
28. června 2020 • 17:03

To by mě taky zajímalo :-D. Takovýhle 3D efekty a úpravy "scény" apod., jsou leda tak pro puberťáky co hrajou eMPéTrosky z integrovaný zvukovky z počítače a výraz kvalitní poslech hudby jim nic neříká.

Ale ke tvej sestavě, to je už sestava na úrovni, ale nevadí ti, že máš sice SACD přehrávač, ale žádný SACD si na něm neposlechneš, když máš sestavu takhle poskládanou?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Martin
28. června 2020 • 18:02

SACD jen přes analog. Šlo by to přes Vanity modul, ale nepátral jsem po tom moc.

PSSC
28. června 2020 • 21:53

No právě, DCD 1600NE pošle DSD jen přes analog, ale tvůj Hugo 2 nemá žádnej analogovej vstup ne? To používáš ještě jinej sluch. zes.?

Martin
29. června 2020 • 2:08

Mám ještě Vincent KHV 1. Ale tonalitou nesedí moc s těma LCD-3. Hugo má mnohem lepší zesilovač.

PSSC
29. června 2020 • 18:52

Tak to máme podobnou sestavu, až na sluchátka. Mám taky Denon DCD-1600NE a Vincent KHV-1, ale sluchátka používám Sennheiser HD800. Mě právě zarazilo jak to máš zkombinovaný a říkal jsem si jak to řešíš, nebo jestli tedy SACD nehraješ i když máš SACD přehrávač..... Pro mě je právě zásadní mít možnost hrát i SACD, ale mít dva zesilovače (DAC/Amp) a přepojovat sluchátka mezi nima podle toho co chci zrovna poslouchat, to bych nechtěl.

Martin
29. června 2020 • 19:42

To je pozůstatek staré sestavy. Hraju takřka výhradně z PC.

Martin
29. června 2020 • 19:58

Mimochodem jaký používáš elektronky? Mně se to nejvíc líbilo s Tesla ECC803S.

PSSC
30. června 2020 • 0:48

Elektronky mám Tung-Sol 12AX7 Gold a s nima jsem spokojenej, ale Já tyhle věci moc neřeším, jsou důležitější věci než dolaďování zvuku takovýmahle drobnostma, v první řadě mi jde o kvalitu nahrávek, ta ovlivňuje kvalitu poslechu zdaleka největší měrou.Poslech z PC jsem Já už naopak vzdal, roky jsem ladil PC a snažil se z něj udělat kvalitní přehrávač hudby, ale po x letech a utracenejch mnoha desítkách tisíc, jsem se nakonec vrátil zpátky k SACD přehrávači. Je to mnohem levnější, jednodušší a nakonec se ukázalo, že to stejně i hraje líp. PC je na přehrávání hudby mrcha se spoustou problémů (a to jsem si postavil i extra PC odladěný jen a pouze na přehrávání hudby), který si většina lidí neuvědomuje a Já jsem jen rád, že už tyhle problémy nemusím řešit.
Navíc k přehrávání SACD je beztak potřeba SACD přehrávač.

Kouk
18. června 2020 • 23:19

Precetl jsem si diskuzi, ktera byla jen o "zbytecnych" cislech a az na dva prispevky, ktere byly o subjektivnim hodnoceni zvuku, ktere bylo i v clanku. Jsem uz dost stary, abych vedel, ze uz vysoke frekvence, ktere slysi moje polovicka, neslysim. Tak ze bych uvital, kdyz by autor clanku vyuzil i sve zname s vybornym sluchem a pozadal je o hodnoceni kvality zvuku... Stejne bych si vybral s basy, nez s "vernym podanim", ktere studia precenuji. Zvlast, kdyz si 99,9% lidi to pusti v mp3. .. malo platny, na Bachuv konzert si radsi koupim listek do chramu s poradnymi varhany :) sice si ho poustim v 5.1 zvuku z blu ray disku, ale je to rozdil, jako pit lahvac na balkone, nebo pivko v hospide Na ruzku...

turnip
15. června 2020 • 14:07

Kdo tohle proboha psal a podle čeho? Třeba Senny 820 jsou těžce nepovedený model, půlka světových hifi webů si z nich dělá srandu a tady je doporučujete, v tom seznamu nemají co dělat.

Paul
25. června 2020 • 23:10

A svůj názor na ně máš?

Robo
14. června 2020 • 12:28

Som dlhoročným majiteľom Sennheiser HD590. S ich zvukovým prednesom som spokojný. Nie som žiadny audiofil. Nakoľko pena v náušníkoch je už polorozpadnutá, objednal som si nový model HD599. Recenzie majú tieto slúchadlá celkom pozitívne a v Malle majú teraz zľavu (180€), tak som si ich kúpil.
Bohužiaľ, po zapojení do aparatúry nastalo sklamanie. Oproti starému modelu dosť výraznené basové pásmo a aj výšky nie sú v poriadku, Sú také utlmenejšie.
Keďže preferujem zvuk, ktorý nie je v žiadnom pásme zvýraznený, alebo potlačený, sluchátka vrátim a budem sa musieť poobzerať po nejakom inom modele (výrobcovi).

Ja sam tu som
25. června 2020 • 17:06

Vsak len vymen nausniky. Tie sa daju kupit ako spare part

Robo
28. června 2020 • 14:47

Už sa stalo. :-)

pyramidak
6. července 2020 • 7:59

Určitě si připlaťte příště za HD 600. Je tam výrazný skok ve zvuku - detaily, prostor, bas, který oceníte. Zůstal jsem u HD 650. Měl jsem i HD 700, ale to jsou už vyhraněná sluchátka - nedá se na nich poslouchat všechno. https://www.jantac.net/sluchatka.html...

kuko61
24. července 2020 • 21:49

Model HD590 (r. 2000) asi ešte nebol postihnuty tzv. sennheiser závojom (sennheiser veil), ktorý sa už zvykne vycitat modelu HD600 (r. 2001) Vacsina modelov po r. 2000 uz nehrala tak jasne, ako modely vyrobene do roku 2000.
Takze si spravne urobil, najlepsie asi bude vynovit 590-ky, ak si s nimi spokojny, alebo sa pripadne pozriet po nejakych bazarovych HD540, 545, 560, 565, co by mohol byt mierny zvukovy posun...ale to je samozrejme subjektivne. Alebo HD800, tam som ziadny zavoj nespozoroval, ale zase sa pohybujeme v uplne inej cenovej hladine :)

Hifi neexpert
12. června 2020 • 5:30

V článku se píše: "Beyerdynamic vyrábí také verzi DT 990 EDITION 32 Ohm, na přenosné využití ale zapomeňte, přes nízkou impedanci je běžný smartphone nevybudí." Nejsu expert, ale není právě nízká impedance vhodná třeba k mobilům nebo mp3 prehravačům?

PSSC
12. června 2020 • 6:19

A to je právě to o čem mluvím, tyhle články jen matou začátečníky. Řídit se jen jedním parametrem je právě klasická začátečnická chyba. To jestli jsou sluchátka vhodný ke slabým zdrojům jako je třeba mobil, závisí i například na jejich citlivosti, v kombinaci třeba právě s tou impedancí, ale i na dalších parametrech. Přečíst si jeden řádek ve specifikaci označenej například jako "impedance" fakt nestačí. Navíc to závisí taky na tom konkrétním mobilu ke kterýmu se to bude případně připojovat, ne jen na těch sluchátkách.

Jaromír Puk
12. června 2020 • 15:15 • šéfredaktor AVmania.cz

Se smartphonem to samozřejmě hrát bude, ale sluchátkový zesilovač (i přenosný) nabídne lepší zvuk, neb má vyšší výkon. Záleží na sluchátkovém výstupu zařízení, ale běžně je to dost slyšitelné.

Peter
11. června 2020 • 14:13

Myslim ze ste do prehladu mohli/mali dat aj HD 650-ky, ktore sa tiez stale vyrabaju ;-)

Martin
11. června 2020 • 14:59

A který jsou podle mě leopší jak uvedené 660

Jaromír Puk
11. června 2020 • 16:34 • šéfredaktor AVmania.cz

Za mne je problém impedance 300 ohmů. Do článku dávám univerzálnější modely, které zejména v dostupnější cenové relaci nejsou tolik náročně na zdroj. Nicméně HD650 jsou super koupě, s tím souhlasím.

Martin
11. června 2020 • 17:31

Předpokládám, že když si někdo kupuje taková sluchátka, tak ví, že k nim potřebuje zesilovač a že z mobilu, nebo sluchátkového výstupu komponentu či zvukovky to bude hrát mizerně.

PSSC
11. června 2020 • 19:16

Tak he snad jasný, že tyhle články se nepíšou pro někoho kdo něco o hifi ví a hledá pořádný kvalitní sluchátka, takový lidi "rady" nějakých redaktrorů, kteří v podstatě nemají páru o čem píšou, vůbec nazajímají, protože jsou to vesměs nesmysly.
Tyhle články se píšou pro naprostý začátečníky, co o kvalitním poslechu hudby ví prd a co si kupujou svoje první sluchátka a to slovíčko "Hi-fi" v názvu článku je hezky naláká a navnadí i přesto, že za "kvalitní nahrávku" považujou MP3 320kbps ]:-D.
Ten kdo o těchhle věcech něco ví, se těm informačním bludům a pitomostem, který v tomhle článku jsou, leda tak zasměje.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Mirek
11. června 2020 • 21:23

Tak to by mě opravdu zajímalo, co jsou v článku za informační bludy a pitomosti. Tím myslíš to, že tester napíše, co dle něj hraje dobře a co hůře a jakou to má konstrukci? Já myslím, že se spíše zasměji takovým lidem, jako třeba ty, kteří druhé hloupě kritizují, a přitom potřebuji dovzdělat v základech češtiny.

PSSC
11. června 2020 • 23:15

Nemůžu za to, že začatečníci nevidí v tom textu ty nesmysly, jako třeba ty výčty z pí ár blábolů (mimo jiné třeba to zmiňování že sluchátka mají "hi-res specifikaci" :lol:, hi-res sluchátka jsou naprostej nesmysl, ale tak co, že jo, když se řekne "hi-res sluchátka," tak to přece neznalý zákazníky parádně navnadí) a specifikací anebo to kolem impedance a s tím související (ne)vhodnosti pro domácí poslech (a dokonce "mixování") nebo třeba ten naprosto zbytečně zmiňovanej kmitočtovej rozsah, což je informace úplně k ničemu atd................A na takovejchhle internetovejch fórech a diskusích ti na nějakej pravopis fakt kašlu, korektore.

Mirek
12. června 2020 • 17:23

To je naprosto běžný termín "hi-res", ale že ty se pasuješ na odborníka, který má asi patent na sluch, abys to posoudil, to je již minimálně na zamýšlení. Před mnoha léty se používalo "hi-fi", ale hi-res je o stupeň výše, to byla dle tebe také reklama a takových zkratek je docela dost v oblasti audio-video. O kterých prosím rozhodneš, že jsou oprávněné a které jsou reklama? To se již nesmí uvádět ani technická data? To, že běžný člověk slyší asi do 15 kHz, s tím nemá nic společného. Podle čeho chceš posoudit výrobek, když nebudou uvádět technická data? To je jako neuvést u auta zrychlení, výkon motoru, maximální rychlost… přece dle tvé logiky to celkem nemá smysl, když je u nás povolena maximální rychlost 130 km/hod. Začátečník jsi evidentně ty, navíc odchovaný asi důležitými diskuzemi na facebooku, který je tou pravou studnicí zaručených informací.
Kašleš na pravopis proto, že ho nezvládáš, jinak bys psal vše automaticky správně a nemusel potom psát tuhle hloupou větu.

PSSC
12. června 2020 • 23:51

Výborně :tleskani, tímhle posledním příspěvkem jsi perfektně ukázal, že nemáš sebemenší páru o čem to tu plácáš :tleskani.Evidentně nemáš ani páru co výrazy hi-fi a hi-res znamnenají, ale hlavně že se pokoušíš "poučovat," co? Já jsem ten poslední koho bys mohl poučovat o tom co je to hi-res, za ty roky jsem všude možně po webu ponakupoval už něco přes 1TB hi-resů (a to není nic v porovnání s tou mnohatisícovou sbírkou CD a SACD kterou sbírám celej život).
Holt ti to budu muset vysvětlit. Ani v nejmenším totiž neplatí, že, cituju:
"Před mnoha léty se používalo "hi-fi", ale hi-res je o stupeň výše"
Hi-res totiž, bohužel pro tebe, není nic jako vyšší/modernější level hi-fi. Ani vzdáleně, oba tyhle výrazy znamenají něco zcela jinýho.
Hi-Fi znamená High-Fidelity a tenhle výraz se používá (ne že se používal před mnoha lety, používá se pořád už dlouhý desítky let) pro označení vysoký věrnosti reprodukce zvuku a to jak co se týče prodávanejch přístrojů, tak skrátka celýho tohohle zabavního odvětví poslechu a reprodukce hudby.
Hi-res naproti tomu znamená High Resolution a používá se pro označení dogitálních audio souborů ve vysokým rozlišení, případně jako označení schopností/parametrů DA převodníků, streamerů atp. přehrát tyto hi-res soubory.
Dvě diametrálně odlišný věci, takže těsně vedle, ale snažil ses.Navíc mě se pokoušíš něco namluvit o pravopisu (na kterej ti fakt zvysoka kašlu), ale sám máš evidentně nějak problém porozumět česky psanýmu textu. Jak by sis totiž mohl všimnout, tak Já jsem nepsal nic o tom, že "označení hi-res" je nesmysl, ale že "označení hi-res u sluchátek" je nesmysl. To jsou takový ty "drobný" detaily, který začátečníkům unikají.
Víš totiž jakej je rozdíl mezi sluchátkama který nesou označení hi-res a mezi těma který se tímhle označením "nepyšní"? Nevíš, to je mi jasný, ale neboj, Já ti to prozradím. Rozdíl mezi nima není samozřejmě žádnej. "Hi-res sluchátka" mají jen tu nálepku
"hi-res" na krabici a to je všechno, po technickej stránce se nijak neliší od "nehi-res" sluchátek. Ono totiž není nic v čem by se v tomhle ohledu mohly lišit, to ví každej kdo o sluchátkách a jejich funkci, a obecně audiotechnice, má alespoň nějaký základní ponětí.A ohledně toho kmitočtovýho rozsahu? Vehementně obhajuješ udávání nějakejch parametrů i když jsi evidentně nepochopil o co mi jde, tak se pro příště takhle neunáhluj. Ta tvoje doměnka, že mám na mysli nějakou souvislost s vlastnostmi/omezeními lidskýho sluchu a tím, že nic "nad to není potřeba", je samozřejmě úplně zcestná a vznikla jen ve tvojí hlavě, Já nic takovýho nezmínil ani nenapsal. Ale přesně tohle v souvislosti s kmitočtovým rozsahem jako první vyskočí v hlavě právě začátečníkům, kteří o tom nic moc neví, takže to chápu.
Já ale samozřejmě mluvím o něčem úplně jiným. Totiž o tom, že je ten udávanej kmitočtovej rozsah informace úplně k ničemu, a to hned ze dvou důvodů: Zaprvé - tak jak je uváděnej v článku nemá tenhle údaj (kromě jednoho případu) ani tu nejmenší vypovýdací hodnotu, protože když je udávanej jen takhle bez hodnoty útlumu s jakým byl naměřenej, tak je to informace naprosto nepoužitelná a vůbec nic nám neřekne. Jen u HD660 S je kmitočtovej rozsah udanej správně, protože je u něj připsáno to (-10dB). Ale i to je opět vlastně k ničemu, protože útlum -10dB je už příliš vysokej. V audiotechnice platí, že jako standard se používá hodnota naměřená s útlumem -3dB. Kmitočtový rozsahy ve specifikacích produktů se ale udávají s nějakým tím vyšším útlumem proto, že je pak ten frekvenční rozsah vyšší a to lahodí oku laiků a začátečníků kteří o těchhle věcech nic neví a jen si díky tomu řeknou: "jé hele, vyšší čísílko, tak to jsou lepší sluchátka" a o to jediný výrobcům jde. Těm zkušenějším, co o tejhle problematice něco vědí je ale jasný, že frekvenční rozsah udanej s útlumem -10dB je údaj v podstatě stejně zbytečnej a k ničemu jako by tam ten útlum udanej vůbec nebyl.
Například u Hifiman Sundara (6 Hz až 75 000 Hz) a Sony MDR-1AM2 (3 Hz až 100 000 Hz :tleskani, ten byl dobrej), který jsou v článku zmiňovaný, ani v manuálech nenajdeš s jakýma útlumama byl ten jejich "úžasnej" frekvenční rozsah naměřenej, takže jsou to informace zcela bezpředmětný a mají nulovou vypovídací hodnotu. Je to stejný jako kdyby ty údaje ve specifikacích vůbec nebyly, protože takhle ti vůbec nic neřeknou. U těch sony ale v manuálu najdeš nenápadnou větičku: "Effective frequency range: 20 Hz – 20,000 Hz" vážně paráda, co? Takže prd 3 Hz až 100 000 Hz, ale zcela klasickejch a normálních standardních 20 Hz – 20,000 Hz :lol:, ale hlavně že mají nálepku "hi-res" že jo? :tleskani To je prostě výsměch.Ale abych se dostal k tomu druhýmu důvodu proč je udávání frekvenčního rozsahu k ničemu, takže zadruhé:
frekvenční rozsah nikomu a nikdy neřekl a neřekne nic o zvuku sluchátek. Z frekvenčního rozsahu prostě a jednoduše nelze vyčíst jak sluchátka hrajou a stejně tak ani v nejmenším neznamená, že když je udávanej frekvenční rozsah vyšší (i kdyby byl udávanej korektně i s údajem o útlumu), tak jsou sluchátka kvalitnější a budou hrát líp, to je samozřejmě čirej nesmysl a blud.A podle čeho posuzovat výrobek když ne podle parametrů a "technických dat"? No když o těchhle věcech člověk něco ví, tak taky ví, že tyhle věci v podstatě nepotřebuje. Sluchátka, a adiotechnika obecně, se podle parametrů vybírá jen za předpokladu, že si ty parametry umíš správně přečíst a správně si je interpretovat/vyložit. A i pak musíš mít neustále na vědomí, že audiotechnika se nevybírá očima přes monitor počítače, ale ušima a poslechem. Výběr podle parametrů a webu, to je jen takových prvotních 10% cesty kterou je při výběru audiotechniky potřeba urazit aby sis ve výsledku vybral to co je oprtavdu kvalitní a co se ti bude zvukově líbit a co ti bude vyhovoat.Příště než začneš jakože "poučovat," tak by to nejdřív chtělo něco o danej problematice skutečně vědět a nedisponovat jen nějakýma klasickýma začátečnickýma webovýma představama.
A pravopis? :zelenac: Ten je mi fakt volnej, ten je tu naprosto nepodstatnej. Kdo chce a umí chápat, ten můj text pochopí i s nějakou tou chybičkou. :-*

Roman
15. června 2020 • 10:30

Exoti jste oba dva, akorát každej z opačnýho konce. Ale víc nesnáším ty, kteří si myslí, že sežrali celej svět. Mohl ses vyhnout těm poučných kecům a omezit se na poslední odstavec s tím, že sluchátka je prostě potřeba si poslechnout, než je koupím, to snad každý zasvěcený člověk ví sám moc dobře kor při vyšší investici.

PSSC
15. června 2020 • 11:36

Jo, to je holt prostě diskuse, s tím je potřeba se smířit, podsouval mi něco co jsem nenapsal a nevidím důvod proč bych si to měl nechat líbit a neohradit se kvůli tomu. Navíc měl milný představy o tom o čem mluvil, tak jsem vysvětlil jak se věci ve skutečnosti mají. Ty "poučný kecy," jak tomu říkáš, jsou prostě někdy potřeba, to se nedá nic dělat. Neznamená to že jsem sežral celej svět, ale prostě jen to, že jsem využil to co vím abych opravil někoho kdo o danejch věcech ví evidentně míň, toť vše. Že se to někomu nelíbí, nebo způsob jakým jsem to napsal, či co, za to Já už nemůžu.

Mirek
15. června 2020 • 23:13

A nepovídej, tohle napsal asi svatý Petr "...nebo třeba ten naprosto zbytečně zmiňovanej kmitočtovej rozsah, což je informace úplně k ničemu atd................" Opravdu to nejsou technická data? To že jsi ukázal, že si hraješ na toho, kdo o čem rozhodne, co se má, nemá, uvádět jen potvrzuje, to co jsem napsal. A platí i to, co napsal Roman "...že sluchátka je prostě potřeba si poslechnout, než je koupím..." i když mu asi ušlo, že já nikomu nevnucoval, jestli se něco má, nebo nemá uvádět v testu, tak jako ty. S tím hi-res jsem samozřejmě myslel sluchátka, nebo myslíš, že test je o varných konvicích? Zeptej se někoho, kdo má výborný hudební sluch, jak slyší zvuk vydávaný sluchátky. Mám několik známých, kteří hráli ve filharmonii v Ostravě. Běž takovým lidem povědět něco o tom, že to je u sluchátek hloupost.
A asi by sis měl nastudovat, co v tomto případě znamená "Effective frequency range".
https://avmania.zive.cz/co-jsou-hi-res-sluchatka-... ...
(překlad článku https://www.whathifi.com/advice/what-are-hi-res-au... ...
Všichni jsou hlupáci, jen ty jsi letadlo.

Martin
16. června 2020 • 10:54

Ano marketingová nálepka hi-res by měla zaručit, že sluchátka mají frekvenční rozsah do 40kHz. Když se ovšem potom člověk v praxi podívá na naměřenou frekvenční charakteristiku sluchátek, obvykle vidí, že v těchto vysokých pásmech je takový útlum, že i kdyby měl člověk schopnost to slyšet, tak tam neslyší prakticky nic. Stejně tak existuje spousta sluchátek, která nálepku hi-res nemají, ani specifikaci nevyhovují a výsledný zvuk je nakonec lepší, než u sluchátek nálepkou se pyšnících. A hlavně lidské vnímání zvuku je tak specifická věc, že nějaká nálepka neznamená vůbec nic. Co se jednomu líbí se bude druhému hnusit a naopak. O tom, že krom zvuku musí sluchátka sedět i fyzicky se nebudeme bavit vůbec.
Úplně nejvíc mě u odborníků debatujících pod takovými tématy fascinuje kolik mají známých po filharmoniích, sami roky cinkali na triangl v symfonickém orchestru, pracovali v nahrávacích studiích, nebo alespoň dělali zvukaře mistru Gottovi. Já třeba musím skromně přiznat, že nikoho takového neznám, ani jsem podobnou práci nikdy nedělal.

Mirek
17. června 2020 • 20:49

Jenže já ty známé mám a nemám důvod si vymýšlet a nemíním zrovna na diskuzi někoho přesvědčovat, že je to tak, viz tvé trapnosti s cinkáním na triangl.... Ty mě znáš, že to tak víš? Když to nemůžeš dokázat, tak jen používáš typické argumenty v diskuzích, pro vyvrácení toho, co druhý napsal.
Pokud odhlédnu od toho, co se tady jeden jedinec snaží stále tvrdit, tak já jen napsal, že hi-res sluchátka jsou, že se to označení používá a že nevidím důvod neudávat technická data. Dal jsem tady odkaz na to, že to opravdu existuje a nechápu tu snahu některých dokázat, že to není pravda. Sám jsi to přiznal. Nikde jsem neuváděl s jakým útlumem toho, která sluchátka dosahují, tak opravdu nechápu tu hysterii hlavně od PSSC. Pokud budou sluchátka splňovat standard asociace, tak nevím, co se tady sáhodlouze řeší. Myslím, že v tom článku (odkaz) je to dostatečně vysvětleno a žádné kecy na tom nic nezmění. Stačilo si to pořádně přečíst včetně této věty: "Takže když si budete sluchátka vybírat, tak vám logo Hi-Res může napovědět, ale to je tak všechno."

Martin
18. června 2020 • 0:08

Já bych z toho článku zase vypíchl větu: "Zástupce japonského výrobce sluchátek Audio-Technica na poslední IFA na přímý dotaz odpověděl, že jim zavedení Hi-Res audia velmi pomohlo, a že právě sluchátka s Hi-Res se jim prodávají velmi dobře"
A o tom to celé je.
Třeba firma Campfire Audio nic takového neuvádí. Její vrcholné modely mají frekvenční rozsahy Andromeda 10-28.000Hz, Solaris 5-20.000Hz
No a když si někdo srovná nějaký model špuntů s nálepkou hi-res s těmi Solaris, tak krom toho že zalapá silně po dechu (protože najednou slyší ve stokrát hrané písni detaily, kterých si nikdy před tím nevšiml), tak okamžitě pozná, že to logo je jen o tom, co pronesl zástupce firmy Audio-Technica.
Za ten triangl se omlouvám, skutečně neznám ani tebe, ani žádné tvoje známé z filharmonie.

PSSC
18. června 2020 • 0:41

Přesně tak. Jak celou dobu říkám, logo "hi-res" je u sluchátek jen prostej marketingovej neexistující blud. Jsou to jen uměle a záměrně nahoněný parametry ve specifikaci. Jenže lidi dneska věcem kolem poslechu hudby nerozumí, jen málokdo o těchhle věcech skutečně něco dneska ví a proto tohle prodejcům prochází a proto si pak ti prodejci mnou ruce jak jim to logo hi-res zvedlo prodeje, když přitom neudělali vůbec nic. Jen si z prstu vycucli hranici 40 000Hz uměle nahonili čísílka ve specifikacích, na krabici pleskli logo a rázem jsou vyšší prodeje na světě. Z jejich pohledu geniální tah.
Nehledě na to, že u hi-res audio souborů nejde o nějaký vysoký frekvence, ale v první řadě o vzorkovací frekvenci, tedy o počet vzorků za vteřinu. Ano v obou těchle výrazech je slovíčko frekvence, ale každý to znamená něco jinýho.
Já jen nechápu proč tomu takový jako Mirek často ani nechtějí porozumět a zjistit si o tom skutečný fakta.Prostě logo "hi-res" u sluchátek je jen velmi chytrá pastička na neznalý lidi, jen marketingovej výmysl aby stouply prodeje, nic jinýho v tom není. Bohužel, jak je vidět i v tejhle "diskusi," spousta lidí se na lži a nesmysly chytí. A co hůř, nechtějí si ani nechat vysvětlit, že věci nejsou tak jak je prezentujou výrobci, pí ár články, redaktoři a další, kteří jsou v tom všichni do jistý míry zainteresovaní, takže pravdu do nich čekat nelze.
Podle maketingovejch log a nálepek, a ani podle parametrů, se zkrátka sluchátka ani žádná jiná audiotechnika nevybírá. Očima a přes monitor počítače nikdo nezjistí jak nějaký sluchátka hrajou.

PSSC
16. června 2020 • 18:30

:-D Mirku vážně jsi měl po tom prvním příspěvku ještě stále pocit, že jsi v něm svou neznalost neprokázal dostatečně, že jsi jí musel ještě potvrdit příspěvkem dalším?Ale jinak, hezkej pokus, ale z toho co jsi už jednou napsal se už zpětně nevykroutíš, bohužel. To, že se to teď snažíš zamluvit stylem: "....ale Já to myslel takhle i když jsem to napsal úplně opačně," je leda tak úsměvný. Ještě v minulým příspěvku jsi mi tvrdil, že hi-res je lepší modernější výraz pro hi-fi (a ještě mě chceš poučovat, že Já nevím o co jde? Úžasný :tleskani ) a že říkám, že je celej hi-res nesmysl, i když jsem nic takovýho neudělal, a teď se to pokoušíš zamluvit a "otočit," že jsi psal o sluchátkách? :D Jak říkám, hezkej pokus, ale nevyšlo to.
Jen jsi tímhle dalším příspěvkem znovu dokázal, že nechápěš o čem je tu řeč a danej problematice rozumíš jen velmi povrchně a to co víš jsou evidentně jen nějaký vygoogleniny. Google je sice dobrej zdroj informací, ale je potřeba tiy informace filtrovat a nedat slepě jen na pí ár kecy prodejců, recenzentů, redaktorů atd.....A i když ty sis z nějakýho mě záhadnýho důvodu vsugeroval, že Já o něčem rozhoduju, tak to co píšu jsem samozřejmě nevymyslel Já ani to nejsou žádný novinky, všechno to jsou (lidem skutečně znalým problematiky) dávno známý věci. A že je někomu vnucuju? Nevnucuju, jen jsem je napsal v reakci do diskuse, protože je to adekvátní a jsou to prostý relevantní fakta. Že se ti to z nějakýho důvodu nelíbí a myslíš si o tom bůhví co, to je jen tvůj problém, to nijak ta fakta nezmění."Kmitočtovej rozsah a technická data": Ano, jsou to technická data, ale abys to pochopil, tak ti to přiblížím na těch tvých autech. Udávat kmitočtovej rozsah tak jak je uvedenej v článku, to je jako napsat, že má to auto maximálku 330km/h, ale už jaksi nějak opomenout zmínit, že má z výroby nainstalovanej nevypínatelnej elektronickej omezovač na 250km/h (s tím rozdílem, že u sluchátek ten omezovač nelze žádným způsobem/zásahem vypnout ani obejít a to ani kdyby ses na hlavu stavěl). No a jak jsi správně poznamenal, pro běžnej provoz je to, že to auto by umělo jet i těch 330km/h (kdyby nemělo ten omezovač) naprosto nepodstatný a zbytečný.
Stejně jako je u sluchátek zbytečný a nepodstatný, že mají frekvenční rozsah třeba až do 75 000Hz (zvlášť když je to naměřený s útlumem třeba -10dB a nebo dokonce -30dB a se standardním útlumem -3dB je to ve skutečnosti možná už jen 35 000Hz nebo i ještě míň), když žádnej člověk, a to ani kdyby to byl člen třeba Vídeňských filharmoniků, těch 75 000Hz neslyší ani kdyby se na uši stavěl. Nehledě na to, že, jak už jsem říkal, nám frekvenční rozsah o zvuku sluchátek neřekne zhola nic.A k tomu hi-res :D, je ti doufám jasný, že naprosto drtivá většina (tedy vlastně všechny) "hudebních informací" musí i v tom hi-resu bezpodmínečně být v pásmu, který je lidskej sluch schopnej zachytit, což znamená na chlup stejně jako u "nehi-res" audio sobourů, formátů a médií, že jo? Je ti jasný, že hi-res je o něčem jiným než o vysokejch frekvencích? Nechceš mi doufám tvrdit, že ve 24/192 jsou zaznamenaný frekvence až 96kHz, který nějací ti "tvojí známý z Ostravský filharmonie" dokážou slyšet, že ne?
Ty zcela evidentně trpíš klasickýma webovýma doměnkama, že v hi-resu jsou v těch vyšších frekvencích nějaký zásadní "audio informace," který nám přinesou něco navíc oproti "nehi-res" souborům a médiím (že naprostá většina hi-resů hraje kvůli zmršenýmu masteringu/remasteringu hůř i než obyčejný CD, to už bych ti snad ani říkat neměl, aby se ti z toho nezatočila hlava).
Ta zmínka o lidech s hudebním sluchem a o těch z filharmonie, mě sice pobavila, ale opět jsi tím jen prokázal, že ve skutečnosti vůbec nevíš a nechápeš co to ten hi-res je (a pokud si, jak píšeš, vážně myslíš, že "hudební sluch" znamená slyšet vyšší frekvence než "běžnej člověk" kterej ten hudební sluch nemá, tak to už je konečná úplně. To jsi, předpokládám, zase myslel jinak než jak jsi to napsal, co? :D ) a to co o něm víš evidentně pochází jen z pí ár článků na webu, protože ho prezentuješ přesně tak milně, nesmyslně a pokrouceně, jako třeba v těch tvých odkazech na ty další články. Víc mýlit se už ale snad ani nemůžeš. Nastuduj si co znamená například výraz "vzorkovací frekvence" a snad konečně pochopíš co je to ten tvůj hi-res.
Bohužel ale k pochopení toho co je to ten hi-res a co to znamená pro konstrukci sluchátek nestačí přečíst si jeden dva pí ár články na webu, je potřeba zjistit si o tom trochu víc abys do toho proniknul trochu hlouběji a skutečně porozuměl tomu o co jde, kouknout i například na spektrum nějakých hi-resů pokud vůbec nějaký vlastníš atd. Že ti stačí přečíst si nějakej pí ár článek na avmanii a "máš jasno," svědčí o tom, že nevíš o co jde, protože tímhle pokusem o poučování:
"A asi by sis měl nastudovat, co v tomto případě znamená "Effective frequency range".
https://avmania.zive.cz/co-jsou-hi-res-sluchatka-... ...
(překlad článku https://www.whathifi.com/advice/what-are-hi-res-au... ... "
jsi krátce a okamžitě perfektně prokázal, že tomu vůbec nerozumíš. Hezkej pokus, ale úplně vedle. Buď tak hodnej a řiď se vlastní radou a nejdřív si o tom něco nastuduj než se zase pokusíš poučovat. Vygooglit si pár anglickejch slovíček a ty vygooglený odkazy ihned plesknout do diskuse a na jejich základě se snažit poučovat druhý, i když zcela evidentně nerozumíš tomu o čem je vlastně řeč a co ty anglický slovíčka skutečně znamenají a o co tu šlo, vede jen k tomu, že jen nade vší pochybnost sám o sobě prokážeš, že tomu o čem mluvíš vůbec nerozumíš. Vyhledat si v nějakým článku nějaký spojení slov, opravdu není to samý jako porozumět danej věci.U sluchátek je výraz hi-res zkrátka čirej blud a chápal bys to kdybys věděl co to ten hi-res ve skutečnosti je a že ani zdaleka nejde o vysoký frekvence (a jak to s těma vysokýma frekvencema a útlumem je), který jak už jsi sám zmiňoval stejně nemá lidský ucho šanci slyšet (i když do jistý, byť velmi omezený míry, je člověk zachytit dokáže, ale to už je složitější problematika pro kterou je potřeba do tohohle všecho proniknout mnohem hlouběji než kam ses zatím dostal ty, takže tím bych ti to v hlavě jen ještě víc zamotal a tobě by to nic neřeklo). Zkrátka sluchátka s nálepkou hi-res a bez nálepky hi-res se liší jen právě tou nálepkou, jinak v ničem. To že jako mají splňovat tu podmínku z toho tvýho článku a tom, že mají hrát frekvence alespoň 40 000Hz je prd platný když toho dosáhnou z útlumem -10dB nebo i víc. Ale tohle jsou prostě ty klasický pí ár nesmysly výrobců, který lidi co tomu nerozumí považujou za svatou pravdu i když jsou to naprostý nesmysly. A to je právě ten rozdíl mezi lidma co si informace jen googlí a čtou a mezi těma, co danej problematice skutečně rozumí.Proč třeba některý sluchátka tu tvou hi-res nálepku nemají i když splňujou tu podmínku z toho článku aby jí měli? Hmmm? Odpověď je jednoduchá, protože tuhle nálepku mají jen sluchátka a zařízení určitý skupiny firem, ty ostatní jí mít nesmějí protože jim to majitel toho loga/nálepky nedovolí pokud nezaplatí :D. Jsou to jen marketingový nesmysly, nic jako hi-res sluchátka neexistuje, jsou to jen uměle a záměrně nahoněný parametry ve specifikacích aby neznalý zákazníci měli podle čeho vybírat sluchátka, protože hi-res v dnešní době mezi konzumentama (lidma co tomu nerozumí) děsně frčí i když ve skutečnosti v podstatě nic nepřináší. Ale tohle je zas na delší povídání a musel bych ti toho kolem poslechu hudby dost vysvětlit. Jestli máš zájem, můžu ti po mailu k tomu poslat nějaký vysvětlení i s ukázkama aby sis to mohl poslechnout (sem ukázky dávat nebudu).
Perfektním příkladem týhle záměrný manipulace se specifikacema je třeba firma Sennheiser. U svých HD660 S, který jsou taky zmiňovaný v článku, mají nálepku hi-res, ale ten jejich potřebnej frekvenční rozsah 40 000Hz, aby jí mohli mít, splňujou jen tak tak a jen s útlumem -10dB a proto je ve specifikaci udáno pouze: "Frequency response 9 to 41,500 Hz (–10 dB)", ale s útlumem -3dB už samozřejmě frekvenční rozsah zveřejnit nemůžou, protože by nedosahoval těch potřebných 40 000Hz, takže ho nenápadně vynachali, protože by pak nemohli na krabici pleskout nálepku tu "hi-res" :-D. To u HD820 už to zveřejnit můžou, tak udávají: "Frequency response 10 – 44 100 Hz (-3 dB); 4 – 51 000 Hz (-10 dB)". Dobrý co? :-D To jsou ty detaily kterých si začátečník nevšímá. Holt ten kdo o těchhle věcech moc neví se na to dívá jednoduchým pohledem koncovýho konzumenta a bere to jako fakta naiž by bral v potaz takový ty "nepodstatný detaily", kdežto ten co o tom něco ví, ten vidí na první pohled jak se věci mají a jen se směje tem pí ár blábolům a nesmyslům, tak už to dneska prostě chodí.

Mirek
17. června 2020 • 20:49

Tak mi nějak přijde, že si z toho děláš fórum na dokazování něčeho, o co jsem se nikdy nepřel. Já napsal, že uvádět technická data ano, že hi-res sluchátka jsou, to označení se používá a vše jsem ti dokázal. Nikde jsem nepsal s jakým útlumem je frekvence dosažena. Sám jsem napsal, že běžně slyší člověk maximálně asi do 15 kHz tak nepiš pitomosti o tom ... 75 kHz. Sám jsem si v mládším věku nechal testovat, jakou frekvenci slyším a skončil jsem asi na 18 kHz, nedávno jsem to zkoušel opět a dostal jsem se právě na zmíněnou hranici 15 KHz. A tu angličtinu se douč, nejde na to použít jen Google překládač. Okecáváš celý odstavec o "Effective frequency range", ale český význam jsi raději nenapsal, jen trapný pokus mi vysvětlit, že to nevím. To, že řešíš stále frekvence a s jakým útlumem, je jen tvůj problém, ty se tady stále rozpisuješ k něčemu, o co vůbec nešlo, co jsem neřešil.
Na zbytečné otázky si přečti ten článek, například, proč někdo označení hi-res nepoužívá. Já někde tvrdil, že je povinnost označení používat?

PSSC
17. června 2020 • 23:44

Výborně, takže vůbec nerozumíš tomu co se ti snažím polopaticky vysvětlovat, přesně jak jsem čekal.
Okecávám celý odstavce o víc věcech, ale ty pořád nic z toho nechceš pochopit a pořád si jedeš to svoje.
A proč bych jako měl ten výraz "Effective frequency range" překládat do češtiny? Ty nevíš co tyhle tři prostý jednoduchý slovíčka znamenají? Co na tom jako chceš překládat, když význam těch tří slovíček je jednoduchej a kupodivu naprosto stejnej jako v angličtině? Na tom není nic světobornýho co by se snad nedalo chápat.
Topíš se, tak se chytáš každýho stébla, Já to chápu, ale tohle byl opravdu průhlednej a trapnej pokus, to ti opět vůbec nevyšlo, bohužel.Chápeš ale vůbec, že jsem tu hodnotu "Effective frequency range" vypisoval z manuálu těch sluchátek Sony a že to nijak nesouvisí s tou jejich nálepkou "hi-res," ale kupodivu s jejich frekvenčním rozsahem, že jo? (To by jeden neřek co?)
Ach jo, těžko se debatuje s lidma jako jsi ty, kteří se v tom o čem se pokouší debatovat motají jak opilci v lese.A že dokazuju něco o čem ses nikdy nepřel, či co? Kdo tu tvrdí, že se o něčem přeš? To už jsi zapoměl, že ses mě přímo zeptal Jaký jsou v tom článku informační bludy a pitomosti? Já ti rostě jen odpovídám. A asi jsi už zapoměl i na to, že ses mě začal pokoušet poučovat a začal jsi mi "vysvětlovat" svoje doměnky a milný představy na daný téma. To co se teď pokoušíš stavět tak, že si tu píšu něco o co nikdo nestál a nikdo to nechtěl slyšet, je prostě jen reakce na článek a hlavně odpověd na to na co ses mě ptal a taky vysvětlení toho o čem toho moc nevíš a o čem máš mylný představy a doměnky. To je prostě výsledek debaty která se rozjela. Snaha se z toho teď vykroutit, dát ruce pryč a z debaty jakože vyloučit protistranu, protože o její vysvětlení prej nikdo nestál (i když ses na něj sám ptal), je z tvojí strany sice pochopitelná, když tomu o čem je řeč rozumíš jen z malý části a teď nevíš jak z toho ven, ale děláš to až moc průhledně. Tohle se ti prostě zase nepovadlo.A že:
"logo Hi-Res může napovědět......."
ne nemůže, pochop už konečně, že sluchátka s logem/nálepkou hi-res se od těch bez týhle nálepky neliší vůbec nijak........, prostě v ničem, jen tím logem na krabici, tím to celý hasne. Logo Hi-res nemůže o sluchátkách a jejich vlastnostech napovědět vůbec nic.
Eveidentně sis ani po mojí radě nenastudoval co je to ta vzorkovací frekvence, tak začni třeba tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vzorkovac%C3%AD_frek... ...
(sice jen wikipedie, ale je to tam hezky jednoduše stručně a srozumitlně popsaný i pro začátečníky)A že logo hi-res existuje? O to tu vůbec nejde, jde o to, že je celý to logo čirej blud a prostej marketingovej nesmysl a opět to zmiňuju jen proto, že ses ptal Jaký jsou v tom článku informační bludy a pitomosti, tak si nestěžuj když se ti na tvou otázku dostalo odpovědi a k tomu navíc i širší rozvedený vesvětlení proč tomu tak je atd..... A že nechápeš co se tu ohledně "hi-res" řeší? No, tak to je tu asi všem jasný už delší dobu a opakuju to sice už poněkolikátý, ale tedy ještě jednou: jde o to, že ten tvůj "standard asociace" ( :tleskani ), je neexistující marketingovej výmysl, zkrátka jen blud a nesmysl. A žádný kecy na tom nic nezmění, to máš pravdu, ani žádný pí ár články na který házíš odkazy.

Mirek
18. června 2020 • 22:19

Takže stále dokola. Snažíš se opět psát o něčem, co jsem v úvodu diskuze s tebou vůbec neřešil, a mi chceš tvrdit, že to nechápu. Přečti si, o co šlo, ať zanecháš snažení, které toho nebyly podstatou. Jen tak mimochodem, pro hi-fi je norma http://nf.duseknet.com/DIN45500.htm... a na dnešní dobu jsou parametry pro splnění těchto podmínek opravdu slabší, proto jsem napsal, že hi-res je postaveno výše. Navíc vím, co všechno jsem před mnoha roky vlastnil, bylo to označené hi-fi, a opravdu to nešlo s dnešní technikou srovnat. To, že ty překroutíš smysl, na to jsem si již zvykl.
Pro vše, co se vyrábí a chceš, aby to dosahovalo nějaké úrovně, kvality, musíš dát nějaké parametry, technická data, aby to šlo nějak měřit, vyhodnotit a pro takové vlastnosti se tvoří normy, dávají se tomu názvy, označení (hi-fi, hi-res). V oblasti zobrazování se pro kvalitnější zobrazování začalo používat technologie HDR (něco jako hi-fi ve zvuku), vysoký dynamický rozsah, (High Dynamic Range). Je to naprosto stejná obdoba jako u zvukového záznamu. Dle tebe to tedy bude asi také jeden z pí-ar blábolů, jak píšeš, je přece HDR proč HDR 10, HDR 10+.
I technika s označením hi-fi hrála nádherně, ale také nic moc, a není povinnost, ani u sluchátek, která budou hrát špičkově, mít jakékoliv označení, třeba hi-res, za které se musí navíc platit. To nemění nic na věci, o kterou mi šlo, že to existuje a jsou tak sluchátka některých výrobců označována, a ty na tom nic nezměníš.
A česky to znamená tedy co? Opět okecáváš?
Končím, já o voze, ty o koze.

PSSC
19. června 2020 • 1:06

No a co, že jsi něco na začátku neřešil, to je diskuse, postupně se vyvíjí. Navíc mě tu pořád ríkáš, že mluvím o něčem co jsi ty neřešil, i když je to předmětem diskuse (takže opět jen snaha vykroutit se z debaty, když už nevíš kudy kam), ale sám sem taháš nějakej obraz a HDR, i když nic z toho se zvukem, sluchátkama, hi-res audiem atd., což jsou témata který jsou předmětem diskuse, nijak nesouvisí. Vidíš ten paradox? Já tedy Jo.A "hifi" norma ze 60. let? :-D Dneska jsme už "trochu" někde jinde a tahle norma je fakt zastaralá a ty minimální podmínky, který normy určujou, už dneska splňuje a překonává (a to mnohdy i dalece) kde co.A opět plácáš, že "hi-res je postaveno výše než hifi." Ty jako vážně ani po tom co jsem ti polopaticky vysvětlil co je to hifi a co je to hi-res, a jaký jsou mezi těmahle výrazama rozdíly, pořád nechápeš, že hi-res není vyší a modernější level hifi? Pořád nechápeš ani po tom mým vysvětlení, že Hifi a Hi-res jsou dvě diametrálně odlišný věci, který spolu mají společný leda tak to, že se oboje nějakým způsobem týkají reprodukce hudby, ale každý úplně jinak? To jako vážně? Já už nevím jak jinak to psát abys rozuměl tomu co ti říkám. Pořád po mě chceš abych ti přeložil tři primitivní slovíčka do češtiny, ale nerozumíš česky psanýmu textu, tak k čemu ti to je?A k těm parametrům, který pořád tak obhajuješ, tady vůbec nejde o to, že Já tu tvrdím něco o tom, že se parametry nemají zveřejňovat, nebo nemají existovat, jak se mi snažíš podsunout nic takovýho jsem nenapsal. Pořád nerozumíš tomu co ti píšu. Několikrát už jsem napsal, že je rozdíl mezi tím slepě číst parametry, jak to dělají začátečníci jako ty, aniž by věděli co ty parametry skutečně znamenají a jak si je správně vyložit, a mezi tím, když někdo problematice skutečně rozumí a umí z těch parametrů vyčíst relevantní informace a ty hovadiny a nesmysly vyfiltrovat a ignorovat. O to tu celou dobu jde, proč myslíš že jsem mluvil o tom jaký jsou v článku bludy?Zase se mi snažíš pdsouvat věci který vůbec nepíšu, jako že jsou podle mě kdejaký tebou z prstu vycucnutý parametry a funkce jen pí ár bláboly, ale to píšeš ty Já ne, Já mám svoje tvrzení proč je něco nesmysl podležený prostejma faktama a relevantníma argumentama, ty to tu jen střílíš od boku ve snaze překroutit to co říkám aby ses mohl vykroutit z diskuse. Je to pořád dokola, nevíš kudy kam tak se snažíš odvést pozornost od sebe někam jinam a pořád se ti to nedaří. Pokolikátý už?A zase nechápeš o co tu jde Já nerozporuju že něco existuje a že se něco nepoužívá, jenže to čemu ty nerozumíš je to, že když něco existuje, tak to ještě automaticka neznamená že to není nesmysl a hovadina. O to tu jde. Napsal jsem ti to už několikrát a tobě to pořád nedochází i když ti to píšu takhle napřímo, tak Já už fakt nevím jak jinak ti to mám vysvětlit. Logo Hi-res u sluchátek je nesmysl, ale to, že existuje to nijak nevylučuje a nikdo to tu nepopírá, snaž se chápat co ti píšu tak jak je to napsaný.A co známenají ty tři slovíčka kterým nerozumíš? Tady si počti, snad to pochopíš:
https://www.klippel.de/fileadmin/klippel/Files/K... ... A pokud stále nerozumíš těm prostejm třem slovíčkám, i když nechápu co na tom cheš překládat a čemu nerozumíš, tak tady je zdroj odkud jsem čerpal když jsem o tom psal, není tak těžký to tam najít:
https://www.sony.com/electronics/support/res/m... ...
je to tam napsaný jak anglicky tak česky a k tomu i francouzky, německy, španělsky, italsky, portugalsky, nizozemsky, polsky, maďarsky atd................. vyber si jazyk kterej chceš.

Martin
19. června 2020 • 8:10

Hi-res není žádný vyšší standard hi-fi. Co je to hi-fi je přesně stanoveno v normě DIN 45 500. Když říkám přesně, tak opravdu přesně: http://nf.duseknet.com/DIN45500.htm... Bohužel je ta norma přes padesát let stará, tak už ani náhodou neobsáhne všechny současné zdroje a nosiče hudby.
Hi-res je jen marketingová nálepka. Sice tvrdí že zařízení má přehrát frekvence 40kHz, ale už není uvedeno jak, s jakým útlumem, s jakým zkreslením, neexistuje žádná norma o kterou by se označení hi-res opíralo. Je to prostě marketingová značka, jak řekl představitel Audio-Techniky, aby se líp prodávaly výrobky. Stejně tak HDR není žádná norma. Je to funkce (jak píšeš technologie) televizoru, případně označení fotografie složené ze tří, kdy je jedna podexponovaná, druhá normálně exponovaná a třetí přeexponovaná, ale ono to vlastně velice podobně funguje i u toho obrazu. V obou případech to slouží k vyrovnání fyzické nedokonalosti obrazového čipu (má sakra menší dynamický rozsah, než lidské oko). Ale nikde už se netvrdí o kolik EV má být daný snímek více, či méně exponován.
A hlavně jak už jsem řekl, to označení hi-res není absolutně žádným vodítkem kvality. Můžeš si koupit sluchátka bez označení hi-res za osmdesát tisíc, která budou hrát naprosto parádně a stejně tak si můžeš koupit sluchátka s označením hi-res za 1000Kč, která budou hrát nechci říct mizerně, ale podprůměrně a často i neúměrně špatně vůči své ceně. A i ty sluchátka bez označení hi-res přehrají s velkým útlumem tón o kmitočtu 40kHz. To je totiž fyzika, nikoliv marketing.

PSSC
19. června 2020 • 11:41

Martin: Přesně tak, snažím se mu to vysvětlit, ale je to těžká práce, nechce chápat :-D. Má naprosto klasický představy audio začátečníků/amatérů o tom co je to ten hi-res, polyká ty reklamní bludy i s navijákem. Nevím proč si nechce nechat vysvětlit, že hi-res není o nějakých děěěsně vysokých frekvencích, ale o vzorkovací frekvenci a hlavně, že hi-res nemá nic společnýho s hifi.
Takže Mirku ještě jednou, hi-res je označení pro audio soubory v tzv. vysokým rozlišením, neboli s vysokou vzorkovací frekvencí (a taky vyšší bitovou hloubkou). Případně se název hi-res používá ve výčtech parametrů a funkcí DA převodníků, streamerů atp. aby se dalo lidem vědět, že danej přístroj umí tyhle hi-res soubory ve vysokým rozlišení přehrát/zpracovat aniž by bylo potřeba je "downsamplovat" neboli převzorkovávat na nižší vzorkovací frekvenci.

nobody
26. června 2020 • 14:50

1488 slov, 2 1/3 strany vo worde s fontom veľkosti 12. To už je slušná slovná hnačka. Ty musíš byť riadny kokotík.

PSSC
26. června 2020 • 17:01

Jenom 1488 slov? Vidíš Já si to tentokrát ani nezjišťoval, word mi píše 8643 znaků i s mezerama. To je ještě v pohodě, můj rekord je přes 52 000 znaků^^.
Ale tak co, je někde napsáno, že se tu musí psát jen texty třeba do deseti vět? :D A "slovná hnačka"? Jsou to jen fakta a vědomosti, nic víc. Ale Jak jsem říkal, není nic neobvyklýho, že vědomosti a prostý fakta některý lidi považujou za plácání, "hnačky" atp., ale to není problém toho kdo ty vědomosti má, fakta zná a případně se o ně podělí s ostatníma v nějakej diskusi ;-) ^^.

nobody
26. června 2020 • 13:28

"Že se to někomu nelíbí, nebo způsob jakým jsem to napsal, či co, za to Já už nemůžu."
Ale môžeš.
Taký hrubý, neslušný, arogantný spôsob komunikácie sa len tak nevidí.

Rucpic
20. června 2020 • 22:32

Podle toho, co tady plácáš, budeš asi kus pitomce, co?

PSSC
21. června 2020 • 3:24

To bylo na mě? V tejhle "diskusi" jde dost blbě poznat na kterej příspěvek reaguješ. Jestli to ale bylo na mě, tak ne, nejsem kus pitomce ;-) :-*, jen prostě o tejhle problematice za ty roky tak "trochu" něco vím. Ale je stará známá věc, že vědomosti a prostý fakta některý lidi co danej věci nerozumí považujou za plácání a za pitomosti a toho kdo ty vědomosti má, tak v návaznosti na to automaticky považujou za pitomce, ale to mě fakt nepálí ^^, s tím dokážu v pohodě žít 8-). Radši budu za pitomce, ale budu o danej věci "něco" vědět než abych sice za pitomce nebyl, ale měl o věci jen povrchní znalosti, třeba jakože bych si pletl hifi s hi-res, nebo si myslel, že hi-res je o vysokých frekvencích, který už ovšem neslyší ani pes atp. :-DA jestli to nebylo na mě ale na mého oponenta v diskusi, tak k tomuse vyjadřovat nebudu O:-) :nenapadne.

Jirik
26. června 2020 • 6:57

Ta cechactina je nechutna a prezirava. Tak si mluvte doma. Tady je verejne forum. Ad audiotechnika - v podstate souhlas.

PSSC
26. června 2020 • 16:44

Prej "čecháčtina" :tleskani, chceš aby lidi psali jako se píše v knížkách, tedy pardon, v knihách? :-D Píšu mnohem líp/spisovnějc než mluvím kdekoli jinde. A spisovná čestina se stejně používá jednou za uherskej rok. Navíc kdo tu koho nutí něco číst?

passerby
26. června 2020 • 20:00

...jeden z mála objektivních zdrojů:
https://www.innerfidelity.com/headphone-measurements...
ale po prodeji tohoto původně autorského WEBu už to není ono.PS: Ještě jsem někde viděl 3D grafy se spektry v čase, a to bylo ještě lepší, neboť v tom bylo vidět spousta parazitních rezonancí, ale nějak to nemohu dohledat.

Kocuro
25. prosince 2020 • 13:11

Ale trochu si dovolím nesouhlasit, že údaj o kmitočtovém rozsahu je zbytečný. Co když bude Saxana shánět sluchátka pro tátu, který je netopýr?

Martin
11. června 2020 • 14:09

Úplně mně tam chybí Audeze. Třeba model LCD-3 bych postavil před HD820.

BabetakCZE
11. června 2020 • 17:17

Tak hlavně HD 820 jsou zvukově celkem průser.
V té cenové hladině v jaké jsou nemají co dělat.

Laco
21. července 2020 • 20:33

Najlepsie su špunty z Polska lebo su lacné a dobre hraju, treba ich porádne naprat do ucha kvuoli basom. Lepsie kupit lacné a usetrit na pivo lebo Borovičku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud