AVmania.e15.cz

Meizu Lifeme BTS30 – levný Bluetooth reproduktor se skvělým zvukem [test]

Elegantní a minimalistický design v kombinaci s velmi dobrým zvukovým projevem – to vše za velmi slušnou cenu. Tak by se dal jednoduše charakterizovat bezdrátový reproduktor BTS30 od společnosti Meizu.

Meizu je čínský výrobce nejrůznější elektroniky – nejznámější je v českých končinách jako producent chytrých mobilních telefonů a někteří uživatelé mají v povědomí sluchátka této značky v různém provedení. V obou případech se jedná o výrobky, které rozhodně stojí za pozornost, jelikož nabízejí velmi zajímavý poměr cena/výkon.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ostatně před časem jsme testovali bezdrátové špunty Meizu EP51, které dopadly (vzhledem k pořizovací ceně) velmi dobře a ve srovnání s konkurencí mají rozhodně co nabídnout. Tentokrát jsme však otestovali bezdrátový reproduktor, který nese označení Lifeme BTS30.

Meizu Sports EP51: levné a povedené Bluetooth stylovky do uší [test]

Meizu Sports EP51: levné a povedené Bluetooth stylovky do uší [test]

Bluetooth sluchátka špuntové konstrukce různých značek už jsme testovali, dnes se podíváme blíže na model od Meizu, který je dostupný především v čínských e-shopech, a to za velmi zajímavou cenu.

Kvalitní provedení s nádechem luxusu

Ihned po vybalení z krabice na vás dýchne závan luxusu, jelikož Bluetooth reproduktor od Meizu je celý vyveden v kombinaci hliníku a plastu, přičemž ta nejvíce exponovaná místa jsou z hliníku. De facto celý vnější hliníkový obal je z jednoho kusu hliník a do něj jsou vsazeny měniče a zesilovač. Ani při detailnějším zkoumání nenajdete viditelné spojení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Prakticky celá čelní strana je kryta mřížkou měničů, pod ní je pak lesklý plastový pruh s nápisem Lifeme, spodní hrana hliníkového pláště má zkosenou hranu, takže odráží světlo a v šeru „svítí“, což celkový design ještě podtrhuje. Vpravo nad touto lištou je pak dvojice diod – jedna indikující zapnutí či párování a druhá oznamující aktivaci 3D zvukového režimu.

Na zadní straně je mřížka shodné velikosti a pod ní pak 3,5 jack konektor pro vstup externího zdroje zvuku, dále miniUSB zásuvka určená k nabíjení a vedle ní výrazná ikona baterie, nad níž je indikační stavová LED dioda. Ve spodní části reproduktoru jsou dvě tlumící gumové podložky.

Pravá strana reproduktoru je osazena čtveřicí tlačítek zapuštěných v hliníkovém plášti – hlavní vypínač, podlouhlé tlačítko pro úpravu hlasitosti a spodní tlačítko, které slouží pro přepnutí do režimu párování či příjem telefonního hovoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Součástí balení jsou dva kabely – napájecí USB-miniUSB a klasický signálový jack 3,5 mm-jack 3,5 mm – a velmi stručný návod k použití. Bohužel chybí transportní pouzdro, které bych ocenil vzhledem k prémiovému provedení reproduktoru. V případě potřeby je však možné převážet reproduktor v originální papírové krabičce, která není o mnoho větší.

Funkce a ovládání

Při prvním zapnutí jsem se mírně zhrozil, jelikož reproduktor vyloudil zvuk ne nepodobný peckovým sluchátkům hozeným do plechového hrníčku. Naštěstí se takový zvuk ozve pouze v okamžiku zapnutí/vypnutí a párování s mobilním zařízením nebo s počítačem.

Samotné párování je bezproblémové a intuitivní, stačí pouze podržet tlačítko s ikonkou Bluetooth a počkat na zvukový signál, který oznámí přepnutí do párovacího režimu. Propojení s počítačem nebo mobilem je rychlé a stabilní. Při zapnutí reproduktoru se pak tento automaticky připojuje k poslednímu spárovanému zařízení, je-li v dosahu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ovládání je také velmi snadné a nenese s sebou prakticky žádnou záludnost – ostatně s přihlédnutím k počtu ovládacích prvků by to asi ani nebylo možné. Hlasitost se volí postupným stiskem tlačítek + nebo - na boční straně, na nejvyšší hladinu hlasitosti jste upozorněni opět výstražným tónem s krátkým přerušením přehrávaného zvuku. Dlouhým stiskem je možné se přesouvat mezi skladbami dopředu a dozadu.

Spodní tlačítko pro aktivaci párovacího režimu a pro příjem telefonního hovoru též slouží k pozastavení a znovuspuštění přehrávání – funguje pouze při připojení k telefonu nebo tabletu. Přední informační dioda pak svítí modře v okamžiku, kdy je reproduktor připojen bezdrátově, při kabelovém připojení svítí zeleně. Zvuk je v obou případech prakticky totožný.

Plusové body má reproduktor také za to, že jej můžete bez problémů používat i v okamžiku, kdy je připojen k nabíječce. U některých konkurenčních modelů je tato kombinace problematická. Dosah bezdrátového signálu je cca 10 metrů, ve volném prostoru bez fyzických překážek a zarušeného bezdrátového pásma není problém ani o něco delší vzdálenost.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zvukové překvapení

Po zvukové stránce je Lifeme BTS30 velmi příjemným překvapením. Osazení jedním středobasovým měničem a dvěma tweetery v přední části je doplněno pasivním basovým zářičem na zadní straně. Tedy takřka shodná konstrukce, jako u většiny rozměrově podobných reproduktorů.

V tomto případě se však Meizu podařilo velmi dobře odladit zvuk, který je čistý a plný dynamiky. Ve srovnání např. s reproduktorem Jabra Solemate L, který je podobně velký, nabídne Meizu čitelnější projev a o něco vyšší výkon.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Celé spektrum je zastoupeno vyváženě, basů by mohlo být o něco více, ovšem to už bychom se zřejmě nedostali na stávající rozměry. Mírně ovlivnit jejich množství můžete umístěním reproduktoru na skříňku, která bude částečně fungovat jako ozvučnice.

Střední pásmo je zastoupeno vyváženě a není zde patrný propad, častý u levnějších modelů, stejně tak výšky jsou cinkavé a čisté, avšak nepřecházejí v nepříjemně agresivní se slyšitelnými sykavkami. Po stránce hudebních žánrů si rozumí Lifeme BTS30 prakticky s čímkoliv, snad jen klasická hudba není úplně to pravé ořechové, jelikož zvuk početného tělesa má tendenci se slévat.

Jabra Solemate: bezdrátový reproduktor s pevnou podrážkou

Jabra Solemate: bezdrátový reproduktor s pevnou podrážkou

Chcete neotřelý design a zároveň slušný zvuk? Jabra Solemate je zajímavou alternativou k zavedeným značkám. Když dojde elektřina, můžete ji navíc připojit i dodávaným kabelem – nebo tkaničkou?

Příjemně překvapilo podání prostoru, které sice není nijak detailní a velmi těžko byste identifikovali pozici nástrojů, nicméně náznak prostorovosti tu je přeci jen lepší než například u zmíněného Jabra Solemate. Více prostoru se snaží zprostředkovat režim 3D, který se de/aktivuje stisknutím tlačítka pro zapnutí v průběhu přehrávání. Výsledkem je však pouze větší zvýraznění středového pásma.

Verdikt

Pokud hledáte stylový bezdrátový reproduktor za dobrou cenu, rozhodně by měl Meizu Lifeme BTS30 patřit do vašeho výběru. Na čínského výrobce perfektní zpracování a čistý design, který vám neudělá ostudu ani v konkurenci reproduktorů Bose nebo Beoplay je doplněn velmi dobrým zvukem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vzhledem k velikosti sice není možné očekávat záplavu basů, nicméně jejich zastoupení je dostatečné a nedochází ke zkreslení zvuku ani při vyšší hlasitosti, což je velmi pozitivní.

AVmania.cz
Meizu Lifeme BTS30   9

Meizu Lifeme BTS30

Cena: od 64 USD

 • frekvenční rozsah: 90 Hz až 20 000 Hz
 • výkon: 2× 5 W
 • impedance: 4 Ohmy
 • měniče: 1× středobasový, 2× tweeter,  1× pasivní zářič
 • konektivita: Bluetooth 4.0
 • rozhraní: micro USB (pro nabíjení), jack 3,5 mm (AUX IN)
 • výdrž baterie: 7 hodin přehrávání hudby, nabíjení 3,5 h
 • kapacita baterie: 2200 mAh
 • rozměry: 96 × 185 × 40 mm
 • hmotnost: 685 g
 • zapůjčil: Gearbest.com
Další článek
celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Jen malá technická - ten napájecí konektor n… Česlo Česlič 28. 11. 2017, 07:17
Je mi ľúto tvojej obmedzenosti... NOWOCAYN 27. 11. 2017, 12:31
Jaký má smysl testovat výrobek, který si tad… martin 27. 11. 2017, 12:11

Další podobné články

Pro-Ject Juke Box E: nový gramofon se zesilovačem a Bluetooth aneb all-in-one

Pro-Ject Juke Box E: nový gramofon se zesilovačem a Bluetooth aneb all-in-one

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímač až po soundbary.

Pioneer: dva kapesní Hi-Res přehrávače náročné

Pioneer: dva kapesní Hi-Res přehrávače náročné

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 14 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka jsou stále populárnější, nabídka se rozšiřuje a zlepšuje. Mohou být jak mimořádně levná, tak i kvalitní. Vybrali jsme ta nejlepší.

Beoplay E8: opravdu bezdrátové luxusní Hi-Fi špunty z Dánska (test)

Beoplay E8: opravdu bezdrátové luxusní Hi-Fi špunty z Dánska (test)

V záplavě mnoha různých bezdrátových sluchátek jsou malé špunty, bez jakéhokoliv spojení kabelem stále ještě mírně exotickým zbožím, a to nejen kvůli vyšší ceně. Bang&Olufsen připravili takové špunty v luxusním provedení.

11 tipů na levná a kvalitní sluchátka pro mobily

11 tipů na levná a kvalitní sluchátka pro mobily

Levná přenosná sluchátka nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od 200 Kč do 2 000 Kč.

Sony WI-1000X: nejlepší špunty s potlačením hluku na trhu [test]

Sony WI-1000X: nejlepší špunty s potlačením hluku na trhu [test]

Špuntová sluchátka sama o sobě jsou velmi dobrou cestou k izolaci od okolního hluku, když ovšem přidáte aktivní potlačení hluku, dostanete perfektní sluchátka nejen na cesty.

Panasonic TX-65EZ1000E: referenční 4K OLED TV s barevnou dokonalostí [test]

Panasonic TX-65EZ1000E: referenční 4K OLED TV s barevnou dokonalostí [test]

Při pohledu na tento OLED si jasně uvědomíte, že před sebou máte kus poctivě „ukovaného železa“, původem z ČR. Při sestavení a prvním spuštění přichází přesně to, co po koupi nového televizoru v této kategorii přijít má – dávka emocí.