LG Cinema 3D Smart televize způsobila revoluci v televizním průmyslu

Technologie FPR (pasivní 3D), funkce Smart TV a inovativní CINEMA SCREEN Design přispívají ke komerčnímu úspěchu LG CINEMA 3D Smart televizí a také k pozitivnímu přijetí

Jen zřídka je nový technologický trend takovou inovací, aby změnil zvyky v nákupním chování celého světa. Objev žárovky vedl k zániku petrolejek, kazety nahradily vinylové desky a smartphonům se v novém tisíciletí podařilo zničit PDAčka.

Společnost LG Electronics (LG) je v současné době z historického hlediska ve stejném postavení jako zmínění výrobci. V rozpětí pouhých osmnácti měsíců, obrátila LG televizní průmysl vzhůru nohama představením 3D Smart TV s novou pasivní 3D technologií FPR (Film Patterned Retarder), která vyzvala na souboj v té době populární aktivní 3D TV technologii závislou na závěrkových brýlích (shutter glasses - SG).

„Na rozdíl od konkurenčních aktivních 3D televizorů nevyžadujíLG CINEMA 3D Smart televizory těžké a objemné brýle, které potřebují pravidelné dobíjení. V tomto ohledu jsme zcela změnili názor zákazníků na 3D a navíc nám lékaři z Evropské oční kliniky LEXUM potvrdili nezávadnost naší technologie na lidské oko, což do té doby byl obecný mýtus o negativních dopadech 3D televizí,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí LG.

S bojem konkurenčních 3D technologií o přízeň zákazníků rostlo povědomí o 3D produktech i objem obsahu ve 3D.Významným důvodem pro vznik 3D Smart televizorů bylo vydávání populárních filmů ve 3D na Blu-ray nosičích, které jsou oblíbené zejména u rodin s dětmi. Díky tomu by měl podle průzkumu trhu společnosti DisplaySearch v letošním roce prodej 3D televizorů vyšplhat na 25 milionů kusů.

LG 3D Smart televizory jsou nejen pohodlné a bez blikání (díky funkci flicker free), ale 3D obraz není zdvojený, což snižuje riziko bolestí hlavy.S takto jasnou výhodou v komfortu užívání oproti konkurentům začala LG CINEMA 3D Smart TV dostávat stále více a více pozitivních hodnocení od předních médií, stala se vedoucím produktem na trhu a trend se začal obracet ve prospěch pasivní 3D technologie FPR.

V tomto roce bude LG dále posilovat svoji pozici na trhu se 3D a růst bude pokračovat také v podílu produktů s touto funkcí v portfoliu společnosti.Společnost LG představila CINEMA SCREEN design, díky kterému se rámeček 3D Smart televizorů zmenšil a téměř není vidět. Zvětšila na 84 palců svůj největší televizor, který tak dokáže zobrazit úchvatných 8 milionů pixelů.

Kombinace funkcí Smart TV, bohatého 3D obsahu a uživatelsky přátelských funkcí User Experience (UX) a User Interface (UI), jakými jsou nejpřizpůsobivější uživatelské rozhraní Home Dashboard a intuitivní dálkové ovládání Magic Remote, pomohla LG k plnému uspokojení potřeb zákazníků.

Zde je jen krátký seznam nedávných ocenění, která LG CINEMA 3D TV dodnes obdržela od vlivných spotřebitelských časopisů:

Stereo & Video (ČR):

Český měsíčník Stereo & Video v jedenáctistránkovém testu ověnčil sérii televizorů LM samými superlativy.

Which? (VB):

47 palcová LG CINEMA 3D Smart TV (47LM860) byla zvolena jako Best Buy produkt díky skvělé kvalitě obrazu ve vysokém rozlišení, vynikajícímu zvuku a také intuitivnímu dálkovému ovládání Magic Remote.

CNET:

Časopis udělil ocenění Editor’s Choice dvěma produktům společnosti LG55 palcová CINEMA 3D Smart TV (55LM9600) a 42 palcová CINEMA 3D Smart TV (42LM660T). Pro časopis byl klíčový zejména 3D výkon produktů. Označil je za nejlepší pasivní 3D televizory na trhu. Dokonce 42 palcový CINEMA 3D Smart TV ocenil CNET za její “skvělý design, vynikající Smart TV funkce, prvotřídní podporu 3D a dokonalé obrázky ve vysokém rozlišení.”

Digital Trends (USA):

Časopis Digital Trends udělil CINEMA 3D Smart TV (55LM6700) ocenění Editor’s Choice a dal jídevět hvězdiček z 10 možných.

HiVi (Japonsko):

Nejvýznamnější japonský časopis zacílený na audio a video, HiVi, a přední japonský deník, Nikkei, publikovaly velmi vřelé recenze o LG CINEMA 3D Smart televizorech. To je v Japonsku vzhledem k tomu, že země se historicky brání cizím značkám, naprostá rarita.

Určitě si přečtěte

Články odjinud