AVmania.e15.cz

KZ ZSA: skvělé levné dvouměničové hybridní špunty v kovu [test]

Asijská společnost KZ chrlí v poslední době na trh jeden model sluchátek za druhým a pomalu se již v její nabídce ztrácíme. Poslední levná novinka se však výrazně odlišuje především svojí velikostí, má vliv na zvuk?

Víceměničová sluchátka byla donedávna doménou tradičních výrobců, kteří představili tu levnější, tu špičkové a drahé modely s více měniči v těle. S příchodem značky KZ na trh se však rázem dostává tato technologie dostupná prakticky každému.

Ostatně cenová hladina je u této značky více než příjemná, ve valné většině případů vám postačí cca 30 dolarů a můžete si koupit který model se vám zlíbí. To platí i o poslední novince, KZ ZSA, která je k mání ve variantě s mikrofonem za 16,4 dolaru anebo si je můžete koupit i bez mikrofonu za 15,8 dolaru.

Konstrukce

Z pohledu konstrukce se toho u sluchátek příliš nezměnilo, ostatně není třeba měnit něco, co funguje. Největší rozdíly oproti starším modelům jsou však dva – kovové tělo a rozměry. Samotné tělo sluchátek je ze dvou kusů, přičemž vnitřní část s krčkem je plastová, zatímco vnější část je vyvedena z broušeného hliníku.

Klepněte pro větší obrázek

Ten je upevněn třemi kovovými šrouby typu torx a zároveň v něm najdete tři malé podlouhlé otvory, pod nimiž je usazena kovová síťka. Ačkoli mají sluchátka o něco širší krček pro nasazení špuntu než starší sourozenci, jejich rozměry jsou výrazně menší. Hned na první pohled je jasné, že máte co do činění s jedněmi z nejmenších sluchátek v tomto segmentu a pravdou je, že v uchu se sluchátko takřka ztratí a je neviditelné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tak jako ostatní modely, i ZSA mají odpojitelný kabel, který je zakončen firemním „dvojkolíkem“ o průměru 0,75 mm. Bez problémů tak můžete dodávaný kabel vyměnit za dražší verzi z lepšího materiálu nebo rovnou za kabel s bezdrátovým modulem.

Dodávaný kabel je nového typu z bezkyslíkaté mědi a je kroucený, což by mu mělo přidat na odolnosti. Ačkoli je pevný, tak je kabel příjemně poddajný a má minimální mikrofonní efekt. Zakončení kabelu u koncovek, které se zasunují do sluchátek, je vyztuženo drátem a zataveno do průhledné folie. V balení najdete vedle sluchátek a kabelu také další dva páry různě velkých špuntů ze standardní nabídky KZ.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort nošení

Díky velikosti sluchátek je usazení samotného špuntu v uchu bezproblémové, to se však nedá říct o dodávaném kabelu. Starší varianta, kde byl kabel vyztužen tenčím drátem a nebyl kroucený, byla mnohem pohodlnější.

Kroucený kabel totiž není úplně hladký, takže může na různých místech za ušním boltcem tlačit, což se v mém případě také dělo. Nemluvě o tom, že společně s drátěnou výztuží zatavenou v průhledném plastu má kabel značně širší průřez, a tudíž je za uchem cítit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V případě, že nosíte brýle, tak není tento kabel příliš použitelný, jelikož jej sice za ucho společně se stranicemi brýlí vměstnáte, ovšem po necelé půlhodině už bude nošení poměrně nepříjemné až bolestivé. Nicméně toto není problém sluchátek jako takových, ale spíše kombinací dodávaného kabelu a obrýleného posluchače.

Izolace sluchátek je nadstandardní, už jen při jejich nasazení bez puštěné hudby je utlumení okolních zvuků velmi znatelné. Přidejte k tomu poslech hudba na střední hlasitost a ocitnete se ve vlastním světě, kde vás nikdo nebude rušit.

KZ ZSR: levná tříměničová sluchátka pro milovníky basů a výšek [test]

KZ ZSR: levná tříměničová sluchátka pro milovníky basů a výšek [test]

Víceměničová sluchátka už nejsou drahou a exkluzivní záležitostí pro audiofily, ale může si je za pár stovek pořídit každý. Jaké jsou tříměničové špunty od čínské firmy KZ?

Zvukový projev

A tento vlastní svět bude velmi příjemný, co se prostoru týče, ba dokonce nadprůměrně velký zvukový svět. První co vás při poslechu zaujme, je skvělé podání prostoru, jak to obvykle zvládají pouze velké náhlavní modely. V tomto směru jsme se asi zatím s lepším projevem u špuntové konstrukce nesetkal.

Další kopanec dá vašim smyslům basová linka a bicí, ty se totiž ozývají hodně odspodu. Basová složka je v tomto případě poměrně dominantní, ovšem na druhou stranu nejsou basy nepříjemné a neduní. Jejich zvuk je příjemně kulatý a měkký s plným projevem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Střední pásmo je také dobře zastoupené, sice zde není slyšitelný výrazný propad, který bývá problém u víceměničové konstrukce, ovšem vyšší středy by si zasloužili živější přednes a lepší naladění. Výšky jsou naopak velmi čisté, pro někoho možná až příliš. V závislosti na skladbě mají místy tendenci k zrnění.

Celkově je zvuk laděn více do zábavné roviny s důrazným basem až subbasem, což v součtu vede k pocitově temnějšímu projevu. Ten však není ochuzen o žádnou důležitou část spektra a je doslova plný detailů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Verdikt

Jestliže pokukujete po víceměničových sluchátkách asijské provenience a mezi vytipovanými modely jsou i ty od společnosti KZ, pak by pro vás mohly být KZ ZSA zajímavou variantou ve dvou případech – požadujete hutné basy, které vám doslova zahýbou srdcem a máte rádi temnější, ale zábavný hudební projev, anebo hledáte pokud možno co nejmenší model na trhu.

Špatná zpráva je pro vás bohužel dodávaný kabel v případě, že nosíte brýle, pak vám nezbude zřejmě nic jiného, než sehnat starší variantu kabelu, který nebyl kroucený. V případě, že nepatříte mezi obrýlenou část populace, bude vám dodávaný kabel bez problémů vyhovovat.

KZ-ES3: skvělá levná dvouměničová Hi-Fi sluchátka [test]

KZ-ES3: skvělá levná dvouměničová Hi-Fi sluchátka [test]

Není tomu tak dávno, co jsme testovali čtyřměničová sluchátka KZ-ZS5, tentokrát jsme si vybrali k poslechu levnějšího sourozence. Model KZ-ZS3 má měniče pouze dva a stojí přibližně polovinu, jak hraje?

Takže odpověď na nejčastější otázku – koupit nebo nekoupit? Podíváme-li se na cenovku, která je něco kolem 16 USD, pak říkám rozhodně koupit. A pokud by vám náhodou sluchátka nevyhovovala? Není nic jednoduššího než je na čas odložit, prodat nebo postoupit teenagerům, kteří si aspoň poslechnou zvukově povedená sluchátka.

AVmania.cz
KZ ZSA   9

KZ ZSA

Cena: cca 16 USD (cca 370 Kč)

Zapůjčil: Gearbest

  • Typ: hybridní
  • Počet měničů: 2, 1× tlakový, 1× dynamický
  • Frekvenční rozsah: 7 Hz až 40 000 Hz
  • Délka kabelu: 125 cm 
  • Citlivost: 101 dB
  • Impedance: 18 ohmů
  • Rozměry: 12 × 3 × 1 cm
  • Hmotnost: 19 g
Další článek
celkem 28 komentářů

Nejnovější komentáře

Cokoli za 3x vyssi cenu mozna, ale tyhle cin… BlackRider 2. 11. 2018, 15:16
? Jasne oni totiz levitujou nad usima :D. Pr… BlackRider 2. 11. 2018, 15:14
Zvukově analytické? A to jsou prosím které? … zog 2. 11. 2018, 14:38
Tak po portách hraje dobře cokoliv. zog 2. 11. 2018, 14:37
Ostré hrany na ZS5? Jak vás z toho můžou bol… zog 2. 11. 2018, 14:35
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

Chord Electronic Ultima: nejdokonalejší 1,4 kW zesilovač stojí 2 700 000 Kč

Chord Electronic Ultima: nejdokonalejší 1,4 kW zesilovač stojí 2 700 000 Kč

11 nejlepších sluchátek pro domácí poslech

11 nejlepších sluchátek pro domácí poslech

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

FiiO M9: nový přenosný Hi-Res audiopřehrávač

FiiO M9: nový přenosný Hi-Res audiopřehrávač

Marshall: tři nové stylové a výkonné Bluetooth reproduktory

Marshall: tři nové stylové a výkonné Bluetooth reproduktory

Sony KD-65ZF9: prémiový 4K UHD LCD televizor z řady MASTER Series [test]

Sony KD-65ZF9: prémiový 4K UHD LCD televizor z řady MASTER Series [test]

Televizory pro nejnáročnějšího diváka od Sony, to má být řada 4K HDR MASTER Series. Nově má svého LCD zástupce v modelu Sony KD-65ZF9. Nový procesor doplňuje nové zadní podsvícení. Jak si vedou?

McIntosh MA252: hybridní zesilovač s elektronkovým předzesilovačem [test]

McIntosh MA252: hybridní zesilovač s elektronkovým předzesilovačem [test]

McIntosh MA252 rozhodně není decentní audiofilský stroj, který by uměřeně přenášel realitu do vašeho poslechového prostoru, ale nabídne zábavný, plný, barevný a příjemně bezkonfliktní zvuk.

Audio-Technica ATH-M50BT: nová bezdrátová sluchátka slibují až 40 hodin

Audio-Technica ATH-M50BT: nová bezdrátová sluchátka slibují až 40 hodin

Nová uzavřená sluchátka ATH-M50xBT vycházejí ze své drátové profesionální studiové verze ATH-M50, zvuk zůstává, ale přidávají ovšem famózních 40 hodin bezdrátového poslechu.

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth: drát i bezdrát současně [test]

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth: drát i bezdrát současně [test]

Na to, kolik existuje na trhu sluchátek, testovaná novinka od Steelseries představuje naprostý unikát. Můžete totiž současně poslouchat zvuk přes drátové připojení a Bluetooth včetně sdíleného mikrofonu.