NOWOCAYN
11. října 2009 • 12:52

...veď na Clip žiadny z nich nemá. A ten je aj lacnejší.

marty
5. října 2009 • 14:26

Pěkně napsané, vše potřebné je řečeno. Jedinou výhradu bych měl k této větě: "(otázkou je, jak bude fungovat po opoužívání)". To slovo "opoužívání" je otřes - mohl by by být použit výraz třeba "po nějaké době používání" či "po opotřebení" ap.

Jiri Dvorak
5. října 2009 • 17:07

Tož pravda. opravím. ;-)

Tomáš Holčík
5. října 2009 • 14:15 • videoeditor

Musím pochválit fotky, nebýt tam oba přehrávače současně na jednom snímku, vsadil bych se, že to jsou ofiko chlubící fotky od výrobců.

vanDave
6. října 2009 • 14:50

Souhlasím, taky jsem si myslel, že to jsou ofic. fotky.:-))

Anonymizovaný
5. října 2009 • 10:00

Vzhledem k podpoře OGG si dovolím lehce nesouhlasit s číselným hodnocením obou produktů. V mém případě by to bylo Sony (nepodporuje OGG) 2/10, iRiver (s podporou OGG) 7/10 - u něj je škoda zapuštěných tlačítek a hlavně nepodpora ID3? Jste si jistí? Vždyť to uměl už T10...

Jiri Dvorak
5. října 2009 • 10:51

OGG je už dnes z mého hlediska skoro zbytečný formát. Na webu se formát nerozmohl, legálně ho obchody taky nemají. Jako možnost ke grabování z CD je tu stejně dnes už FLAC a APE. Samozřejmě je tvrzení subjektivní, takže můžete nesouhlasit.Nějak jsem to měl zafixované, že mi iRiver ukazoval jen název písně, samozřejmě třídit podle tagů umí. Bohužel pokud mi to ujelo, tak se omlouvám ;)

Chuck Rock
5. října 2009 • 15:33

S mizernou podporou OGG Vorbis ze strany hudebních obchodů souhlasím, na druhou stranu kdo v ČR kupuje hudbu z téchto obchodů?:) . Já osobně si všechna CD ripuji do Vorbisu z důvodu mnohem účinnější komprese a hlavně lepšího psychoakustického modelu nejrozšířenějších encoderů. Lame (verze 3.98.2) oproti standardnímu Vorbis encoderu (libVorbis 1.2.3) má na jakémkoliv bitrate relativně zahulený neprokreslený zvuk, kromě toho podle mě příliš výrazně zesiluje basy (podbně jako třeba levnější sluchátka Koss), čímž se kompresovaný soubor odchyluje od originálu, což se mi nelíbí. Při srovnání mi vychází Vorbis na Q1 (nominální bitrate 96 kb/ps, lowpass 16,5 kHz) lepší než jakákoliv MP3, i když někteří lidé mohou slyšet i vyšší frekvence nad 16,5 kHz, u dospělých lidí to ale podle všeho není moc časté. Možná, že při použítí jiného MP3 encoderu než Lame by výsledek MP3 byl lepší, ale ve většině testů MP3 encoderů vychází Lame jako nejkvalitnější, proto srovnávám právě jeho s libVorbis. Já osobně bych si dnes už přehrávač digitální hudby bez podpory OGG nekoupil.

.
6. října 2009 • 15:39

Ano, ale to je co VY osobně byste si nekoupil. Jedna věc je nakolik to je rozšířené, druhá věc co vy používáte. Podobně jako "svobodný software" - rohlíky za to levnější nebudou, tak je to o tom co více vyhovuje většině.
Ohledně nastavení MP3 a OGG jen velký smajlík. A ohledně srovnání formátů a kvality - jejda, toho už bylo... Znám i člověka co mi je ochoten tvrdit že pozná rozdíl mezi CD a FLAC

Určitě si přečtěte

Články odjinud