AVmania.e15.cz

Iriver Disney Mplayer: test MP3 přehrávače

Máte rádi animované pohádky od Walta Disneyho? Dnes si je můžete připomenout v podobě MP3 přehrávače od iriveru.

Společnost iriver není třeba nikterak zvlášť představovat, na poli přenosné zábavy nepochybně patří mezi špičku. Přístroje s jejím logem se bez skrupulí chlubí precizní kvalitou a to jak po stránce provedení, tak (což je v poslední době spíše cennou výjimkou) i reprodukce. Potvrdí zmiňované i iriver Disney Mplayer? MP3 přehrávač, který nemá ambice kralovat množstvím funkcím, displejem, velikostí úložného prostoru, ale svým (doznávám, že nejen pro děti) přitažlivým vzhledem? 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Po drobných úpravách můžete nosit na krku opravdový šperk.

Tradičně netradiční

Odpusťte mi, znalci této postavičky, skromné poučení pro ty, kteří netuší, kdo že je to ten Mickey Mouse. Myšák Mickey je animovaná postava z pera animátorů studia Walta Disneyho a jeho hlava se stala předlohou pro Disney Mplayer. Nebude ostudou hovořit o retro designu přehrávače, neboť Mickey spatřil světlo papíru v roce 1928 a od té doby až do dnes kouzlí na dětských tvářích upřímné úsměvy. Opusťme nostalgickou náladu a zpět k tématu.
 

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hlavní linie ctí obrysy Mickeyho hlavy. MP3 přehrávač samozřejmě na rozdíl od původní postavičky obývá i třetí prostor, takže zde se podobnost rozchází. Tělo má jednoduchou konstrukci, tvoří ho šedě kolorovaná „hlava“ ze dvou spojených plastových polokoulí a stejně provedené malé „uši“.
Uchopíte-li přístroj v přirozené poloze, spatříte v jeho dolní části logo Disney a pod ním nápis Mplayer. Na levém uchu pak znaménko plus a mínus, na pravém šipky značící posun skladby. Bystřejší již pochopili, že uši slouží k nastavování hlasitosti a pohybu v playlistu. Efektní vzezření se ale dle mého názoru dostává do křížku s funkčností, protože již od začátku mají přepínače mírnou vůli a nachází se v poměrně choulostivé poloze. Jedno nešťastné opření o hranu stolu a ani lékař na chirurgickém oddělení ucho nepřišije.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Z boku přístroj kulatým tlačítkem kopírující tvar koule spustíte a malým otvorem pod ním v případě problémů restartujete. Na protilehlé straně indikují LE diody (červená) nabíjení a vypnutí, (zelená) zaktivnění. Nahoře mezi ušima připojíte standardním 3,5mm způsobem sluchátka a zespodu za pomoci miniUSB skladiště hudby pro nakrmení Mickeyho hlavy.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

V hlavě toho moc nemá

S ohledem na velikost a tvar by bylo technicky velmi složité implementovat displej. Ten ostatně není ani příliš potřeba, jelikož přehrávač disponuje jen základními funkcemi - přehrává hudbu v komprimované kvalitě (MP3, WMA a ASF), umí měnit hlasitost, disponuje přesunem v playlistu směrem dopředu nebo dozadu, rychloposunem, skokem do jiné složky a shuffle (náhodným) výběrem skladeb. Tím útlý výčet končí.
 
Co se poslouchalo

Dan Bárta - Entropicture, Animage: Živý, Městem, Dech, Jesus Online

Sexy Dancers - Butcher´s on the road: Introduction to happiness

J.A.R. - homo fonkianz: pap muziek, dokáže basová kytara fender usmířit národy?

Čechomor - Proměny: Proměny

Bídníci - Muzikálový záznam: Samotářka

J.S.Bach (Aleš Bárta) - Organ Works: Toccata a fuga d moll

W.A.Mozart - Malá noční hudba

Michael Jackson - History: Billie Jean, Black or white

AC/DC - Highway to hell: Highway to hell

In flames - Reroute to remain: Free fall

Uvedeny jen některé skladby.

Vypnutí i zapnutí přístroje stejně jako maximální a minimální hlasitost signalizuje pípnutí. To by samo o sobě ani nevadilo, ale v případě limitace v horní poloze pípnutí doprovodí obtěžující dvousekundový „výpadek“ přehrávání. Není se třeba obávat příliš vysoké či nízké hlasitosti, jelikož regulovat můžete v dostatečných 40 krocích. Příjemným zjištěním je absence (především u méně kvalitních přístrojů) známého lupnutí po připojení či odpojení sluchátkového konektoru.

Na čem se testovalo

zdroj zvuku Onkyo DX-7333, Cowon D2

zesilovací zařízení Vincent KHV-1

sluchátka Ultimate Ears super.fi 3 studio, Altec Lansing UHP336, Sennheiser CX300/500, Sennheiser HD600, Ultimate Ears triple.fi 10

Zpívá i přesto, že nemá čím

Přenosné přehrávače iriver se do podvědomí uživatelů dostaly mimo jiné i díky kvalitním zvukovým výstupům. Zatím jsem nenarazil výrobek nesoucí jméno této společnosti, který by mne po této stránce nemile překvapil. Ani Disney Mplayer není výjimkou potvrzující pravidlo. Reprodukce je čistá, bez výrazného zkreslení. Poskytuje dostatečnou salvu basových výstřelů, středy jsou čitelné, inklinují však stejně jako výšky k ostřejšímu podání. Výškové oblasti by navíc neuškodila větší jistota a dravost. Celkově hodnotím zvukový přednes kladně, byť spíš neurazí, než aby nadchl. Po stránce výkonu musím body mírně srazit. Při testovaní pomocí špuntů (Sennheiser CX500, Altec Lansing UHP-336) byla hlasitost dostatečná, mírný nedostatek se objevil, když jsem využil legendární „supraaurálky“ od Koss a pohyboval se v hlučnějším prostředí.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Přibalená sluchátka intraaurální peckové konstrukce tradičně zklamala. „Výšky neumím, basy také ne, za to středy pěkně zkresleně.“ U základních sluchátek to není nic překvapivého. Zakoupení kvalitnějšího modelu je, v případě, že oželíte přitažlivé poutko, nutností. Závěsné poutko vyvedl návrhář s důvtipem. Část, která leží na zadní části krku, lze odepínat pro snažší nasazení, v dolní části lze totéž učinit v místě spojení se samotným přehrávačem (trochu nepochopitelně je váha přehrávače nesena přívodním kablíkem a lanko slouží jen jako pojistka). Dokonce lze za pomoci posuvníku regulovat délku dle aktuální potřeby. Bílá barva celého sluchátkového kompletu podtrhuje exkluzivitu a přitahuje pohledy kolemzírajících.
 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pro dívky, ženy, chlapce a muže se smyslem pro humor

Iriver Disney Mplayer upoutá tradičním, přesto ve sféře přenosné hudby nekonvenčním vzhledem. Existuje jen málo podobných přehrávačů, které by se mu dokázaly po vzhledové stránce vyrovnat. Je nutné brát tento výrobek s jistým nadhledem, jen těžko ho bude využívat člověk, který potřebuje v každém úhlu vypadat seriozně. Pro mladší nenáročné uživatele a posluchače, co neberou život příliš vážně, bude však ideálním společníkem.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Iriver Disney Mplayer

 • Cena (na internetu) od 980 Kč s DPH
 • podporované formáty  MPEG 1/2/2.5 Layer 3, WMA, ASF, WMA : 8kbps ~ 320kbps
 • displej není
 • vnitřní paměť 1 GB (flash)
 • paměťové karty ne
 • konektivita USB 2.0, 3,5 mm Jack
 • operační systém Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista
 • naměřená doba přehrávání  7 hodin 32 minut - plná hlasitost, 8 hodin 43 minut - poloviční
 • hmotnost 17 g vč. integrovaného Li-Pol akumulátoru
 • rozměry (v × š × h) 44 x 39,5 x 30 mm
 • příslušenství návod, USB kabel, sluchátka (pecky), poutko, CD

AVmania.cz hodnotí
výbavaKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek4/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
formáty a přehráváníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek5/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
vzhledKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek10/10
rychlost přenosu a výdrž Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek6/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10

Další článek
celkem 15 komentářů

Nejnovější komentáře

nevim jasem si ju koupil tetka zaleži na dru… ganjasup 10. 10. 2016, 20:11
Dobrej. Chtela jsem se zeptat koupily jsme s… Andy 28. 8. 2016, 09:15
MP3 hana 13. 12. 2010, 19:38
mp3 Moňule 22. 8. 2010, 23:07
nabijeni sasa 29. 12. 2009, 13:10
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

KZ AS10 – deset měničů táhne za jeden provaz (test sluchátek)

KZ AS10 – deset měničů táhne za jeden provaz (test sluchátek)

Čínský výrobce nabízející víceměničová sluchátka za směšné peníze, nám doslova učaroval. Po dvou měničích, nabídl tři měniče, čtyři měniče, a dokonce nyní i pět měničů ve sluchátku. Znamená to ale zákonitě lepší zvuk?

Pioneer SE E7 – ideální bezdráty pro sportuchtivé (test sluchátek)

Pioneer SE E7 – ideální bezdráty pro sportuchtivé (test sluchátek)

Bezdrátová sluchátka byla v minulosti odpovědí pro všechny sportovce, kteří si rádi dopřejí rytmickou hudbu při vyplavování endorfinů. Dnes jsou již bezdráty denním chlebem mnoha uživatelů, a přesto se najdou výjimky, které se od standardu odlišují.

Jabra Elite 45e: kvalitní bezdrátová sluchátka pro aktivnější jedince [test]

Jabra Elite 45e: kvalitní bezdrátová sluchátka pro aktivnější jedince [test]

Pokud taky nemáte rádi špunty, které musíte mít zasazené hluboko v uších, aby vám nepadly, tak Elite 45e mohou být pro vás ty pravé.

Mission QX-2: povedené a dostupné regálové Hi-Fi reprobedny [test]

Mission QX-2: povedené a dostupné regálové Hi-Fi reprobedny [test]

Středně velké regálovky Mission QX-2 jsou ukázkou toho, co může dokázat opravdu velká společnost i v dostupné cenové třídě. V zahraničí jsou považovány za jedny nejlepších ve své třídě.

IKEA Eneby 20: skvělý, levný bezdrátový reproduktor od nábytkářů [test]

IKEA Eneby 20: skvělý, levný bezdrátový reproduktor od nábytkářů [test]

Ikea je společnost, jejíž výrobky si dokážeme představit prakticky v celém domě, ovšem primárně v podobě nábytku nebo domácích spotřebičů. Jak ale bude hrát bezdrátový reproduktor s cenovkou pod 1300 Kč?

LG CK43: efektní mikrosystém, který klame tělem [test]

LG CK43: efektní mikrosystém, který klame tělem [test]

Hudební mikrosystémy se v posledních letech ocitly na vedlejší koleji, jelikož jejich roli postupně přebírají bezdrátové reproduktory. Nadále však systémy přinášejí několik specifických vlastností, které u přenosných reproduktorů nenajdete.

Arris VIP1113RF: IPTV Set-top box ve službách Kuki [test]

Arris VIP1113RF: IPTV Set-top box ve službách Kuki [test]

Dnešní test byl zaměřen na méně tradiční přístroj. IPTV box, který služba Kuki nabízí svým zákazníkům. Jak vše dopadlo, si můžete přečíst v našem článku.

Sony SRS-XB41 – diskosvětla a taneční dunění (test BT reproduktoru)

Sony SRS-XB41 – diskosvětla a taneční dunění (test BT reproduktoru)

Nabídka bezdrátových reproduktorů Sony je aktuálně poměrně široká a na trhu můžete najít i několik let staré kousky za výhodnější ceny než tomu bylo v době jejich uvedení. Vykoušeli jsme, jak je na tom zvukově novější přírůstek střední třídy.