AVmania.e15.cz

Filmy, seriály a sport z orbity a zdarma

Digitální televize z nebe a nekódovaně? Nabídka je bohatá, a tak jsme pro vás vybrali nejzajímavější filmové a sportovní kanály.
Filmy, seriály a sport z orbity a zdarma

U nedávného článku s názvem Satelitní televize aneb přijímejte z orbity jste projevili zájem, že byste si v některém z dalších článků rádi přečetli o nekódovaných, volně dostupných programech ze satelitu. Rádi vám tedy vycházíme vstříc, a HD kanály posuneme na později. Problém je ale v tom, že těch je bez nadsázky tisíce, a proto jsem se rozhodl věnovat čtyřem skupinám tematickým kanálů, které vyjdou ve dvou dílech. V prvním se budeme věnovat televizím filmovým a sportovním, ve druhém zpravodajským a hudebním. Dnes bych se tedy zaměřil na první skupinu.

Filmy pro dámy z nebe a zdarma

Kanál True Movies vysílá na pozici britské Astry 28.2 vých. a je k dispozici v balíku programů společnosti Sky. Je zaměřený především na ženské publikum. Ve vysílání se objevují filmy, jejichž příběh vznikl podle skutečných událostí. Jedná se především o tvorbu, která byla určena pouze pro televizní obrazovku a do kin nikdy nepřišla. Brzo po svém spuštění si True Movies získaly oblibu mezi řadou diváků. Satelitní divák ho naladí volně na frekv. 11642/V, SR 27500, FEC 2/3.

Ke kanálu True Movies patří i stejnojmenný program s číslovkou 2. Tento kanál vysílal původně pouze jako sdílený s dětskou televizí POP a cartoon channel po dobu od čtyř do šesti hodin ráno. Jelikož jeho sesterská televize zaznamenala v Británii velký ohlas, rozhodl se jí její provozovatel osamostatnit a dnes je z ní čtyřiadvacetihodinový kanál. True Movies 2 je zaměřen opět na ženské publikum a jeho obsahem jsou televizní filmy, které byly natočené podle skutečných událostí nebo příběhů inspirovaných realitou.

Klasické filmy nebo akční a horory?

Movies4Men, další z řady volně šiřitelných nekódovaných kanálů na pozici 28.2 vých., zahájil vysílání 1. února 2006 a vysílá tzv. matinee movies, což je určitý druh klasických filmů. Na rozdíl od True Movies jsou kanály Movies4Men zaměřeny na střední a starší mužskou generaci, tedy diváky, kteří mají rádi klasické filmy, především americkou tvorbu a snímky a příběhy z války. Movies4Men vysílají na frekvenci 12523/H, SR 27500, FEC 2/3. Movies4Men2 je na rozdíl od Movies4Men zaměřený na mladou a střední generaci mužů. Kanál se soustřeďuje především na akční filmy a thrillery.

Pozice 28.2, na které se stále pohybujeme, myslí i na diváky, kteří si rádi pustí strašidelné filmy a horory. Pro ně je tu kanál Zone Horror. Paradoxem může být to, že jeho zakladatelem je Tony Hazell, který dříve pracoval pro náboženskou stanici GOD Channel. Program nabízí ve vysílání kultovní filmy, hollywoodskou produkci, komedie, béčkové filmy, které už dnes patří mezi klasiku, moderní thrillery, seriály, domácí produkci, ale i životopisné a dokumentární filmy. Kanál by měl brzo expandovat také do Polska. Vysílá na frekv. 11261/H, SR 27500, FEC 2/3.

Seriály a thrillery nebo raději telenovely?

Do skupiny kanálů Zone patří i kanál Zone Thriller. Ten je zaměřený především na thrillery a akční seriály. Program je tedy určen výhradně pro muže. Kanál vysílá na frekv. 12560/V, SR 27500, FEC 2/3. Posledním programem, který patří pod hlavičku společnosti Chello media, je Zone Romantica, dříve známý také jako Romantica. V jeho vysílání se objevují především telenovely, ale i hudební a zábavné pořady z celého světa, především pak z Latinské Ameriky. V programu jsou ale i seriály. Např. se zde objevila také oblíbená Ally McBealová. Kanál vysílá 24 hodin denně. Zone Romantica odstartovala v Británii a Irsku pod novým názvem 3. září 2007. Parametry příjmu: 11343/V, SR 27500, FEC 2/3.

Info o hvězdách a italská tvorba

Tak trochu mimo všechny „kino“ kanály zůstává program s názvem Film24. Není totiž typickým programem tohoto typu. Obsahuje informace o jejich natáčení a nahlíží do života hvězd zlatého plátna. Vysílá volně na frekv. 11389/H, SR 27500, FEC 2/3. Podobný program můžete také naladit na pozici 13 st. vých. (satelit Hotbird). Jeho název je Coming Soon a zaměřuje se především na italskou tvorbu. Můžete ho naladit na těchto parametrech: 12111/V, SR 27500, FEC 3/4. Kanálů jiného zaměření je na satelitu celá řada. Z hlavní pozice společnosti SES Astra - 19.2 st. vých. - si mohou diváci naladit např. EinsFestival, který vysílá dokonce během některých událostí (veletrh IFA, Vánoce, Velikonoce) ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Parametry přijmu: 12110/H, SR 27500, FEC 3/4.

Sport, sport a sport

Po filmových kanálech by bylo dobré zmínit se alespoň letmo i o programech sportovních. Mezi ty neznámější patří např. panevropský Eurosport, německé DSF nebo rakouský ORF Sport. Výhodou je skutečnost, že všechny lze opět naladit na stejné pozici, a to 19.2 st. vých. Na své si ale mohou přijít na satelitu ale i příznivci takových sportů jako je např. sumo. Kanály z tohoto odvětví nabízí také italská televize RAI nebo ruská Planeta.

V případě, že byste se chtěli podívat na to, jak sportují např. fotbalové týmy z arabského světa, i vy si můžete naladit pro českého diváka atraktivní kanály na pozici 13 st. vých., a to i s běžnou velikostí paraboly (cca. 80 cm). Do nabídky bychom de facto mohli zařadit také sportovní program České televize ČT4 - Sport. Ten je sice na satelitu z důvodu ochrany autorských práv, která se vztahují pouze na Českou republiku kódován, ale je dostupný na abonentských kartách jako tzv. Free TV, tedy kanál, jež získají diváci v základní jednorázové nabídce.

Turky či BBC?

U filmových kanálů jsme začínali na pozici 28.2 st. vých., u sportovních bych se posunul ještě více na východ, protože na pozici 42 st. vých. stojí za zmínku minimálně program Besiktas TV. Jak už mnozí tuší, jedná se o televizi, kterou provozuje stejnojmenný istanbulský klub. Nekódované vysílání je možné realizovat přibližně s 60 cm parabolou (střední Čechy) na kmitočtu 11804/V, SR 24444, FEC 5/6. Další turecké kanály je možné naladit např. na 11892/H (NTV Sport) a 11996/V (Türksport). Z pozice 28.2 st. vých. bychom neměli vynechat např. Sumo TV, která se, jak již z názvu vyplývá, soustředí na zápasy zavalitých tlouštíků. Parametry příjmu jsou: 11343/V, SR 27500, FEC 2/3.

SportXchange vysílá výběr z živého zpravodajství a ze záznamů sportovních událostí plus analýzy a sportovní statistiky (11488/V, SR 27500, FEC 2/3). Největší pozornost na satelitu si ale pro sportovní kanály rezervují interaktivní kanály BBC. Na pozici 28.2 st. vých. je možné je naladit na 12441/V, SR 27500, FEC 2/3, kde jsou označeny jako STREAM-0STREAM-6. V minulosti zde mohli diváci shlédnout např. přenosy z Australian Open, British Open a dalších. Kvalita obrazu je tu postavena vysoko a navíc se vysílá i bez loga a jakýchkoliv reklam.

Nejen Eurosport a německé stanice

Na další pozici se nachází Astra 23.5 st. vých. Zde sice nevysílá žádný nekódovaný program, ale jak již bylo řečeno, ČT4 - Sport lze zařadit mezi tzv. volné programy, protože ho divák získá za jednorázový poplatek v ceně karty na příjem kanálů z platformy CS Link. Věnuje se majoritním sportům jako je např. hokej, fotbal a košíková, ale i těm minoritním jako jsou šachy, florbal, jezdectví apod. Naladíte ho na frekv. 12525/V, SR 27500, FEC 3/4. Posuneme-li se o trochu dál, pozornost bychom měli rozhodně věnovat 19.2 st. vých., což je další pozice satelitního operátora SES Astra. Vysílá zde totiž nejznámější sportovní panevropský kanál Eurosport. Jde o jedinou družici, kde ho lze naladit nekódovaně!

Německá mutace vysílá na 12226/H, SR 27500, FEC 3/4. Zajímavé sportovní přenosy lze také najít na 12480/V (DSF). Zapomenout bychom neměli ani na 12663/H, kde šíří svůj signál na sdílené pozici s TW1 program ORF Sport, tematický kanál rakouské veřejnoprávní TV. Vysílají se zde např. vybraná utkání US Open, Bundesligy nebo Německé fotbalové ligy (DFL). Řeč byla také o arabských programech. Za všechny jmenujme např. na 13. st. vých. - Abu Dhabi Sport, který přináší sportovní dění z arabského světa - 11623/V, SR 27500, FEC 3/4. Baseballu, volejbalu a dalším menšinovým sportům se věnuje RAI Sport piú (11804/V).

A na závěr přidám ještě velmi zajímavý volný kanál pro fanoušky ruského hokeje Planeta Sport. K vidění je zde však nejen hokej, ale i ruský fotbal. Planetu Sport naladíte na družici Hot Bird 6, 13 st. vých. na frekv. 12 597/V, SR 27500, FEC 3/4.

Příště: nekódované zpravodajské a hudební kanály
Autor je redaktorem serveru DigiZone.cz.

 

Další článekSouvisející články


celkem 10 komentářů

Nejnovější komentáře

České programy Bohuš 9. 9. 2008, 23:52
Re: Dreambox elév dreamboxu 8. 9. 2008, 17:37
Dreambox Jouda 8. 9. 2008, 16:29
Re: orbit J_I_M_ 8. 9. 2008, 15:22
Re: orbit Jenda Ovečka 8. 9. 2008, 13:08
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

Proč chtít HDR a co potřebujete, abyste HDR skutečně měli

Proč chtít HDR a co potřebujete, abyste HDR skutečně měli

Technologie HDR je relativně nová, konečně překračuje starší, omezující standardy, využívá možnosti nových televizorů a přibližuje obraz schopnostem lidského oka.

LG ukázala první 8K OLED televizor na světě – má úhlopříčku 224 cm

LG ukázala první 8K OLED televizor na světě – má úhlopříčku 224 cm

AVmania speciál z IFA 2018: novinky, 8K a 4K TV, sluchátka i gramofony [video]

AVmania speciál z IFA 2018: novinky, 8K a 4K TV, sluchátka i gramofony [video]

Největší veletrh spotřební elektroniky začal. IFA v Berlíně každoročně ukazuje trendy, výrobci představují své nejnovější produkty a ukazují, na co se můžeme těšit před vánocemi.

Philips: nové OLED televizory s lepším obrazem, zvukem i designem [IFA]

Philips: nové OLED televizory s lepším obrazem, zvukem i designem [IFA]

Před pár měsíci Philips oznámil, že bude spolupracovat s anglickou legendární společností Bowers & Wilkins, ta přinesla první výsledek, nový OLED televizor s reproduktory Bowers & Wilkins.

Nový formát HDR10+ přichází v prvních televizorech

Nový formát HDR10+ přichází v prvních televizorech

LG 65E8PLA: nejlepší 4K HDR OLED televizor od LG [test]

LG 65E8PLA: nejlepší 4K HDR OLED televizor od LG [test]

Pokud hledáte aktuálně nejlepší a nejhezčí televizor od LG, tak ho tady máte. E8 kombinuje OLED panel s mimořádnou černou, skvělé zpracování obrazu a povedený systém. Výsledek je opravdu povedený.

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2018/2019

EISA: nejlepší televizory a projektory pro rok 2018/2019

Jako každý rok i letos vybrala asociace EISA nejlepší televizory, Ultra HD Blu-ray přehrávač, nejlepší projektory či nejlepší foto/videokameru. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší v několika kategoriích.

Sony: dvě nové řady televizorů 4K HDR MASTER Series míří na ty nejnáročnější

Sony: dvě nové řady televizorů 4K HDR MASTER Series míří na ty nejnáročnější

Nové řady televizorů OLED AF9 a ZF9 LCD ponesou název MASTER Series, Sony tak chce označovat výhradě televizory s nejvyšší kvalitou.