AVmania.e15.cz

EISA 2009/2010: video, audio, domácí kino

Seznam kapitol
EISA každý rok uděluje ceny produktům z různých oblastí elektroniky. Koho letos ocenila v kategoriích video, audio a domácí kino?
EISA 2009/2010: video, audio, domácí kino

Evropský zdroj signálu 2009/2010 – Marantz SA8003

Marantz SA8003 je všestranný moderní audio CD/SACD přehrávač s podporou MP3, AAC či WMA. K přehrávání je možné kromě nízkohlukové mechaniky využít i praktický USB vstup, který mimo této funkce umožňuje také přímo ovládat iPod. SA8003 konstrukčně vychází z úspěšného předchůdce SA7003 a dosahuje audiofilní kvality přenosu zvukového signálu. Toho bylo dosaženo pomocí speciálního šasí a různých technologických i mechanických vylepšení. Přehrávač je k dispozici v barvě černé nebo „champagne“.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský gramofon 2009/2010 – Pro-Ject 6 PerspeX
 
6 PerspeX je jeden z designově nejpovedenějších gramofonů z (litovelské!) dílny Pro-Ject. Elegantní vzhled doplňuje leštěný akrylátový podstavec a MDF talíř v matně černém provedení. Tělo gramofonu je uloženo na sorbotanových hrotech a subpanel na třech periferních magnetických bodech. Důležitým prvkem je také raménko. Výrobce vsadil na vynikající raménko Pro-Ject 9CC Evolution z uhlíkových vláken, jež mu dodávají dostatečnou pevnost. Pomocí dodané přítlačné středovky (clamp) může posluchač částečně měnit charakteristiku reprodukce, při použití se zvuk zpřesní a dostane důraz na střední pásmo. Naopak se reprodukce pročistí, zlehčí a působí přirozeněji.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Evropský audio zesilovač 2009/2010 – Harman Kardon HK 990

Harman Kardon HK 990 reprezentuje vývojovou větev všech předchozích integrovaných zesilovačů. Na trh je uváděn jako 2.2 kanálový zesilovač. Obsahuje digitální
signálový procesor (DSP) pro lepší kontrolu basového pásma a optimalizaci toku digitálních dat z doporučovaného CD přehrávače stejné řady HD 990. Výkonově se řadí mezi poctivé kusy, s 2x 150 W (200 W/8 Ohm) pokoří většinu hi-fi reprosoustav. Reprodukce je dynamická, přesvědčivá, nezvykle detailní a v basové oblasti dostatečně energická. Stručně řečeno, HK 990 nabízí opravdový audiofilní zážitek.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropská reprosoustava 2009/2010 – B&W CM9
 
Tato pohledná třípásmová (celkem 4 měniče) sloupová reprosoustava nabízí za dostupnou finanční částku výbornou reprodukci. Výrobce vyzdvihuje především nově konstruovaný FST středopásmový reproduktor s tkanou kevlarovou membránou Flowport. Vylepšené usazení pohyblivých částí snižuje nežádoucí vibrace, což spolu s dvěma 165mm basovými reproduktory umožňuje precizní reprodukci v nižších pásmech. Reprosoustava ve spojení s výkonným zesilovačem přesvědčivě ozvučí i prostorově větší místnosti a nabídne svěží prostorový zvuk s realistickými basy.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek


Evropská High-end reprosoustava 2009/2010 – Focal Diablo Utopia

Focal Diablo Utopia nabízí stejně jako ostatní modely nové High-end série precizní reprodukci nejvyšší třídy a luxusní povrchovou úpravu s možností výběru mnoha barev. I přes relativně kompaktní rozměry (regálová konstrukce) se tvůrcům povedlo osadit hlavní část těla 165mm středobasovými měniči a nad ní umístit úhlově posunutou ozvučnici a výškovým beryliovým reproduktorem. Úhlové vychýlení umožňuje přesnější vyzařování vysokofrekvenčních tónů, které je nutné pro správné vnímání dostat co nejblíže do osy posluchačových uší. Pokud celou sestavu správně umístíte (podle přiloženého návodu), odvděčí se vám plnohodnotným reálným zvukem.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský kompaktní systém 2009/2010 – Yamaha MCS-1330
 
Super tenký systém Yamaha MCS-1330 v řadě Yamaha PianoCraft se může kromě exkluzivního designu pochlubit také CD přehrávačem, FM přijímačem s 30 přednastavenými stanicemi, užitečným MM phono vstupem a stereo reprobednami. Navzdory své miniaturní velikosti reprosoustava kvalitativně odpovídá daleko větším konkurentům. Zesilovací prvek je pro ně dostatečně dimenzován, nabídne výkon 60 W na kanál. CD přehrávač kromě klasických CD-R zvládá také MP3 a WMA soubory. Ty je možné navíc přehrávat pomocí USB vstupu. Pro příznivce společnosti Apple bude jednou z nejdůležitějších vlastností iPod dock, který umožní plné dálkové ovládání.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský mikrosystém 2009/2010 – Panasonic SC-HC3

Panasonic SC-HC3 představuje kompaktní designový přístroj, ale kromě přitažlivého vzhledu posluchače uspokojí i po stránce funkční. Ve vertikálně situovaném těle objevíte posuvná dvířka, která ukrývají CD přehrávač a dokovací iPod stanici. Po bocích jsou umístěny speciální kónické reproduktory s 65 mm průměrem a bambusovou membránou. Poskytují zřetelný a plný zvuk v celém rozsahu, nepřijdete ani o čisté výšky, ani o plnohodnotné basy. I přes malé rozměry celého systému je kvalitu zvuku překvapivě působivá.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropská sluchátka 2009/2010 – Sennheiser HD 800
 
Sennheiser HD 800 jsou novým top modelem od jednoho z nejlepších světových renomovaných výrobců sluchátek. Úkolem konstruktéru bylo vytvořit membránu, která poskytne přirozenou reprodukci s věrnými basy bez nežádoucích rezonancí. Řešením je namísto klasické membrány kruhového tvaru speciálně tvarově řešená membrána. Ta poskytuje spolu s otevřenou konstrukcí sluchátek čistý a přirozený zvuk i při vysokých hladinách akustického tlaku. Nízkorezonanční materiály také přispívají ke konečnému špičkovému High-end zvuku.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský AV receiver 2009/2010 – Denon AVR-1910

Nový AV receiver Denon AVR-1910 nabídne uživatelům komplexní sadu funkcí a ohromující audio a video výkon. V těle jsou integrovány obvody pro nejnovější formáty HD zvuku, automatické korekce zvukového nastavení v místnosti Audyssey MultEQ a samozřejmě i nejmodernější video obvody, které dokonce umožňují převod videa až na rozlišení 1080p. AVR-1910 je jeden z prvních produktů na trhu, jenž využívá Dolby ProLogic IIz - algoritmus pro zvýšení zážitku z poslechu přidáním dalších kanálů. Zesilovací 7.1 kanálová část produkuje dostatek výkonu i pro větší prostory a poskytuje přesný, kontrolovaný a dynamický zvuk hodící se jak pro hudební reprodukci, tak pro filmový zvuk.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský systém domácího kina 2009/2010 – LG HB954PB
 
LG HB954PB je uživatelský přívětivý a elegantní 5.1 kanálový systém domácího kina s Blu-ray přehrávačem a mutlikanálovým zesilovačem. Systém kombinuje přitažlivý design s vyváženým a detailním zvukem. Nastavení reprosoustav, pasivního subwooferu a audio obvodů provedl sám Mark Levinson - audiofilní velikán. Přístroj disponuje dostatečným počtem HDMI vstupů a výstupů, BD Live (Profile 2.0), plným HD rozlišením a posuvnou dokovací stanicí pro iPod. Pro kvalitní hudební a filmový zážitek do obýváku jako stvořené.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský multimediální přehrávač/server 2009/2010 – Dvico TviX HD M-7000

Dvico TviX nabízí snadný a pohodlný způsob přehrávání celé vaší multimediální knihovny. Tento přístroj podporuje všechny běžné formáty jako např. MP3, AVI, MKV, FLAC, umí jich ale samozřejmě daleko více v návaznosti na používaný firmware (možnost snadné aktualizace). Kromě integrovaného pevného disku (různé velikost) je možno připojit také externí úložné jednotky. K propojení se zobrazovacím zařízením slouží běžné výstupy, výstupy kompozitní, digitální S/PDIF a rozhraní HDMI verze 1.3.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Evropský multikanálový reprosystém 2009/2010 – Monitor Audio Radius HD Series

Společnost Monitor Audio je v oblasti zvuku známým pojmem. Tentokrát přišla novou řadou reprosoustav speciálně vytvořených pro domácí kino. Celá sestava se skládá ze dvou pasivních subwooferů a šesti satelitů, čímž dává prostor pro bohaté variace využití. Výškové měniče poskytují díky C-CAM konstrukci (zlatý tweeter) precizní vysoké frekvence, patentovaná technologie Metam Matrix Polymer (MMP II) zase napomáhá přirozenému přednesu středového a basového pásma. Satelity s vysoce lesklým atraktivním povrchem snadno umístíte na zeď pomocí dodávaného systému pro uchycení nebo běžným způsobem na stojan.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Evropský subwoofer pro domácí kino 2009/2010 – Elac Sub 2080 D

Dospělý subwoofer Elac poskytne dostatek energie i pro nejnáročnější příznivce domácího kina a neudělá ostudu ani po stránce vzhledu. Dvojité hliníkové 250mm basové měniče jsou umístěny ve svislé (sendvič) poloze. Tato konstrukce umožňuje spolu s elektronickým obvody snižujícími zkreslení dosáhnout optimálních výsledků v kompaktním prostoru. Sub 2080 D využívá pro pohon měnících jednotek 500 W budící prvek a dovede přehrát nízké frekvence v rozsahu 18 Hz až 180 Hz.
 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zdroj: http://www.eisa.eu/

Předchozí kapitola Další článek
Seznam kapitol


celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: videokamera a camcorder Delirium Tremens 29. 12. 2009, 18:43
videokamera a camcorder martin 20. 9. 2009, 18:53
Re: obrazok Vegas 9 Pro Jiří Rokoský 27. 8. 2009, 08:46
obrazok Vegas 9 Pro Ján Jančok 27. 8. 2009, 08:16

Další podobné články

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2016/2017

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2016/2017

Které reproduktory, domácí kino či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani Blu-ray přehrávač či zvukové projektory.

EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2016/2017

EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2016/2017

Jako každý rok i letos ocenila asociace EISA televizory a kamery cenami a vybrala produkty, které považuje za nejlepší ve své třídě.

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2016/2017

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2016/2017

Jako každý rok i letos EISA vybrala a ocenila nejlepší sluchátka, reproduktory, zesilovač, AV receiver nebo DAC. Podívejte se, co tentokrát považuje sdružení EISA za to nejlepší.

Sdružení EISA ocenilo audio-video produkty roku 2015

Sdružení EISA ocenilo audio-video produkty roku 2015

EISA, zastoupená řadou novinářů z různých periodik evropských zemí opět rozdělila ceny mezi několik desítek produktů v šesti různých kategoriích. Hned tři kategorie jsou úzce spojeny se zvukem a obrazem.

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2014/2015

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2014/2015

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaká sluchátka si odnesla ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2014/2015

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino – 2014/2015

Které reproduktory, domácí kino či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani Blu-ray přehrávač či zvukové projektory.

EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2014/2015

EISA: Nejlepší televizory a videokamery pro rok 2014/2015

Jako každý rok i letos ocenila asociace EISA televizory a kamery cenami a vybrala produkty, které považuje za nejlepší ve své třídě.

EISA: Nejlepší zařízení pro domácí kino v roce 2013/2014

EISA: Nejlepší zařízení pro domácí kino v roce 2013/2014

AV receiver, reprobedny, soundbar, kompletní sestava s televizorem - mezi produkty pro domácí kino vybrala asociace EISA ten letošní nejlepší.