AVmania.e15.cz

Bose Soundlink Revolve: opravdu skvělý 360° zvuk [test BT reproduktoru]

Bezdrátových reproduktorů je aktuálně na trhu větší než velké množství a každý z výrobců se proto snaží zaujmout něčím nestandardním. Firma Bose tentokrát vyrukovala s všesměrovým zvukem, který se opravdu podařil!

Pokusů o reproduktory s všesměrovým zvukem už tu bylo nemalé množství, většinou se ale v důsledku ukázalo, že výrobce přeci jen krapet přehání a zvuk se sice šíří v úhlu 360°, ale reprodukce rozhodně není do všech směrů stejná.

Možná právě to byla záminka pro vývojáře společnosti Bose. Ti se rozhodli vyrobit bezdrátový reproduktor s všesměrovým zvukem. A jak se ukázalo v našem testu, tak se jim to opravdu povedlo. Přidejte si mamutí výdrž na vestavěnou baterii, jednoduché ovládání a odolné provedení a dostanete ideálního společníka nejen na cesty. Ovšem jeho cena rozhodně není nejnižší.

Bez jediné spáry

Design reproduktoru Bose Soundlink Revolve je vpravdě velmi minimalistický a čistý. Konusový tvar je ve spodní části zaoblen a v horní části je výrazný pogumovaný prstenec, který ukrývá šestici tlačítek a NFC rozhraní.

Stěna kuželu je z jednoho kusu hliníku, nikde nenajdete žádní spoje – spodní polovina je pak perforovaná, horní je plná. na jednom místě je pak ve spodní části USB mini konektor pro napájení a hned vedle něj pak konektor pro 3,5mm jack. S jeho pomocí připojíte například mp3 přehrávač nebo jiné zařízení bez Bluetooth rozhraní.

Klepněte pro větší obrázek

Gumové prstence v hodní a spodní části nejsou samoúčelné. Podle výrobce slouží jako ochrana před poškozením při pádu, kdy se reproduktor díky gumě odrazí od podložky a nehrozí mu defekt, což můžeme z praxe potvrdit. Další praktickou vlastností je odolnost vůči stříkající vodě, potvrzená krytím IPX4.

Spodní strana základny má taktéž gumový kroužek, který zajišťuje stabilitu, když reproduktor postavíte. Uvnitř něj je pak další kruhový segment se čtveřicí plochých kontaktů. V nabídce příslušenství je totiž dokovací nabíjecí kolébka, na niž stačí reproduktor postavit a nemusíte se starat o kabel potřebný k nabíjení vestavěného akumulátor přes USB kabel.

Klepněte pro větší obrázek

Zcela ve středu spodní strany je pak zapuštěn standardní stativový závit pro upevnění reproduktoru na stativ – elegantní a jednoduché řešení, jak jej umístit přesně tam, kam chcete – například do vzduchu místo lustru. V nabídce výrobce je ještě model Soundlink Revolve+, který se liší celkovou velikostí – větší tělo ukrývá akumulátor s vyšší kapacitou. Součástí tohoto reproduktoru je také integrované držadlo pro snadnější přenášení.

Intuitivní ovládání

Horní strana reproduktoru je osazena šesticí tlačítek – vypínač, BT režim, přepínání zdroje zvuku, hlasitost (2×) a multifunkční tlačítko. U každého z ovládacích prvků je natištěna srozumitelná ikona a vedle prvních tří jmenovaných jsou pak stavové diody, které indikují aktuální režim spojení.

Vedle vypínače má dioda tvar baterie, jejíž barva variuje od zelené, přes oranžovou až po červenou podle toho, kolik kapacity aktuálně zbývá. Zároveň svítí zeleně jakmile je připojeno napájení – zde si dovolím malou výtku. Pokud je baterie plně nabitá dioda stále svítí zeleně, jako v průběhu nabíjení, takže v podstatě žádným způsobem nezjistíte, zda jen nabitá na 100% nebo třeba jen na 90 %.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po zapnutí vás uvítá krátký tón potvrzující aktivitu reproduktoru a vedle tlačítka pro Bluetooth spojení se rozsvítí bílá dioda – jestliže je poblíž (do 10 m) spárované zařízení, tak se reproduktor připojí. V opačném případě je třeba stisknout BT tlačítko ještě jednou pro přepnutí do režimu párování, kdy bliká dioda modře. Alternativně můžete reproduktor spárovat s mobilním zařízením prostřednictvím NFC rozhraní, NFC tag je umístěn v horní části u tlačítek.

Mimo zapnutí, spárování a nastavení hlasitosti můžete pomocí multifunkčního tlačítka aktivovat hlasové ovládání mobilního telefonu v podobě Siri nebo Google Now. Standardní funkce, jako příjem či odmítnutí hovoru, vytáčení posledního čísla nebo přeskakování mezi skladbami a pauza, jsou dostupné kombinací krátkých a dlouhých stisků jednotlivých tlačítek.

Klepněte pro větší obrázek

K dispozici je také obslužná aplikace Bose Connect App (iOS i Android) s jejíž pomocí můžete kontrolovat aktuální stav baterie, přepínat mezi připojenými zařízeními, nastavit prodlevu před automatickým vypnutím nebo vypnout/zapnout hlasové příkazy. Součástí aplikace je také přehrávač – aktuálně přehrávaná skladba je zobrazen ve spodním malém panelu.

Na zvyku je pak nastavení hlasitosti – to se neděje pomocí mačkán jednotlivých tlačítek +/- ale jejich podržením – hraniční hlasitost je pak indikována zvukovým signálem.

Hutný a přesný přednes ve všech směrech

Jak je možno tušit zvukově je Bose Soundlik Revolve velmi povedeným reproduktorem. Zvuk je dle slibů výrobce opravdu všesměrový, a to ve všech pásmech, za což je odpovědná konstrukce s dvěma pasivními zářiči a reproduktoru, který míří dolů, kde se zvuk odráží do všech směrů.

Při velmi detailním poslechu a současném otáčení můžete v určité poloze sledovat menší množství výšek, než v ostatních polohách. Ovšem při poslechu tento detail není prakticky vůbec slyšitelným, natož aby nějaký způsobem znemožňoval všesměrový poslech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Basy jsou překvapivě hutném pevné a čisté. Jejich množství můžete ovlivnit jednak podložkou, na které reproduktor stojí (dutá skříňka může fungovat jako ozvučnice) a jednak jeho umístěním. Postaven do středu místnosti sice ozvučí prostor, ale množství basů bude menší, než když jej umístíte do rohu místnosti nebo ke zdi, odkud se mohou basy více odrážet.

Středy a výška jsou zastoupeny taktéž vyrovnaně a v celkovém projevu byste těžko hledali hluché místo, stejně jako závoje nebo plochý přednes. Zvuk je vyrovnaný a čistý, a to i do plné hlasitosti, která rozhodně není nízká. Pokud byste si pořídili reproduktory dva, můžete je propojit a využít dvou módů reprodukce – stereo nebo party – v prvním hraje každý reproduktor samostatný kanál, ve druhém pak oba společně unisono reprodukují oba kanály.

Klepněte pro větší obrázek

Výrobce udává výdrž baterie 12 hodin, celková výdrž se samozřejmě odvíjí od hlasitost, při které bude reproduktor provozován. Zkušenosti uživatelů jsou v tomto směru velmi dobré a podle některých vydrží baterie i přes 30 hodin poslechu na přibližně třetinu výkonu. Potvrdit můžeme, že využívání přibližně 2/3 výkonu po dobu cca 10 hodin sebralo něco přes polovinu kapacity baterie.

Koupit nebo nekoupit?

Zcela zásadní otázkou je koupě bezdrátového reproduktoru Bose Soundlink Revolve, jelikož jeho cena atakuje hranici 7 000 Kč. Jestliže chcete mít doma něco výjimečného a požadujete všesměrový zvuk, pak je reproduktor jednoznačnou volbou, která nemá příliš mnoho konkurence.

V případě, že pro vás není 360° zvuk stěžejní, pak se můžete poohlédnout i u konkurence, kde se dostanete na poloviční cenu při shodně kvalitním přednesu a navíc můžete vybrat i model, který zvládne nabíjet mobil a funguje jako powerbanka.

Menším nedostatkem je absence jakéhokoli ochranného obalu, ať už v podobě textilního pytlíku nebo skořepinového pouzdra, do nějž umístíte i přibalený adaptér a nabíjecí kabel. Naštěstí najdete obaly například na Amazonu.

Klepněte pro větší obrázek
AVmania.cz: Bose Soundlink Revolve
zvuk   10
výkon   9
výbava   8

 

Bose Soundlink Revolve

Cena: od 6 290 Kč

  • Baterie: vestavěná s dobou přehrávání až 12 hod.
  • Doba nabíjení: cca 1 hod hod.
  • Bezdrátové připojení: Bluetooth, NFC
  • Připojení: 1 x port USB-C pro nabíjení, vstup 3,5 mm jack
  • Ovládací prvky na zařízení: zapnutí/vypnutí, BT, přepnutí zdroje, hlasitost +/-, multifunkční tlačítko
  • Krytí: IPX4 – odolnost vůči stříkající vodě a prachu
  • Rozměry: 8,23 × 15,2 cm
  • Hmotnost: 680 g
Další článek
celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

Zvláštní, Soundlink II jsem měl taky a nebru… orgasmic 29. 8. 2017, 20:57
Jsem vlastníkem Soundlink II a moje poznatky… lo 24. 8. 2017, 09:59
Mě by zajímalo srovnání s Harman/Kardon ONYX… Petr 22. 8. 2017, 17:51
podle zahraničních recenzí, kde oba reproduk… Petr Březina 22. 8. 2017, 11:07
zajímalo by mě, jaká je kvalita zvuku v poro… snejdy 22. 8. 2017, 08:34
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

Panasonic TX-65FZ950E: OLED z rodu královského [test 4K HDR TV]

Panasonic TX-65FZ950E: OLED z rodu královského [test 4K HDR TV]

Ještě letos jsme dostali do testu OLED, který by měl být pokračovatelem linie výrazně obrazově kvalitních televizorů. Nejvyšší model nabízí nejen THX certifikaci obrazu, ale také integrovaný soundbar Technics.

Vybrali jsme 19 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 19 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

JBL 305P a 306P Mark II: kvalitní aktivní monitory i pro domácí poslech [test]

JBL 305P a 306P Mark II: kvalitní aktivní monitory i pro domácí poslech [test]

Aktivní reproduktory obvykle najdeme v nabídce výrobců počítačového příslušenství, kde je jejich kvalita velmi různorodá anebo v nabídce monitorů pro studiový poslech, kde se hledí i na velmi jemné rozdíly. Jak jsou na tom monitory JBL druhé generace?

KEF Q550: povedené kompaktní sloupové reprobedny [test]

KEF Q550: povedené kompaktní sloupové reprobedny [test]

Malé a kompaktní sloupečky KEF Q550 jsou velmi realistickými, velmi spořádanými a velmi kultivovanými hráči a ve své cenové třídě nabízí překvapivě delikátní hodnoty. Ocení je vyznavači starého dobrého anglického zvuku.

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

Sony WH-1000XM3: nejlepší bezdrátová sluchátka s potlačením hluku [test]

Sony WH-1000XM3: nejlepší bezdrátová sluchátka s potlačením hluku [test]

Už první generace sluchátek s aktivním potlačením hluku Sony se řadila mezi naprostou špičku. Po vylepšené druhé Sony přišla letos s třetí. Ta přináší nový analogový zesilovač a ukazuje konkurenci definitivně záda.

Vybrali jsme 13 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Nejen pod stromeček

Vybrali jsme 13 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Nejen pod stromeček

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Elac Vela: reproduktorová sada navržená k 25 výročí výškového měniče JET

Elac Vela: reproduktorová sada navržená k 25 výročí výškového měniče JET