AVmania.e15.cz

Bose QC35: bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku [test]

I legendární Bose letos přišlo s novými sluchátky řady QuietComfort, a to v bezdrátové Bluetooth verzi. A opět jde o trefu do černého.

Sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku Bose dělá už řadu let. Tento typ sluchátek se často používá při cestování letadly, ale výborně potlačuje hluk motorů automobilů, tramvají, nebo třeba hluku počítačů v místnosti, kde pracujete. Před časem jsme testovali sluchátka Bose QuietComfort 25, nyní zde máme model QuietComfort 35. Ten na rozdíl od předchůdce je už bezdrátový.

Novinka je téměř dokonalou ukázkou toho, jak má vypadat evoluce. Tradiční zůstává, zbytek se vylepší a zdokonalí. Bose není firmou, kterou zbožňují „militantní audiofilové“. Její produkty míří na normální lidi, kteří chtějí příjemnou a poslouchatelnou kvalitu po všech stránkách. A to novinka plní na jedničku.

Pohodlí – fyzické i zvukové

Po stránce vzhledu a konstrukce se moc nezměnilo. Plastový most s kovovým pružným jádrem je lehounký, ale pružný a odolný, z vnitřní strany máte jemné polstrování, aby nikoho nic netlačilo. Podobně jsou na tom mušle, tmavý, matný, kvalitně působící plast doplňuje jemná koženka, která obepne ucho a „přilne“ k okolí ucha, aby byla zajištěna zvukotěsnost.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na vnější straně uvidíte malé otvory mikrofonů pro snímání okolního hluku, ten potom sluchátka aktivně potlačí. Označení stran pravá/levá najdete na tkanině vevnitř mušlí, přičemž je vidět, že měniče jsou nakloněny, aby ideálně kopírovaly tvar ucha a nedotýkali se ušního boltce.

Pro ovládání slouží tradiční mechanická tlačítka, a to na pravé mušli. Na boku je trojice výraznějších tlačítek pro natavení hlasitosti a ovládání hovoru/poslechu hudby. Párování se provádí stejným tlačítkem, zanutí/vypnutí. Pro informaci o funkcích a stavu baterie slouží malé diody a ženský hlas, který vám „hlásí“ přesnější stav baterie, párování, připojení či odpojení bezdrátového připojení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na rozdíl od minulého modelu sluchátka nevyužívají AAA baterie, ale je vestavěna baterie nevýměnná, dobíjecí s výdrží 23 hodin při poslechu hudby přes BT a dlouhých 40 hodin při poslechu přes kabel. Pro dobíjení slouží mikroUSB konektor (stejně jako u smartphonu), pokud baterii vybijete, můžete připojit kabel hudbu v pasivním režimu bez potlačení hluku – zkrátka jako normální, drátová sluchátka. Výtku si zaslouží jen malý 2,5mm jack na straně sluchátek, nelze tak využít jakýkoliv kabel s 3,5mm konektorem. Ke sluchátkům dostanete i adaptér do letadla a pevné pouzdro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Potlačení okolního hluku funguje naprosto dokonale, možná až moc. Musíme zmínit, že výrobce prakticky zlikvidoval slabý šum, který byl slyšet u předchůdce, zde je znát pokrok. Výborně jsou odstraněny všechny ruchy motorů, či únavné hučení větráků. Ticho, které vás obklopí je zpočátku "ohlušující" a velmi dobře se daří potlačit i dříve problematické vyšší kmitočty (hlasy dětí a žen). Záporem může být „tlak“ v uších, který citlivějším jedincům nemusí být příjemný, zvláště pokud nemáte puštěnou hudbu a jste v klidném prostředí. Je zajímavé, že pokud jedete například tramvají, tak to vnímat nebudete. Proti konkurenci dokáže více potlačit i vyšší frekvence, otázkou je, zda výše popsaný zápor není přímým důsledkem. 

Pohodový zvuk pro příjemný den

Po zvukové stránce je to naprosto typický produkt Bose v tom nejlepším smyslu slova. Bose se nikdy nesnažil o dokonalou věrnost, ale o co nejpříjemnější, nejhezčí zvuk, který se ale lacině nepodbízí. Zvukový prosto je opravdu velmi široký a máte pocit obklopení hudbou (a tichem).

Basová složka něco výraznější, pomalejší a měkčí, aby bylo dosaženo příjemných, hlubokých basů, které však nijak nehalí a neruší vyšší pásma. Středy působí přesně a čistě, vysoké kmitočty uhlazeně a jemně. Nikde nic netrčí, neruší, vše vyladěně k maximálně pohodovému zvuku. Za zmínku stojí, že basová složka přes svoji bohatost není únavná, celkově zvuk není ani náznakem analytický.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kvůli snaze o maximálně muzikální projev může náročnějším posluchačům chybět přesnost, razance, drobné detaily v hudbě a přesné umístění v prostoru. To však nikdy Bose nesliboval a jeho zákazník to tedy ani neočekává. QC35 s přehledem přehrají naprosto vše, od klasiku, přes jazz, rock až po taneční hudbu, ve které si užijete bohaté basy. Sluchátka nejsou náročná na nahrávky a na zdroj, co do nich pustíte, to zkrátka zahrají. A velmi hezky. V pasivním režimu hrají sluchátka o poznání méně dynamičtěji a o něco plošeji, jde spíše o „nouzový“ režim, ten „aktivní“ zní o třídu lépe.

Verdikt

Jde o další evoluci, kdy etalon třídy v podobně předchůdce QC25 doplňuje vyšší (a dražší) bezdrátový model. Přicházíte o možnost výměny baterie a získáváte bezdrátové propojení přes Bluetooth. Bez problémů díky výbornému duálnímu mikrofonu vyřídíte i hovor a když baterku náhodou vybijete, připojíte kabel. Funkčně se jinak nic nemění, po zvukové stránce je novinka o něco lepší. Máme zde další etalon své třídy, který běžného posluchače určitě nezklame. Ty náročné nezaujme, neboť chybí aptX kodek. Ale na ty ani Bose nemíří. 

Celkově sluchátka Bose QuietComfort 35 představují sluchátkový Mercedes; spolehlivý, maximálně komfortní a příkladně luxusní. Ale nečekejte razantní, ostrou, přesnou jízdu (a poslech), kdy chcete cítit ostrou zatáčku v kostech, kdy potřebujete vnímat každý kamínek na cestě, na to Mercedes není a nesplní vám zvukově to ani Bose. Bose QC35 zkrátka s naprostou grácií a pohodou bezdrátově velmi příjemně a kvalitně zahrají cokoliv chcete, a to s maximálním komfortem, pohodlím a odhlučnění od okolí. Nic víc, nic míň.

+ excelentní potlačení okolního hluku
+ dlouhá životnost baterie 
+ výborný komfort 
+ nízká váha
+ velmi kvalitní mikrofon pro hovory

- nemá aptX kodek
- není možnost vypnout jen potlačení hluku

AVmania.cz
BOSE QuietComfort 35   9

Bose QuietComfort 35 

Cena:

  • Aktivní potlačení šumu Ano
  • Bezdrátová technologie Bluetooth
  • Dosah signálu bluetooth 10 m
  • Hmotnost 236 g
  • Konstrukce Uzavřená
  • Mikrofon Ano
  • NFC Ano
  • aptX Ne
  • Typ sluchátek Kolem uší
  • Výdrž baterie 23 h/40 h

 

 

Další článek
celkem 10 komentářů

Nejnovější komentáře

Showroom existuje, třeba Audigo v Brně na Vá… PavelP 22. 9. 2017, 09:52
Ja zatial slúchadlá s ANC nemám, ale rozmýšl… kuko61 23. 11. 2016, 20:42
Díky moc. Jak říkám, ty jsem neměl a neslyše… Jaromír Puk 23. 11. 2016, 11:59
Momentum Wireless a Momentum On-ear Wireless… kuko61 23. 11. 2016, 11:33
S klasickým bezdrátem, bez ANC se to srovnáv… Jaromír Puk 23. 11. 2016, 08:45
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

Nový Philips OLED+ 903 se zvukem od Bowers & Wilkins jde do obchodů

Nový Philips OLED+ 903 se zvukem od Bowers & Wilkins jde do obchodů

Na veletrhu IFA představil Philips nový 4K OLED televizor, který bude vyrábět ve spolupráci s výrobcem High-End reproduktorů, anglickou firmou Bowers & Wilkins. Nyní se začíná prodávat.

4K TV Panasonic dostaly aktualizaci pro Google Assistant a Amazon Alexa

4K TV Panasonic dostaly aktualizaci pro Google Assistant a Amazon Alexa

Chord Electronic Ultima: nejdokonalejší 1,4 kW zesilovač stojí 2 700 000 Kč

Chord Electronic Ultima: nejdokonalejší 1,4 kW zesilovač stojí 2 700 000 Kč

11 nejlepších sluchátek pro domácí poslech

11 nejlepších sluchátek pro domácí poslech

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

LG bude mít 4K OLED televizor, který se dá srolovat

LG bude mít 4K OLED televizor, který se dá srolovat

FiiO M9: nový přenosný Hi-Res audiopřehrávač

FiiO M9: nový přenosný Hi-Res audiopřehrávač

Marshall: tři nové stylové a výkonné Bluetooth reproduktory

Marshall: tři nové stylové a výkonné Bluetooth reproduktory

Marshall Minor II Bluetooth: nová bezdrátová sluchátka s výdrží 12 hodin

Marshall Minor II Bluetooth: nová bezdrátová sluchátka s výdrží 12 hodin