42
Fotogalerie

Sony KD-65AF8: prémiový 4K OLED s výborným zvukem [test]

Po prvním 4K OLED televizoru A8 japonská společnost Sony přichází s novým OLEDem. Využívá stejné zpracování obrazu i zvukovou technologii, ale je lepší například pro pověšení na stěnu.

Hlavní nálepkou, kterou všichni budou u tohoto modelu hledat, je bezesporu typ panelu a jeho rozlišení. Ano, testujeme OLED TV s 4K/UHD HDR (HLG, HDR10, brzy dostupné Dolby Vision) technologií. Výrobek je poháněn procesorem řady X1 Extreme a zatím v něm koluje operační systém Android 7.0 (Android 8.0 se údajně připravuje). Displej TRILUMINOS mapuje širší paletu barev a chce věrně reprodukovat každý stín a odstín. O vylepšení pohybu se stará technologie Motionflow XR.

55af87.jpg

Zvukovou radost má navýšit technologie Acoustic Surface, kdy zvuk vychází „přímo z panelu“. Obraz a zvuk jsou v dokonalejším souladu. Zdvojené tunery (Analog/DVB-T/T2/DVB-C/DVB-S/S2), nejsou podpořeny, hlavně v případě interního satelitního, zdvojenou šachtou pro modul s kartou placené TV. Soňák umí nahrávat a nebojí se upozornit na blížící se pořad. Zastánci platformy Android uvítají Chromecast (ale také Miracast) pro „přenos zábavy. Tak jsme si zhruba představili záležitosti, které něco mají dělat a kousek dál se zaměříme na to, jestli onu práci vykonávají v náležité a námi očekávané kvalitě.

Design, základní popis

Sony KD-65AF8 usadil designér na placatý stojan, který horní část nechává mimořádně blízko podložky, chcete-li televizního stolku. Řadu z vás asi napadne varianta umístění OLEDu na zeď. Ano, nabízí se. Nicméně mně se líbí, jak designér od Sony nic nevymýšlel.

P7039329.JPG

 Udělal těžkou kovovou placku v barvě stříbrně-titanové s osazením dvou nožek a na tu „napíchnete panel“ – hotovo. Pravdou zůstává… v případě instalace na podstavec pod panel nedostanete případně zakoupený soundbar. Zabral by spodní část obrazu. Ovšem bude-li soundbar vůbec třeba.

P7039333.JPGP7039327.JPG

Vysoce lesklý a mimořádně tenký panel obepíná jemná stříbřitě-titanová kovová linka, která barevně navazuje na využitý podstavec. Značka výrobce není uprostřed, ale v levém dolním okraji. Uprostřed různobarevně světélkuje stavová dioda, jejíž aktivitu ovlivníte v menu.

IMAGE_FULL_4.jpgIMAGE_FULL_3.jpg

Konektorová výbava

Konektory jsou rozděleny do dvou shluků. Žádný z nich nesměřuje dozadu na zeď. Bočně míří CI+ slot pro modul s kartou placené TV, AV vstup (jack-adaptér), nastavitelný hybridní audio výstup s využitím pro zapojení sluchátek, dvojice USB a jeden HDMI port.

P7039319.JPGP7039316.JPGP7039312.JPGP7039311.JPG

Dolů hledí místo pro připojení antény, dvojice šroubovacích „F“ konektorů k satelitní parabole, optický digitální výstup, trojice HDMI a jeden USB port s přívlastkem HDD REC. Všechny čtyři HDMI podporují HDCP2.2. ARC – zpětný audio kanál nechybí. Základní ovládací prvky nahmatáte ve spodním okraji na levém boku zad (čelní pohled).

Dálkový ovladač

Koukám snad dobře. Ovladač zcela shodný s dříve testovaným LCD TV Sony XF9005. A přeci ne. Zatímco u XF9005 byla klaviatura vyšší, AF8 ponechává nízký zdvih.

Byť někteří majitelé vzhledově příliš obyčejnou dálku kritizují, ona kritika směřuje spíše k designu. Jako hlavní zádrhel vidím absenci podsvícení kláves a přílišnou směrovost. Někdy při ovládání hledám „mušku“, abych správně zacílil. Gumové klávesy mají příjemný povrch. Obsluha kontroluje stisk zvoleného čudlíku přes stavovou diodu na TV. Částečná hmatová odezva s tvarovým a velikostním členěním kláves zůstává. K mému smutku již není běžně dostupné programování klávesy „TV“, kde jsme dříve určili, který typ tuneru po stisku bude zavolán. Do základního středového kruhu se, proti verzi 2017 s tlačítkem „Discover“, dostává „Apps“. Rolující nabídku vyvoláme při sledování TV dalším stiskem stejnojmenného „buttonu“.

P7039342.JPG  

Celý ovladač nebudeme rozebírat. Pohled na přiloženou fotografii bude jednoznačnější. Za zmínku stojí, u horní hrany sedící, bíle značený prvek aktivace mikrofonu pro hlasové vyhledávání. Vyhledávač funguje velmi dobře a nezalekne se ani češtiny. Dálka dobře padne do ruky. Po sundání celého zadního krytu, naleznete baterie.

Moderní Android TV samozřejmě uřídíte za pomoci „chytrého“ telefonu, respektive tabletu s příslušnou aplikací.

Počáteční nastavení a ladění

Primární cesta v nastavení se více-méně nemění a povede vás v linii Jazyk->Rychlejší nastavení za pomoci telefonu/tabletu s Androidem->Google přihlášení->Smluvní Google podmínky s ochranou soukromí ->Povolení využívat polohu zařízení -> Povolit pomoc s vylepšením Androidu-> Země určení -> Ochrana soukromí Bravia-> Rodičovský zámek (nastavení PINu)->Spuštění satelitního automatického ladění->Konfigurace satelitní antény (Pevná/DiSEqC/Rozvod jedním kabelem-UNICABLE)->Vyhrazený satelit pro oba tunery (využití obou DVB-S2 tunerů a připojení kabelu na šroubovací MAIN a SUB)->Výběr operátora (Skylink CZ/Skylink SK/Jiný-Standardní satelit).

Ladění tunerů zůstává zachováno. Nechybí populární ladění satelitního tuneru přes FastScan. Volte Skylink CZ (SK) a automatika vše vykoná. Během pár desítek vteřin máte hotovo a naladěno. S moduly jsem moc neexperimentoval, kvůli dřívějším anomáliím. Zvolil jsem rovnou „fialový typ“ CI+ modul Irdeto SMIT. Synchronizace proběhla nekonfliktně. Následná práce při dekódování nebyla jakkoliv negativně ovlivněna. Rychlost přepínání kanálů se drží někde kolem 4,5-5,5 vteřin, což není nejméně.

Výběr režimu satelitního tuneru.JPGRežim satelitního tuneru-DiSEqC_Jeden kabel.JPGÚprava seznamu satelitních programů-seřazení.JPG

Osazený tuner pozemního digitálního vysílání DVB-T/T2 podporuje H.265/HEVC a při našem zkoušení nikterak nechyboval. Škoda strohé filtrace. Stanice přesouváme přímým stiskem číselné klávesy i ručním přesunem na konkrétní číselnou pozici. Původní stanice se následně posouvá o pozici výš. Jedná se jistě o jednodušší a uživatelsky přívětivější variantu, než u prohození záměnou. Nechtěné kanály systém dovolí smazat, ovšem jejich prázdná pozice zůstává zcela nesmyslně v seznamu. Pro detailisty nabídneme starší video s ukázkou prostředí.

Zcela na závěr počátečních kroků s novým zařízením v domácnosti ještě určete jeho postavení (stěna/stojan). Obchodník navíc navolí režim Obchod. Vy se mu vyhněte. Domácnost, tak vypadá správná volba pro koncového zákazníka.

Diagnostika signálu.JPG
Často opomíjená orientační kontrola stavu signálu. 

Dva nezávislé listy programů, tzv. „Preferovaný satelit“ a „Standardní satelit“ si bohužel zachovávají námi zmíněné chybování, které popisujeme ve starších testech. Při přehazování jednotlivých programových listů, dochází k rozhození pořadí u „Preferovaného“. Při potřebě kanály setřídit, využijete čtyři seznamy oblíbených stanic, které nabídnou jejich mix ze všech dostupných tunerů a listů. I v takovém případě ale občasně dojde k nechtěnému přeskupení naladěných stanic.

Stanice setřídíte taktéž v PC. Využijte nabídnutý prográmek z dílny Sony

Pokračování 2 / 3

Menu a nastavení

Neboť jsme podobné menu s jeho variantami nastavení již popisovali, kdo nechce dále číst, ale rád se projde systémem nabídek na videu, klikne na tento odkaz. V podstatě stejná nabídka se vyskytla v dřívějších řadách, které jsme v redakci otestovali. 

Jako minule si dovolím vyjádřit se ke stabilitě operačního systému. Nechci být za škarohlída a věčného kritika, avšak někdy mě ona přílišná nechtěná, samovolná aktivita systému vadí. Prvním krokem při prvním samovolném restartu, byla okamžitá aktualizace operačního systému na nejnovější dostupný. Následovala obnova prostředí do přepravních hodnot a zcela nové ladění a nastavení. Televizor byl v průběhu testování také opakovaně na několik hodin zcela odpojen od zdroje napájení.

Menu-Nastavení.JPGO zařízení.JPGeNápověda.JPG
Poslední snímek zobrazuje eNápovědu. Najdete tam opravdu hodně. Doporučujeme se s ní seznámit.

Stejně jsme se občasnému samovolnému restartu, nutno napsat – bezdůvodnému, nevyhnuli. Přišel nikým nezván a nečekán po několika desítkách minut běžného sledování jednoho satelitního kanálu. Obsluha po zmíněných několik desítek minut nikterak s televizorem nepracovala, nebrala do ruky dálkové ovládání atp. K restartu došlo dvakrát v krátkém časovém prostoru. Následně ustal. Nezjevila se žádná hláška oznamující probíhající aktualizaci atp.

Onen nahodilý restart ovšem pro tu chvíli vyřešil více než osmivteřinové čekání na vstup do nastavení obrazu, které proběhlo z vyvolaného Action Menu.  Nejednalo se přitom o čas měřený jedenkrát, ale o každodenní opakovaný jev. Jak vidno systém, byť dlouhodobě vyvíjený, patří ke stále až zbytečně živým organizmům, které dokážou zaskočit. Jistě lze v rámci korektnosti vyjádření napsat o novém testovacím vzorku televizoru, který nemusí patřit k běžné produkční kategorii. Při dalším testování se ale čekačka na vstup do některých vnořených položek zopakovala. Jiné paradoxně „naskočily“ svižně. Obecně systém nabídek menu nabízí rychlé listování a procházení.

Action Menu 1.JPGDiscover-rolovací nabídky.JPGDiscover-rolovací nabídka 2.JPG
Šipka na druhém snímku zobrazuje rolovací nabídky seznamů pořadů, programů. Dříve nesla název Discover a měla vyhrazeno vlastní tlačítko na ovladači. Dnes ji vyvoláte opakovaným stiskem klávesy „TV“.

Android často volí do svých strojů lidé věčně zkoumající, ladící a hledající. Pro ty se výskyt čehokoliv nahodilého a nečekaného stává denním chlebem, kterýžto nepřekvapí. Ovšem u filmového fajnšmekra, který sedne, pustí, kouká a poslouchá, už nahodilé anomálie mohou rozčilovat.

Softwarový inženýr ponechává změny v rychlé nabídce Action Menu a podrobným štelováním v Home. První zmíněná často mění svoji nabídku, dle právě sledovaného zdroje signálu a jeho typu.

Action Menu 2.JPGHome 1.JPGHome 2.JPG
První foto a interaktivně se měnící „Action Menu“. 

Obrazové úpravy (ikona „Displej“) vyhledá každý uživatel. Výrobce nadefinoval několik profilů (Živý/Standardní/Personální/Cinem Pro/Cinema Home/Sport/Animace/Hra). K těmto za určitých okolností přiskočí aktuálně další – typicky Fotografie se třemi podkategoriemi (Živě/Standard/Personální). Obdobně, jakožto další modely flotily Sony, i tento „Soňák“ umí precizně dořešit nastavení poměru stran obrazu, přičemž 4:3 v inteligentním režimu roztáhne na celou šířku panelu, byť se jedná o vysoké rozlišení (může být nedostupné v případě některých vstupů/typů a zdrojů signálu).

Stejně jako u předchozího kolegy ze stejné stáje – Sony, totiž modelu XF9005, docílíte jednoduché změny barevnosti pro své oči přehozením Barevné teploty“ v pěti krocích (Studená/Neutrální/Teplá/Expert 1/ Expert 2).

Obraz-Čistota.JPGObraz-Jas.JPGObraz-Nastavení obrazovky-Poměr stran.JPG
Zkuste experimentovat i s poměrem stran obrazu. Děl ve 4:3 je stále v televizním vysílání hodně. Ne každému ale původní poměr stran vyhovuje. Raději přijme deformovaný obraz roztažený na celou plochu panelu.

Pokročilé kalibrační techniky/nástroje, využijí skalní fandové filmového obrazu. Nastaví vše od základního zisku a předpětí RGB (červená-zelená-modrá) až k profesionálnější vícebodové kalibraci (10p). Ve čtyřech rovinách definují „Barevný prostor“ (sRGB-BT.709/DCI/AdobeRGB/BT.2020), anebo vše ponechají automatice. Funkce s neobvyklým názvem – „Čistota“ skrývá „Reality Creation“ pro volbu rozlišení, redukci nahodilého šumu a digitální redukci šumu. V „Pohybu“ zavoláme „Motionflow“ a „Režim filmu“ pro co nejplynulejší pohyb, a blikání podsvícení (Čistota) pro pocit ještě vyšší ostrosti. Přiznávám – nekamarádím se s poslední popsanou předvolbou. Mihotání obrazu vnímám citlivě a nevyhovuje mně. Odzkoušejte sami.

Osobní zvukové úpravy zanesete do pětice profilů – Standardní/Dialog/Kino/Hudební/Sport. Hlasovým zoomem navýšíte srozumitelnost mluveného slova. Detailnější proporce zvukové krásy uhlazujete prostřednictvím sedmi-pásmového ekvalizéru.

Obnova panelu s výstrahou.JPG
Trošku dramaticky znějící upozornění. Ano, všeho s mírou.

Zbytek širokého menu necháme na osobním seznámení.

Obraz

Obraz definuje použití panelu, přičemž jeho základ nebyl pro mě nějak zásadně navýšen. Čím? Kupříkladu mimořádně vhodným nastavením v režimu Cinema Pro. Už jsem v minulosti viděl lépe nastavené televizory (Out of Box – po vybalení). Subjektivně viděné barvy mírně sklouzávají jinam, včetně odstínů pleti. Ano, vše napravíte využitím kalibrace. Obraz ukáže to, na co ve skutečnosti má. Není ovšem škoda, aby se OLED v této cenové kategorii nepředvedl ihned?

Menu-Obraz-Režim obrazu.JPGObraz-Pokr teplota barev.JPG

Píše se i o citlivějších očích a jiné frekvenci barev OLEDu, které právě citlivé oko vnímá odlišně, oproti LCD. Myšleno ne u Sony, ale obecně u OLEDu. Od toho tu ale jsou obrazové profily, které by měly následovat jednotlivé odlišnosti u různých barevných prostorů, jednotlivě náročných uživatelů. Jejich odstupňováním by měl výrobce vytvořit základ jak pro obrazového puritána, tak pro přítele větší okázalé barevnosti. Napsal bych barevnosti líbivější. K té, pro mé oko, sklouzává nejeden obrazový profil u AF8.

OLED jsou výrazná pozitiva v rámci ultimativních pozorovacích úhlů a zvláště pak nekonečného kontrastu s totální černou. Setkáte se s nimi, nebojte. Četl jsem o občasném drobném nesouladu v jednolitých barevných plochách, obdobně stavěných, jako známe u LCD. Musím upozornit – na testovaném kusu jsme nic podobně negativního nepozorovali. Jde udělat testovací snímek fotoaparátem a popřípadě vše proměřit. Nicméně – oko má svá specifika. Co nezaznamená, resp. nepošle do mozku, to mu vlastně nevadí.

Pohybová ostrost a plynulost u televizního vysílání nesnese kritiku. Zařadila se po bok 100Hz LCD televizorů. Sportovní pořady mohou být sledovány s aktivním adekvátním profilem, který výrobce připravil. Zkuste ho. Při přehrávání některých děl z USB disku, taktéž přes přehrávač připojený na HDMI port, sem-tam dochází k nechtěnému záškubu.

Obraz-Pokročilé nastavení-přístup.JPGFormát signálu HDMI.JPG
Snímek číslo jedna a zeleně zvýrazněný nápis poukazuje na přítomnost HDR signálu.

Kvalitativní stupeň panelu s výrazně pokročilými technologiemi vytáhne nejeden neduh sledovaného díla. Kompenzace však existuje – záleží na každém, které nastavení zvolí, kterou vlastnost aktivuje. Signál ve standardním rozlišení v základu (bez nasazení příslušných obrazových redukcí, resp. v určitých obrazových profilech) obsahuje více šumového mihotání. Z druhé strany netrpí zásadní neostrostí a závojem. Vysoké rozlišení dodá více prostoru a jemnosti. Šum však zůstává. UHD televizoru jest nejbližším obraz ve stejném rozlišení. Nastupuje jemnost, ještě citelnější virtuální prostor se subjektivně lepším, vyrovnanějším barevným podáním (Out of Box – po vybalení).

HDR není pouhou nicotnou nálepkou. OLED umí vyzářit více (zvláště v menších oblastech s výraznou svítivostí). HDR si užijete a pocítíte ho nejen v podobě dobře prokreslené scény, ale také u výraznějších světel. K pocitově vyšší záři zde přispívá ne ona maximální svítivost, kterou dokáže vyprodukovat konkurenční LCD, ale hlavně skvělý kontrast a odskok od totální černé.

U všech typů rozlišení se výrazně vhodně projevuje vlastnost OLEDu, který dokáže pracovat s podsvícením na mimořádně malinkatém kousku obrazu.

Pokračování 3 / 3

Zvuk

Když chcete něco na Sony KD-65AF8 pochválit, bude se jednat o zvuk. Přirozený, neutrální zvukový projev s celým spektrem tónů, včetně velmi hlubokých. AF8 umí zabasovat jednoznačně a slyšitelně. Výbuch domu, závody automobilů, anebo průjezd staré vlakové soupravy spadají do kategorie realistických zážitků, které navýší pozitiva spojená se sledováním filmů.

Ať již film, či hudba jsou prezentovány důstojně, celistvě a s nadhledem. Hudba výborně vystupuje z obrazu a dere se k divákovi. Sony ukazuje, jak „placatý zvuk“ umí být mohutný a příjemný. Srozumitelné mluvené slovo nedegradují slyšitelné sykavky.

Kupující okamžitě nespěchá pro externí zvukovou aparaturu. No, a když už se pro ni rozhodne, nebude se moci spokojit s jakoukoli zakoupenou za „pár drobných“. Vybírat nutno z nejvyšších řad, jinak by zvuku spíše mohl ublížit. A to nikdo nechce.

Nastavení zvukového doprovodu-preferovaný jazyk.JPG
Sony automaticky správně zvolí primární a sekundární zvukovou stopu. Kdo preferuje jiný jazykový doprovod - nápravu jednoduše provede zde.

Multimediální funkce

Hlasové vyhledávání nechybí. Díky přítomnosti mikrofonu přímo v ovladači, ho využije každý. Vše funguje na výbornou, včetně vyhledávání v českém jazyce. Pouze mimořádně se software splaší, vyhledávací okno předloží na panel, avšak cokoliv řeknete, není zaznamenáno. Jako s naštvanou manželkou.

Stejně, jakožto u předchozího testovaného televizoru Sony dochází u HbbTV k zasekávání a opakovanému načítání videí. Bohužel negativum nepotlačí ani snížení kvality videa - nižší datový tok. Jako obvykle jsme pro jistotu překontrolovali kvalitu připojení k internetu a porovnali stav s jiným televizorem. Tam vše fungovalo na výbornou. Ono se ani kontrolovat nemuselo. Protože videa přehrávaná z Youtube na testovaném kusu fungovala bezproblémově.

Hlasové vyhledávání.JPGHbbTV.JPGHbbTV-Test formátů.JPG
Zelená šipka míří k aktivnímu naslouchání při hlasovém vyhledávání prostřednictvím mikrofonu dálkového ovladače.

Guide/EPG (elektronický programový průvodce) standardně překryje obraz, který náznakově běží pod zobrazeným textem. Zvuk zůstává plně zachován. Průvodce potěší vyhledávačem informací o pořadech a hercích. Propojen s internetem stahuje doprovodná data, která doplní v dalších záložkách informací o právě sledovaných pořadech.

Softwarový specialisté od Sony vše poskládali do intuitivní a přehledné podoby, včetně spuštění nahrávání a upozornění na pořad. Záznam spustíme z EPG a letmým startem přes tlačítko dálkového ovladače. Délku záznamu upravíme. Dopředu nastavte automaticky prodlouženou délku nahrávání, pro případ mírně dřívějšího, či pozdějšího začátku pořadu. Nahrávání UHD/4K funguje korektně, přičemž vynucuje formátování připojeného HDD při registračním procesu. Bez něj dál nepokročíte.

Guide-EPG.JPGInformace o pořadu.JPGPřipomenutí-Časovač nahrávání.JPG

Nepozměněný integrovaný přehrávač si zaslouží v jeho „video“ kategorii zkulturnit. Přehlednost a možnosti pokulhávají. Zobrazení složek není přesné a dochází k přehmatům. Část videí není vložena v příslušné složce, ale vidíte ji přímo v nabídce. Protože Android, tak doinstalujete další, minimálně pro porovnání funkcí, vlastností a kvality – MX Player, Kodi a třeba VLC Player. Google Cast a DLNA šlapou. Spojení s PC nezaváhá a telka spolupracuje i s DLNA servery třetích stran. Úspěšně jsme zrcadlili obsah mobilního telefonu (obraz i se zvukem). DTS zvuk uslyšíte, titulky s českou diakritikou nejsou problém. Fungují taktéž skryté titulky.

Aplikace rozděluje menu do nabídek od Sony a Androidu. Z velké skupiny jmenujme FilmBox Live, Voyo, MeteoNews, Youtube, NetFlix, KUKI, pohádky od Seznamu a SledovaniTV.cz. Poslední uvedená aplikace a jí podobné obsluha dokáže v televizoru umístit do streamovaných kanálů. Tím získá výhodný přístup k jednotlivým stanicím. Přístup k nim následně bude obdobou běžného televizního vysílání s klasickým přepnutím jednotlivých programů. Kdo nechápe – odzkouší.

Dostupné jsou hry – zdarma, ale i placené. Přímo volitelné HBO Go nevidíme.  

Aplikace-YouTube.JPGGoogle Play.JPGTeletext.JPG
Kolik let vlastně dělí tzv. chytré aplikace a stránky teletextu?

Závěr

Není možno tolerovat, respektive nezmínit cokoliv viděného, zažitého, či naposlouchaného u televizoru, zejména u této cenové kategorie. Proto i naše hodnocení nese svoji zásadnější kritiku, která ale pro dalšího, méně náročného, nemusí být významně určující. Zamrzí softwarové bugy, které mohou být částečně spojeny i s konkrétním testovaným kusem, nicméně pár z nich známe odjinud, a proto víme, že existují a bude nutná náprava. Android zkrátka má spoustu výhod a skvělých vlastností, ale zasloužil by doladit k dokonalosti.

Sony KD-65AF8 ihned po vybalení, pro mé oko, nenabídne subjektivně viděnou dokonale umístěnou hru barev, k ní může dopomoci až následná úprava. Obraz však nese punc vysoké kvality, Sony jde svým směrem, proto v některých chvílích ponechává obrazové hrátky ve vyšší syrovosti, bez nadbytečného vyhlazování a šumové redukce. Protože nejde o omyl, ale promyšlený krok, je schopen takto navýšit obrazovou ostrost. Samozřejmě – jedinci hltající veškerá vylepšovátka se dostatečně nasytí. Obraz lze dokonale povýšit, anebo pro oko znalce „zkazit/vylepšit“ - záleží na to, co si nastavíte a zvolíte. Ono „vylepšení“ přijde vhod početnému publiku, jehož příjemný pocit ze sledování filmů, znamená výrazná a líbivá barevnost s vyhlazeným obrazem. Každému tak nabídne to jeho, co se mu zkrátka líbí.

Vynikající zvukový doprovod má mimořádnou vzdušnost a lehkost. V pravo-levém, ale také předo-zadním podání nijak neskomírá. Dokonalost tónů a jejich rozmístění si v této kategorii zaslouží slova chvály. Sony AF8 ukazuje, jak plochý televizor lze kvalitně ozvučit integrovaným řešením, kterému nechybí pořádné basy.

Sony KD-65AF8 patří zcela jistě do kategorie povedených výrobků, které při hledání nového filmového zobrazovače do obýváku nelze vynechat a určitě tento skvělý OLED doporučujeme pozornosti. Zkuste nový KD-65AF8 vyhledat u svého prodejce, projděte si důkladně vše potřebné a třeba nám o svém zážitku napište do diskuze pod článkem. 

Klady

+ Kvalita obrazu
+ Nekompromisní podání černé
+ Dobrá pohybová ostrost, vynikající statická ostrost obrazu
+ Ultimativní pozorovací úhly
+ Vynikající zvukový projev
+ Vynikající kvalita hlasového vyhledávání přes mikrofon v ovladači s podporou češtiny
+ Šíře možností nastavení
+ Při rozlehlosti menu a nastavení zachována logika prostředí
+ Přímý přístup k listu nahrávek, do Google Play, resp. Netflix
+ Uživatelsky volitelný hybridní výstup na sluchátka
+ Příjemná provázanost informací o pořadech s dalšími údaji
+ Integrace stremovaných kanálů
+ Nahrávání s doplňkovými možnostmi 
+ Upozornění na blížící se pořad 
+ Výborný přístup k CI+ slotu
+ Vzhled s „neviditelným“ postavcem při provozování na televizním stolku

Zápory

- Výrazně zpomalené reakce v některých částech menu
- Občasné pády/restarty doinstalovaných aplikací, včetně sekání HbbTV
- Příliš směrový dálkový ovladač
- Pouze jeden CI+ slot pro modul s kartou
- Samovolná změna pořadí stanic při přepínání jednotlivých listů

 

AVmania.cz

Sony KD-55AF8

  9


Sony KD-65AF8

Cena: 88 990 Kč

 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud