10
Fotogalerie

LG Music Flow P5 – bezdrátové repro místo kabelky [test]

Bluetooth reproduktorů je na trhu nemalé množství, a tak se snaží většina výrobců předhánět v doplňkových funkcích, které ten jejich model odliší od konkurence. Co když ale nic takového repro nenabízí?

Při poslechu hudby z reproduktorů telefonu ve většině případů trpí především okolí posluchače, který nepoužívá sluchátka a myslí si, že zvuk chrchlající a kašlající z minireproduktorů telefonu je přeci super a musí si ho užívat všichni kolem něj.

Opak je ale pravdou a většina osob by jistě ocenila, kdyby měl majitel telefonu nasazená sluchátka, ti ostatní by pak rádi slyšeli něco jiného než chrčení a rezonování těla telefonu. Naštěstí se již začínají objevovat majitelé telefonů a bezdrátových reproduktorů, které zvládají přehrát poměrně širokou škálu hudebních žánrů i při vyšší hlasitosti bez zásadní devalvace zvukového projevu a kvality. 

Řadu zařízení Music Flow rozšířil model P5 přibližně před rokem, kdy byl oficiálně představen na veletrhu IFA 2015. Na první pohled zaujme reproduktor především svojí barevnou kombinací – v nabídce výrobce je jich celkem sedm, přičemž tři modely mají originální grafiku JonOne.

Konstrukce

Vnější schránka je u všech reproduktorů mimo barevnosti stejná – asymetrický tvar je doplněn ve spodní části gumovým podstavcem relativně velkých rozměrů, který slouží namísto tradičních nožiček.  Na levé bočnici najdete logo LG, na pravé pak USB konektor pro nabíjení a vstup pro 3,5 mm jack s externím zdrojem zvuku.

LF_Flow_002.jpgLF_Flow_003.jpg

Přední i zadní část reproduktoru je kryta mřížkou, na horní straně je pak ovládací rozhraní v podobě čtřysměrového tlačítka se středovým vypínačem. Ve čtyřech směrech je umístěno zvyšování/snižování hlasitosti, pauza/ přehrávání a tlačítko pro párování pomocí bluetooth rozhraní.

Osazení reproduktoru je dvoukanálové – na přední straně je umístěn reproduktor, na zadní straně pak pasivní zářič – ve výsledku je tedy zvuk mírně odlišný podle toho, jakou stranou jej otočíte k sobě. 

LF_Flow_001.jpgLF_Flow_004.jpg

Výrobce bohužel nikde neuvádí, jaké jsou použity měniče, dozvíme se pouze to, že výkon je 20 W, a to při rozměrech 153 × 58 × 59,5 cm a hmotnosti pod půl kilogramu (470 gramů). Integrovaná baterie pak má kapacitu 2100 mAh a měla by prý vydržet až 15 hodin reprodukce.

Přidaná hodnota

Velmi jednoduchý a čistý design bohužel nenabídne žádnou přidanou hodnotu v podobě NFC rozhraní pro jednodušší spárování, možnosti nabít si z integrované baterie telefon anebo třeba voděodolné provedení pro venkovní použití.

Cílem výrobce bylo vyrobit nenápadné zařízení, které se schová mezi různými drobnostmi doma na poličce a nebude nijak nápadné anebo naopak vhodně zvoleným barevným provedením bude působit jako solitérní kousek.

lg1.jpg

Reproduktor podporuje funkci TV Sound Sink, kdy jej můžete propojit s kompatibilním televizorem LG a poslechnout si o něco lepší zvuk. Dále je k dispozici tzv. Dual play, kdy propojíte dva reproduktor dohromady a můžete volit mezi režimem stereo anebo twin.

LF_Flow_005.jpg

Zajímavá je funkce Multi Point, kdy může být reproduktor připojen současně až ke třem zařízením, mezi nimiž se dá přepínat. Pro mobilní zařízení je k dispozici ještě aplikace Music Flow Bluetooth, která však slouží pouze pro změnu režimu párování dvou reproduktorů a snaží se být jakýmsi centrem zábavy, kdy vám podle vámi zvolené nálady nabídne různou hudbu. Jiné funkce – například pro doladění zvuku – zde však nenajdete.

unnamed.png

Jak to hraje

Zvukový projev je na danou třídu poměrně slušný a relativně čistý. Není samozřejmě možné očekávat nějaké hutné basy, nicméně jejich množství lze ovlivnit umístěním na vhodnou podložku či podstavec. Gumová základna zamezuje vibracím a drnčení na pevném povrchu, avšak nízké kmitočty dokáže přenášet a menší skříňku tak můžete částečně využít jako ozvučnici.

LF_Flow_006.jpg

Při nižší hlasitosti hraje reproduktor velmi dobře, i když mu chybí širší prostor a místy čistší projev. Výkonem reproduktor nijak nepřekypuje, takže je vhodnější do menších místností do cca 20 m čtverečních, jakmile totiž výrazně zvýšíte hlasitost, začne se zvuk slévat v jednu velkou zvukovou kouli a není hezký, natož zábavný.

Co se týká hudebních žánrů, tak není reproduktor zcela vhodný pro rychlý metal či hip-hop s výraznými basy. Také klasika a jazz mírně utrpí přednesem. Nejlépe se bude cítit Music Flow P5 při reprodukci popu, nenáročné elektronické hudby a také při mluveném slovu. 

LF_Flow_007.jpg

Jako doplňkový reproduktor k notebooku anebo pro nenáročného posluchače je reproduktor ideální. Ovšem je nutné počítat s tím, že za něj zaplatíte kolem 2500 Kč a v praxi při vyšším zatížení vydrží bez napájení maximálně 7 hodin.

Pokud máte vyšší nároky, bude lepší se poohlédnout po konkurenci. Ta mimo jiné za podobnou cenu nabídne odolnější provedení, NFC rozhraní či vestavěný mikrofon, takže není problém používat reproduktory i jako hlasité handsfree.

cz_sub_he_hero_010.jpg

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud