14
Fotogalerie

Panasonic SC-PMX9: kvalitní Hi-Fi mikrosystém i do sítě [test]

Nová Hi-Fi miktrověž PMX9 s povedenými třípasmovými reprobednami je vybavena iPhone dockem, přidejte k tomu Bluetooth, AirPlay, podporu FLAC soborů a dostanete čerstvého držitele ocenění EISA.

Kapitoly článku:


Panasonic u modelu PMX9 navazuje na dříve uvedený model PMX5 a v portfoliu výrobce najdete ještě mírně očesanou variantu PMX7, která se na první pohled liší především jinou povrchovou úpravou – a sice černou barvou.

Model PMX7 je ochuzen jednak o možnost přehrávat formát FLAC, má mírně odlišné reproduktory, nepodporuje funkci AirPlay ani DLNA a nemá vestavěnou zásuvku RJ45 pro přpojení k LAN. Všechno ostatní by mělo být shodné s testovaným PMX9.


DSC00290.JPG 
 

Tyto mikrosystémy už několik let výrobce postupně vylepšuje, ve své cenové relaci neobvyklé třípasmové bedny zůstávají zachovány, výsledkem je výborný mikrosystém. Loňský model nabízel asi nejlepší zvuk ve své cenové relaci a kvalitou zvuku potěšil i náročnější posluchače. Jak je na tom letošní novinka napovídá čerstvé ocenění mikrosystému cenou EISA, za nejlepší Evropský mikrosystém pro rok 2013/2014

Design a ovládání

Po designové stránce je PMX9 spíše průměrným mikrosystémem, který ničím výrazným nezaujme a v řadě mezi konkurenčními výrobky podobného ražení spíše zapadne. Nevyčnívá, ale ani se neztratí. Svůj díl na tom nese i standardní stříbrná barva krytu z broušeného hliníku. Hlavní jednotka je pouze vizuálně složena ze dvou částí – ve spodní je mechanika CD přehrávače se základními ovládacími prvky, hlavním vypínačem a USB vstupem.

DSC00274.JPG DSC00276.JPG
 

V horní části je potom displej, hlavní volič hlasitosti, nastavení výšek a basů (v rozmezí ±4 kroky) a samostatné tlačítko pro zdůraznění basů (D.Bass). Horní strana pak ukrývá dokovací kolébku pro iPod/iPhone a poněkud netradičně umístěný sluchátkový výstup.

DSC00279.JPG 

Na zadní straně je vstup pro napájecí kabel, čtveřice šoubovacích reprosvorek pro připojení reprobeden, anténa wi-fi modulu, vstup pro síťový kabel (RJ45), konektor FM antény a dvojice cinch pro vstup vnějšího zdroje zvuku.

DSC00281.JPG

Dálkové ovládání je relativně velké, poměrně dobře se drží, nicméně jeho rozložení (a vlastně celkové ovládání) není úplně intuitivní. Ergonomie ovladače je jinak dobrá, tlačítka mají jistý stisk a málokdy se stalo, že bych je musel tisknout více. Pochvalu si zaslouží výrobce za to, že nelaboroval s tlačítky a každé má jednu funkci. Tak to má být.

DSC00302.JPG

Reprobedny jsou pro změnu vyvedeny v černé barvě, a to hned ve vysokém lesku, který dokáže přitahovat neuvěřitelné množství prachu a především otisků prstů. Samotné reprobedny jsou třípásmové, osazené jedním basovým reproduktorem velikosti 14 cm a dvěma výškovými meniči o velikosti 1,5 a 1,7 cm.

DSC00299.JPG DSC00301.JPG

Bassreflex je vyveden na zadní části bedny, vespod jsou pak tlumící gumové nožičky. Samozřejmostí je i čelní krycí mřížka reproduktorů.

Co si přehrajete?

Přehrávat zvládá PMX9 jak nekomprimované, tak komprimované zvukové soubory, avšak pouze v omezeném rozsahu formátů – MP3, FLAC nebo WAV. U disků si můžete vybrat mezi CD, CD-R/RW. Rádio nabídne pouze FM vlny a umožňuje uložit až 30 stanic.

Budete-li chtít přehrávat hudbu prostřednictvím vestavěného docku, tak musíte vlastnit některý z následujících přístrojů – iPod touch (5. generace), iPod nano (7. generace), iPhone 5. Prostřednictvím speciálního USB kabelu (není v dodávce), pak můžete přehrávat hudbu i ze starších iZařízení.

DSC00283.JPG 

K dispozici je také přehrávání prostřednictvím AirPlay a DLNA. Samotné spárování či připojení do sítě je s PMX9 uživatelsky trochu složitější, existují hned čtyři způsoby, jak podle manuálu zařízení k síti připojit, podporován je jak Android, tak iOS. Další bezdrátovou alternativou, kterou máte k dispozici, tak je propojení a přehrávání přes Bluetooth.

Určitě si přečtěte

Články odjinud