AVmania.e15.cz

40 žhavých tipů na letní seriálové novinky (video)

Seznam kapitol
Pro někoho právě začíná okurková sezóna a s ní i dlouhé čekání na podzim. Seriáloví fanoušci ovšem často letní sezónu podceňují. Nabízíme 40 důvodů, proč by neměli.
40 žhavých tipů na letní seriálové novinky (video)

Že pro televizní fanoušky začíná hlavní období až v září, to už je celkem známý fakt. Na dobu, kdy startuje valná většina seriálových lákadel a novinek, se těší nejeden divák (dnes mluvíme samozřejmě výhradně o zahraniční produkci). Zatímco „hlavní“ seriály si na konci května a na začátku června odbyly svá finále, na jejich místa ve vysílání už se derou další.

Léto vs. podzim

Jaký je rozdíl mezi oběma těmito sezónami? Podzimní nabízí větší množství pořadů, k nimž přidává řadu novinek – těch bude letos kolem čtyřiceti. Když se všechny novinky přidají ke starším seriálům, dostaneme se až nad číslo 90. Druhým faktorem odlišnosti je pak délka seriálů. Podzimní sezóna trvá až do začátku června, letní je striktně – letní. Pořady mají méně epizod (obvykle se číslo pohybuje kolem 12), na rozdíl od dvaceti-a-vícedílných pořadů na podzim.

Co také musíme zmínit, jsou přestávky. Je naprosto běžné, že pokud seriál začne na podzim, může skončit v listopadu… a vrátit se třeba až v únoru. Tyto pauzy jsou způsobeny svátky, nejdelší přestávky bývají přes zimu. Dalším důvodem vysílacích pauz bývají různá sportovní utkání, kdy stanice dávají přednost jejich přímým přenosům.

Oba dva tyto faktory se samozřejmě prolínají ještě se třetím – nacpat co nejvíce finálových epizod do jednoho měsíce. Stanice samozřejmě chtějí sledovanost, takže když během jednoho měsíce (obvykle květen) dokážou naplánovat konce všech svých es, nemusí se o diváckou pozornost bát. Aby toho dosáhli, není problém udělat nějakému seriálu „bezdůvodnou“ dvoutýdenní pauzu. A to jen proto, aby vše vyšlo hezky na květen či červen.

Kvalitu nehodnotíme, tu musí posoudit sami diváci. V letní sezóně však málokdy narazíte na seriál, který je ve svém průběhu zrušen. To naopak podzim je v tomto krutější, často se stává, že si nějaký pořad oblíbíte po jedné či dvou epizodách … a víc už se jich ani nedočkáte, protože stanice nejsou uspokojeny se (převážně) sledovaností.Z 90 seriálů jich pak přežije třeba jen 50.

Červnoví upíři, právníci a mimozemšťané

Asi nejočekávanější úvodní letní trojice je True (Pravá krev), Suits (Kravaťáci) a Falling Skies. Již pátá série True Blood na HBO sází opět na upíry, vlkodlaky a další mystická stvoření amerického městečka Bon Temps, letos také hodlá trumfovat velkými jmény – vrací se arcipadouch třetí série Denis O’Hare a z Law & Order si sem odskočí i Christopher Meloni.

 

Značka True Blood se za čtyři roky svého působení zapsala silně do diváckého povědomí, naopak Suits uvidíme letos teprve podruhé. Nenápadný seriál USA Network si loni získal nejen ocenění kritiků, ale také řadu fanoušků. A není divu, dvanáctidílný příběh o známém právníku a jeho pomocníkovi, jímž je podvodníček s fotografickou pamětí, nabízel díl co díl kvalitní divácké hody.

Také druhá řada Falling Skies o postapokalyptickém světě, jehož přeživší se snaží odolat invazi mimozemských nestvůr, se vrací předposlední červnový týden.

 

Výčet samozřejmě nekončí. Už na konci května si svou premiéru odbylo kanadské Continuum, které mělo překvapivý úspěch, což u kanadských seriálů není zrovna obvyklý jev. Bývalá modelka a nynější herečka Rachel Nichols, která se z roku 2077 dostala i s několika teroristy do současného Vancouveru, aby zastavila jejich výpady, se však již prvním dílem dočkala příznivých ohlasů. V rámci sci-fi je to však krom Falling Skies v červnu všechno, nepočítáme-li start 7. řady animované Futuramy od tvůrců Simpsonových.

 

Z kriminálních pořadů se pak vrací již potřetí The Glades (Slunečno, místy vraždy), stejně jako Rizzoli & Isles, a poprvé se na obrazovkách objevuje nadějný Longmire. Z prostředí právnického to pak je již druhá řada Franklin & Bash. Druhou řadou také navazuje hororový Bedlam a slabší odvar hororu pro mladé Teen Wolf, který vysílá MTV, cílící na mladší publikum.

Dallas: návrat legendární telenovely

Co však letos určitě přitahuje pozornost? Po 13 sériích a 21 letech se vrací Dallas. V něm se opět ukáže Larry Hagman v roli „Džejára“, Linda Grey v roli Sue Ellen a také Patrick „Bobby“ Duffy. Krom nich se však ukáže nová generace rodu Ewingů.

 

Podle traileru to vypadá, že ropný comeback z Texasu by nemusel dopadnout vůbec špatně. Nemusíte se však bát žádné třísetdílné natahované kaše, toto pokračování se dočká jen deseti epizod.

Tři červnová S: Sorkin, Sheen a Sherman-Palladino

Z dalších tří novinek – a to jsme stále ještě v červnu – se také ozývají zvučná jména. Z produkce HBO je to The Newsroom Aarona Sorkina (The Social Network, Moneyball), v němž se dostaneme do zákulisí fiktivní televizní stanice ACN a jejího zpravodajství a intrikářství. Hlavní role se zhostí Jeff Daniels (Ragtime, Kvílení).

 

Číslem dva je Anger Management stanice FX. Název stanice i seriálu vám možná může být neznámý, avšak stačí říct jen jedno jméno a budete mít jasno. Poté, co Charlieho Sheena vyhodili ze CBS a jeho veleúspěšného sitcomu Two and a Half Man (Dva a půl chlapa), byl okamžitě nahrazen Ashtonem Kutcherem. Nespolehlivou, ale zato oblíbenou hereckou hvězdu okamžitě chňapla stanice FX a rozjela s ním práci na vlastním sitcomu.

 

Ten vychází ze stejnojmenného filmu z roku 2003, kde hrál hlavní roli Jack Nicholson. Charlie si tak zopakuje Nicholsonovu roli netradičního psychoterapeuta, jehož život neustále komplikují nejen jeho přátelé, ale i rodinní příslušníci.

Poslední červnovou novinkou jsou Bunheads. Její tvůrkyní je Amy Sherman-Palladino, která stojí za šesti prvními sériemi dnes již téměř kultovních Gilmore Girls (Gilmorova děvčata). Samotný nástin děje nevypadá příliš zajímavě: tanečnice z Las Vegas se impulzivně vdá a přestěhuje se z víru velkoměsta do tichého městečka na pobřeží, kde začne pracovat v taneční škole pro baletky své nové tchýně, s níž si zrovna úplně nepadnou do oka.

 

Pakliže ovšem za něčím po letech relativního televizního klidu stojí Sherman-Palladino, měli bychom si (a hlavně fanoušci „Gilmorek“) na Bunheads raději více zaostřit, ostatně do seriálu byla obsazena mimo jiné Kelly Bishop z Gilmorových děvčat, odkud ji známe z role babičky Emily.

Červnový souhrn pak ukončíme závěrečnou ostřílenou osmičkou– 2. série s psycholožkou Callie Thorne Necessary Roughness, 3. sériemystery thrilleru Pretty Little Liars, 4. série lékařského komediálního Royal Pains (Milionový lékař), a přidáme k nim 2. řadu dramatu Wilfred a 3. řadu komedie Louie.

Čtyři roky už letos také bude dobývat obrazovky z části komedie a z části drama o ženě při těle, do níž vstoupí duše mrtvé modelky – Drop Dead Diva (V těle boubelky), šestým rokem se také letos setkáme s agentem, jehož status, jak napovídá i český název seriálu, byl změněn na nežádoucí v Burn Notice (Status: Nežádoucí). Zbývá nám pak už jen další kanadská novinka z lékařského prostředí Saving Hope, která již svou premiéru měla, ohlasy ale nejsou příliš pochvalné.

Další kapitola
Seznam kapitol

Související články


celkem 29 komentářů

Nejnovější komentáře

Nechápu, jak může jednoduchá, pravdivá a spr… ggfgf 30. 6. 2012, 08:10
...to je možná pravda, ale já jsem nemel na … feflo 27. 6. 2012, 07:18
Re: ...podle mne je kvalitní seriál naší (cz… Carosone 25. 6. 2012, 12:52
Re: A co krabicka jmenem satelitni receiver?… Carosone 25. 6. 2012, 12:47
Re: ...podle mne je kvalitní seriál naší (cz… Gouda 25. 6. 2012, 09:57
Zobrazit diskuzi Přidat příspěvek

Další podobné články

První člověk: recenze filmu

První člověk: recenze filmu

Vesmírný let Apolla 11 na Měsíc jako způsob, jak se vyrovnat s pozemským rodinným traumatem. Režisér Damien Chazelle si komorním podáním velkolepé události znovu říká o Oscara.

Jack staví dům: recenze filmu

Jack staví dům: recenze filmu

Vražda je dokonalé umělecké dílo a sériový vrah Jack jako jeho zdokonalující se tvůrce. Dánský režisér Lars von Trier provokuje sadistickými scénami i metaforickými přesahy k vlastní tvorbě i osobě.

IMDB nabídne filmy legálně zdarma, pouze s reklamou

IMDB nabídne filmy legálně zdarma, pouze s reklamou

Aquaman: nový rozšířený pětiminutový trailer na očekávaný film

Aquaman: nový rozšířený pětiminutový trailer na očekávaný film

Venom – recenze filmu

Venom – recenze filmu

Tom Hardy v komiksové variaci na Dr. Jekylla a pana Hydea, jež má ambici rozjet sérii ze spider-manovského světa. Rozpolceně zde nepůsobí jen hlavní hrdina, ale i celkové vyznění filmu.

Internetová televize Mall.TV odstartovala a chce zatopit Streamu

Internetová televize Mall.TV odstartovala a chce zatopit Streamu

Už na jaře prosákly překvapivé informace, že pod značkou jednoho z největších českých e-shopů vznikne internetová televize – Mall.TV. Uběhlo půl roku a nová služba je od dnešního dne, neděle 7. října, na českém internetu.

Toman: recenze filmu

Toman: recenze filmu

Muž mnoha jmen, šéf zahraniční rozvědky, komunistický šmelinář a šedá eminence v pozadí politického dění tzv. Třetí republiky. Režisér Ondřej Trojan odkrývá osud muže, o němž se dosud příliš nemluvilo.

Domestik – recenze filmu

Domestik – recenze filmu

Klaustrofobní body horor, v němž posedlost a sobecké prosazování vlastních zájmů vede k postupnému psychickému i tělesnému rozkladu osobnosti i vztahu dvou lidí. Konceptuálně dotažený debut Adama Sedláka.