57
Fotogalerie

16× aktivní reproduktor 2.0 a 2.1: velký srovnávací test

Kapitoly článku:


Systém, který hodně slibuje jak vzhledem, tak použitými měniči. Cena přes 2 000 Kč naznačuje, že výrobce má vyšší ambice, navíc Krator tento model pojmenoval „Sidney Opera“. Satelity i subwoofer jsou zhotoveny z bílého lesklého plastu, přičemž nikde nenajdete jediný pravý úhel – všude jsou obliny a křivky.

Krator N4-21035 - ilustrak.jpg

Satelity jsou dvoupásmové, osazené 1" výškovým a 3" středobasovým měničem. Subwoofer má svůj 4“ subbasový měnič orientován směrem dolů, v horní části plastového subwooferu najdete pak komín – otvor bassreflexu. Veškeré ovládací prvky umístil výrobce neprakticky na boku subwooferu, přípojná místa hledejte na zadní straně. Když k tomu přičtete krátkou kabeláž, je prakticky vyloučeno umístit subwoofer na zem.

Krator N4-21035 - detail 1.jpg 
 

Pro tento 2.1 systém zkrátka potřebujete buď hodně velký stůl, nebo jej musíte využívat jako nezávislý zvukový systém v obýváku. Této roli ale neodpovídá zvukový projev systému, který zaostává za zajímavým vzhledem.

Krator N4-21035 - detail 2.jpg

Výšky jsou nevýrazné, málo detailní, střední kmitočty nepůsobí také moc vyrovnaně, nižší kmitočty pak posunující charakter zvuku, takže dialogy ve filmech téměř duní, při menším nastavení korekce se zase basy ztrácí. Zvuk zkrátka vyšší ceně neodpovídá, ale designový doplněk zkrátka něco stojí.

+ Neobvyklý vzhled
+ Elegantní bílá barva
+ Dvoupásmové satelity


Pomalé a nepřesné basy
Umístění všech ovladačů na subwooferu
Zvuk

Určitě si přečtěte

Články odjinud