57
Fotogalerie

16× aktivní reproduktor 2.0 a 2.1: velký srovnávací test

Kapitoly článku:


Tyto bedýnky se určitě neztratí a udělají radost zejména tomu, kdo hledá něco levného pro poslech hudby. Výrobce pro výrobu použil tenčí MDF desky s povrchovou úpravou zdatně imitující dřevěnou dýhu, takže na stole ostudu neudělají. Pouze musíte tolerovat levněji vypadající stříbrné plasty, které špatně imitují broušený hliník. Ovládání není moc co vytknout, vyloženě však ruší modrá dioda indikující provoz.

Genius SP-HF1255A - ilustrak.jpg

Basový měnič o průměru 9 cm se vcelku snaží, čitelně začíná hrát zhruba od 100 až 120 Hz, což je vhodné u hudby, zvuk tak není zbytečně „zahuhlaný“. Na druhou stranu u akčních filmů vám zřetelně budou chybět nejnižší kmitočty, zvuku chybí dynamika, zkrátka filmové fanoušky Genius nenadchne. To má na svědomí i nižší výkon, který slibovaných 40 W rozhodně nedosahuje.

enius SP-HF1255A - detail 1.jpg 
 

Jakmile budete chtít po SP-HF1255A hlasitou reprodukci, začnou se nástroje slévat, roste agresivita i zkreslení, což poznáte zejména u rockové hudby.

enius SP-HF1255A - detail 2.jpg

Potěší ale v jednodušší akustické a populární hudbě, kde díky klasické dvoupásmové konstrukci a dřevěné ozvučnici budete vnímat jejich zvuk jako přirozený, dokonce se neztrácí ani v klasice či jazzu. Nečekejte příliš čitelný stereoprostor, ale spíše velmi příjemný zvuk, který se dá poslouchat hodiny a hodiny.

+ Vyrovnaný zvuk
+ Vzhled
+ Dvoupásmová konstrukce

– Nižší skutečný výkon
– Méně basů
– Dioda indikující provoz

Určitě si přečtěte

Články odjinud