57
Fotogalerie

16× aktivní reproduktor 2.0 a 2.1: velký srovnávací test

Kapitoly článku:


Velké a poměrně těžké dvoupásmové reprobedny působí na první pohled solidním dojmem. Ozvučnice je z tvrzené dřevotřísky, povrchová úprava vypadá ale levně, křivě namontovaný přední panel s ovládacími prvky také nepochválíme. O středy a basy se stará měnič o průměru 12 cm, na zadní straně mu pomáhá bassreflex o průměru 6 cm.

Redstar RS-215 - ilustrak.jpg

Ovládání je plně elektronické, pětice stavových diod slouží pro orientaci, co vlastně zrovna nastavujete. Pro samotné nastavení lze použít buď přiložený bezdrátový dálkový ovladač, nebo čtyři tlačítka přímo na bedýnkách. Nastavovat můžete basy a výšky, k dispozici je funkce Loudness a několik přednastavených DSP režimů. Ovládání působí nepřehledně, budete si chvilku zvykat, navíc s vypnutím o všechna nastavení přijdete.

Redstar RS-215 - detali 1.jpg

Na zvuku se velmi pozitivně projevuje velká a poměrně tuhá ozvučnice, basy působí hutně, zvuk je nadstandardně bohatý, muzikální, výšky jsou ale potlačené, pro vyrovnanou reprodukci se musí zvýraznit, teprve pak vokály působí hezky. Basy znějí díky většímu měniči i ozvučnici výrazněji, škoda jejich menší přesnosti i čitelnosti.

Redstar RS-215 - detali 2.jpg

Metal a hard rock bedny zahltí, mají problém s reprodukcí mnoha nástrojů – jednodušší akustická hudba či pop jim svědčí více. Jestli ale chcete velký zvuk za málo peněz, Redstar vám to splní.

+ Poměr cena/výkon
+ Hudební projev beden
+ Možnosti nastavení


Složité ovládání
Resetování při vypnutí
Dílenské zpracování

Určitě si přečtěte

Články odjinud