AVmania.e15.cz

10 nejlepších sluchátek pro domácí poslech [redaktoři radí]

Seznam kapitol
Pořiďte si pořádná Hi-Fi sluchátka k počítači, notebooku, mikrověži, tabletu či televizoru. Nabízíme 10 tipů od těch levných, po ty nejdražší.
10 nejlepších sluchátek pro domácí poslech [redaktoři radí]

Pro audiofily a nadšence

AKG Q701

Cena orientační 7 690 Kč

Klepněte pro větší obrázek

 

Sluchátka pro ty, kdo mají rádi přesný, audiofilský zvuk, to je AKG Q701. Výrobce při jejich vzniku spolupracoval se známým hudebníkem a producentem Quincy Jonesem. Prodává se ve třechn barevných provedeních. Velké mušle mají pohodlné velurové náušníky, použité materiály jsou velmi kvalitní, hlavový most je pevný, ale pohodlný, posuvný systém okamžitě přizpůsobí sluchátka hlavě. Nicméně přítlak není moc velký, pokud máte menší hlavu, mohou sluchátka být volná, na těch velkých naopak tlačit. Doporučujeme vyzkoušet.

Klepněte pro větší obrázek

Zvuk je detailní, precizní, vzdušný, sluchátka opět ale rychle odhalují horší nahrávky a zvuk pak může být ostřejší, až agresivní. Jde opět o analytický model, který je vhodný pro ty, kdo mají rádi přesnost a lehčí podání. Frekvenční rozsah je 10 Hz až 39 800 Hz, váha 235 gramů. Kabel lze měnit, dostanete rovnou dva, jeden má 3 m, druhý 6 m. Jde o model pro náročné.


Sennheiser HD 600

Cena 8 490 Kč

Klepněte pro větší obrázek

Dnes už téměř legendární, léty ověřený model, to jsou sluchátka Sennheiser HD 600. Mají mimořádně přirozený projev, budou vyhovovat těm, kteří mají rádi bohaté, hutné a přesné basy. Zvuk je muzikální, příjemný, hutnější, není tolik studený, analytický a dokáže tolerovat i ne zcela dokonalé nahrávky.

Někomu ale méně analytický projev může chybět, ve srovnání s analytickou konkurencí mají méně detailů, což audiofilům může chybět. Konstrukce je otevřená, lehká (260 g), náušníky jsou měkké, mimořádně pohodlné, vhodné pro celodenní poslech. Udávaný kmitočtový rozsah je 12 Hz až 39 000 Hz. Impedance je 300 Ω, jde tedy o model výhradně pro domácí použití.

Předchozí kapitola Další kapitola
Seznam kapitol