AVmania.e15.cz

Samsung UE55H6400: LED televizor pro každého? [test]

Seznam kapitol
Televizory řady 6400 jsou velmi oblíbené, loni jsme chválili model F6400, jak dopadne H6400? Je to stále výhodná koupě?

Multimediální funkce

Přehledné EPG (elektronický programový průvodce) zůstalo nedílnou součástí „Šesttisícčtyřstovky“. Aktivace neumlčí obraz ni zvuk. Obraz se posune do okna. Okno existuje taktéž ve známém PIP (obrazu obraze) - aktivujeme z menu. Jedná se o jednotunerovou verzi. Není tak možno sledovat dva televizní kanály produkované televizí v obou vytvořených oknech. Do jednoho musí vstupovat signál z externího zdroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

HbbTV po jeho aktivaci v menu - „Datové služby“ - pracuje přesně. Stále nechápeme, proč výrobce tuto aplikaci nepřidá přímo do „chytrého“ menu s již přednastaveným zapnutím. Nezkušený uživatel zbytečně tápe, hledá, než se mu podaří funkci zprovoznit.

Zachytit tuto formu moderního teletextu se daří nejen u českých stanic. Ano, kanály České televize nejsou ochuzeny o vylepšení v podobě iVysílání - vstupu do archivu s pořady.

Surfování v rámci integrovaného webového prohlížeče dostává přijatelnější podobu, a to ve chvíli, kdy sáhnete pro druhý ovladač se systémem ukazovátka. Ten vše zrychlí a udělí jinak méně dokonalému stylu (oproti PC) vyšší uživatelskou přívětivost. Vstup na stránky prezentující flash technologii prokáže implementování v H6400. Internetový svět (např. televizních archivů) se tak rozšiřuje. Využít při vyhledávání možno hlasové pokyny zadávané přes opakovaně zmíněný, sekundární „controler“.

Klepněte pro větší obrázek

Nahrávání spustíme přímo tlačítkem na dálkovém ovladači, nebo jednoduchým naprogramování z EPG. První ze dvou možností má zajímavou kontextovou nabídku, kde uživatel ještě určí, po jako dobu se má nahrávat, resp. za jakou dobu záznam bude ukončen. Běžný stav – tedy formátování HDD před nahráváním a šifrování nahrávky tak, že ji nelze využít jinde, zaznamenáváme. Načasovat lze případné přepnutí na požadovaný kanál, a to se leckdy hodí.

Multimediální přehrávač si z USB vezme mnoho souborů a podpoří jejich prezentaci společně s DTS zvukem. Rozsáhlá byla forma zobrazení titulků a jejich kódování – vše kromě kódování ISO 8859-2 LATIN 2. Při neochotě zobrazit znaky s diakritikou, vstupte do „Nástrojů“ a překontrolujte, či změňte kódování. U přehrávání prostřednictvím DLNA se stav u formátů a titulků zhorší. Vše se dá jednoduše napravit použitím jedné z funkcí známé utility Serviio, která zařídí lepší kompatibilitu, a navíc „vypálení“ titulků přímo do filmu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolupráce s PC při přehrávání filmů probíhalo standardně, přesto část multimediálních koncovek dostupná nebyla. A jak uvádíme, kde máte problémy v rámci DLNA protokolu a integrovaných přehrávačů u operačních systémů, zkuste prográmky třetích stran. Serviio vyvíjejí, nadšenci z řad příznivců značky Samsung. Sáhnout lze po firemním Samsung Smart View 2 a navázat spojení s televizorem takto – odzkoušejte!

Samsung tlačí uživatele k použití cloudu a k jeho standardu nutno započítat mnoho drobných aplikací a her. Mezi těmi nechybí VOYO, TopFun, iDnes, LEGO TV, Animáček, Spotify, YouTube a mnohé další. Komplexně vše spadá pod „Smart Hub“, který byl v televizoru letos přepracován. Modernizace, dle našeho názoru není pro každého zdařilá. Vytváří menší přehlednost.

Klepněte pro větší obrázek

Početný zástup aplikací ještě navýšíte stažením dalších.

Pro hráče přinášíme zajímavý údaj o orientačně změřené hodnotě input lagu, který činil při vhodném nastavení 31 ms. Ve špičkách se lze dočkat i nižší hodnoty. Nezapomeňte aktivovat příslušný režim pro hraní, který vyřadí část vlastností, jež mohou negativně navýšit jeho hodnotu.

Verdikt

Pokračovatel úspěšného modelu F6400 - LCD televizor s LED podsvícením Samsung UE55H6400AW předvedl dobrý výkon pro svoji třídu a určitě si zaslouží doporučení. Dobrý mohl být velmi dobrý, a to ve chvíli, kdy by k testu nebyl zapůjčen předprodukční vzorek - škoda Samsungu. Běžnému uživateli nabídne „6400“ řadu nadstandardních funkcí, ale hlavně možností nastavení obrazové části. Obrazově rozhodně patří k tomu lepšímu na trhu, divák bude v drtivé většině spokojen.

Zvukově by se vyšvihl více, pokud by po úpravách ekvalizéru nenastaly problémy s rezonancí, což může být vada v rámci kusu, který nám byl do testu zapůjčen. Vás na problém raději upozorníme – není složitě si stav ověřit na vlastní uši. Hráči ocení slušnou hodnotu vstupního zpoždění a panel odzkouší ke hrám.

Uživatel toužící po interním satelitním tuneru sáhne po stejném modelu, jen s označením H6470, který DVB-S2 tuner skrývá ve svých útrobách. Všichni chtějící slušný televizor za přiměřenou cenu, by měli testovaný model zařadit do srovnávacího výběru. Pokud máme odpovědět na otázku, zda lońský H6400 stále stojí za pořízení, tak odpověď zní - ano.

Samsung UE55H6400AW

Cena orientační: 

Klady

+ Slušný obraz SD i HD
+ Hodnota input lagu
+ Přehledné a obsáhlé menu
+ Možnost záznamu (nahrávání)
+ Množství a použitelnost aplikací ve „Smart“ prostředí
+ Druhý ovladač
+ Prostorovost zvuku

Zápory

- Příliš směrový dálkový ovladač
- Občasně pomalejší reakce menu
- Zvuk (rezonance) po zařazení ekvalizéru
- Clouding (testovaný kus)

Předchozí kapitola Další článek
Seznam kapitol


celkem 89 komentářů

Nejnovější komentáře

Zdravím všechny vespolek, dneska se mi u tét… OndrejK 26. 12. 2015, 00:23
Dobrý den, jestliže máte přesné označení… Alexandr Bray 12. 11. 2015, 20:54
Dle rádoby technického oddělení na Alze mi s… lleytonn 25. 10. 2015, 19:22
Pokud to nemá DVB-T2 s kompresním formátem H… Likso 21. 10. 2015, 08:15
Bohuzial mate pravdu. Clovek teda defacto ne… CommonUser 8. 7. 2015, 10:37

Další podobné články

Ultratenký televizor LG OLED Wallpaper se začne prodávat v pátek

Ultratenký televizor LG OLED Wallpaper se začne prodávat v pátek

Xiaomi Mi Box: Android TV v dostupné verzi

Xiaomi Mi Box: Android TV v dostupné verzi

Je jen o málo dražší než tradiční Chromecast, přitom k jeho schopnostem přidává funkce běžného přehrávače a oficiální podpory Netflixu.

SteelSeries Siberia 200: facelift dostupné herní klasiky

SteelSeries Siberia 200: facelift dostupné herní klasiky

Herní headsety SteelSeries Siberia mají výbornou pověst. Model Siberia 200 je evolucí oblíbeného modelu V2. Nabídne za dostupnou cenu kvalitní zvuk?

Samsung: nové soundbary můžete vylepšit o zadní bezdrátové reprobedny

Samsung: nové soundbary můžete vylepšit o zadní bezdrátové reprobedny

V roce 2017 Samsung nabídne rovnou osm soundbarů, kterými si můžete vylepšit zvuk televizoru. Novinkou je možnost rozšíření o zadní bedny a mít tak plnohodnotné domácí kino.

Creative Sound BlasterX Kratos S3: malé aktivní reprobedny 2.1 [test]

Creative Sound BlasterX Kratos S3: malé aktivní reprobedny 2.1 [test]

Sestavy reproduktorů 2.1, které jsou primárně určené k počítači, bývají zajímavé. Nestojí moc, zaberou málo místa, přitom poskytují velký zvuk. Jak je na tom sestava Kratos S3?

Lamax Beat Prime P-1: bezdrátové kovové stylovky [test]

Lamax Beat Prime P-1: bezdrátové kovové stylovky [test]

Kovové provedení bluetooth sluchátek zatím není až tak časté, i když značně přidává na trvanlivosti a odolnosti ve srovnání s běžně používaným plastem. Lamax P-1 mají navíc i zajímavý minimalistický design.

Scansonic A200: malý, stylový, digitální Hi-Fi zesilovač [test]

Scansonic A200: malý, stylový, digitální Hi-Fi zesilovač [test]

Dostupné, designově velmi pěkné, uživatelsky jednoduché a poslechově nekonfliktní lifestylové řešení pro toho, kdo chce ozvučit počítač, televizi či přehrávač.

Coolermaster Masterpulse: špunty, u kterých si můžete nastavit zvuk [test]

Coolermaster Masterpulse: špunty, u kterých si můžete nastavit zvuk [test]

Možnost nastavení charakteru zvuku není u levnějších sluchátek obvyklá. Cooolermaster nabízí model, u kterého to lze a nemusíte ani nic vyměňovat.