AVmania.e15.cz

Panasonic TX-55CS620E: klidná, dobrá volba [test LCD LED TV]

Výborný obraz, rychlé ovládání, dobrý zvuk i letos nabízí tento cenově velmi příjemný Panasonic. Bude patřit k oblíbeným, levnějším modelům?

Po testech LCD televizorů s ultra-vysokým rozlišením, nebo modelů s operačním systémem, se zase vracíme zpět k běžnějšímu Full HD televizoru s konzervativnějším uživatelským prostředím.

Základní tunerová výbava (DVB-T, DVB-C) byla rozšířena o DVB-T2 (dostupnost H.265/HEVC pro něj nebyla potvrzena) a taktéž netradičním laděním internetové IP TV. Zde se hodí dodat – IP TV u tohoto modelu přijmete buď přes momentálně popisovanou věc v menu, anebo při příjmu prostřednictvím lokálních poskytovatelů sdružených do „komplexu“ sledovanitv.cz přes stejnojmennou aplikaci.

Klepněte pro větší obrázek

Logo na krabici hlásí přítomnost LED podsvícení panelu, 400Hz BMR (Backlight Motion Rate) technologie s IFC (Intelligent Frame Creation) – plynulejší pohyblivý obraz, TV Anywhere (prostřednictvím tabletu/mobilu si můžete pouštět obsah/ spouštět nahrávání kdekoliv na světě přes internetovou síť), Adaptive Backlight Dimming (adaptivní regulaci podsvícení panelu), panel s Bright Plus technologií (pro živější a detailnější obraz) a v neposlední řadě i alternativu s hlasovým asistentem.

Klepněte pro větší obrázek
Funkce my Stream

Pohledem na web výrobce ještě ověříte dostupnost In-House TV Streaming, ovšem pouze ve verzi klient, funkce my Strem (uspořádání doporučeného obsahu do systému se snadnou navigací), webového prohlížeče a dnes již běžného Wi-Fi modulu. My Home Screen nechybí!

Design

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Spíše polomatný panel obklopuje ze čtyř stran matně-stříbřitá, plastová lišta, která dodává pohledu potencionálního zákazníka pocit zajímavé chladivosti. Tento pocit nevyprchává ani při zapnutí stroje. Díky matnému provedení linky – nedochází ani k rušivým odleskům. Horní část sedí pevně semknuta s podstavcem ve stříbrném lesklém kabátci a byla posazena nízko nad podložku. 

Klepněte pro větší obrázek

Obdobný počin potěší při osazení do nábytkových stěn s děrou mezi skříňkami, anebo lidi žijící v podkrovních pokojích, kde přístroj sedí v blízkosti šikminy. Výrobce vsadil na tenčí „drátové“ provedení stojanu, které dobře svoji jednoduchostí dotváří nevtíravý design.

Konektorová výbava

Konektorové shluky míří dvěma základními směry. Okupují zadní levou stranu (čelní pohled). Přímo vzad zasadíte plnohodnotný SCART, konektor počítačové síti, dvojici HDMI (jeden s přívlastkem ARC – zpětný audio kanál). Stejným stylem připojíte komponentní video (trojice cinch), audio (2x cinch) a digitální audio. Při zavěšení na stěnu zřejmě bude vhodnější užít spíše kabely se zahnutými konektory.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vlevo v bok křičí třetí HDMI port, dvojice USB v provedení 2.0 (jednou s přívlastkem HDD), Common Interface pro zasunutí modulu s kartou placené televize a sluchátkový výstup se samostatným řízením hlasitosti.   

V pravozadu nahmatáváme klasická tlačítka pro základní řízení televizoru, včetně jeho vypnutí.

Dálkový ovladač

Stříbrno-černý, rozměrný ovladač se přes svoji bytelnost výborně drží. K jistotě úchopu přispívá spodní prolis pro baterie. Vzhledem k systému některých nalepovaných/přelakovaných popisek se dá zvažovat, jak tyto dopadnou po delší době používání.

Klepněte pro větší obrázek

Bílá gumová tlačítka mají výborný rozestup, jsou místně hmatově odlišená. Ruka se samozřejmě neubrání šplhu. Ovladač nemá podsvícení. Klaviatura uřídí všechny funkce televizoru, nechybí ve spodní části umístěná tlačítka pro ovládání přehrávače, středově zasazené HOME – vstup na My Home Screen, vyvolání nabídky aplikací, nebo třeba e-Nápovědy. Velmi výrazně působí objemnější button s nápisem Netflix.

Ze zajímavých nacházíme Last View – skok na předchozí sledovanou stanici. Nezapomínejte na Option – tedy alternativní přístup k interaktivně předkládaným lokálním funkcím.

Ovladač z dílny Panasonicu známe dlouhodobě. Z mého pohledu je dobře zůstat u stejného stylu základního „controleru“. 

Počáteční nastavení a ladění

Primární proces nastavení jde v linii Volba jazyka menu-> Domácnost/Obchod -> Připojení k síti Kabel/Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) s automatickým/ručním režimem -> Země určení -> Výběr TV signálu DVB-C/DVB-T/DVB-T2/DVB přes IP/analog -> Odsouhlasení smluvních podmínek. Následuje hlasový průvodce k My Home Screenu.

Ladící proces trval zhruba 3 minuty. DVB-T tuner nalezl vše, co mohl. Následně si naladěné kanály přeskupíte lepší variantou, tudíž posunutím na místo určení. Původní kanál zvolenou číselnou pozici okupující, se posune o pozici výš. Vše učiníte s ručním přeskakováním, anebo rychlejším vyťukáním zamýšlené číselné pozice na klávesnici ovladače. Hromadné seřazení podporováno není.

Populární kanály přesunete do favoritní nabídky – jedné ze čtyř. Paradoxně při editaci oblíbených se nechá označit blok po sobě jdoucích kanálů a tak přesun urychlíme. Navíc každou z nich ještě individuálně pojmenujeme. Následný list kanálů filtrujeme (Všechny/Neplacené TV/Placené TV/Neplacené rádio/Placené rádio/Favoritní 1-4) a kanály přeskládáme dle jejich číselné pozice/v abecedním pořadí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Změňte ponurou černou barvu OSD na další z nabídky. Nezapomínejte na aktualizaci systému!

Menu a nastavení

Panasonic TX CS620E si zachovává kontinuálně-přechodové menu, které již známe z minulosti od dalších modelů. Za sebe říkám – ano, toto se mně líbí. Pohyb v submenu je přehlednější, rychlejší a bez zbytečného přeskakování „tam a zpět“. Nepřítomnost operačního systému, kdy vše obsluhuje odladěný systém Viera, zachovává přítomnost My Home Screenu, přesně v mnou vyhledávané podobě. Kompletní pohyb všech položek byl velmi rychlý, bez záseků, opožďování. Animace jedou plynule. Ve valné většině případů nedojde k utišení zvuku a nepřítomnosti obrazu. A to i dokonce při výběru a nastavení jiného Home Screenu. Celý tento odladěný koncept působí velmi stabilně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nestačí vám „Domovské obrazovky“ ve výběru televizoru? Stačí vstoupit do Home Screen Collection a přidat další.

Hlavní část menu je vměstnáno do sedmi záložek (Obraz/Zvuk/Síť/Časovač/Nastavení/Nápověda), kdy na sedmé pozici se usadila rychlo-nabídka „Volby (Option)“, kterou aktivujete přímo stejnojmenným „buttonem“ dálkového ovladače.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sedm základních záložek, náznak kontinuálního menu a „Volby“.

Obsáhlost menu přivítají fajnšmekři a šťouralové , kteří odzkouší alternativy pro vyšší kvalitu nejen obrazové části. Základním prvkem pro obraz, prvkem, který díky jednoduchému přístupu zvolí méně znalí, bude „Teplota barev“ (Chladné2/Chladné 1/Normální/ Teplé 1/ Teplé 2). Obraz významně pozmění svůj výraz a jednoduše docílíte „vylepšení“ pro své oči. Submenu „Rozšířená nastavení“ zahrnuje „Regulaci kontrastu“ (Vlastní/Automatická/Vypnuto), přičemž aktivace vlastní regulace zpřístupní trojici detailnějších regulátorů v podobě „Adaptivní korekce gama“, „Nastavení úrovně černé“ a „Efekt Jasná bílá“.

Pokročilé uživatelstvo vyváží bílou a projde ostatní podrobná nastavení v kategorii. Základ v šesti položkách (Jas R/G/B a Kontrast R/G/B) si nejnáročnější ještě kalibruje v „Úrovni vstupního signálu“ (10-100 IRE) se samostatným nastavením zisku u spektra barev – červené, zelené a modré. Kontinuálně naváže kalibrací obrazu u „Správy barev“ (Sytost/Svítivost/Odstín, samozřejmě zvlášť u každé základní barvy R/G/B). O kousek dál totálně rozpitvá gamu.

CS620E nepostrádá „Adaptivní řízení podsvitu“, „Režim filmové kadence“, režim „1080p Pure Direct“ (u adekvátně vybaveného obsahu). Opomenout nesmíme Intelligent Frame Creation, zajišťující klidnější/hladší prezentaci dynamických, pohyblivých scén.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Detailní nastavení pro obraz. 1080p Pure Direct na druhé fotce, se „vysvítí“ ve chvíli, kdy na HDMI port přivádíte signál v 1080p.

Rozsah HDMI RGB barevnosti dotvoříte pro každý vstup zvlášť, a to ve třech stupních Normální/Plnohodnotný/Automatický. Předlouhý výčet zakončíme zmínkou o „Převzorkování obrazu při 16:9“. Pro úschovu vypracovaných nastavení, využijete pět obrazových režimů - Dynamický/Normální/Kino/Kino režim/Uživatelský.

Předchozí KAPITOLY Následující


celkem 21 komentářů

Nejnovější komentáře

Viac muziky v com? Ze to zvlada nejaky kodek… Dunar 23. 12. 2015, 11:16
Re: Nikto netvrdil ze to vyhoda nie je. Ale … luxor 23. 12. 2015, 10:19
Nikto netvrdil ze to vyhoda nie je. Ale pisa… Dunar 23. 12. 2015, 09:21
Re: Ne, DVB-T2 se skutečně nepřeskočí. A pok… luxor 23. 12. 2015, 08:23
Re: Ne, DVB-T2 se skutečně nepřeskočí. A pok… Dunar 21. 12. 2015, 13:10

Další podobné články

OLED TV vs. LCD TV: jaké jsou hlavní klady a zápory [video]

OLED TV vs. LCD TV: jaké jsou hlavní klady a zápory [video]

OLED televizory stále patří mezi exkluzivní, drahé a nabízí úžasný kontrast, ale LCD televizory s LED podsvícením mají také své přednosti. A jak si poradí s HDR?

Samsung Gear IconX: kvalitní bezdrátové špunty pro sportovce [test]

Samsung Gear IconX: kvalitní bezdrátové špunty pro sportovce [test]

Když bez drátu, tak naprosto. Nová špuntová Bluetooth sluchátka Gear IconX jsou zcela bezdrátová a nemají ani kabel, který by spojoval pravé a levé sluchátko. Zkrátka pro sport ideální.

Philips 5231: malý 24" televizor, monitor a Bluetooth reproduktor v jednom

Philips 5231: malý 24" televizor, monitor a Bluetooth reproduktor v jednom

Malé kuchyňské televizory jsou stále populární, novinka o velikosti 24“ přidává navíc bezdrátový Bluetooh reproduktor.

Loewe bild 7: nový luxusní 4K OLED už i u nás

Loewe bild 7: nový luxusní 4K OLED už i u nás

Premiéru na veřejnosti měla novinka německé společnosti Loewe na veletrhu IFA, nyní se OLED televizor s displejem tenkým pouhých 7 mm začal prodávat i u nás.

Bezdrátová sluchátka jako náhrada klasické konstrukce?

Bezdrátová sluchátka jako náhrada klasické konstrukce?

Důvodů, proč si pořídit bezdrátová sluchátka může být mnoho. Nejčastější jsou překážející či zpřetrhané dráty od klasických sluchátek, ale samozřejmě i vyšší míra pohodlí, když se vám kabely nikde nemotají.

Nový Chromecast Ultra nabídne 4K rozlišení a podporu HDR

Nový Chromecast Ultra nabídne 4K rozlišení a podporu HDR

Google představil svoji novinku pro streamování videí ve 4K rozlišení. Navíc ještě přidává podporu HDR a Dolby Vision.

Samsung UE49KU6452U: povedená vstupenka do Ultra HD světa [test]

Samsung UE49KU6452U: povedená vstupenka do Ultra HD světa [test]

Řada 6400 patří několik let ke stálicím. Nabízela vždy velmi dobrý poměr cena/výkon. Jak si povede letošní 4K model?

Creative SB Blaze: levný headset, hlavně na hry [test]

Creative SB Blaze: levný headset, hlavně na hry [test]

Když máte hluboko do kapsy, chcete nějaká sluchátka nebo headset k počítač, tak sázkou na jistotu může být model od známého výrobce. V tomto případě je to ale rozhodně kompromis.