Kája
5. února 2015 • 8:57

Hezký článek, děkujeme. Zajímavá technologie.
A jinak, když to shrnu, tak QDLED LCD vrací barevný gammut, především červené, na úroveň CRT a OLED. Takže dobré vylepšení LED LCD. Ovšem hlavní problémy LCD obrazovek zůstává: bídné pozorovací úhly, relativné pomalá odezva (sledovat hokej na CRT a LCD je stále patrný rozdíl) a prosvítání podsvícení přes tmavé odstíny (kontrast, šedá černá ap.). Na druhou stranu, sotva jsme se zbavili rtuti ze zářivek dveřmi, tak nám leze zpět oknem kadmium. A pokud jde o barvný gammut, tak to výrobci stejně klasicky zabijí 6 bitovými barvami. :-/
Pokud máte optimističtější názor, sem s ním, budu jen rád.

matelko 2
5. února 2015 • 23:21

RE: _____Ovšem hlavní problémy LCD obrazovek zůstává: bídné pozorovací úhly, relativné pomalá odezva (sledovat hokej na CRT a LCD je stále patrný rozdíl):-P Těch úhlů jsem si nějak nevšiml po přechodu z CRT na LCD.
A ano je to rozdíl sledovat hokej mezi 72 cm CRT a 106 LCD ve FullHD. Ale tak nějak marně pátrám v paměti v čem to bylo lepší na tom CRT. B-]RE: _____prosvítání podsvícení přes tmavé odstíny (kontrast, šedá černá ap.).Možná. Ale, že z CRT bolí oči, že jsou vidět jednotlivé pixely, že CTR kvůli skleněné obrazovce nesnášela světlo z boku a večer jakékoliv bodové před ní. Že velké úhlopříčky dost brzy začali deformovat obraz. Že byly těžký jako kràva a nešli pověsit na zeď. Nějak rychle zapomínáte. Já jim měl ještě před půl rokem. B-]

Kája
6. února 2015 • 9:01

Především Vám přeji hezký den. Můj příspěvek nebyl velebením CRT obrazovky a její vyvyšování nad LCD televizory, to jste asi špatně pochopil. Použil jsem ji jen pro srovnání některých specifickcýh parametrů, konkrétně barevného gammutu a rychlosti překreslení obrazu. Já mám doma CRT televizor dosud a ve vedlejší místnosti i LCD televizor a mohu je postavit vedle sebe a srovnávat. Pokud jde o hokej, někdy se rozhoduji, zda sledovat velkou obrazovku s dokonalou geometrií, nebo živější svižnější menší vpouklou na okrajích deformovanou obrazovku. U CRT jste rozhodně nemohl vidět jednotlivé pixely, protože CRT maska žádné nemá. Pokud nevidíte rozdíl a posun v jasu, sytosti a kontrastu obrazu na LCD při změně úhlu pohledu, řekněme např. 60 stupňů vertikálně nebo horizontálně, pak máte buď vynikající model LCD televizoru, nebo jste již zvyklý, sledujete Tv z jednoho místa a nevnímáte to a nebo v jiném případě byste měl jít navštívit očaře. Co se týče nesnášenlivosti světla, LCD je na tom opravdu lépe, když večer v místnosti rozsvítíte, na obrazovce LCD nevidíte téměř nic, zvlášť když jde o tmavou scénu.

matelko 2
6. února 2015 • 22:43

RE: ___U CRT jste rozhodně nemohl vidět jednotlivé pixely, protože CRT maska žádné nemá. :-) No tak ne pixely ale lumifory, bod jako bod. Vidět jsou. :-)RE: ___Pokud nevidíte rozdíl a posun v jasu, sytosti a kontrastu obrazu na LCD při změně úhlu pohledu, řekněme např. 60 stupňů vertikálně nebo horizontálněMáme IPS a opravdu to není reálně téměř poznat. Oči mám ještě dobrý. RE: ___Co se týče nesnášenlivosti světla, LCD je na tom opravdu lépe, když večer v místnosti rozsvítíte, na obrazovce LCD nevidíte téměř nic, zvlášť když jde o tmavou scénu.Tady už opravdu nevím co napsat. Přímo nad televizí máme 36W lineární zářivku a ta nedělá problém ani 7 let starému 22` monitoru s nastaveným jasem na 50%.
!!! Totální nesmysl !!!
Co to máš proboha za LCD, že jí vadí světlo?

Pepa
8. února 2015 • 13:13

Oproti Konkurenci je IPS sračka než sračku tak radší plasu v HD rozlišení za par kaček ve výprodeju

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
matelko 2
8. února 2015 • 13:44

;-) Tak si ji kup, nemusíš se bát, že tě předběhnu. :-)

Kája
9. února 2015 • 8:00

Já mám teď 22" IPS před sebou a poznat to je. I když na TN bylo ještě mnohem horší.
Tak když máte to světlo nad televizí, tak se nedívím, že nedělá odlesky :-D

Alex
4. února 2015 • 14:32

Aspon sa trochu to pohlo v lcd,,lebo roky nic razantne v obraze sa nezmenilo..,,len dufam,ze to budu tie q.d.montovat aj do beznych tv,,nie len do tych najdrahsich top modelov..

Radon
4. února 2015 • 22:44

tak ještě vymyslet něco na clouding a kontrast a bude to konečně koukatelné :-)

flash
3. února 2015 • 21:39

Asi si počkám na hologram😉

NOWOCAYN
3. února 2015 • 23:59

Ten už existuje (niektoré koncerty) a je mizerný....

Bubeňik
4. února 2015 • 10:39

Chodim na koncerty vcelku často a nikde jsem teda žádný hologramy nezaznamenal...

jurek
4. února 2015 • 11:04

Místní Standa Blábol to musí vědět.

NOWOCAYN
4. února 2015 • 11:40

Myslím tým koncert, kde hologram vysiela "hviezdu" na pódium..... Videl som takto (nie naživo, ale na internete záznam z takého koncertu) Mariah Carey a Michaela Jacksona.... Hologram ich "zjav" "teleportoval" na pódium....Samozrejme to bolo oničom, táto technológia je ešte v plienkach, to nie je projekcia na steny a na budovi, to sa snažilo tváriť "3D".

Bubeňik
4. února 2015 • 13:08

Milý pane to si ale pletete pojmy. Na koncertech technologie, kterou popisujete se nazývá holograF a né holograM. Rozdíly jsou zřejmé...že?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
NOWOCAYN
4. února 2015 • 21:34

áno, rozdiely v poslednom písmene..... Tak nás pouč viacerých, nie len mňa...;-)

qsk
3. února 2015 • 20:16

Pekný článok , vďaka . Len otázočka čo je zlé na IPS na televízoroch ktoré LG tiež vyrába ?

Jaromír Puk
4. února 2015 • 0:20 • šéfredaktor AVmania.cz

Nevím na koho je to dotaz. Ale panely LG, které mi prošly rukama měly velmi nízký statický kontrast (jeden dokonce pouze 523:1) a slabou černou, která se pak jeví jako šedá.

Pepa
4. února 2015 • 5:01

Tak ptájí se asi lidé kteří jsou slepý na LG Panely které jsou špátné a kazové!
Nepoužívají BGA a nyní se vrací zase i integrování řízení panelu přimo do jednoho čipu pro celou televizi! žadný strop nerote věčně do oblak a na nejlevnější Korejce utočí čiňani :D I Samsungu padají tržby ale LG je uplně v hnojí tak to zkouší přes OLED kde stejně panely jsou v kooperaci firmy AUO ale oni se chlubí svou technologii špíny :D Takže neumějí vyrobit pořádně plasmu a LCD a nyní OLED :D Třeba Philips přes TP Vision dobře zautočil na korejce, jsou levnější a třeba Ambilight dávají do levnějších řad a Rakosníkům se točí hlavy :D
Ty prohlé televize nejdou až ná pár magorů co kupujou je to drahé prohlé barevné hýbe se to berem jinak smůla, Trh si přesyceli elekronikou nízkýma cenama a najednou brečí ono to malo berou
Takže nakup v tescu
5 rohlíků, kuře, salám sýr, máslo a jednu LG televizi v akci za 2990 která stejně vydrží max 2 roky než odejde panel :D

qsk
5. února 2015 • 8:16

Ďakujem za odpoveď . Nejde mi do hlavy že IPS je na TV zlá technológia a na panely v notebookoch tá momentálne najlepšia .

Pepa
5. února 2015 • 8:48

Lidi se starají o IPS a sledujou informace z webu ale nevídí co je vebnitř a navíc stačí se podívat na konkurenci jiných televiz a mimochodem Samsung panely v notebookach taky nejsou špatné ale tam je to stejné takže není co řešit!
Nekupujte televize podle toho co výrobci pišou ale jak to ukazuje ale je to tak, že snižoujou náklady a šetří kde můžou a cenný padají takže oni se likvilujou sami a serou no svého hnízda protože prohlé sračky v rozlišením Ultra HD kde obraz je na SD rozmazaný nikdo kopovat nebude nebo stejná chyba jako před lety na Full HD :D :D

Dunar
7. února 2015 • 11:04

To predsa nemôžeš porovnavať. Od NTB nikto nečaka že pri sledovani filmu zažiješ veľky filmovy zažitok. Ale u veľkeho TV je dosť problem keď sa maš divať cely film na šedu miesto čiernej.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
matelko 2
7. února 2015 • 23:39

:-) Máme doma IPS a opravdu žádný problém s černou není. Začínám si myslet, že místní tažení proti obrazovkám IPS dělá tak trochu z komára velblouda. Pro mně za mně se koukejte na TV třeba v brýlích proti sluníčku abyste měli černou černější. Fakt, že ta šedivočerná v reálu není zas takový problém jako z toho někteří rádi dělají stejně nezměníte. B-]

LP
5. února 2015 • 16:36

Ano, evidentně slabý kontrast černé byl hlavním důvodem, proč jsem LG televizor nekoupil. Ovšem je nutné uznat, že barevný gamut v oblasti červené byl u LG výrazně lepší než u srovnávaných televizorů - zřetelně zejména ve sportovních přenosech s výraznými červenými objekty.
Ještě snad dotaz: umí některý HD televizor zobrazit celé pole SD televizního obrazu z vnitřního tuneru? Všechny, s nimiž jsem se setkal, ořezávaly okraje s následným zvětšením a tím ovšem dál zhoršovaly vlastnosti obrazu, z nějž se tak nevyužije celá informace. Rozdíl je dobře patrný, použije-li se externí zdroj (kabel nebo satelit přes HDMI vstup). Sony televizor dělal totéž dokonce i s HD televizním signálem (z interního tuneru), zřejmě bez možnosti přejít aspoň "ručně" na zobrazení úplného HD obrazu. Marně hledám nějaký rozumný důvod pro takové ořezání krom setrvačnosti z doby, kdy se nestabilní analogový obrázek na CRT obrazovce omezoval vnější maskou. Existuje nějaké rozumnější vysvětlení?
Když už jsme u tohoto fenoménu, zdá se mi, že tohoto škodlivého zvětšení a ořezání obrazu si recenze nevšímají, nebo se mýlím?

Určitě si přečtěte

Články odjinud