37
Fotogalerie

12x aktivní reprobedny pro hudbu i filmy: srovnávací test

Kapitoly článku:


8. JBL Creature III

Originálně vypadající reproduktory od JBL nemají název Creature jen tak pro nic za nic, protože jak subwoofer, tak satelity až nápadně připomínají chobotnici. Černé lesklé plasty jsou doplněny o stříbrné prvky, na satelitech je to rámeček kolem měniče, na subwooferu jsou to zase vystouplé otočné regulátory pro korekce basů a výšek.

 08. JBL Creature III.JPG
 

Ovládání hlasitosti najdete na pravém satelitu, nezvykle jde o dvě dotykové stříbrné plošky se symboly plus a minus. Kabely od satelitů nejsou příliš dlouhé, protože výrobce nepočítá s tím, že designový subwoofer budete chtít schovat pod stůl. U přibaleného audiokabelu už to ale s délkou pouhých 20 cm poněkud přestřelil – propojení je příliš krátké.

Subwoofer nehraje úplně od nejnižších kmitočtů, takže neohromí mohutnými basy. Celkově však nezklame, basy jsou dobře dávkované a rychlé, hudební projev se tak srovná a vyčistí. Rockoví fandové zase budou s povděkem kvitovat souhru mezi subwooferem a satelitem bez frekvenční díry. U vysokých tónů ale nastane mírné zklamání: jsou bez větších detailů a občas až příliš agresivní.

08. JBL Creature III a.JPG

Při sledování filmů pak musíte stáhnout basy a lehce zvýraznit výšky, to abyste zabránili zastřenému vyznění dialogů. Škoda jen, že různé efekty nemají díky slabším basům správné grády. Nejen ve hrách ale přijde vhod dobré podání a lokalizace prostoru. Nicméně na ozvučení větší místnosti bude reproduktorovému blobu chybět výkon.

+ Rychlejší basy
+ Nevšední vzhled
+ Univerzální projev

– Menší výkon
– Krátký audio kabel
– Lesklý povrch

JBL.JPG

JBL Creature III

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud